تبدیل ارز در ترکیه

ترکیه یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت است. این کشور از روابط خوبی با کشورهای دیگر برخوردار است و در نزدیکی ایران نیز واقع شده است. همین دو دلیل برای مهاجرت به آن کافی است. اما اگر این کشور را برای مهاجرت انتخاب کردید، باید در مورد واحد پول این کشور، تبدیل ارز در ترکیه و موارد مربوط به آن اطلاعات داشته باشید، زیرا به طور قطع به کارتان خواهد آمد. زیرا برای پرداخت مبلغ هر چیزی و خرید آن به پول این کشور یا ارزهای رایج احتیاج دارید.

واحد پول ترکیه چیست؟

واحد پول ترکیه، لیر است. در فروشگاه‌های مختلف برای نمایش این واحد پول از نمادهای TL یا TRY نیز استفاده می‌شود. لیر به صورت اسکناس و سکه تولید و آماده می‌شود. اسکناس‌های لیر این کشور، در مبلغ‌های 5، 10، 20، 50، 100 و 200 موجود هستند. به طور معمول رنگ این اسکناس‌ها با یکدیگر متفاوت است و این موضوع کمک می‌کند تا بتوان به راحتی آن‌ها را از یکدیگر تشخیص داد. البته باید دقت داشته باشید که تنها رنگ اسکناس 5 با 50 لیری یکسان است.

به واحد پول خرد ترکیه نیز کروش گفته می‌شود، هر یک لیر، ۱۰۰ کروش است. سکه‌هایی ترکیه‌ای نیز به صورت ۱ لیره‌ای و ۵ کروش، ۱۰ کروش، ۲۵ کروش  و ۵۰ کروش آماده می‌شوند و به بازار عرضه می‌گردند.

برای تبدیل ارز در ترکیه با ما در واتساپ ارتباط باشید.

واحد پول ترکیه

چه روش‌هایی برای تبدیل ارز در ترکیه وجود دارد؟

روش‌های متعددی برای تبدیل ارز در ترکیه وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما برخی از روش‌ها ممکن است، دردسر زیادتری داشته باشد، بنابراین در این قسمت، برخی از راحت‌ترین روش‌ها را معرفی کنیم تا سریع‌تر بتوانید تبدیل ارز در ترکیه را انجام دهید.

1- استفاده از صرافی‌های مرکز شهر برای تبدیل ارز در ترکیه

صرافی‌های بسیاری در سطح شهرها وجود دارد که می‌توان برای تبدیل پول در ترکیه به آن‌ها مراجعه کرد. به طور معمول در سر در این صرافی‌های تابلوهایی قرار گرفته است، این تابلوها، قیمت خرید و فروش ارز توسط آن صرافی و قیمت آن در ترکیه را نمایش می‌دهد. البته بهتر است، قبل از مراجعه به این صرافی‌های قیمت ارزها را خودتان و از طریق جستجو پیدا کنید تا با دست‌پر به انجام این کار مهم بپردازید.

2- تبدیل ارز در فرودگاه‌های ترکیه

اگر قصد سفر به یک شهر دیگر ترکیه یا کشور دیگری را دارید و صرفا در فرودگاه اقامت خواهید داشت، باید برای تبدیل ارز در ترکیه، به صرافی‌های موجود در فرودگاه مراجعه کنید. صرافی‌های فرودگاه به طور معمول کارمزد بالاتری نسبت به جاهای دیگر دارند و همین موضوع سبب می‌شود تا به انتخاب آخر برای تبدیل پول در ترکیه تبدیل شوند.

3- تبدیل ارز در بانک‌های ترکیه

یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای تبدیل ارز در ترکیه، استفاده از بانک‌ها است. تنها کافی است که به یکی از بانک‌ها برای انجام این کار مراجعه کنید. البته بانک‌ها نیز برای انجام این کار کارمزد می‌گیرند و تنها در ساعت‌های اداری یعنی بین ۸ صبح تا ۱۲ ظهر و از ۱ ظهر تا ۵ بعدازظهر این کار را انجام می‌دهند.

4- استفاده از دستگاه‌های خودپرداز یا ATM برای تبدیل ارز در ترکیه

اگر در ترکیه حساب بانکی دارید، می‌توانید از دستگاه‌های خودپرداز بانکی یا ATM ها برای تبدیل ارز در این کشور استفاده کنید. اگر حساب هم ندارید، می‌توانید این کار را به راحتی و از طریق بانک‌های این کشور انجام دهید.

5- در هنگام سفر به ترکیه بهتر است چه ارزی همراه خودمان ببریم؟

در هنگام سفر به ترکیه بهتر است هم لیر و به همراه خودتان داشته باشید و هم مقدار مناسبی دلار به همراه خودتان ببرید. زیرا برای خریدهای داخل شهری و فروشگاه‌های محلی به لیر احتیاج پیدا خواهید کرد و برای انجام کارهای سفارت یا خرید از فروشگاه‌های برندهای مشهور باید از دلار استفاده کنید.

نکات مهمی که باید در هنگام تبدیل ارز در ترکیه به آن توجه کنید

سعی کنید کار تبدیل ارز در ترکیه را به ساعت‌های پایانی بکشانید تا بتوانید، این کار را با حداقل قیمت ممکن انجام دهید و ارز موردنظر افت‌هایش را در روز کرده باشد. به هیچ‌عنوان خارج از صرافی‌های مجاز اقدام به تبدیل ارز در ترکیه نکنید، زیرا امکان کلاه‌برداری یا سرقت وجود دارد. در هنگام انجام این کار، حتما قیمت صرافی‌های مشاهده کنید و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید تبدیل ارز در ترکیه را با کم‌ترین کارمزد انجام دهید.

برای تبدیل ارز در ترکیه با ما در واتساپ ارتباط باشید.