آشنایی با بهترین موزه های ترکیه

بهترین موزه های ترکیه
موزه های ترکیه

نام موزه های ترکیه قطعاً تا به حال به گوشتان خورده است. در ترکیه، تعداد زیاد موزه ها باعث شده است مردم زمان تصمیم گیری برای بازدید از آنها، دچار سردرگمی شوند و انتخاب نهایی برای آنها سخت باشد.

به همین دلیل تیم آسیا ملک مقاله ای تحت عنوان معرفی موزه های ترکیه تولید کرده است تا بتوانیم راهنما و همراه خوبی برای شما در مواقع تصمیم گیری باشیم. معمولاً کسانی که از موزه ها دیدن می کنند، قصد دارند با فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه آشنا شوند یا علاقه به این سبک از جاذبه های گردشگری دارند.

ترکیه با توجه به تاریخچه پرهیجان و خاصی که داشته، به دلیل شکل گیری امپراتوری های متعدد در این سرزمین، موجب شده در نقاط مختلف این کشور موزه های مختلفی مملو از آثار باستانی، هنری و فرهنگی ایجاد شوند.

در ادامه لیست موزه های ترکیه را در اختیار شما قرار می دهیم تا به راحتی بتوانید بهترین آنها را انتخاب کنید. همچنین عکس های موزه ترکیه را در قسمت های مختلف محتوا برای شما قرارداده ایم تا بتوانید همراه با توضیحات آن ها را مشاهده کنید.

معرفی موزه های ترکیه

موزه های ترکیه

موزه باستان شناسی افسوس ترکیه

در شهر باستانی و یونانی افسوس که در ترکیه قرار دارد، شما می توانید به موزه ای که آنجا قرار دارد سر بزنید. این موزه به موزه باستان شناسی افسوس معروف است و تعداد زیادی از آثار باستانی را برای تماشا در اختیار شما قرار داده است.

در این موزه شما سکه های مختلف، فواره ها، مجسمه های قدیمی، بقایای معبد آرتمیس و… را خواهید دید.

موزه مدرن استانبول

موزه مدرن استانبول جزو موزه های معروف ترکیه است و در لیست بهترین موزه های ترکیه قرار دارد. این موزه نماد هنر معاصر در این شهر و کشور تلقی می شود. این موزه محل برگزاری نمایشگاه های استعدادهای محلی و بین المللی است. موزه مدرن استانبول در سال 2004 به طور رسمی شروع به فعالیت کرد دقیقاً رو به روی تنگه بسفر، کافه موزه و باغ مسجمه خود را قرار داده، و این دو بخش، به محبوب‌ترین بخش‌های این موزه معروف هستند.

موزه چورا

موزه چورا

موزه چورا مربوط به قرن چهارم و کلیساهای دوران بیزانس بوده که جزو موزه های دیدنی ترکیه است. در این موزه شما شاهد زیباترین نقاشی ها و کاشی کاری ها بر روی سقف و دیوارها خواهید بود.

موزه چورا فعلی، در دوران حکومت عثمانی و قرن شانزدهم به مسجد تبدیل شد و درنهایت در سال 1948 جزو یکی از موزه های ترکیه شد که امروزه به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ترکیه شناخته می شود.

موزه مولانا

در لیست موزه های ترکیه موزه مولانا به چشم می خورد که در کنار آرامگاه مولانا جلال الدین قرار دارد. در این موزه شما شاهد دستخط های مولانا، قرآن های خطی، آلات موسیقی رومی، آثار هنری دوران سلجوقیان و دست نوشته های قدیمی خواهید بود. زمانی که به محدوده این موزه نزدیک شوید، گنبد فیروزه ای زیبا آن را از دور می توانید ببینید.

موزه پرا

ساختمانی نئوکلاسیک و زیبا را تصور کنید که موزه است. موزه پرا، پیش از اینکه به یکی از موزه های ترکیه تبدیل شود، جزو یکی از زیباترین و بهترین هتل های ترکیه محسوب می شد و میزبان مسافران زیادی بود. در سال 2005 این هتل تبدیل به موزه پرا شد و امروز به عنوان جاذبه گردشگری ترکیه بین مسافران و توریستان شناخته می شود. در این موزه زیبا، آثار هنرمندانی همچون پیکاسو، گویا، رامبرانت و… را می توانید مشاهده کنید.

موزه ایاصوفیه

موزه ایاصوفیه

ایاصوفیه که در گذشته کلیسای ارتدکس یونانی بود، در سال 1395 بنا بر تصمیماتی، به موزه و محلی برای بازدید و گردش اهالی و توریستان تبدیل شد. این بنا بقدری عظمت دارد که به عنوان نماد استانبول از آن یاد می شود. این موزه در سال 2020 بنا بر تصمیمات دولت، مجدد به مسجد تبدیل شد.

اگر از زیبایی های این مسجد بخواهیم برای شما توضیح دهیم، اولین نکته، نقاشی ها و کاشی کاری های زیبایی است که بر روی سقف و دیوارها نقش بسته اند. مورد دیگر عظمت این سازه است که در تمام این سال ها از جنگ ها و بلاهای طبیعی در امان مانده و معماری خود را حفظ کرده است.

موزه صاقب صابانچی

عمارت خانواده سرشناس صابانچی امروزه به موزه صاقب صابانچی تبدیل شده است. چندین سال است که این موزه میزبانی بهترین نمایشگاه های هنری استانبول را به عهده دارد و یکی از دلایل آن مشرف بودن این موزه به تنگه بسفر است. این مکان جزو موزه های دیدنی ترکیه می باشد که در آن، آثاری از هنرمندان سرشناسی همچون پابلو پیکاسو، مونه، آنیش و رودن قرار دارد.

امیدواریم توانسته باشیم در تصمیم گیری شما دخیل باشیم و فرآیند انتخاب بهترین موزه ترکیه را برای شما آسان کرده باشیم.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)