آشنایی با خدمات درمانی ترکیه برای افراد خارجی

خدمات درمانی ترکیه
خدمات درمانی ترکیه

خدمات درمانی ترکیه برای افراد خارجی و چگونگی آن از موارد مهمی می باشد که مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. لازم به ذکر است که کشور ترکیه از لحاظ خدمات درمانی نسبت به ایران و دیگر کشورهای اروپایی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد.

با آغاز طرح تحول سلامت که از سال 2003 (1381) اجرا شد، روز به روز کیفیت خدمات درمانی ترکیه روبه رشد و ارتقا می باشد. همچنین تعرفه خدمات درمانی کشور ترکیه نسبت به ایران بسیار گران تر می باشد اما به این نکته توجه کنید که کیفیت این خدمات چند برابر ایران است. همینطور هزینه درمان و جراحی در کشور ترکیه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ارزان تر می باشد که این موضوع باعث شد ترکیه به یکی از قطب های مهم گردشگری تبدیل شود.

جالب است بدانید خیلی از افراد برای عمل جراحی زیبایی کشور ترکیه را انتخاب می کنند چرا که هزینه های عمل زیبایی در این کشور بسیار مناسب بوده و از بهترین مختصصان زیبایی بهره مند است. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با چگونگی خدمات درمانی ترکیه برای افراد خارجی و انواع بیمه در این کشور آشنا کنیم. بنابراین اگر کشور ترکیه را برای اقامت انتخاب کرده اید و یا می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این کشورکسب کنید، توصیه می کنیم تا پایان همراه آسیا ملک باشید.

معرفی انواع بیمه در ترکیه

معرفی انواع بیمه در ترکیه

تمام افراد خارجی قبل از این که برای اخذ اقامت ترکیه اقدام کنند، می بایست با یکی از شرکت های بیمه در ترکیه قرارداد ببندند و این شرکت ها صرفا باید خصوصی باشند. همچنین وجود مدارک بیمه برای فرایند دریافت اقامت حتی با خرید ملک در ترکیه یا خرید ملک در استانبول الزامی می باشد.

به خاطر بسپارید که هر فرد با توجه به نوع اقامت، از بیمه های متفاوتی بهره مند می شود.

بیمه دولتی شرکت های خصوصی

 اگر می خواهید از طریق سرمایه گذاری در ترکیه به این کشور اقامت کنید، بهتر است از بیمه خصوصی شرکت های دولتی بهره مند شوید. این بیمه تقریبا مشابه بیمه تامین اجتماعی در ایران می باشد که sgk نام دارد. بیمه sgk هم در زمینه درمانی و هم بازنشستگی خدمات بسیار خوبی ارائه می دهد.

بیمه خصوصی شرکت های خصوصی

تمامی افرادی که از اقامت توریستی در کشور ترکیه استفاده می کنند، باید به یکی از شرکت های بیمه خصوصی مراجعه کرده و بیمه درمانی اقامتی را دریافت کنند. یکی از ویژگی های خوب این نوع بیمه هزینه های پایین و به صرفه آن می باشد.

بیمه خویش فرما

 از دیگر انواع بیمه در ترکیه می توان به بیمه خویش فرما اشاره کرد. چنانچه در کشور ترکیه صاحب کسب و کار هستید، می توانید به یکی از شرکت های خصوصی بیمه در ترکیه مراجعه کرده و از خدمات این بیمه بهره مند شوید. آنکارا و آلیانز از جمله شرکت های خصوصی بیمه بشمار می روند.

بیمه دانشجویان

بیمه دانشجویان از دیگر انواع بیمه در ترکیه می باشد. همانطور که از اسم آن مشخص است این بیمه مختص دانشجویانی می باشد که در ترکیه اقامت دارند و مشغول به تحصیل هستند. در این نوع بیمه، دانشجویان بعد از این که ثبت نام کردند می توانند به مدت 3 ماه به طور رایگان از بیمه sgk استفاده کنند. در مدت این سه ماه فرصت دارند که خود را بیمه کنند. لازم به ذکر است که در بعضی از دانشگاه های ترکیه، دانشجویان می توانند از خدمات درمانی رایگان در داخل محوطه دانشگاه استفاده کنند.

هزینه انواع بیمه در ترکیه

خدمات درمانی ترکیه برای افراد خارجی به شرایط مختلفی از جمله: سن، جنسیت و شرایط فرد و… بستگی دارد.

شرکت بیمه آنکارا، نسبت به دیگر شرکت های خصوصی بیمه، از شرایط بهتری برخوردار است. به طور مثال: اگر تحت پوشش این شرکت باشید، تنها می بایست 20 درصد هزینه های درمانی را بپردازید. هزینه سالانه شرکت بیمه آنکارا، در سال حدود 200 الی 1300 لیر می باشد.

هزینه سالانه بیمه sgk تقریبا 1000 لیر و بیمه خویش فرما حدود 300 تا 4000 لیر است. همچنین تعرفه بیمه دانشجویی تقریبا 600 لیر می باشد.    

نکات مهم در مورد خدمات درمانی ترکیه

نکات مهم در مورد خدمات درمانی ترکیه
  • یکی ویژگی های خوبی که سازمان بهداشت و درمان ترکیه دارد، نوبت دهی آنلاین است. با این تفاسیر دیگر لازم نیست ساعت های زیادی در مراکز درمانی برای گرفتن وقت معطل شوید.
  • در کشور ترکیه دسترسی به تجهیزات پزشکی و پزشکان معروف، نسبت به ایران بسیار آسانتر است.
  • با برخورداری از خدمات بیمه در کشور ترکیه، می توانید داروهای خود را با کمترین هزینه خریداری کنید.
  • بیمه برای تمامی افراد بالا 65 سال و پایین 18 سال رایگان می باشد.
  • چنانچه فرد دارای مجوز کار باشد، کارفرما می بایست تمامی هزینه های بیمه را پرداخت کند.
  • اگر سرپرست خانواده باشید، همسر و فرزندان زیر 18 سال تحت پوشش بیمه می باشند.
  • اگر در کشور ترکیه سن شما به بالای 55 سال برسد و یا 7500 روز سابقه کاری داشته باشید، بازنشسته خواهید شد.

در این مقاله سعی کردیم تمام نکات مربوط به خدمات درمانی ترکیه را برایتان شرح دهیم تا با چگونگی خدمات درمانی این کشور بیشتر آشنا شوید. از این که تا پایان همراه ما بوده اید از شما سپاسگزاریم.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)