تبدیل ریال به لیر در ترکیه

افراد مختلف که بااستفاده از روش‌های متفاوت به ترکیه مهاجرت می‌کنند، نیاز به تغییر یا چنج‌کردن ریال خودشان دارند تا بتوانند، خرید کنند و کارهای مختلف خودشان را به خوبی انجام دهند. برخی از آن‌ها این کار را در ایران انجام داده‌اند، اما بعضی دیگر نیز این کار را انجام نداده‌اند و نیاز دارند تا تبدیل ریال به لیر در ترکیه را انجام دهند و از این امکان بهره ببرند.

اما بسیاری از این افراد نمی‌دانند که برای انجام این کار باید به کجا مراجعه کنند و به چه صورتی می‌توانند بدون دردسر و به راحتی تبدیل ریال به لیر در ترکیه را به انجام برسانند. به همین دلیل در این مطلب، قصد داریم به این موضوع بپردازیم و موارد پیرامون آن را برای شما توضیح دهیم تا به آگاهی در این زمینه برسید.

چگونه می‌توان از قیمت روز لیر در ترکیه اطلاع پیدا کرد؟

برای اطلاع از هرچیزی باید به مرجع اصلی آن مراجعه کرد تا بتوان از مطلب بیان‌شده اطمینان حاصل کرد و در موردش شکی نداشت. قیمت لیر نیز از این قاعده بیرون نیست و باید برای اطلاع از قیمت آن به سایت بانک مرکزی ترکیه مراجعه کنید. قیمت بیان‌شده توسط این مرجع مورداعتماد است و هیچ شکی در صحتش وجود ندارد.

البته مرجع‌های مطمئن دیگری نیز وجود دارد که علاوه بر قیمت لیر، مقدار دیگر ارزها را نیز به شما می‌گوید. یکی از این مراجع، سایت دوویز یا Doviz است. استفاده از سایت بانک مرکزی یا این سایت کمک می‌کند تا بتوانید میزان خالص لیر را متوجه شوید و کسی نتواند در هنگام تبدیل سرتان کلاه بگذارد و پولتان را بخورد که بسیار مهم و قابل‌اهمیت است.

مکان‌های مناسب برای تبدیل ریال به لیر در ترکیه کجاها هستند؟

مکان‌های بسیاری برای تبدیل ریال به لیر وجود دارد، اما خب به همه‌ی این مراکز نمی‌توان اعتماد کرد و باید به مراکزی مراجعه کنید که معتبر باشند و بیم از دست رفتن سرمایه خودتان را نداشته باشید. در این قسمت به معرفی این مرجع‌ها می‌پردازیم و در مورد آن‌ها به شما توضیحاتی را ارائه می‌دهیم.

صرافی‌های معتبر ترکیه‌ای

در سطح شهرهای مختلف ترکیه، صرافی‌های متعددی وجود دارد، این مرکزها، کار تبدیل انواع ارزها شامل تبدیل ریال به لیر در ترکیه را انجام می‌دهند. به طور معمول در جلوی آن‌ها تابلویی وجود دارد که قیمت ارزها برروی آن مشخص است و شما می‌توانید به خوبی آن‌ها مشاهده کنید و سپس اقدام به چنج‌کردن کنید.

در هنگام انتخاب این صرافی‌های به اعتبارشان دقت کنید و به هیچ‌عنوان سراغ، مرکزهای غیر معتبر نروید، زیرا امکان دارد تا سرتان کلاه بگذارند، یا با ریسک‌های جانی مواجه شوید که بسیار دردناک است.

برای تبدیل ریال به لیر در ترکیه با ما در واتساپ ارتباط باشید.

 

صرافی آسیا ملک؛ یکی از معتبرترین مراکز برای تبدیل ریال

یکی از صرافی‌های معتبری که می‌توانید برای تبدیل ریال به لیر در ترکیه به آن مراجعه کنید، آسیاملک است. این صرافی دارای سال‌ها تجربه است و سعی می‌کند با فراهم‌کردن شرایط خوبی به شما کمک کند تا بتوانید پول خودتان را به راحتی تبدیل کنید.

بانک‌های خصوصی موجود در ترکیه

بانک‌های خصوصی، نیز کار تبدیل ریال به لیر در ترکیه را برای شما به خوبی انجام می‌دهند. تنها کافی است به این مراکز مراجعه کنید و کارهای اداری مربوط به آن را به درستی انجام دهید. یکی از مهم‌ترین مراحل مربوط به این تبدیل، احراز هویت است که نباید در هنگام آن هیچگونه اشتباهی بکنید، زیرا امکان شک به شما و ایجاد تاخیر در کارتان را بالا می‌برد.

فرودگاه شهرهای مختلف ترکیه

در داخل فرودگاه‌ها صرافی‌هایی وجود دارد که به طور معمول کارمزد بیشتری نسبت به مراکز داخل شهر دارند. اما اگر در حال از عبور یکی از فرودگاه‌ها هستید و می‌خواهید تا به مقصد دیگری در این کشور پرواز کنید، به لیر احتیاج خواهید داشت که می‌توانید ریال خودتان را به طور مستقیم و بدون نیاز به مراجعه به داخل کشور به لیر تبدیل کنید و کارهای موردنیازتان را به انجام برسانید.

تبدیل ریال به لیر ترکیه با استفاده از رمز ارزها

با ظهور، رمزارزها، راه‌های جدید برای انتقال پول به وجود آمد. رمزارزها به دلیل غیرمتمرکز‌بودن و قابل نظارت‌نبودن، برای دورزدن تحریم‌ها و تبدیل ریال به لیر ترکیه با کم‌ترین کارمزد، مناسب هستند. در این روش شما باید ابتدا بااستفاده از ریال خودتان، رمز ارز خریداری کنید و هنگامی که وارد کشور ترکیه شدید، اقدام به فروش آن و میزان لیر موردنظر خودتان را دریافت کنید. البته باید توجه داشته باشید، به علت امکان بالا‌ و پایین‌شدن رمزارزها، امکان افزایش یا کاهش غیرمنتظره نیز وجود دارد که ریسک مربوط به این روش به حساب می‌آید.

نکات مهمی که باید برای تبدیل ریال به لیر در ترکیه رعایت کنید

در هنگام تبدیل ریال به لیر در ترکیه باید یکسری نکات را مدنظر خودتان داشته باشید تا دچار ضرر نشوید. در این قسمت به دو مورد از آن‌ها به طور مختصری می‌پردازیم.

در هنگام شمارش پول دقت کنید

برخی از صاحبان صرافی وجود دارند که سعی می‌کنند تا هنگام شمارش پول سر شما کلاه بگذارند و مبلغ کم‌تری را پرداخت کنند. بنابراین باید در هنگام شمارش دقت کنید و این کار به صورت تک به تک انجام دهید و آن‌ را دوبار چک کنید تا دچار اشتباه نشوید.

همچنین باید دقت کنید که اگر قصد جابه‌جایی یا خروج لیر با ارزش بیشتر از 5000 دلار را دارید، باید حتما مدرک معتبر نشان دهید، در غیراینصورت آن‌ها را ضبط خواهند کرد و دچار دردسر خواهید شد.

برای تبدیل ریال به لیر در ترکیه با ما در واتساپ ارتباط باشید.