دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک

آیا با خرید ملک در ترکیه می توان پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؟

خرید ملک در ترکیه برای اخذ پاسپورت یکی از بهترین و آسان ترین راه های رفتن به ترکیه، می باشد. امروزه بیشتر افراد سعی دارند که برای خود سرمایه گذاری های بزرگ داشته باشند به طوری که تا چندین نسل آن ها تامین شود و حتما می دانید که در جامعه امروز کسب درآمد چقدر دشوار شده است.

در واقع اگر می خواهید بدون محدودیت در ترکیه تجارت کنید و با کم ترین هزینه پاسپورت ترکیه را دریافت کنید، پیشنهاد ما خرید ملک می باشد اما قبل از هرچیز باید حقایقی را به شما بگوییم تا در این راه ضرر و زیان مالی نکنید. در ادامه مقاله همراه ما باشید چرا که خبرهای خوبی برایتان داریم.

چرا باید کشور ترکیه را انتخاب کنیم؟

یکی از ویژگی های کشور ترکیه که باعث شده این شهر به یکی از بهترین کشورهای توریستی جهان تبدیل شود، موقعیت جغرافیایی بسیار خوب آن است. کشور ترکیه در میان شاه راه اروپا، آسیا و آفریقای شمالی قرار گرفته به طوری که با تمامی آن ها در ارتباط می باشد. علاوه بر موقعیت جغرافیایی، می توان از آب و هوای خنک و مدیترانه ای کشور ترکیه یاد کرد.

گردشگری یکی از منابع کسب درآمد در ترکیه به شمار می رود. جالب است بدانید هر سال قریب بر 28 میلیون گردشگر وارد این کشور می شوند. به همین علت طی چندین سال اخیر کشور ترکیه توانست خود را از لحاظ اقتصادی قدرتمند کند.

آنکار، ازمیر و استانبول جزو بهترین شهرهای ترکیه بشمار می روند. قیمت خانه در ترکیه با کشور ایران اصلا قابل قیاس نمی باشد چرا که خرید خانه در استانبول بسیار به صرفه تر از خرید یک خانه در تهران می باشد.

پاسپورت ترکیه چقدر ارزش دارد؟

خرید ملک در ترکیه می توان پاسپورت ترکیه

قبل از این که بخواهید پاسپورت یک کشور را دریافت کنید، بهتر است به اعتبار جهانی آن توجه کنید زیرا این ارزش و اعتبار برای شما مشخص می کند که از چه مزایایی برخوردار خواهید شد. لازم به ذکر است که پاسپورت ترکیه دارای رتبه 38 جهانی می باشد.

خوشبختانه اگر پاسپورت ترکیه را دریافت کنید می توانید بدون داشتن ویزا، به 71 کشور دیگر سفر کنید.

برای دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

دریافت پاسپورت از طریق اجاره و یا خرید ملک در ترکیه

1- اجاره ملک

گاهی اوقات پیش می آید که فرد از لحاظ مالی توان خرید ملک را ندارد. جای نگرانی نیست چرا که طبق قوانین دولت ترکیه، افراد می توانند با اجاره ملک هم  پاسپورت کشور ترکیه را اخذ نمایند.

اگر می خواهید از طریق اجاره ملک صاحب پاسپورت ترکیه شوید، تنها می توانید اقامت توریستی ترکیه را اخذ نمایید. تا قبل از سال 2020 (1399) اعتبار پاسپورت ترکیه به وسیله اجاره ملک 2 ساله بود اما بنابر قوانین جدید، می بایست هر سال پاسپورت خود را تمدید کنید.

2- خرید ملک

اگر خرید ملک را برای اخذ پاسپورت انتخاب کرده اید، باید ملکی به ارزش 250.000 دلار آمریکار خریداری کنید. چنانچه به مدت سه سال ملک خود را محفوظ کنید، می توانید شهروندی ترکیه را هم اخذ نمایید.

کدام شهر ترکیه برای خرید ملک مناسب تر است؟

همانطور که کمی قبل به آن اشاره کردیم، ازمیر و آنکارا و استانبول بهترین گزینه برای خرید ملک در ترکیه می باشند اما این موضع صرفا به این معنا نیست که باقی شهرها فاقد ارزش هستند. هرکس با توجه به حوزه کاری که دارد می تواند شهر مورد نظر خود را انتخاب کند.

به طور مثال با خرید خانه در استانبول می توانید کسب و کار خود را در زمینه گردشگری رونق دهید زیرا هر ساله سیل عظیمی گردشگر روانه این شهر می شوند. در ادامه شما را با دیگر مزایای خرید خانه در استانبول آشنا می کنیم.

امروزه افراد زیادی قصد دریافت اقامت کشور ترکیه را دارند. برای دریافت اقامت کشور ترکیه راه‌های بسیاری وجود دارد مانند دریافت اقامت از طریق ازدواج، سرمایه‌گذاری، کار، خرید ملک و اقامت از طریق تحصیل. در این مطلب می‌خواهیم به اقامت از طریق خرید ملک در کشور ترکیه بپردازیم.

قبل از مهاجرت به کشور ترکیه، سؤال‌هایی پیش می‌آید از جمله اینکه شرایط خرید ملک در ترکیه چیست؟ حداقل مبلغ لازم برای گرفتن اقامت ترکیه چقدر است؟ آیا می‌توان به ‌صورت اقساطی در کشور ترکیه خانه خرید؟ نرخ ایرانیانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند روند تصاعدی دارد و علت آن نیز به اقتصاد رو به رشد کشور ترکیه نسبت به ایران بر می‌گردد.

در این مطلب قصد داریم به سؤالات رایجی که در زمینه دریافت پاسپورت ترکیه، اخذ شهروندی ترکیه و دریافت اقامت ترکیه، وجود دارد پاسخ دهیم. در ادامه نیز با شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه آشنا خواهید شد؛ بنابراین ادامه این مطلب را از دست ندهید.

شرایط خرید ملک در ترکیه

مشکلات خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی بر کسی پوشیده نیست؛ اما شرایطی برای خرید ملک در ترکیه وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان اقامت این کشور را به ‌راحتی دریافت کرد. همان‌طور که گفتیم، با خرید ملک در ترکیه می‌توانید شهروندی این کشور را دریافت کنید، اما اخذ شهروندی کشور ترکیه مانند سایر کشورها، شرایط خاصی دارد. این شرایط عبارت‌اند از:

 • باید حتماً مبلغ خانهٔ خریداری شده به ‌صورت نقدی داده شود
 • باید خانه را حتماً از یک شهروند ترک خریداری و اولین باری باشد که روی ملک خریدار شده درخواست شهروندی داده می شود

اگر دو مورد گفته شده در بالا به ‌صورت دقیق رعایت شود، می‌توانید در کمتر از 3 ماه پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنید. توجه کنید که طبق قوانین کشور ترکیه، تا 3 سال نمی‌توانید خانه خریداری شده را بفروشید. نکته جالب دیگر این است که می‌توانید به‌جای خرید یک ملک، چند ملک که در مجموع ارزش 400 هزار دلار داشته باشند خریداری کنید و پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنید.

یکی از مزایای این کار این است که می‌توانید در یک ملک ساکن شوید و دیگری را اجاره دهید. در این صورت در طول مدت اقامت در کشور ترکیه می‌توانید منبع درآمد نسبتاً خوبی داشته باشید. توجه کنید که علاوه بر خرید ملک در ترکیه، می‌توانید با سپرده‌گذاری در بانک‌های ترکیه، کارآفرینی و کاریابی، شهروندی این کشور را دریافت کنید.

حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت ترکیه

یکی از سؤالات رایج قبل از مهاجرت به کشور ترکیه این است که حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت کشور ترکیه چقدر است؟ اگر قصد اخذ اقامت ترکیه را دارید، حداقل سرمایه مورد نیاز شما 250 هزار دلار (معادل 7.5 میلیارد تومان) خواهد بود. همچنین می‌توانید با خرید اقساطی ملکی به ارزش 160 هزار دلار (معادل 2 میلیارد و 400 تومان) اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید.

 

اخباری وجود دارد تحت این عنوان که با خرید خانه‌ای در ترکیه به ارزش 1 میلیارد و 400 میلیون تومان می‌توان اقامت کشور ترکیه را گرفت. دقت کنید که با مبلغ 1 میلیارد و 400 میلیون تومان می‌توانید خانهٔ دسته دوم خریداری کنید و در این صورت به شما اقامت موقت تعلق می‌گیرد؛ اما نمی‌توانید پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنید و شهروند این کشور شوید. اما می‌توانید اقامت موقت خود را هر سال تمدید کنید و بعد از 5 تا 8 سال برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

خرید واحد دو خواب با قیمت عالی برای اخذ اقامت ترکیه

همان‌طور که می‌دانید خرید خانه‌های متراژ بالا پرهزینه خواهد بود درحالی‌که می‌توان حتی با خرید یک واحد دو خواب نیز که حداقل ارزش 250 هزار دلار داشته باشد، شهروندی کشور ترکیه را دریافت کرد. خرید ملک دو خواب مزایای بیشتری نسبت به ملک بزرگ دارد. این مزایا عبارت‌اند از:

 • پایین بودن قیمت آن
 • پایین بودن شارژ آن
 • فروش راحت‌تر آن
 • پایین بودن مالیات آن
 • پایین بودن هزینه بیمه آن
 • و غیره

 

شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک

با خرید ملکی به ارزش 250 هزار دلار یا سرمایه‌گذاری این مبلغ در کشور ترکیه به روش‌های دیگر مورد تأیید دولت ترکیه، می‌توانید بلافاصله تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کنید. دقت کنید که اگر ارزش ملک خریداری شده کمتر از 250 هزار دلار باشد، اقامت دائم کشور ترکیه به شما اعطا نمی‌شود. شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک عبارت‌اند از:

 • باید آدرس خانهٔ خریداری شده در سیستم ترکیه به ثبت رسیده باشد
 • صاحب خانه باید بیمه درمانی معتبر داشته باشد
 • صاحب خانه نباید به مدت 3 سال کمک اجتماعی از جایی دریافت کند
 • نباید تهدیدی برای نظم و امنیت ترکیه تلقی شود

با رعایت شرایط بالا، فرد شهروند ترکیه شناخته می‌شود و همهٔ حقوق شهروندی ترکیه شامل حال او می‌شود، به‌جز موارد زیر:

 • نامزدی در انتخابات مختلف
 • حق رأی دادن در انتخابات
 • سربازی در کشور ترکیه
 • مأمور قانون شدن در کشور ترکیه

سخن آخر

در این مطلب دانستید که روش‌های گوناگونی از جمله کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل، خرید ملک و ازدواج برای دریافت اقامت ترکیه وجود دارد. در این مطلب به شرایط و قوانین دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک پرداختیم. همان‌طور که خواندید، شرایط خاصی برای دریافت اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ترکیه وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید در کمترین زمان ممکن شهروندی این کشور را دریافت کنید.

یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه، پرداخت حداقل هزینه لازم برای خرید ملک است. اگر با این مبلغ بتوانید ملکی در کشور ترکیه خریداری کنید، می‌توانید اقامت این کشور را به‌راحتی دریافت کنید؛ اما باید بعد از خرید ملک، شرایط گفته شده در این مطلب را بپذیرد و اجرا کنید. چنانچه سؤالی در خصوص دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک داشتید که در این مطلب پاسخ داده نشده است، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک با ما در واتساپ در ارتباط باشید.