انتقال پول از ایران به ترکیه؛ راحت‌ترین راه‌ها برای انجام پرداخت‌های بین‌المللی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید، انتقال پول از ایران به ترکیه را انجام دهید، اما نمی‌دانسته‌اید برای انجام این کار چه راه‌هایی دارید و از چه روش‌هایی امکان استفاده دارید. جای نگرانی نیست، زیرا این مورد یک مشکل تقریبا شایع بین افراد مختلف است که البته روش‌های مناسبی برای انجام آن وجود دارد.

در این قسمت این روش‌ها را معرفی و بررسی می‌کنیم تا بتوانید در موعد مناسب از هرکدام از آن‌ها استفاده کنید و محدودیتی در این زمینه نداشته باشید.

چرا انتقال پول از ایران به ترکیه اهمیت دارد؟

قبل از اینکه به انواع روش‌های انتقال پول از ایران به ترکیه، باید مشخص کنیم که چرا این کار اهمیت دارد و دلیل‌های موجود پشت سرآن چیست. در این قسمت به این موضوع می‌پردازیم و آن را روشن خواهیم کرد.

حمایت مالی از نزدیکان ساکن در ترکیه

بسیاری از افراد وجود دارند که عضوی از خانواده‌ی آن‌ها در ترکیه زندگی می‌کند، یا در حال تحصیل، کار یا مشغول انجام کارهای مهاجرت است. در مواقعی این افراد نیاز به مبلغ کمکی پیدا می‌کنند و از خانواده خودشان در ایران می‌خواهند تا این پول را از ایران به ترکیه منتقل کنند و به آن‌ها در رفع این دغدغه کمک نمایند.این یکی از مهم‌ترین دلیل‌هایی است که باعث افزایش اهمیت انتقال پول از ایران به ترکیه می‌شود.

خرید کالا و خدمات مختلف بین‌المللی از طریق ترکیه

به دلیل وجود تحریم‌های مختلف بین‌امللی، بسیاری از شرکت‌ها و فروشگاه‌ها، به ایرانیان اجازه‌ی خرید مستقیم را نمی‌دهند. به طور مثال فرض کنید که نیاز به کالایی دارید و این محصول تنها در آمازون موجود است که نمی‌توانید به طور مستقیم آن را بخرید. در این هنگام تنها راهکار پیش پایتان، انتقال پول از ایران به ترکیه و خرید آن از طریق واسطه‌ی نزدیک یا غیرمستقیم مورداعتماد است. این موضوع تقریبا، یکی از شایع‌ترین دلیل‌هایی موجود برای انجام این کار است.

خرید ملک و دریافت ویزای دائم ترکیه

اگر از چند نفر متخصص امور مهاجرتی، در مورد روش‌های دریافت ویزای دائمی بپرسید و از آن‌ها بخواهید تا لیست بهترین روش‌ها را معرفی کنند، به طور قطع نام خرید ملک در ترکیه نیز در بین اسامی آن‌ها خواهد بود. اما برای رسیدن به این هدف، نیاز است که پول خودتان را به سمت حساب‌های ترکیه بفرستید که می‌توانید برای انجامش از روش‌های بعدی استفاده کنید.

سرمایه‌گذاری و کسب سود و درآمدهای بیشتر

افراد زیادی در ایران وجود دارند که از سرمایه زیادی برخوردار هستند و قصد سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف دارند تا هم تخم‌مرغ‌های خودشان را در یک سبد نگذارند و هم بتوانند از حمایت‌های دولت مختلف در این مورد استفاده کنند و سود بیشتری برای خودشان کسب کنند.

جهت انتقال پول به ترکیه در واتساپ با ما در ارتباط باشید.

انواع روش‌های انتقال پول از ایران به ترکیه

برای انجام کارهای مختلف، روش‌های متفاوتی وجود دارد که انتقال پول از ایران به ترکیه نیز از این قاعده خارج نیست. اما در این قسمت ما به چهار روش پرطرفدار بسنده کردیم و در مورد شرایط آن‌ها و موارد مرتبط با این روش‌ها صحبت می‌کنیم.

روش اول: حواله پول از ایران به ترکیه  به صورت فیزیکی و توسط مسافران ایرانی

اگرچه انتقال پول به صورت فیزیکی و توسط مسافران ریسکی است، اما می‌توان آن را به عنوان یکی از گزینه‌های موجود در نظر گرفت و در برخی موارد از آن استفاده کرد. اعلامیه‌ی رسمی بانک مرکزی ایران می‌‌گوید: « افرادی که از طریق روش هوایی به ترکیه می‌روند، می‌توانند تا سقف 5 هزار یورو یا معادل آن به ارزهای دیگر را به همراه خودشان ببرند، اما کسانی که از دیگر روش‌ها استفاده می‌کنند، سقف محدودیت 2 هزار یورویی دارند».

برای انجام این کار باید به بانک ملی مراجعه کنید تا آن‌ها این موضوع را به مرکز اطلاعات مالی اعلام کنند و مجوزهای لازم را برای آن را بگیرند و سپس با ارجاع این موضوع به گمرک، مبلغ را به شما تحویل دهند تا بتوانید به همراه خودتان به کشور ترکیه منتقل کنید و برای اهداف مختلف آن را به کار بگیرید.

روش دوم: انتقال پول به وسیله پی‌پل (PayPal)

پی‌پل، در واقع درگاه واسطه بین بانک و فرد خریدار است. در هنگام استفاده از این درگاه، فرد پول را ابتدا به حساب پی‌پل می‌ریزید و سپس و پس از کسر درصد، این درگاه، پول موجود را به سمت حساب مقصد می‌فرستد. این درگاه، سه نوع حساب پرسونال، بیزنس و پریمر است که هرکدام کارمزد مخصوص به خودشان را دارند. اگر تنها قصد خرید از فروشگاه‌ها را دارید، بهتر است، از حساب پرسونال استفاده کنید، اما برای هدف‌های دیگر مناسب‌تر است که از دو روش دیگر بهره بگیرید. برای ارسال ارز از این طریق، تنها به ایمیل گیرنده نیاز پیدا خواهید کرد.

بااستفاده از پی‌پل، می‌توانید تا حداکثر 10 هزار دلار را در 5 تا 7 روز کاری منتقل کنید. نگران تبدیل ارز نباشید، زیرا این درگاه، امکان آن را دارد. روش‌های وب‌مانی، پرفکت مانی، اسکریل و وسترین یونیون نیز شباهت زیادی به این روش دارند که شما می‌توانید از آن‌ها نیز برای انتقال پول از ایران به ترکیه استفاده کنید.

روش سوم: ارسال پول از ایران به ترکیه به وسیله ارزهای دیجیتال

در سال‌های اخیر، ارزهای دیجیتال به بازار پرداخت وارد شده‌اند. استفاده از ارزهای دیجیتال به دلیل غیرمتمرکز‌بودنشان و عدم امکان نظارت مستقیم دولتی برروی آن، بسیار پرکاربرد شده است و یکی از راه‌هایی است که بسیاری از افراد برای انتقال پول خودشان به ترکیه انتخاب می‌کنند. البته باید دقت کنید تا هنگام انجام این کار دچار اشتباه نشوید. همچنین در هنگام انجام این کار، محدودیت در انتقال و فروش رمزارزها خواهید داشت که باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

روش چهارم: انتقال پول از ایران به ترکیه به وسیله‌‌ی صرافی‌های مجاز

برخی از صرافی‌ها وجود دارند که کار انتقال پول از ایران به ترکیه را به صورت غیرمستقیم و با دورزدن تحریم‌ها انجام می‌دهند. در زمان واریز پول به حساب صراف باید به او اعلام کنید تا در لحظه پول را به حسابتان در ترکیه واریز کند تا بتوانید از آن استفاده کنید. این روش، ریسک بسیار بالایی دارد، زیرا به صورت غیررسمی انجام می‌شود و نمی‌توان هیچ تضمینی داد که صاحب صرافی، پولتان را نخورد.

جهت انتقال پول به ترکیه در واتساپ با ما در ارتباط باشید.