دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

 

آیا می‌دانستید که با سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید؟ یکی از راه‌های اخذ شهروندی ترکیه، سرمایه‌گذاری است. سؤالات بسیاری در زمینه سرمایه‌گذاری در ترکیه وجود دارد؛ مانند اینکه مقدار سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت چه مقدار است؟ روش‌های سرمایه‌گذاری کدام‌اند و غیره.

در این مطلب قصد داریم درمورد شرایط و قوانین سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه، مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور، مزایای داشتن تابعیت ترکیه و حداقل سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در ترکیه صحبت کنیم. اگر شما هم به سرمایه‌گذاری در ترکیه علاقه‌مند هستید و دوست دارید در این مورد بیشتر بدانید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

قوانین سرمایه‌گذاری در ترکیه

سرمایه‌گذاری در هر کشوری، شرایط و قوانین خاص خود را دارد و کشور ترکیه نیز از این قاعده مستثنا نیست؛ بنابراین قبل از سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه، بهتر است با این قوانین و شرایط آشنا شوید و تمام جوانب آن را بدانید. قوانین و مقررات مربوط به دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری، مدتی است که تغییر کرده است.

در گذشته، باید سرمایه‌گذاران جهت اخذ اقامت ترکیه، بین 1 تا 3 میلیون دلار صرف سرمایه‌گذاری در این کشور می‌کردند؛ اما از سال 2019 به بعد، این مبلغ به 400 هزار تا 500 هزار دلار آمریکا کاهش یافت. این مبلغ را می‌توان به روش‌های مختلفی در ترکیه سرمایه‌گذاری کرد. سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه، یکی از محبوب‌ترین روش‌های اخذ تابعیت ترکیه در میان ایرانیان است.

مزایای داشتن پاسپورت کشور ترکیه

با دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری، می‌توانید آینده خوبی برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید. سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه مزایای بسیاری دارد که گلچینی از آن‌ها در ادامه آمده است:

  • می‌توان بدون ویزا به‌ تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و 26 کشور حوزه شینگن سفر کرد
  • می‌توان به صورت رایگان تحصیل کرد
  • می‌توان تابعیت قبلی خود را حفظ کرد
  • خدمت سربازی برای کسانی که تابعیت کشور ترکیه را دارند اجباری نیست
  • می‌توان از خدمات درمانی رایگان استفاده کرد
  • به شما پاسپورتی با 10 سال اعتبار تعلق خواهد گرفت که می‌توانید آن را تمدید کنید.
  • پاسپورت کشور ترکیه جزء پاسپورت‌های برتر دنیا است
  • به 140 کشور دنیا بدون ویزا می‌توان سفر کرد
  • می‌توان بین 3 تا 6 ماه بدون شرط حضور در ترکیه، پاسپورت و تابعیت این کشور را دریافت کرد.

نکات مثبت سرمایه‌گذاری در ترکیه

در قسمت قبل در مورد مزایای داشتن تابعیت کشور ترکیه صحبت شد. در این قسمت می‌خواهیم در مورد مزایای سرمایه‌گذاری در ترکیه صحبت کنیم. مزایای سرمایه‌گذاری در ترکیه شامل موارد زیر می‌شود:

1-    سود کردن

از آنجایی‌ که کشور ترکیه زیرساخت‌های عالی و رشد اقتصادی چشمگیری دارد، به کمک سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توان به سودهای کلان دست یافت.

2-    باز پرداخت مالیات افراد خارجی

دولت کشور ترکیه تحت شرایط خاصی، بعضی از سرمایه‌گذاران خارجی را از پرداخت مالیات معاف می‌کند و در بعضی موارد جهت جذب بیشتر سرمایه‌گذاران، میزان مالیات را به 20 درصد کاهش داده است. همچنین کشور ترکیه حداقل 500 میلیون لیر به تمام افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه دارند به‌عنوان  باز پرداخت مالیات می‌دهد.

3-    ارائه دادن برنامه انگیزه‌های بزرگ

کشور ترکیه جهت تشویق و جذب سرمایه‌گذاران خارجی بیشتر، در بخش‌هایی که تکنولوژی در آن‌ها نقش پررنگی دارد، اقدام به ارائه برنامه انگیزه‌های بزرگ کرده است.

4-    توافق‌نامه‌های پیشگیری از فساد

جهت امنیت سرمایه‌گذاران ایرانی و همچنین پیشگیری از فساد بین کشور ایران و ترکیه توافق‌نامه پیشگیری از دوگانه مالیاتی و توافق‌نامه ارتقا و حفاظت از سرمایه امضا شده است.

5-    گمرک اروپا

از آنجایی که کشور ترکیه جز اتحادیه اروپا است، این کشور همواره روابط تجاری خوب و رو به رشدی دارد؛ بنابراین با سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه، می‌توان راه خود را به دنیای پهناور تجارت در اروپا باز کرد.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

جهت سرمایه‌گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت این کشور باید در یکی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری اعلام شده توسط دولت ترکیه، سرمایه‌گذاری کنید. با سرمایه‌گذاری در ترکیه، می‌توانید برای خود و اعضای درجه اول خانواده خود (شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال) تابعیت کشور ترکیه را دریافت کنید.

توجه کنید که هر سال حداقل مبلغی برای سرمایه‌گذاری اعلام می‌شود که با سرمایه‌گذاری مبلغی بیش از حداقل مبلغ اعلام شده توسط دولت ترکیه، می‌توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید. اگر قصد دارید از طریق سرمایه‌گذاری به کشور ترکیه مهاجرت کنید، باید بدانید که پروسه اخذ تابعیت و همچنین پاسپورت ترکیه بین 3 تا 6 ماه زمان می‌برد.

از سال 2019 به بعد، قوانین سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه نسبت به گذشته آسان‌تر شده است و در بعضی موارد اخذ تابعیت ترکیه برای اعضای خانواده حدود 2 ماه به طول می‌انجامد. خوشبختانه دولت ترکیه اجازه دو تابعیتی بودن را می‌دهد، بنابراین نیازی به سلب تابعیت فعلی شما نیست.

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در ترکیه

یکی از سؤالات نسبتاً رایج این است که حداقل سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در ترکیه چه مقدار است؟ در ابتدای راه باید هدف خود را از سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه مشخص کنید. سپس می‌توانید با صرف حداقل هزینه 400 هزار دلار آمریکا (معادل 7.5 میلیارد تومان)، ملکی در ترکیه خریداری کنید.

اگر اقدام به خرید مک در ترکیه کردید، این ملک را باید تا 3 سال حفظ کنید. در این صورت می‌توانید اقامت کشور ترکیه را برای خود و خانواده خود بگیرید. چنانچه مبلغ 400 هزار دلار برای سرمایه‌گذاری ندارید، می‌توانید از سایر روش‌های مهاجرتی نظیر، تحصیل، ازدواج و … استفاده کنید و در نهایت تابعیت این کشور را بگیرید.

سخن آخر

همان‌طور که در این مطلب خواندید، چند سالی است که قوانین کشور ترکیه برای سرمایه‌گذاری نسبت به گذشته تغییر کرده است و بسیار آسان شده است. دولت کشور ترکیه جهت ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی، میزان مالیات را تا 20 درصد کاهش داده است و در بعضی موارد افراد را از پرداخت مالیات معاف کرده است. در این مطلب با مزایای سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه و مزایای داشتن تابعیت این کشور آشنا شدید.

همان‌طور که ملاحظه کردید، سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه راهی پرسود برای شما و خانواده شما خواهد بود. این کشور رشد اقتصادی خوبی دارد و به دلیل عضویت آن در اتحادیه اروپا، می‌تواند مقصد مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، به سرمایه‌گذاری در این کشور به‌عنوان راهی امن برای تضمین آینده خود و خانواده خود فکر کنید.

جهت سرمایه گذاری در ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.