تبدیل ریال به دلار در ترکیه

دلار ارز مشترک در کشورهای مختلف است و همین موضوع باعث شده است که در مکان‌های بتوان از آن استفاده کرد و اغلب توریست‌ها یا مهاجرین میزانی از آن را به همراه خودشان دارند تا بتوانند از آن‌ها در مواقع ضروری استفاده کنند. اما ممکن است که شما جزو دسته‌ دوم باشید و به همراه خودتان دلار نداشته باشید، در این هنگام نیاز است تا تبدیل ریال به دلار در ترکیه را انجام دهید تا با محدودیت رو‌به‌رو نشوید.

برای انجام این کار به خوبی باید، اول با چرایی آن، بعد با مکان‌هایی که می‌توانید از آن استفاده کنید آشنا شوید و در اخر نیز بدانید، برای تبدیل باید به چه جاهایی بروید که در این قسمت به آن‌ها پرداخته‌ایم.

قیمت-دلار

دلیل‌های تبدیل ریال به دلار در ترکیه چیست؟

هنگامی که صحبت از تبدیل ریال به دلار در ترکیه می‌شود، دلیل‌های زیادی به ذهن انسان می‌رسد که دو مورد از آن‌ها مهم‌تر از بقیه هستند. در ادامه به بیان و شرح این دو مورد پرداخته‌ایم(تبدیل ارز در ترکیه).

1- امکان استفاده از دلار در مکان‌های مختلف را خواهید داشت

کاربرپذیری یک ارز در یک کشور بسیار مهم و عامل بسیار قوی در انتخاب آن است. دلار در ترکیه نیز به دلیل توریستی‌ بودن و وجود مراکز تفریحی بسیار در آن، بسیار پرکاربرد است و در بسیاری از مکان‌ها پذیرفته می‌شود. حتی برخی از محل‌ها وجود دارد که به غیر از دلار را قبول نمی‌کنند. این موضوع باعث می‌شود تا با تبدیل ریال به دلار در ترکیه بتوانید برای پرداخت در مکان‌های مختلف راحت‌تر باشید.

2- ارزشش نسبت به لیر بالاتر است

لیر کشور ترکیه به دلیل تورم بسیار بالا و اوضاع اقتصادی نامناسب نسبت به کشورهای دیگر، ارزش بسیار پایینی دارد. همین ارزش پایین‌تر نسبت به دلار باعث می‌شود تا در صورت تبدیل پول خودتان به دلار بتوانید، برد کنید. زیرا شما می‌توانید پول خودتان را بدون ذره‌ای کم‌شدن ارزش به کشورهای دیگر ببرید یا در صورت خرج‌ نکردن آن‌ها، بتوانید آن را به خوبی ذخیره کنید. این موضوع یکی از مهم‌ترین دلیل‌هایی است که تبدیل ریال به دلار در ترکیه را لازم می‌کند.

برای تبدیل ریال به دلار در ترکیه با ما در واتساپ ارتباط باشید.

برای استفاده از چه مکان‌هایی باید تبدیل ریال به دلار در ترکیه را انجام داد؟

بعد از اینکه با دلیل‌های مهم برای تبدیل ریال به دلار در ترکیه آشنا شدید، لازم است که در مورد مکان‌های مهم استفاده از آن اطلاع پیدا کنید.

1- در هنگام خرید از برندهای بزرگ خارجی

در هنگام خرید از برندهای خارجی، بهتر است که پرداخت خودتان را به صورت دلاری انجام دهید. زیرا به طور معمول قیمت محصولات آن‌ها به دلار است. اگر بخواهید پرداخت‌ها را بااستفاده از لیر انجام دهید، باید مبلغ‌ها را تبدیل کنید که کار سخت و خسته‌کننده برای شما خواهد بود.

2- در هنگام انجام کارهای مربوط به سفارت‌خانه‌ی ایران یا دیگر کشورها در ترکیه

سفارت‌خانه‌های کشورهای مختلف مانند ایران، برای انجام کارهای مختلف، تنها یورو و دلار را قبول می‌کنند که باتوجه به در دسترس‌بودن دلار بهتر است تا از آن استفاده کنید.

تبدیل ریال به دلار در ترکیه را در کجاها می‌توان انجام داد؟

جهت تبدیل ریال به دلار در ترکیه مکان‌های زیادی وجود دارد، اما برای انجام مطمئن این کار، باید مراکز معتبر را بشناسید. به همین دلیل در این قسمت سه مورد از آن‌ها را ذکر می‌کنیم.

1- صرافی‌های مرکز شهر و بازارها

صرافی‌های مختلفی در مرکزشهر و بازارهای مختلف ترکیه وجود دارد که می‌توانید باخیال راحت، تبدیل ریال به دلار در ترکیه را انجام دهید و از این بابت دغدغه‌ای نداشته باشید.

2- فرودگاه‌های شهرهای مختلف

اگر قصد رفتن از ترکیه به کشور دیگری را دارید، می‌توانید بااستفاده از صرافی فرودگاه‌های این کشور، کار تبدیل را به انجام برسانید. البته باید توجه داشته باشید که میزان پرداخت بیشتری پای شما خواهد افتاد.

3- با استفاده از رمزارزها

استفاده از رمزارز نیز راه دیگری به حساب می‌آید. البته این روش، ریسک بالاتری دارد، اما آسان‌تر است که باید به آن توجه کنید.

در چه مواقعی نمی‌توان به جای لیر از دلار استفاده کرد؟

اگر در روزهای تعطیل به کشور ترکیه سفر می‌کنید، باید لیر به همراه خودتان داشته باشید، زیرا در این روزها، تبدیل ریال به دلار در ترکیه پای شما کارمزد ۱۰ درصدی به جای ۲ درصد خواهد افتاد. این موضوع در ساعت‌های غیراداری نیز پایدار است، بنابراین بهتر است که میزان لیر حتما داشته باشید.

آیا نیاز است تا در مواقعی تبدیل لیر به دلار انجام شود؟

اگر قصد خرید از فروشگاه‌های برندهای متنوع  بین‌المللی را دارید، یا قصد استفاده از خدمات یک سفارت‌خانه کشورهای مختلف را در نظر دارید، باید تبدیل لیر به دلار را در برنامه‌ی خودتان بگنجانید و به آن توجه داشته باشید.

برای تبدیل ریال به دلار در ترکیه با ما در واتساپ ارتباط باشید.