دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک

آیا با خرید ملک در ترکیه می توان پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؟

خرید ملک در ترکیه برای اخذ پاسپورت یکی از بهترین و آسان ترین راه های رفتن به ترکیه، می باشد. امروزه بیشتر افراد سعی دارند که برای خود سرمایه گذاری های بزرگ داشته باشند به طوری که تا چندین نسل آن ها تامین شود و حتما می دانید که در جامعه امروز کسب درآمد چقدر دشوار شده است.

در واقع اگر می خواهید بدون محدودیت در ترکیه تجارت کنید و با کم ترین هزینه پاسپورت ترکیه را دریافت کنید، پیشنهاد ما خرید ملک می باشد اما قبل از هرچیز باید حقایقی را به شما بگوییم تا در این راه ضرر و زیان مالی نکنید. در ادامه مقاله همراه ما باشید چرا که خبرهای خوبی برایتان داریم.

چرا باید کشور ترکیه را انتخاب کنیم؟

یکی از ویژگی های کشور ترکیه که باعث شده این شهر به یکی از بهترین کشورهای توریستی جهان تبدیل شود، موقعیت جغرافیایی بسیار خوب آن است. کشور ترکیه در میان شاه راه اروپا، آسیا و آفریقای شمالی قرار گرفته به طوری که با تمامی آن ها در ارتباط می باشد. علاوه بر موقعیت جغرافیایی، می توان از آب و هوای خنک و مدیترانه ای کشور ترکیه یاد کرد.

گردشگری یکی از منابع کسب درآمد در ترکیه به شمار می رود. جالب است بدانید هر سال قریب بر 28 میلیون گردشگر وارد این کشور می شوند. به همین علت طی چندین سال اخیر کشور ترکیه توانست خود را از لحاظ اقتصادی قدرتمند کند.

آنکارا، ازمیر و استانبول جزو بهترین شهرهای ترکیه بشمار می روند. قیمت خانه در ترکیه با کشور ایران اصلا قابل قیاس نمی باشد چرا که خرید خانه در استانبول بسیار به صرفه تر از خرید یک خانه در تهران می باشد.

پاسپورت ترکیه چقدر ارزش دارد؟

خرید ملک در ترکیه می توان پاسپورت ترکیه

قبل از این که بخواهید پاسپورت یک کشور را دریافت کنید، بهتر است به اعتبار جهانی آن توجه کنید زیرا این ارزش و اعتبار برای شما مشخص می کند که از چه مزایایی برخوردار خواهید شد. لازم به ذکر است که پاسپورت ترکیه دارای رتبه 38 جهانی می باشد.

خوشبختانه اگر پاسپورت ترکیه را دریافت کنید می توانید بدون داشتن ویزا، به 71 کشور دیگر سفر کنید.

برای دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

دریافت پاسپورت از طریق اجاره و یا خرید ملک در ترکیه

1- اجاره ملک

گاهی اوقات پیش می آید که فرد از لحاظ مالی توان خرید ملک را ندارد. جای نگرانی نیست چرا که طبق قوانین دولت ترکیه، افراد می توانند با اجاره ملک هم  پاسپورت کشور ترکیه را اخذ نمایند.

اگر می خواهید از طریق اجاره ملک صاحب پاسپورت ترکیه شوید، تنها می توانید اقامت توریستی ترکیه را اخذ نمایید. تا قبل از سال 2020 (1399) اعتبار پاسپورت ترکیه به وسیله اجاره ملک 2 ساله بود اما بنابر قوانین جدید، می بایست هر سال پاسپورت خود را تمدید کنید.

2- خرید ملک

اگر خرید ملک را برای اخذ پاسپورت انتخاب کرده اید، باید ملکی به ارزش 400.000 دلار آمریکار خریداری کنید. چنانچه به مدت سه سال ملک خود را محفوظ کنید، می توانید شهروندی ترکیه را هم اخذ نمایید.

کدام شهر ترکیه برای خرید ملک مناسب تر است؟

همانطور که کمی قبل به آن اشاره کردیم، ازمیر، آنکارا و استانبول بهترین گزینه برای خرید ملک در ترکیه می باشند اما این موضع صرفا به این معنا نیست که باقی شهرها فاقد ارزش هستند. هرکس با توجه به حوزه کاری که دارد می تواند شهر مورد نظر خود را انتخاب کند.

به طور مثال با خرید خانه در استانبول می توانید کسب و کار خود را در زمینه گردشگری رونق دهید زیرا هر ساله سیل عظیمی گردشگر روانه این شهر می شوند. در ادامه شما را با دیگر مزایای خرید خانه در استانبول آشنا می کنیم.

امروزه افراد زیادی قصد دریافت اقامت کشور ترکیه را دارند. برای دریافت اقامت کشور ترکیه راه‌های بسیاری وجود دارد مانند دریافت اقامت از طریق ازدواج، سرمایه‌گذاری، کار، خرید ملک و اقامت از طریق تحصیل. در این مطلب می‌خواهیم به اقامت از طریق خرید ملک در کشور ترکیه بپردازیم.

قبل از مهاجرت به کشور ترکیه، سؤال‌هایی پیش می‌آید از جمله اینکه شرایط خرید ملک در ترکیه چیست؟ حداقل مبلغ لازم برای گرفتن اقامت ترکیه چقدر است؟ آیا می‌توان به ‌صورت اقساطی در کشور ترکیه خانه خرید؟ نرخ ایرانیانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند روند تصاعدی دارد و علت آن نیز به اقتصاد رو به رشد کشور ترکیه نسبت به ایران بر می‌گردد.

در این مطلب قصد داریم به سؤالات رایجی که در زمینه دریافت پاسپورت ترکیه، اخذ شهروندی ترکیه و دریافت اقامت ترکیه، وجود دارد پاسخ دهیم. در ادامه نیز با شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه آشنا خواهید شد؛ بنابراین ادامه این مطلب را از دست ندهید.

شرایط خرید ملک در ترکیه

قصد شما از خرید ملک در سال 2023 مبلغ به دلار
دریافت شهروندی ترکیه یا پاسپورت ترکیه 400 هزار دلار
اقامت یک ساله قابل تمدید 75 هزار دلار

مشکلات خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی بر کسی پوشیده نیست؛ اما شرایطی برای خرید ملک در ترکیه وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان اقامت این کشور را به ‌راحتی دریافت کرد. همان‌طور که گفتیم، با خرید ملک در ترکیه می‌توانید شهروندی این کشور را دریافت کنید، اما اخذ شهروندی کشور ترکیه مانند سایر کشورها، شرایط خاصی دارد. این شرایط عبارت‌اند از:

 • باید حتماً مبلغ خانهٔ خریداری شده به ‌صورت نقدی داده شود
 • باید خانه را حتماً از یک شهروند ترک خریداری و اولین باری باشد که روی ملک خریدار شده درخواست شهروندی داده می شود

اگر دو مورد گفته شده در بالا به ‌صورت دقیق رعایت شود، می‌توانید در کمتر از 3 ماه پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنید. توجه کنید که طبق قوانین کشور ترکیه، تا 3 سال نمی‌توانید خانه خریداری شده را بفروشید. نکته جالب دیگر این است که می‌توانید به‌جای خرید یک ملک، چند ملک که در مجموع ارزش 400 هزار دلار داشته باشند خریداری کنید و پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنید.

یکی از مزایای این کار این است که می‌توانید در یک ملک ساکن شوید و دیگری را اجاره دهید. در این صورت در طول مدت اقامت در کشور ترکیه می‌توانید منبع درآمد نسبتاً خوبی داشته باشید. توجه کنید که علاوه بر خرید ملک در ترکیه، می‌توانید با سپرده‌گذاری در بانک‌های ترکیه، کارآفرینی و کاریابی، شهروندی این کشور را دریافت کنید.

حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت ترکیه

یکی از سؤالات رایج قبل از مهاجرت به کشور ترکیه این است که حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت کشور ترکیه چقدر است؟ اگر قصد اخذ اقامت ترکیه را دارید، حداقل سرمایه مورد نیاز شما 400 هزار دلار (معادل 12 میلیارد تومان) خواهد بود. همچنین می‌توانید با خرید اقساطی ملکی به ارزش 160 هزار دلار (معادل 2 میلیارد و 400 تومان) اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید.

اخباری وجود دارد تحت این عنوان که با خرید خانه‌ای در ترکیه به ارزش 2میلیارد و 600 میلیون تومان می‌توان اقامت کشور ترکیه را گرفت. دقت کنید که با مبلغ 2 میلیارد و 600 میلیون تومان می‌توانید خانهٔ دسته دوم خریداری کنید و در این صورت به شما اقامت موقت تعلق می‌گیرد؛ اما نمی‌توانید پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنید و شهروند این کشور شوید. اما می‌توانید اقامت موقت خود را هر سال تمدید کنید و بعد از 5 تا 8 سال برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

نحوه تعیین و محاسبه ارزش ملک خریداری شده جهت دریافت پاسپورت ترکیه

مدت‌زمان دریافت پاسپورت ترکیه و روند آن از فردی به فرد دیگر کمی متفاوت خواهد بود؛ زیرا عوامل بسیاری روی آن تأثیر ‌گذارند. به جرئت می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در روند و مدت‌زمان دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک، ارزش‌گذاری ملک خریداری شده است؛ اما چه کسی ارزش ملک خریداری شده در کشور ترکیه را تعیین و محاسبه می‌کند؟

کارشناسان رسمی دولتی کشور ترکیه که به آن‌ها ekspertiz گفته می‌شود ارزش واقعی ملک را تعیین و محاسبه می‌کنند و آن را گزارش می‌دهند. در صورت توافق فروشنده و خریدار بر سر قیمت، معامله انجام می‌شود. توجه کنید که خرید ملک در کشور ترکیه معمولاً به دلار و یورو انجام می‌شود و پرداخت هزینه خرید ملک باید تماماً نقد انجام شود، در غیر این صورت به فرد و اعضای خانواده وی، پاسپورت ترکیه تعلق نخواهد گرفت.

انواع ملک برای دریافت  پاسپورت ترکیه

بهتر است قبل از انتخاب و خرید ملک مناسب خود جهت اخذ تابعیت ترکیه و شهروندی آن، با انواع ملک در ترکیه آشنا شوید. انواع ملک در کشور ترکیه شامل موارد زیر می‌شود:

 • مغازه
 • آپارتمان‌های در سطح شهر
 • ویلا
 • واحد تجاری دست‌دوم یا نوساز
 • واحد مسکونی دست‌دوم یا نوساز
 • واحد تجاری یا مسکونی در برج
 • واحد تجاری یا مسکونی در شهرک‌
 • و غیره

شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک

با خرید ملکی به ارزش 400 هزار دلار یا سرمایه‌گذاری این مبلغ در کشور ترکیه به روش‌های دیگر مورد تأیید دولت ترکیه، می‌توانید بلافاصله تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کنید. دقت کنید که اگر ارزش ملک خریداری شده کمتر از 400 هزار دلار باشد، اقامت دائم کشور ترکیه به شما اعطا نمی‌شود. شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک عبارت‌اند از:

 • باید آدرس خانهٔ خریداری شده در سیستم ترکیه به ثبت رسیده باشد
 • صاحب خانه باید بیمه درمانی معتبر داشته باشد
 • صاحب خانه نباید به مدت 3 سال کمک اجتماعی از جایی دریافت کند
 • نباید تهدیدی برای نظم و امنیت ترکیه تلقی شود

با رعایت شرایط بالا، فرد شهروند ترکیه شناخته می‌شود و همهٔ حقوق شهروندی ترکیه شامل حال او می‌شود، به‌جز موارد زیر:

 • نامزدی در انتخابات مختلف
 • حق رأی دادن در انتخابات
 • سربازی در کشور ترکیه
 • مأمور قانون شدن در کشور ترکیه

مدت‌زمان دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک

مدت‌زمان دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک به عوامل متفاوتی از جمله، شرایط، پرونده و نحوه انجام خرید ملک توسط متقاضی بستگی دارد. این مدت‌ زمان را نمی‌توان کوتاه کرد؛ اما با گرفتن مشورت از وکیل مهاجرتی قابل‌اعتماد و یا  دفتر مهاجرتی معتبر می‌توان خطاهای خود را در طی مراحل خرید ملک کاهش داد و این خود نوعی صرفه‌جویی در زمان خواهد بود. معمولاً دریافت پاسپورت کشور ترکیه 3 ماه تا 180 روز به طول می‌انجامد؛ اما همان‌طور که پیش‌تر گفتیم این مدت‌زمان برای هر فرد متفاوت خواهد بود و به عوامل متعددی بستگی دارد.

سوالات رایج در خصوص دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک

در ادامه به چند سؤال رایج در زمینه دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک پاسخ خواهیم داد:

1- آیا می‌توان با خرید خانه برای اعضای خانواده نیز پاسپورت ترکیه دریافت کرد؟

یکی از بزرگ‌ترین مزایای سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه این است که می‌توانید هم برای خود و هم برای تمامی اعضای خانواده خود (به‌جز فرزندان بالای 18 سال) پاسپورت ترکیه دریافت کنید.

2- حداقل ارزش ملک خریداری شده جهت اخذ پاسپورت چقدر باید باشد؟

جهت اخذ پاسپورت ترکیه، حداقل ارزش ملک خریداری شده باید 400.000 دلار آمریکا باشد. بعد از طی کردن مراحل قانونی اخذ پاسپورت کشور ترکیه از طریق خرید خانه، به تمام اعضای خانواده به‌جز فرزندان بالای 18 سال پاسپورت ترکیه تعلق خواهد گرفت.

3- برای اخذ پاسپورت ترکیه، ملک خریداری شده چه شرایطی باید داشته باشد؟

خوشبختانه نوع ملک خریداری شده، در روند دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک مؤثر نخواهد بود و فقط دو مورد بسیار مهم وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • حداقل ارزش ملک 400.000 دلار آمریکا باشد.
 • پرداخت هزینه ملک خریداری شده به‌صورت نقدی باشد

سخن آخر

در این مطلب دانستید که روش‌های گوناگونی از جمله کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل، خرید ملک و ازدواج برای دریافت اقامت ترکیه وجود دارد. در این مطلب به شرایط و قوانین دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک پرداختیم. همان‌طور که خواندید، شرایط خاصی برای دریافت اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ترکیه وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید در کمترین زمان ممکن شهروندی این کشور را دریافت کنید.

یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه، پرداخت حداقل هزینه لازم برای خرید ملک است. اگر با این مبلغ بتوانید ملکی در کشور ترکیه خریداری کنید، می‌توانید اقامت این کشور را به‌راحتی دریافت کنید؛ اما باید بعد از خرید ملک، شرایط گفته شده در این مطلب را بپذیرد و اجرا کنید. چنانچه سؤالی در خصوص دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک داشتید که در این مطلب پاسخ داده نشده است، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک با ما در واتساپ در ارتباط باشید.