خرید ملک در ترکیه

ارزش گذاری ملک در ترکیه

علت خرید ملک ترکیه

در سال‌های اخیر اخذ ویزای کشورهای اروپایی نسبت به گذشته سخت‌تر شده است و به همین علت خرید ملک در ترکیه بیش از پیش رواج یافته است. همچنین کشور ترکیه در چند سال اخیر در میان کشورهای خاورمیانه رشد چشمگیری داشته است و با ساخت برج‌ها و پروژه‌های مجلل توجه بسیاری از مردم جهان را جلب کرده است و به یکی از مقاصد اصلی سرمایه‌گذران تبدیل شده است.

این کشور آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد و مراکز خرید آن شهرت بسیاری در بین مردم جهان به‌ویژه ایرانیان دارد. تمامی موارد گفته شده باعث رشد اقتصاد این کشور شده‌اند و آن را به کشوری مناسب جهت سرمایه‌گذاری تبدیل کرده‌اند.

با ما در تماس باشید:

 • خط ترکیه+۹۰۵۵۴۸۷۵۶۰۸۸
 • خط ایران: ۰۹۱۲۸۱۲۱۴۵۵

خرید ملک در ترکیه یک فرصت عالی

خرید ملک در ترکیه

قصد شما از خرید ملک در سال 2023 مبلغ به دلار
دریافت شهروندی ترکیه یا پاسپورت ترکیه 400 هزار دلار
اقامت یک ساله قابل تمدید 75 هزار دلار

اگر به‌دنبال یک فرصت عالی برای سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه هستید، خرید خانه در ترکیه قطعا یکی از بهترین گزینه‌ها برای تضمین آینده شما و فرزندانتان خواهد بود. . کشور پهناور ترکیه مرز کشورهای اروپایی و ایران است؛ بنابراین اقتصاد رو به رشد و خوبی دارد و با سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توانید اقامت آن را به‌راحتی دریافت کنید.

قیمت زمین، خانه، ویلا، آپارتمان و به طور کلی ملک در ترکیه بسیار مناسب است و با خرید ملکی به حداقل ارزش 400 هزار دلار آمریکا می‌توانید اقدام به اخذ اقامت ترکیه کنید. بیشتر خانه‌ها و واحدها در ترکیه مبله هستند؛ بنابراین نیازی به خرید وسایل خانه نیست و از این نظر خرید خانه در ترکیه برای شما مقرون بصرفه خواهد بود.

توجه کنید که قبل از عقد قرارداد و خرید ملک در ترکیه، حتما سند آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مکان واقعی ملک دقیقا طبق سند باشد و دقت کنید که ملک بدهی مالی نداشته باشد و از نظر وام و مالیات مشکلی نداشته باشد. در زمینه بررسی ملک قبل از خرید آن به شما کمک خواهیم کرد و چنانچه در طول پروسه خرید ملک سوالی برایتان پیش آمد، می‌توانید آن را با کارشناسان ما در آسیاملک در میان بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

برای خرید و فروش ملک در ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

جذابیت‌های خرید ملک در ترکیه

اگر قصد مهاجرت دارید، بهتر است تحقیق در مورد جاذبه‌های کشور مقصد را اولویت کار خود قرار دهید. همچنین باید در مورد مزایا، ویژگی‌ها، امکانات‌، شرایط اقتصادی و … کشور مقصد به‌خوبی تحقیق کنید. در این بخش قصد داریم در مورد جذابیت‌های خرید ملک در ترکیه صحبت کنیم. جذابیت‌های ترکیه شامل موارد زیر می‌شود:

پایین بودن هزینه زندگی در ترکیه

هزینه‌های زندگی در کشور ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی و همچنین نسبت به آمریکا و کانادا بسیار پایین است و بیشترین هزینه زندگی صرف موارد زیر می‌شود:

 • خورد و خوراک
 • اینترنت
 • حمل و نقل
 • پوشاک
 • خرید و یا اجاره خانه
 • مالیات
 • بیمه
 • خدمات درمانی
 • تفریح و گردش
 • و ….

مرکز تجاری، صنعتی ترکیه

کشور ترکیه مملو از جاذبه‌های گردشگری و توریستی است. همچنین این کشور طبیعت بکر و زیبا و همچنین آب و هوای خوبی دارد. در کنار موارد ذکر شده، جالب است بدانید که کشور ترکیه یکی از برترین مراکز تجاری و صنعتی جهان است یکی از دلایل اصلی مهاجرت افراد به کشور ترکیه همین موضوع است.

رشد و بازگشت سرمایه

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، کشور ترکیه اقتصاد خوب و رو به رشدی دارد و یکی از بهترین مراکز تجاری و صنعتی در جهان محسوب می‌شود؛ به همین علت مقصد خوبی برای سرمایه‌گذاری است. یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه، خرید ملک است. از آنجایی که در ترکیه تنوعی از پروژه‌ها وجود دارد، خرید ملک در ترکیه کار نسبتا راحتی خواهد بود. بسیاری از ایرانیان برای دریافت اقامت و شهروندی ترکیه، اقدام به خرید ملک در آن می‌کنند؛ در این مورد، انتخاب ملک مناسب حائز اهمیت خواهد بود؛ اما نگران نباشید زیرا در انتخاب ملک مناسب در کنار شما هستیم.

رشد قیمت ملک در ترکیه

کشور ترکیه، کشوری پهناور است و مناطق بسیاری برای سکونت در آن وجود دارد؛ در نتیجه در این کشور تنوعی از قیمت‌ها را خواهید دید. در چند سال اخیر قیمت ملک در ترکیه رشد چشمگیری داشته است؛ بنابراین افرادی که در چند سال گذشته اقدام به خرید ملک در این کشور کرده‌اند، سود بسیاری بدست آورده‌اند. قیمت خرید ملک در شهرهای گوناگون ترکیه به شرح زیر است:

 • قیمت خرید ملک در شهر سامسون: شروع از متری 2000 لیر به ازاء هر مترمربع
 • قیمت خرید ملک در شهر آنتالیا: شروع از متری 4000 لیر به ازاء هر مترمربع
 • قیمت خرید ملک در شهر ازمیر: شروع از متری 3500 لیر به ازاء هر مترمربع

به طور کلی قیمت خرید ملک در ترکیه به واحد پول ایران، از 2 میلیارد تومان شروع می‌شود. با این مبلغ می‌توانید خانه دست دوم خریداری کنید. اگر قصد خرید خانه نوساز دارید، قیمت خرید خانه نوساز در ترکیه از 2 میلیارد و 600 هزار تومان شروع می‌شود و پرداخت آن به‌صورت اقساطی خواهد بود. قبل از خرید ملک در ترکیه باید هدف خود را مشخص کنید. چنانچه هدف شما از خرید ملک در ترکیه، دریافت شهروندی ترکیه است، باید قیمت ملک خریداری شده توسط شما حداقل ارزش 400 هزار دلار آمریکا (معادل 12 میلیارد تومان) داشته باشد.

قوانین جدید خرید ملک در ترکیه

از 23 خرداد 1401، قانونی در کشور ترکیه اجرا شده است مبنی بر اینکه برای اخذ شهروندی ترکیه و پاسپورت آن باید ملک خریداری شده ارزشی معادل 12 میلیارد تومان یا 400 هزار دلار آمریکا داشته باشد. اگر قصد خرید ملک در مناطق کم‌جمعیت ازمیر و استانبول را دارید، حداقل ارزش ملک خریداری شده توسط شما باید 50 هزار لیر باشد و این مبلغ در مناطق پر‌جمعیت ترکیه باید حداقل 75 هزار لیر باشد.

با خرید ملکی با شرایط ذکر شده در بالا، می‌توانید اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید. دقت کنید که افراد خارجی اجازه خرید ملک در بخش‌های روستایی و مناطق نظامی کشور ترکیه را ندارند. همچنین طبق قوانین جدید ترکیه، چنانچه قصد خرید ملک به‌صورت مشارکتی دارید، باید اسم شرکا و ذی‌منفعان را حتماً در سند خانه قید کنید.

در گذشته افراد می‌توانستند بعد از 5 سال مداوم تمدید اقامت موقت خود، اقدام به دریافت اقامت دائم کنند؛ اما طبق قوانین جدید کشور ترکیه، اقامت موقت ترکیه تنها برای 1 سال قابل تمدید خواهد بود.

هزینه‌های خرید ملک در سال 2023

هزینه‌های خرید ملک در ترکیه نسبت به ایران مناسب‌تر است. به عنوان مثال، برای خرید ملکی 40 یا 50 متری در منطقه‌ای متوسط از کشور ترکیه تنها نیاز است مبلغی حدود 200 هزار لیر بپردازید درحالی که در تهران برای خرید خانه‌ای با متراژ 40 یا 50 متر نیاز است مبلغ بیشتری پرداخت کنید. در کنار هزینه خرید ملک در ترکیه، هزینه‌های جانبی نیز وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • هزینه اکسپرتیز یا کارشناسی ملک به ارزش 10700 لیر
 • هزینه انتقال سند که 2% آن بر عهده خریدار خواهد بود
 • هزنیه مالیان سالانه ملک که مبلغ دقیق آن به مکانی که ملک در آن قرار دارد بستگی دارد
 • هزنیه کمیسیون املاک یا بنگاه
 • هزینه بیمه که بر اساس مترمربع محاسبه خواهد شد
 • هزینه‌ای بابت دستمزد مترجم در صورت عدم تسلط شما به زبان ترکی

انواع روش‌های اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

برای اخذ شهروندی ترکیه برای خود و فرزندان زیر 18 سال خود، می‌توانید ملکی در ترکیه خریداری کنید. با خرید ملک در ترکیه استانبول با حداقل ارزش 400 هزار دلار، می‌توانید آینده خود و فرزندانتان را تضمین کنید. توجه کنید که دریافت شهروندی ترکیه تحت شرایط خاصی انجام می‌شود. این شرایط شامل موراد زیر است:

 • پرداخت هزینه خرید خانه به‌صورت نقدی
 • ثبت آدرس خانه خریداری شده در سیستم ترکیه
 • داشتن بیمه درمانی معتبر
 • عدم دریافت کمک اجتماعی به مدت 3 سال
 • خرید خانه از شهروند ترک
 • نباید تهدیدی برای کشور ترکیه تلقی شوید
 • نباید تا به حال برای ملک مورد نظر شما درخواست شهروندی داده شده باشد
 • حداقل ارزش ملک خریداری شده باید 400 هزار دلار باشد

در ادامه به معرفی انواع روش‌های اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک خواهیم پرداخت.

1.خرید ملک به صورت اقساطی و دریافت پاسپورت

در کشور ترکیه امکان خرید ملک به‌صورت اقساطی وجود دارد و می‌توانید 35 درصد مبلغ ملک را به‌صورت نقد و بقیه مبلغ را در اقساط 24 الی 60 ماهه پرداخت کنید. با خرید ملک به صورت اقساطی می‌توانید در مدت 1 الی 2 سال صاحب خانه شوید و همچنین پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنید. یکی از مزایای خرید ملک در ترکیه آن است که می‌توانید قبل از عقد قرارداد، ماکت ملک مورد نظر خود را مشاهده کنید و امکانات پروژه را چک کنید.

2.دریافت پاسپورت از طریق اجاره ملک

جالب است بدانید که با اجاره خانه در ترکیه، می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید و آینده خوبی برای خود رقم بزنید. اگر در کشور ترکیه ملکی اجاره کنید، به شما اقامت موقت تعلق خواهد گرفت. درصورت دریافت اقامت موقت از نوع توریستی، نمی‌توانید از خدمات درمانی رایگان، حقوق شهروندی ترکیه، پیداکردن کار یا ادامه تحصیل بهره‌مند ببرید؛ اما حق زندگی آزادانه در این کشور به شما داده می‌شود.

3.خرید ملک به صورت نقدی و دریافت پاسپورت

با خرید ملک در ترکیه به‌صورت نقدی می‌توانید به‌راحتی اقدام به دریافت پاسپورت این کشور کنید و برای شهروندی ترکیه اقدام کنید و از مزایاء شهروندی ترکیه بهره‌مند شوید.

 خرید خانه در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

در چند سال اخیر به دلیل افزایش تقاضا برای خرید ملک در ترکیه، قیمت ملک در این کشور رشد چشمگیری داشته است. برای دریافت اقامت ترکیه راه‌های بسیاری وجود دارد که از بین آن‌ها، خرید ملک یکی از روش‌های رایج به‌خصوص در میان ایرانیان است.

با خرید ملکی به حداقل ارزش 400 هزار دلار می‌توانید اقامت کشور ترکیه را به‌راحتی دریافت کنید. همچنین می‌توانید 2 یا 3 ملک که مجموعا حداقل ارزش 400 هزار دلار داشته باشند خریداری کنید و 1 یا 2 تا از ملک‌ها را اجاره دهید و منبع درآمد خوبی برای خود ایجاد کنید. در این راهنمای خرید ملک در ترکیه قصد داریم به مدارک لازم برای خرید ملک، هدف از خرید ملک، واجدین شرایط خرید املاک و مستغلات در ترکیه، مراحل خرید خانه و نکاتی در باب خرید ملک در ترکیه بپردازیم.

1.مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه

مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه شامل موارد زیر می‌شود:

 • بیمه زلزله
 • سند مالکیت خانه در ترکیه
 • پاسپورت فرد خارجی خریدار ملک و ترجمه پاسپورت
 • دو قطعه عکس از خریدار و یک قطعه عکس از فروشنده
 • داشتن مترجم رسمی چنانچه به زبانی ترکی تسلط ندارید
 • داشتن گواهی ارزش‌گذاری ملک که توسط مأمور شهرداری این گواهی نوشته می‌شود

2.تعیین اهداف قبل از خرید ملک

تعیین هدف از خرید خانه یکی ازمهم‌ترین کارهای شما قبل از اقدام به خرید ملک در ترکیه است. سوالات زیر می‌تواند به شما در تعیین هدفتان از خرید ملک در ترکیه کمک کند:

 • سرمایه شما چقدر است؟
 • چه متراژی مدنظر شماست؟
 • چه نوع ملکی می‌خواهید بخرید؟
 • در چه منطقه‌ای می‌خواهید ملک بخرید؟
 • آیا زندگی در آپارتمان را بیشتر می‌پسندید یا زندگی در ویلایی ساحلی؟

هدف خود را به‌صورت واضح مشخص کنید و بعد از تعیین هدف، با مشاور معتمد مشورت کنید و گزینه مناسب خود را انتخاب کنید. تعیین هدف از این جهت مهم است که به عنوان مثال اگر قصد شما از خرید ملک، دریافت اقامت توریستی کشور ترکیه باشد، نیازی به خرید ملکی به ارز 400 هزار دلار نیست و تنها با خرید ملکی به ارزش 2 میلیارد تومان نیز می‌توانید خانه مناسب هدف خود را خریداری کنید؛ اما اگر هدف شما دریافت اقامت دائم کشور ترکیه باشد، باید حتما ارزش ملک مورد نظر شما 400 هزار دلار یا بالاتر باشد.

3.واجدین شرایط خرید املاک و مستغلات در ترکیه

بر اساس اصل تقابل، تنها اتباعی حق خرید ملک در کشور ترکیه را دارند که کشور آن‌ها نیز حق خرید ملک را به شهروندان ترک بدهد. املاکی که شامل این قانون می‌شود در ادامه آمده‌اند:

 • ملک تجاری
 • ملک مسکونی
 • ملک کشاورزی
 • زمین خالی

طبق مطلب ذکر شده، تمامی شهروندان آسیایی، آمریکایی، کانادایی و اروپایی به جز کشورهای قبرس، بلژیک و چک و اسلواکی حق خرید ملک در کشور ترکیه را دارند؛ بنابراین شهروندان ایرانی می‌توانند در کشور ترکیه اقدام به خرید ملک کنند. توجه کنید که محدودیت‌هایی از سوی دولت ترکیه در امر خرید ملک برای سرمایه‌گذاران خارجی در نظر گرفته شده است که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم:

 • سرمایه‌گذاران خارجی تنها حق خرید ملک در مناطقی را دارند که از سمت دولت ترکیه مجاز شناخته شده‌اند.
 • چنانچه سرمایه‌گذاران خارجی زمینی در ترکیه خریداری کرده‌اند، باید نهایتا در مدت 2 سال ساخت و ساز آن را به اتمام برسانند؛ در غیر این صورت پروژه آن‌ها بسته خواهد شد.
 • سرمایه‌گذاران خارجی حق خرید ملک در مناطق روستایی و نظامی ترکیه را نخواهند داشت.

4.مراحل خرید ملک در ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه شامل موارد زیر می‌شود:

 • دریافت شماره مالیاتی
 • بازدید از پروژه مورد نظر
 • انتخاب مشاور املاک مناسب
 • ارائه سند به مقام‌های قضایی و همچنین ثبت سند رسمی تاپو
 • تحقیق و کسب اطلاعات از مشاور املاک‌ و آژانس‌های ترکیه

5.چند نکته قبل خرید خانه

قبل از اقدام به خرید ملک بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

با رشد و توسعه بازار خرید و فروش ملک جهان، تعداد افراد سودجو و کلاهبردار نیز افزایش یافته است؛ بنابراین خطراتی از جمله مصادره اموال و ناامنی سرمایه، افراد را تهدید می‌کند. در این شرایط بهتر است بدانید که بعضی از دولت‌ها با توجه به شرایط پیش آمده ممکن است بخشی از اموال افراد خارجی را تصرف کنند.

خوشبختانه میان دولت ترکیه و ایران قراردادی امضا شده است که امینت سرمایه‌گذاران ایرانی را در ترکیه تضمین می‌کند و نگرانی‌های بالا برای کشور ترکیه وجود ندارد.

قیمت خرید و فروش ملک ترکیه را به خوبی بدانید

قیمت املاک در ترکیه تنوع بسیاری دارد؛ اما اینکه چقدر هزینه کنید کاملا بستگی به هدف شما دارد. مسلما فردی که هدف توریستی دارد برای خرید خانه نیاز به صرف هزینه کمتری دارد.

قانون وراثت ترکیه

قبل از خرید ملک در ترکیه بهتر است قانون وراثت آن را بدانید. خوشبختانه قوانین وراثت ترکیه برای اتباع خارجی مانند شهروندان ترکیه است و تمامی دارایی‌ها و اموال به‌صورت کاملا مساوی و طبق قوانین کشور ترکیه بین فرزندان پسر و دختر تقسیم می‌شود.

6.بهترین شهرها برای زندگی در ترکیه

برای یافتن بهترین شهر برای زندگی در ترکیه لازم است ابتدا به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • چه امکانات شهری را در اطراف خانه خود ترجیح می‌دهید؟
 • مرکز شهر را بیشتر دوست دارید یا حومه شهر؟
 • چه نوع فرهنگ دینی را بیشتر می‌پسندید؟
 • دوست دارید در منطقه گردشگری زندگی کنید یا در منطقه غیرگردشگری؟
 • آب و هوای شهرهای ساحلی را بیشتر می‌پسندید یا آب و هوای شهرهای گرم و خشک؟

1.شهر آنتالیا

آنتالیا

در زمینه بازار مستغلات شهر آنتالیا ترکیه شرایط بسیار خوبی دارد و این شهر مقصد بسیاری از سرمایه‌گذاران، افراد ثروتمند و تاجران است؛ زیرا این شهر تنوعی از پروژه‌ها، ویلاهای لوکس و آپارتمان‌های مجلل دارد.

1.شهر ازمیر

سومین شهر پرجمعیت کشور ترکیه، شهر ازمیر است. این شهر نیز مانند آنتالیا از مقاصد خوب برای سرمایه‌گذاری می‌باشد؛ زیرا در شهر ازمیر می‌توان به تمامی بزرگراه‌ های اصلی دسترسی داشت. شهر ازمیر بسیار پر جنب و جوش است و جاذبه‌های تاریخی فراوان و سواحل زیبایی دارد.

3. شهر استانبول

استانبول

شهر استانبول بزرگ‌ترین شهر ترکیه است و به دو قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم می‌شود. قسمت اروپایی دارای خانه‌های گران‌تر و مجلل‌تری است و در مقابل قسمت آسیایی قدمت بیشتری دارد و طبیعت آن بکر تر است. این شهر فرصت‌های شغلی بسیاری دارد و از این جهت شهر مناسبی برای کارگذاری، کاریابی و سرمایه‌گذاری است.

4.شهر آلانیا

آلانیا جزء یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای کشور ترکیه به شمار می‌رود. آلانیا برای زندگی، شرایط رفاهی بسیار خوبی برای مهاجران دارد و به همین دلیل همواره مورد استقبال آن‌ها است و بسیاری از ایرانیان نیز این شهر را برای خرید و فروش ملک انتخاب می‌کنند.

املاک کدام شهرهای ترکیه بیشتر میزبان خریداران خارجی است؟

شهرهای زیر در کشور ترکیه، بیشترین تقاضا را برای خرید ملک توسط اتباع خارجی دارند.

شهر استانبول

شهر استانبول یکی از محبوب‌ترین شهرهای ترکیه در بین شهروندان خارجی به‌ویژه ایرانیان است. شهر استانبول در شمال غربی ترکیه و در منطقه مرمره قرار دارد. این شهر شامل دو قسمت اروپایی و آسیایی است و از نظر وسعت، هشتمین شهر بزرگ جهان است. امکانات و جاذبه‌هایی که استانبول را به یکی از مقاصد اصلی شهروندان خارجی برای خرید ملک تبدیل کرده‌اند شامل موارد زیر می‌شود:

 • داشتن رستوران‌ها و کافه‌های بین‌المللی و محلی بسیار زیبا
 • داشتن اماکن و بناهای تاریخی
 • داشتن فرصت‌های شغلی زیاد
 • داشتن طبیعت بکر و چشم‌اندازخای زیبای دریای مرمره
 • داشت آب و هوای مطلوب
 • داشتن مراکز تفریحی و مراکز خرید بی‌نظیر در سطح جهانی

خرید ملک در استانبول ترکیه را می‌توانید به کمک مشاوران ما در آسیاملک انجام دهید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب و خریداری کنید. پروژه‌های مسکونی کشور ترکیه که آسیاملک به شما ارائه می‌دهد، امکانات بیشتری نسبت به پروژه‌های داخل ایران دارند. این امکانات شامل موارد زیر می‌شود:

 • استخر
 • اتاق سینما
 • پارکینگ سرپوشیده
 • اتاق جلسات
 • اتاق گیم
 • باشگاه بدنسازی
 • اتاق پیلاتس
 • سونا و جکوزی
 • نگهبانی ۲۴ ساعته
 • بالکن‌های بزرگ
 • مقاوم در برابر آتش‌سوزی و زلزله
 • کیفیت بالای تمامی مصالح در پروژه
 • دارای گروه خدماتی جهت تمیزکردن واحدها
شهر آنتالیا

شهر آنتالیا، اولیت اول بسیاری از شهروندان خارجی برای سرمایه‌گذاری و یا خرید ملک است. شهر آنتالیا، شهری ساحلی است و چشم‌انداز بی‌نظیری دارد. همچنین این شهر به داشتن تفریحات آبی فوق‌العاده شهرت دارد. امکانات بسیار زیاد این شهر، داشتن ویلاهای لوکس ساحلی و آپارتمانی نوساز آن را به یکی از محبوب‌ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک در بین اتباع خارجی تبدیل کرده است.

شهر سیده

شهر سیده (Side) دسترسی به شهرهای دیگر ترکیه را فراهم می‌کند؛ بنابراین سومین مقصد ایرانیان جهت خرید ملک در ترکیه، شهر سیده است. این شهر دارای امکانات زیر می‌باشد:

 • سواحل زیبا و دیدنی
 • طبیعت بکر و بی‌نظیر
 • آب و هوای معتدل و دلنشین
 • دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی
 • داشتن مکان‌های تاریخی زیبا از جله معابد آتنا
 • داشتن انواع رستوران‌های بین‌المللی و محلی
شهر بلک

شهر بلک در نزدیکی آنتالیا قرار دارد و هر سال تعداد زیادی از گردشگران را جذب خود می‌کند. این شهر مقصد اصلی گلف‌بازان است و به دلیل آرامشی که در این شهر حاکم است، بسیاری از شهروندان خارجی ترجیح می‌دهند در این شهر زندگی کنند و یا سرمایه‌گذاری خود را در این شهر انجام دهند و یا در این شهر اقدام به خرید ملک کنند.

شهر کمر

شهر ساحلی کمر (Kemer) تفرجگاهی مدرن در غرب آنتالیا است. قیمت ملک در این شهر بسیار مناسب‌تر از شهرهایی مانند آنتالیا و استانبول است؛ بنابراین بسیاری از ایرانیان این شهر را برای خرید ملک و یا سرمایه‌گذاری در ترکیه انتخاب می‌کنند.

شهر بودروم

شهر بودروم در استان مراغه، مهاجران بسیاری را از سراسر جهان جذب خود می‌کند؛ زیرا این شهر در کنار سواحل زیبای اژه قرار دارد. همچنین این شهر دارای امکاناتی از جمله پارک‌های آبی، رستوران‌ها و کافه‌های دیدنی، مراکز تفریحی و گردشگری، بناهای تاریخی و غیره است که آن را به مقصدی مناسب برای گردشگران تبدیل کرده است. به دلیل مناسب بودن قیمت ملک در این شهر، هر سال تعداد زیادی از مهاجران به سمت خرید ملک در این شهر ترغیب می‌شوند.

شهر فتحیه

شهر فتحیه نیز مانند شهر بودروم در کنار سواحل اژه و در استان مراغه واقع شده است. اگر قصد دارید با خرید ملک، کسب درآمد کنید، شهر فتحیه بهترین گزینه برای شما است؛ زیرا قیمت ملک در این شهر بسیار مناسب است و می‌توانید به‌راحتی ملک مورد نظر خود را خریداری کنید و آن را اجاره دهید و به این ترتیب منبع درآمدی برای خود دست و پا کنید. به عنوان مثال، با 150 هزار یورو می‌توانید به‌راحتی خانه‌ای سه خوابه در فتحیه خریداری کنید در حالی که قیمت خانه‌ای مشابه در استانبول، حداقل 300 هزار یورو خواهد بود هرچند که عوامل متعددی در قیمت‌گذاری ملک دخیل هستند.

7.بررسی پروژه ها آسیاملک

برای خرید و فروش ملک در ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

مزایای مراجعه به املاک ایرانی در ترکیه

کشور ترکیه، کشور پهناوری است و مناطق بسیار زیادی دارد. به همین علت، انتخاب محل زندگی مناسب برای شما کمی دشوار خواهد شد. قیمت و بافت هر منطقه با منطقه دیگر تفاوت دارد و از طرفی شما شناخت کافی از هر منطقه ندارید؛ در نتیجه حضور مشاور ایرانی در کنار شما بسیار مفید خواهد بود.

از جمله مزایای مراجعه به املاک ایرانی در ترکیه آن است که امکان مدیریت همزمان بودجه شما برای سرمایه‌گذاری فراهم می‌شود. همچنین مراجعه به مشاور ایرانی معتمد می‌تواند امنیت سرمایه شما را تضمین کنید. با کمک گرفتن از مشاوران مجرب و معتمد در امر خرید ملک و سرمایه‌گذاری در ترکیه، می‌توانید از سرمایه‌گذرای خود لذت ببرد و آینده خوبی برای خود رقم بزنید.

آسیاملک با صداقت در گفتار و عمل در چند سال اخیر تمامی سعی خود را کرده است تا سرمایه‌گذاری امنی برای شما رقم بزند. آسیاملک تمامی خدمات خرید و فروش ملک، اخذ شهروندی و ویزای ترکیه را برای شما انجام می‌دهد و می‌توانید با اطمینان‌خاطر در کشور ترکیه سرمایه‌گذاری کنید و اهداف خود را محقق سازید.

فروش ملک در ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشورهای نسبتا مهاجرپذیر محسوب می‌شود و علت آن نیز اقتصاد رو به رشد، داشتن جاذبه‌های تفریحی، آب و هوای مطلوب و داشتن بستری مناسب برای خرید و فروش ملک است. با خرید ملک در ترکیه می‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید و یا با خرید ملکی با قیمت 400 هزار دلار، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. توجه کنید که اتباع خارجی تنها می‌توانند 10 درصد از منازل هر منطقه از ترکیه را خریداری کنند و اگر زمینی در کشور ترکیه خریداری کردند، باید ساخت آن در 2 سال تمام شود؛ در غیر این صورت عواقب آن برعهده آن‌ها خواهد بود.

فروختن خانه به یک ایرانی دیگر

یکی از سوالات رایج در بین ایرانیان این سات که آیا می‌توانیم خانه خود را در ترکیه به یک فرد ایرانی بفروشیم؟

خوشبختانه امکان فروش ملک به ایرانیان در ترکیه مانعی ندارد؛ اما اگر قصد شما از خرید خانه در ترکیه، دریافت اقامت این کشور باشد، باید حتما ملک خود را از یک شهروند ترک خریداری کنید؛ در غیر این صورت به شما اقامت این کشور تعلق نخواهد گرفت.

مقایسه خرید ملک در ایران و ترکیه معایب و مزایای آن

قیمت خرید ملک در ترکیه با ایران تفاوت نسبتا زیادی دارد و قیمت خانه‌ها در ترکیه نسبت به امکاناتی که دارند، از ایران مناسب‌تر است. به عنوان مثال، با مبلغ یک میلیون و سیصد هزار لیر می‌توان در ترکیه خانه نوساز مبله و با امکانات عالی به متراژ 110 مترمربع خرید درحالی که در ایران با این مبلغ خانه‌ای با متراژ بالاتر اما با امکانات کمتر و در مناطق متوسط تهران می‌توان خرید.

1-معایب خرید خانه در ترکیه

معایب خرید ملک در ترکیه شامل موارد زیر می‌شود:

 • زبان کشور ترکیه: برای زندگی، خرید خانه، سرمایه‌گذاری، تحصیل، ازدواج و مقاصد مختلفی که در کشور ترکیه دارید، باید به زبان ترکی استانبولی تسلط کافی دااشته باشید؛ زیرا در غیر این صورت نمی‌توانید کارهای خود را در این کشور به‌خوبی پیش ببرید و ممکن است به علت عدم آگاهی از زبات ترکی، در مواردی خاص، کلاه سرتان برود. پس بهتر است برای جلوگیری از مواردی از این قبیل آموزش زبان ترکی ببینید.
 • پرداخت مالیات و هزینه های جانبی خرید ملک: در هنگام خرید ملک، هزینه‌های جانبی نیز وجود دارند که قبل از خرید ملک باید تمامی آن‌ها را پرداخت نمایید. این هزینه ها شامل: هزینه حق مشاوره، هزینه ثبت سند، دستمزد مترجم و … می‌شود.
 • امکان باطل شدن قرارداد: ملک خریداری شده در ترکیه، باید حتما مورد تایید وزارت و سازمان های مربوطه شود در غیر این صورت، ممکن است قرارداد از سمت دولت ترکیه باطل شود.

2-مزایا خرید خانه در ترکیه

مزایای خرید ملک در ترکیه شامل موارد زیر می‌شود:

 • همسایگی با ایران
 • آب و هوای مطلوب
 • اقتصاد خوب و رو به رشد
 • زندگی در کشوری مسلمان
 • مناسب بودن هزینه‌های زندگی
 • داشتن موقعیت‌های شغلی عالی
 • روابط خوب با کشورهای اروپایی
 • سکوی پرتابی برای مهاجرت به سایر کشورهای پیشرفته جهان

اصطلاحات خرید ملک در ترکیه

در این قسمت می‌خواهیم یکی از اصطلاحات رایج در خرید ملک کشور ترکیه را به شما معرفی کنیم.

تاپو یا سند رسمی ملک در ترکیه

تاپو یا سند رسمی ملک در ترکیه جهت اثبات حق مالکیت ملک صادر می‌شود. سند مالکیت هر ملک توسط اداره تاپو در ترکیه تهیه شده و توسط دفاتر اسناد رسمی دولت ترکیه بایگانی می‌شود. در سند تاپو، اطلاعاتی در خصوص ملک و صاحب ملک وجود دارد و این سند تنها زمانی ارزش دارد که مهر اداره تاپو روی آن وجود داشته باشد. در بالا و سمت راست این سند، عکس مالک آپارتمان قرار می‌گیرد؛ اما وجود عکس در آن الزامی نیست. دقت کنید که اگر ملک دارای چند مالک باشد، باید اطلاعات تمامی صاحبان ملک، در سند به طور دقیق ذکر شود.

سوالات متداول

1-    برای خرید ملک در ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در ترکیه 75 هزار دلار آمریکا است که معادل 2.6 میلیارد تومان خواهد بود. با این مبلغ می‌توانید در تهران خانه نسبتا خوبی با متراژ متوسط خریداری کنید.

2-    با خرید ملک در ترکیه می توان اقامت و پاسپورت این کشور را گرفت؟

با خرید ملکی به حداقل قیمت 400 هزار دلار می‌توان مجوز اقامت ترکیه و همچنین پاسپورت این کشور را پس از گذشت 3 ماه دریافت کرد و آینده خود و خانواده خود را تضمین کرد.

3-    قیمت خرید ملک در ترکیه در سال 2023 به پول ایران چقدر است؟

قیمت خرید ملک در ترکیه در سال 2023 به پول ایران طبق جدول زیر است:

شهر

قیمت به لیر

استانبول

1.600.000

ازمیر

1.500.000

آنکارا

1.500.000

بدروم

1.200.000

آنتالیا

1.450.000

دنیزلی

1.000.000

ترابزون

441.000

آدنا

420.000

بورسا

462.000

ماردین

280.000

وان

400.000

کایسری

340.000

آکساری

340.000

آدی یامان

310.000

ریزه

468.000

4-    آیا خرید و فروش ملک ترکیه به‌صورت قسطی نیز وجود دارد؟

بله. می‌توانید در ابتدا 35 درصد مبلغ کل را پرداخت کنید و 65 درصد مابقی را در اقساط 24 الی 60 ماهه پرداخت کنید. همچنین می‌توانید 80 درصد مبلغ ملک مورد نظر خود را از بانک وام بگیرید و در 5 سال آن را بازبرداخت کنید؛ اما دقت کنید که اگر قصد دریافت اقامت کشور ترکیه را از طریق خرید ملک دارید، درصورت استفاده از وام بانکی، اقامت این کشور به شما تعلق نخواهد گرفت و تنها با خرید نقدی خانه، به شما اقامت کشور ترکیه تعلق می‌گیرد.

5-    چگونه از ایران برای خرید خانه و انتقال پول به ترکیه اقدام کنم؟

می‌توانید از طریق خدمات ارزی آسیاملک برای خرید خانه و انتقال پول به ترکیه اقدام کنید.

برای خرید و فروش ملک در ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.