دریافت کارت بانکی برای مسافران ترکیه

دریافت کارت بانکی برای مسافران ترکیه

پرداخت در ترکیه یکی از دغدغه‌های اصلی مسافران است که قبل از سفر و در هنگام انجام این کار، با آن مواجه هستند و نمی‌دانند که آسان‌ترین راه برای آن چیست. برای انجام این کار، راه‌های زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از کارت بانکی است. دریافت کارت بانکی برای مسافران مزیت‌های زیادی دارد، همچنین این کارت‌ها، انواع مختلفی دارند که وابسته به کاربردتان می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در ادامه این موارد را به طور کامل بررسی می‌کنیم (حواله ارزی در ترکیه).

مزیت‌های افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی برای مسافران ترکیه چیست؟

در هنگام انتخاب بین گزینه‌های مختلف، افراد به ویژگی‌ها و مزیت‌های آن گزینه توجه می‌کنند تا انتخاب خودشان را به انجام برسانند. بنابراین آگاهی از مزیت‌ها، اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن‌ها توجه کرد. به همین دلیل در ادامه دو مورد از مهم‌ترین مزیت‌های افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی برای مسافران ترکیه را برای شما بیان می‌کنیم.

مزیت‌های افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی برای مسافران ترکیه

1- امکان دریافت ویزاکارت یا مسترکارت به نام خود شخص

امکان دریافت ویزاکارت یا مسترکارت، مزیتی بسیار مهم و قابل‌توجه به شمار می‌آید. زیرا شما می‌توانید بااستفاده از دو کارت تمامی پرداخت‌های بین‌المللی خودتان را انجام دهید و حتی در صورت خروج از ترکیه نیز مشکلی برای پرداخت نخواهید داشت. اما برای اینکه از این امکان برخوردار باشید، باید حساب بانکی در ترکیه باز کنید و بااستفاده از آن مسترکارت یا ویزاکارت به نام خودتان دریافت کنید که قابلیت مهم و قابل‌توجهی به شمار می‌آید.

2- امکان دریافت سود ماهیانه

بانک‌های ترکیه، در طول ماه و سال به حساب‌های بانکی سودهای می‌دهند که مبلغ آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین اگر شما در ترکیه برای خودتان حساب باز کنید و نسبت به دریافت کارت بانکی برای مسافران در این کشور اقدام کنید، می‌توانید علاوه بر انجام پرداخت‌های خودتان، مبلغی را نیز به عنوان سود پولتان دریافت کنید و در این حوزه سود قابل‌توجهی کنید که مطلوب هرکسی به شمار می‌رود.

برای دریافت کارت بانکی برای مسافران ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

انواع کارت‌های بین‌المللی ترکیه شامل چه مواردی است؟

بعد از آشنایی با مزیت‌های افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی برای مسافران ترکیه، نوبت آن است که انواع این کارت‌ها را بشناسید و بدانید که هرکدام برای چه کاری قابل‌کاربرد هستند و از چه ویژگی‌ها و مشخصاتی برخوردار هستند. در ادامه به بیان این موارد برای شما به طور کامل و دقیق خواهیم پرداخت تا در این زمینه ابهامی نداشته باشید.

1- کارت نقدی یا  Debit Card

کارت‌های نقدی برای حساب‌کردن خرج‌های روزانه کاربرد دارد. به عنوان مثال هنگامی که شما به فروشگاه می‌روید، می‌توانید بااستفاده از موجودی کارت نقدی خودتان، مبلغ آن را پرداخت کنید.

کارت اعتباری یا Credit Card

در ترکیه بیشتر از این کارت برای پرداخت حقوق استفاده می‌شود و شرکت‌های متفاوت آن را به کار می‌گیرند. اگر فرد دارای این حساب، سابقه‌ی خوبی در پرداخت‌هایش داشته باشد، حتی می‌تواند بیشتر از موجودی کارت خودش را خرج کنید و در این زمینه محدودیتی نخواهد داشت. نحوه‌ی پرداخت مبلغ خرج‌شده بیشتر از موجودی نیز به صورت قسطی خواهد بود و نیازی به نگرانی از بابت آن نیست. همچنین از این نوع کارت بانکی ترکیه، برای رزرو هتل، خودرو و خریدهای اینترنتی نیز استفاده می‌شود.

2- کارت‌های پیش پرداخت یا Pre-Paid

اگر قصد افتتاح حساب در ترکیه را ندارید و می‌خواهید به راحتی پرداخت‌های خودتان را در این کشور انجام دهید، باید از کارت‌های پیش‌پرداخت یا Pre-Paid کارت‌ها استفاده کنید. برای خرید این نوع از کارت‌ها می‌توانید به فروشگاه‌های مختلف موجود در این کشور مراجعه کنید، زیرا در اکثر آن‌ها فروخته می‌شود. کارت‌های پیش‌پرداخت قابلیت شارژ‌شدن دارند و پس از هربار اتمام موجودی آن‌ها می‌توانید به این نوع از کارت‌های بین‌المللی موجود اضافه کنید و مشکلی در این زمینه نداشته باشید. همچنین برای دریافت پول از خودپرداز نیز می‌توانید این کارت‌ها را به کار ببرید، زیرا به طور کامل قابلیت‌های لازم برای آن را دارند.

کارت‌های پیش پرداخت یا Pre-Paid

کارت اعتباری با کارت نقدی چه تفاوت‌هایی دارد؟

کارت نقدی برای پرداخت‌های حضوری به کار می‌رود و برای پرداخت‌های اینترنتی کاربردی ندارد. به عنوان مثال اگر بخواهید از آمازون خریدی را انجام دهید، باید حتما مبلغ آن را بااستفاده از کارت اعتباری پرداخت کنید و امکان استفاده از کارت‌های دیگر از جمله کارت نقدی را ندارید. همچنین اعتبار کردیت کارت یا کارت اعتباری بیشتر از کارت نقدی است، زیرا برروی آن، نام صاحب کارت حک می‌شود که قابل‌توجه و مهم است.

مراحل افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی برای مسافران به چه صورتی است؟

در قسمت‌های قبلی با مزیت‌های دریافت کارت بانکی برای مسافران ترکیه و انواع کارت‌های بین‌المللی قابل‌استفاده در این کشور آشنا شدید و مشخصات و ویژگی‌های آن‌ها را به طور کامل فهمیدید. اما در ادامه قصد داریم، در مورد مراحل افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی برای مسافران ترکیه صحبت کنیم تا بدانید که برای کسب این کارت، چه کاری باید انجام دهید و چه مراحلی را طی کنید.

مراحل افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی برای مسافران

1- مشخص‌کردن محل سکونت در ترکیه

اولین مرحله برای افتتاح حساب در این کشور حاشیه‌ی دریای مدیترانه و دریای سیاه، مشخص‌کردن محل سکونت است. اگر سفر بلند‌مدت به این کشور کرده‌اید و مکانی را برای اقامت دارید، می‌توانید آن را به بانک معرفی کنید. اما در صورت کوتاه‌مدت بودن سفر یا تفریحی‌ بودن آن می‌توانید منزل یکی از دوستان خودتان را که در این کشور اقامت دارند را به عنوان محل سکونت معرفی کنید تا بتوانید حساب خودتان را افتتاح کنید و مرحله‌ی اول دریافت کارت بانکی برای مسافران را به خوبی انجام دهید.

2- دریافت کد مالیاتی مختص اتباع خارجی

بعد از انجام این کار، نیاز است تا نسبت به دریافت کد مالیاتی اقدام کنید. برای دریافت کد مالیاتی باید به اداره مالیات این کشور مراجعه کنید تا بتوانید با ارائه‌دادن مدرک‌های لازم آن را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنید و با مشکلی روبه‌رو نشوید. البته امکان دریافت این کد از طریق وب‌سایت https://ivd.gib.gov.tr به صورت آنلاین نیز وجود دارد. تنها کافی است در این سایت مدارک لازم را آپلود کرده و فیلدهای موردنظر دیگر را نیز پرکنید تا بتوانید به راحتی کد مالیاتی خودتان را دریافت کنید.

3- ارائه‌ دادن اصل و کپی گذرنامه

ارائه‌دادن اصل و کپی گذرنامه یا پاسپورت، مرحله‌ی بعدی برای افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی برای مسافران ترکیه است. دقت کنید که پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و مهرهای لازم مربوط به ویزا و ورود به این کشور را داشته باشد. این موارد نشان‌دهنده‌ی اعتبار آن به بانک موردنظر هستند و بسیار مهم به شمار می‌آیند.

4- مراجعه به بانک و افتتاح حساب ارزی

پس از انجام تمامی این کارها باید به بانک موردنظر خودتان مراجعه کنید تا حساب ارزی خودتان را در این موسسه باز کنید.

بانک‌های مختلفی در این کشور است که زراعت بانک، یکی از معروف‌ترین آن‌ها به شمار می‌آید. این بانک به شما امکان باز‌کردن هردو حساب نقدی و اعتباری را می‌دهد و دارای سه نوع کارت اعتباری مختلف استاندارد، گلد و پلاتینیوم است که تفاوت آن‌ها در میزان کارمزدشان است.

مدرک‌های لازم برای دریافت کد مالیاتی موردنیاز برای افتتاح حساب در ترکیه چیست؟

برای دریافت کد مالیاتی نیاز دارید، تا بدانید که چه مدارکی برای انجام این کار نیاز است، به همین دلیل و برای کمک به شما در این قسمت این مدرک‌ها را به صورت لیست‌وار به شما معرفی می‌کنیم.

  • اصل و کپی پاسپورت
  • آدرس محل اقامت
  • اجاره‌نامه منزل، قبض آب و برق
  • مدارک مربوط به دریافت یک سیمکارت فعال

برای استعلام کد مالیاتی در ترکیه باید چه کاری انجام داد؟

در بسیاری از مواقع شما نیاز به استعلام کد مالیاتی خودتان دارید تا ببینید آیا دارای آن هستید و اعتبار دارد یا باید برای دریافت آن دوباره اقدام کنید. برای انجام این کار، ابتدا باید به سایت سازمان مالیات ترکیه وارد شوید، سپس شماره پاسپورت خودتان را بزنید تا به صفحه‌ی شخصی مربوط به خودتان بروید و در آخر بتوانید استعلام کد مالیاتی خودتان را به راحتی انجام دهید.

هزینه افتتاح حساب در ترکیه برای مسافران چه مقدار است؟

هزینه و کارمزد افتتاح حساب بستگی به بانک موردنظر شما دارد، زیرا اکثر بانک‌های این کشور خصوصی هستند و قوانین پرداختی خودشان را دارند. بنابراین نمی‌توان مبلغی ثابت را به عنوان هزینه افتتاح حساب در ترکیه و دریافت بانکی برای مسافران عنوان کرد.

سقف انتقال و برداشت از حساب در ترکیه به چه صورتی است؟

سقف انتقال و برداشت از حساب در ترکیه، بااستفاده از دستگاه‌های خودپرداز یا ATM بین 1500 تا 2500 لیر در روز است و اجازه برداشت بیشتر از آن را نخواهید داشت که باید به آن توجه کنید.

عکس 5

EFT چیست؟

این اصطلاح مربوط به انتقال پول می‌شود. در صورتی که انتقال پول بین دو شعبه مختلف از دو بانک متفاوت صورت بگیرید، به آن EFT گفته می‌شود.

HAVALE چیست؟

اما اگر انتقال پول بین دو شعبه مختلف از یک بانک صورت بگیرد، به آن Havale یا حواله گفته می‌شود. بااستفاده از این روش، شخص اجازه‌ی انتقال 30000 لیر در روز را خواهد داشت که مقدار آن به میزان قابل‌توجهی بیشتر از دستگاه‌های خودپرداز موجود در شهرهای این کشور است.

نکات مهمی که در هنگام افتتاح حساب در ترکیه باید بدانید

  • دقت کنید که نمی‌توانید بااستفاده از خود پردازهای ترکیه به صورت دلاری پول انتقال دهید، بنابراین بهتر است که در این حساب‌ها، به جای دلار، معادل آن به لیر را ذخیره کنید تا در این زمینه راحت‌تر باشید.
  • اگر بخواهید تبدیل دلار به لیر را از طریق خود پرداز انجام دهید، قطعا ضرر می‌کنید، زیرا این کار با نرخ بانک مرکزی این کشور صورت می‌گیرد که کارمزد بالایی می‌گیرد. بنابراین بهتر است که قبل از انتقال این کار را انجام دهید. برای تبدیل دلار می‌توانید به آسیاملک مراجعه کنید تا این کار در سریع‌ترین زمان و آسان‌ترین روش به انجام برساند.

برای دریافت کارت بانکی برای مسافران ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.