شهروندی ترکیه

ترکیه به خاطر نزدیکی به کشور ایران و برخورداری از شرایط آزادتر و وجود‌نداشتن تحریم‌ها، همواره گزینه‌ی مناسبی برای مهاجرت ایرانیان بوده است. ایرانیان به این کشور می‌روند و سعی می‌کنند تا بااستفاده از روش‌های مختلف شهروندی ترکیه را اخذ کنند و بتوانند از مزیت‌های آن استفاده کنند. در ادامه به معرفی و بررسی مزیت‌های دریافت پاسپورت ترکیه و روش‌های انجام آن می‌پردازیم.

مزیت‌های اخذ شهروندی ترکیه چیست؟

ایرانیان برای تصمیم‌گیری در مورد تلاش برای اخذ شهروندی ترکیه یا گذشتن آن کار سختی ندارند و می‌توانند با بررسی مزیت‌های به راحتی گزینه‌ی اول را انتخاب کنند. اما این مزیت‌ها چیست و چرا باید به دنبال اخذ شهروندی ترکیه بود؟ در ادامه به این موارد می‌پردازیم.

مزیت‌های اخذ شهروندی ترکیه

اخذ گذرنامه و پاسپورت در طی ۹۰ روز کاری در صورت دارا‌بودن شرایط

مدت زمان اخذ شهروندی ترکیه، مانند برخی کشورهای اروپایی زیاد نیست و اگر شما دارای شرایط آن باشید می‌توانید، این مجوز را در حداکثر ۹۰ روز کاری دریافت کنید و از خدمات زیرمجموعه‌ی آن به خوبی استفاده کنید و در این زمینه محدودیتی نداشته باشید.

امکان ورود به ۷۷ کشور مختلف و منطقه‌ی شینگن با استفاده از پاسپورت ترکیه

با در دست داشتن، پاسپورت ترکیه و شهروندی این کشور می‌توانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی به ۷۷ کشور مختلف و حتی کشورهای عضو اتحادیه‌ی شینگن سفر کنید و نیازی به دریافت ویزای مجزایی در این مورد نخواهید داشت.

برای دریافت شهروندی ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

امکان بهره‌مندی از برنامه‌های بازنشستگی ترکیه

ترکیه مانند کشورهای مختلف برای رفاه حال بازنشستگان خودش، برنامه‌هایی مثل پرداخت حقوق و خدمات رفاهی ویژه را در نظر می‌گیرد. در صورتی که شما شهروندی ترکیه را اخذ کرده باشید، می‌توانید از خدمات برنامه‌های بازنشستگی استفاده کنید و از این نظر مشکلی نخواهید داشت.

روش‌های اخذ شهروندی ترکیه به چه صورتی است؟

برای اخذ شهروندی ترکیه راه‌های مختلفی وجود دارد که در این قسمت مهم‌ترین و موارد و پرکاربردترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم و شرح می‌دهیم.

1- اخذ شهروندی ترکیه از طریق کار در این کشور

کسانی که در ترکیه به مدت ۵ سال کار کرده باشند و برای آن‌ها بیمه در این سال‌ها رد شده باشد، می‌توانند شهروندی این کشور را دریافت کنند. البته برای کار در این کشور، باید  چالیشما ایزنی یا همان مجوز کار داشته باشید که مهم‌ترین شرط آن نیز داشتن یک کارفرمای قانونی در ترکیه است. البته امکان اخذ این مجوز با حضور در دوره‌های مرتبط با کار موردعلاقه خودتان نیز وجود دارد و بعد از آن نیز می‌توانید بااستفاده از مدرک این دوره به راحتی استخدام شوید.

2- دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک در این کشور

اگر ملک خریداری‌شده توسط شما ارزشی بالاتر از ۴۰۰ هزار دلار داشته باشد، شما قادر به دریافت شهروندی ترکیه خواهید بود. همچنین برای دریافت شهروندی باید ملک را به صورت نقدی خریده باشید، سه خریدار قبلی نباید خارجی باشند و خانه‌ی موردنظر از نظر بدهی هیچگونه مشکلی نداشته باشد. دریافت پاسپورت از این طریق بین ۲ تا ۳ ماه طول خواهد کشید و قادر خواهید بود تا بااستفاده از آن برای تمامی افراد خانواده خودتان نیز شهروندی این کشور را دریافت کنید. البته فرزندانتان باید سن زیر ۱۸ سال داشته باشند.

3- اخذ شهروندی ترکیه از طریق ثبت شرکت

اگر توانایی ایجاد کار در ترکیه و پرداخت حقوق و بیمه افراد دیگر را دارید، به شما توصیه می‌کنیم که در این کشور شرکت خودتان را ثبت کنید تا پس از ۵ سال و پرداخت حق بیمه خودتان بتوانید، شهروندی ترکیه را اخذ کنید و پاسپورت این کشور خوش آب و هوا را نیز دریافت کنید.

4- دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری در بانک‌های ترکیه

در ترکیه، جدیدا قانونی تصویب‌شده است که طبق آن اگر فردی مبلغ ۵۰۰ هزار دلار، به مدت سه سال در بانک‌های این کشور سرمایه‌گذاری کند، می‌تواند پس از این سه سال، پاسپورت و شهروندی ترکیه را اخذ کند. در طول این مدت، به سپرده سود تعلق می‌گیرد. البته باید سپرده به صورت معادل لیر، این مبلغ باشد و به صورت دلاری قابل قبول نیست. افتتاح حساب برای ایرانیان، بااستفاده از پاسپورت خودشان امکان‌پذیر است و بسیار آسان و بی‌دردسر است.

5- اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج با یک فرد از این کشور

هر فرد غیرترکیه‌ای می‌تواند پس از گذشتن سه سال از ازدواجش با یک فرد ترکیه‌ای، شهروندی این کشور را دریافت کند و پاسپورت آن را نیز اخذ کند. این ازدواج باید واقعی باشد، زیرا در صورت صوری‌بودن و اثبات آن، مجازات زندان برای هر دو طرف بریده خواهد داشت. وظیفه‌ی تحقیق در مورد واقعی‌بودن ازدواج برعهده‌ی اداره‌ی نفوس است.

6- اخذ پاسپورت از طریق سیستم فیروزه ای

اگر شما دارای مهارت خاصی در حوزه‌ی اقتصاد، فناوری یا دیگر حوزه‌ها هستید که دیگر افراد به سختی می‌توانند به آن دست پیدا کنند یا تعداد افراد دارای آن کم است، شما می‌توانید براساس قانون تصویب‌شده در سال ۲۰۱۷، شهروندی ترکیه و پاسپورت آن را دریافت کنید که بسیار راحت و آسان به شمار می‌آید.

مدرک‌های لازم برای اخذ شهروندی ترکیه

برای اخذ شهروندی ترکیه نیاز است تا یکسری مدرک‌ها به همراه خودتان داشته باشید. دقت کنید که این مدرک‌ها باید اصل باشند، زیرا در این مورد تحقیق می‌شود. در ادامه به معرفی و شرح در مورد این مدرک‌ها می‌پردازیم.

  • داشتن پاسپورت با تاریخ اعتبار بیش از یکسال
  • اصل شناسنامه
  • اصل کارت اقامت در صورت مقیم‌ ترکیه‌بودن
  • رسید تأیید حساب بانکی و درآمد
  • چهار قطعه عکس رنگی
  • کپی از مهرهای ورود و خروج

برای دریافت شهروندی ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.