آداب ‌و رسوم و فرهنگ مردم ترکیه

فرهنگ و اداب و رسوم مردم ترکیه

کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی و همسایگی با کشورهای اروپایی دارای فرهنگ اروپایی آسیایی جذابی برای زندگی است. مردم ترکیه بسیار خونگرم هستند. به ‌طوری‌ که اگر به این کشور سفر کنید، این را از لحظه ورود متوجه می‌شوید.

مردمان ترکیه فرهنگ باستانی دارند و به این فرهنگ نیز افتخار می‌کنند. اگر می‌ خواهید با مردم ترکیه در ارتباط باشید، از تاریخ آن‌ها سؤال کنید خواهید دید با چه افتخار و غروری برای شما صحبت می‌کنند. در ادامه این مقاله بیشتر به موضوع فرهنگ مردم ترکیه، می پردازیم.

اعتقادات مردم ترکیه

در کنار آداب و رسوم و فرهنگ مردم ترکیه، آن‌ها عقاید مذهبی زیادی دارند. بخشی از مردمان این کشور، مسلمان هستند و برخی مانند اروپاییان، فرهنگ و عقاید اروپایی ها را داشته و مسیحی هستند. در مجموع شما اعتقادات مردم ترکیه را به گونه ای می بینید که می توان در بین آن ها، با هر نوع اعتقاداتی، زندگی کرد.

فرهنگ آن ها به ما بسیار نزدیک است. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند، و دوست دانرد در یک شور زندگی کنند که فرهنگ آداب و رسومات آن ها به ما نزدیک باشد ترکیه را انتخاب می کنند و از طریق خرید ملک در ترکیه اقامت این کشور ا دریافت می کنند.

خوش‌ آمد گویی و فرهنگ مهمانی رفتن در ترکیه

در آداب ‌و رسوم و فرهنگ مردم ترکیه خوش ‌آمد گویی جایگاه ویژه‌ای دارد. به‌ طوری‌ که وارد هر رستوران یا هر مکان دیدنی بشوید، آن‌ها با روی باز و با زبان ترکی، به شما خوش‌ آمد می‌گویند و شما نیز باید جواب خوش ‌آمد گویی آن ها را بدهید.

خوش‌ آمد گویی و فرهنگ مهمانی رفتن در ترکیه

در آداب ‌و رسوم و فرهنگ مردم ترکیه تمیز بودن و آراسته بودن خیلی مهم است. همچنین مردم ترکیه به روابط و دوستی طولانی‌ مدت علاقه‌مند هستند. هر چه دوستی طولانی مدت باشد، تعهد و اهمیت آن به فرد مقابل بیشتر می‌شود. آن‌ ها به مهمانی و شب‌ نشینی علاقه خاصی دارند و در بیشتر اوقات وقت خود را در مهمانی‌های شبانه می‌ گذرانند. اگر مهمان زود مهمانی را ترک کند، نوعی بی ‌احترامی به صاحب‌ خانه است و این بدین معنی است که به مهمان خوش نگذشته است.

برخی از فرهنگ های جالب زندگی در ترکیه

به دلیل اینکه در اسلام از روابط با همسایه گفته‌ شده استف در ترکیه بردن غذا برای همسایه نوعی احترام محسوب می‌شود. این ظرف ‌ها معمولاً خالی برگردانده نمی‌شود. قطعا می دانید که در فرهنگ ایران هم‌ چنین رسمی وجود دارد. در فرهنگ زندگی در ترکیه مرد سرپرست خانواده محسوب می‌شود و زن بعد از ازدواج، بیشتر با فامیل شوهرش می باشد. در فرهنگ ترکیه مرد حق ندارد ازدواج موقت داشته باشد و این ازدواج باید ثبت ‌شده باشد.

ممنوع بودن حضور بانوان در چایخانه های سنتی

زنان در روزهای معینی در ماه، 17 و 7 هر ماه دورهم جمع می‌شوند و چای می‌خورند. در تعطیلات آخر هفته معمولاً خانواده‌ها به گردش و سینما می‌روند. از نظر سنتی در ترکیه، خانم‌ها به چایخانه‌ها نمی‌روند و اگر هوس چای خوردن در بیرون از خانه را کنند می‌توانند به کافه یا باغ‌هایی که به سرو چای مشغول هستند، بروند. اگر یک ‌زمانی به مکانی در ترکیه رفتید و شک داشتید آیا آنجا مناسب شما است یا نه کافی است ببینید چه افرادی در آنجا حضور دارند.

ممنوع بودن حضور بانوان در چایخانه های سنتی

رسم مهمان دعوت کردن مردم ترکیه

در آداب و روسم و فرهنگ مردم ترکیه مهمانی دادن جایگاه ویژه‌ای دارد. اگر شما به خانه یک ترک دعوت شدید، به یاد داشته باشید هنگام ورود، با کفش وارد نشوید. آن‌ها برای احترام برای شما دمپایی گذاشته‌اند، همچنین آن‌ها غذاهای بسیاری برای شما تدارک دیده‌اند. پس از قبل بدانید چه در انتظارتان است. چون آن‌ها عادت دارند ظرف غذای مهمان خود را بسیار پر می ‌کنند. بعد از غذا هم معمولاً با میوه، آجیل و چای، پذیرایی می‌ شوید. قبل از رفتن به مهمانی اگر تصمیم به گرفتن هدیه داشتید، بدانید کار بسیار درستی انجام می‌دهید، زیرا هدیه گرفتن در فرهنگ ترک مرسوم است.

مراسم ازدواج در ترکیه

در فرهنگ زندگی در ترکیه رسم بر این است دختر و پسر از قبل باهم آشنا می‌شوند و بعد از مدتی که تصمیم به ازدواج گرفته‌اند، خانواده ها را جریان می گذارند. یک رسم جالب دیگر که دارند این است که دوستان نزدیک عروس اسم خود را کف کفش عروس می‌نویسند در پایان عروسی اسم هرکسی پاک‌شده باشد نوبت اوست که عروسی کند.

روابط در ترکیه

حتماً تا الان متوجه شده‌اید یکی از فرهنگ زندگی در ترکیه این است که آن‌ها به سن و سال اهمیت ویژه‌ای می‌ دهند و احترام زیادی به افرادی که سن بالایی دارند می‌گذارند.

هنگامی‌ که یکی از اعضای خانواده ترک فوت شود، افراد خانواده فقط حلوا می ‌پزند و آن را بین افراد تقسیم می ‌کند. وظیفه تهیه غذا برای خانواده فوت‌ شده، بر عهده همسایگان است.

روابط در ترکیه

کار در ترکیه

مردم ترکیه در بحث کار ترجیح می‌دهند با کسانی شریک و معامله کنند، که آشنا باشد. برای اینکه با مردم ترکیه کار کنید، باید اول روابط دوستانه خود را با آن‌ها آغاز کنید و اعتماد آن‌ها را جلب کنید. پس اگر می خواهید از طریق سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابیعت اقدام کنید. فراموش نکنید با آن ها رابطه دوستی برقرار کنید.

ترک‌ ها در هنگام صحبت کردن با افراد در نزدیکی فرد می‌ایستند. دقت کنید خود را عقب نکشید زیرا به آن‌ها برمی‌خورد.

غذا و موسیقی

تنوع غذایی در بین مردم ترکیه بسیار زیاد است آن ‌ها علاقه ‌مند به خوردن گوشت هستند و معمولاً در وعده شام از گوشت استفاده می‌کنند. با وجود غذاهای زیادی که دارند، ارزش چای و قهوه در بین مردم بسیار بالاتر است.

در چند سال گذشته مردم کشور ترکیه به موسیقی‌های غربی علاقه ‌مند شده‌ اند و کمتر از موسیقی‌ های سنتی خودشان استفاده می‌ کنند. هر چند موسیقی ‌های سنتی در بین مردمی که پایبند فرهنگ خود هستند، جایگاه ویژه‌ای دارد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)