آشنایی با مارماریس بهشت گمشده ترکیه

مارماریس ترکیه

مارماریس که به عنوان بهشت گمشده ترکیه شناخته می شود، شهری است بندری در کرانه های مدیترانه ای که با توجه به موقعیت جغرافیایی، آب و هوا، فرهنگ، برخورد مردمانش و … هرساله توریستان و مهاجران زیادی را جذب خود می کند. این شهر کوچک که جمعیت 31.000 نفری دارد، یکی از محبوب ترین شهرهای تفریحی و توریستی ترکیه برای اروپاییان می باشد. جمعیت این شهر در فصول گردشگری، 10 الی 15 درصد افزایش را تجربه می کند.

زمانی که صحبت از کشور ترکیه و شهرهای آن می شود، نمی توان بهشت گمشده ترکیه را نادیده گرفت، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مارماریس بهشت گمشده ترکیه

آب و هوای مارماریس

آب و هوای مارماریس با توجه به موقعیت مکانی که دارد، مدیترانه ای می باشد. این نوع از آب و هوا، تابستان های گرم و زمستان های معتدلی را دارد.

اگر قصد زندگی در مارماریس را دارید، در فصل زمستان شاهد بارش باران و تگرگ خواهید بود و فصول گرم سال، مانند تابستان آب و هوای آفتابی با آسمانی صاف تجربه خواهید کرد. اگر هم قصد سفر دارید، پیشنهادی که ما در آسیا ملک به عنوان مشاور شما در سفر می توانیم داشته باشیم، این است که در اوایل پاییز به این شهر سفر کنید.

از سوی دیگر این مکان تفریحات دریایی بسیاری همچون قایق سواری، تفریحات ساحلی، شنا، تفریحات دریایی و… را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین وجود سواحل شنی زیبا و گرم، دریاچه های متنوع و خلیج های کوچک در مارماریس، دلچسبی خاصی به این منطقه بخشیده است.

موقعیت جغرافیایی مارماریس

موقعیت جغرافیایی مارماریس

مارماریس بخشی از استان موغله در جنوب غربی ترکیه می باشد و در نقطه پیوند دریای مدیترانه و اژه واقع شده است. این منطقه تا قبل از سال 1980، تنها یک دهکده بود که ماهیگیری شغل و منبع درآمد اصلی مردمانش بود؛ اما پس از اینکه دولت ترکیه منابع گردشگری آن را کشف نمود، سریعاً در جهت مدرن سازی و تجهیز کردن این منطقه قدم برداشت.

آیا می دانید چرا به این شهر بهشت گمشده ترکیه می گویند؟ به این دلیل که در این منطقه معادن غنی سنگ مرمر وجود دارد و همین امر به تنهایی برازنده آن است که چنین نامی داشته باشد.

آشنایی با فرهنگ مردم

همانطور که بالاتر درباره مارماریس صحبت کردیم، با توجه به اینکه این منطقه، جزو مناطق موردعلاقه اروپاییان است، فرهنگ این بخش از ترکیه ترکیبی از باورهای سنتی مردم ترکیه و فرهنگ غربی می باشد. با توجه اینکه این شهر فرهنگ خاصی دارد، رکن های اساسی اخلاق مردم ترکیه را تغییر نداده است. رکن هایی همچون خونگرمی، مهمان نوازی، خانواده دوستی، اهل معاشرت بودن، خوش رویی و… که در تمام نقاط کشور ترکیه به چشم می‌خورد. نکته جالب اینجاست که باوجود تعصبات قومی و ملیتی، مذهبی و… که در برخی شهرها و کشورها به چشم می‌خورد. در مارماریس هیچکدام از آنها وجود ندارد و مردم به راحتی در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

تفریحات مارماریس و جاذبه های توریستی آن

تفریحات مارماریس و جاذبه های توریستی آن

برخی از تفریحات مارماریس در محله ای از این شهر قرار دارند که با عنوان “شهر قدیمی مارماریس” شناخته می شود. این قسمت از شهر دارای بناهای تاریخی بسیاری می باشد که به شما حس زندگی در دوران سلطنت عثمانی را می دهد.

از دیگر تفریحات آن می توان موزه معروف مارماریس، بازار بزرگ کارسی و مهم ترین آنها، زیبا ترین ساحل خلیجی ترکیه به نام گوکوا که در بخش غربی مارماریس وجود دارد.

از سوی دیگر، “مارماریس مرکزی” که مهم ترین بخش این شهر است، دارای هتل های مختلف و مهم، استراحتگاه های متعدد، مناطق گردشگری همچون سیتلر، آرموتالان، سواحل طولانی و… می باشد.

علت شهرت بهشت گمشده ترکیه

بهشت گمشده ترکیه به 4 دلیل در بین مسافران، مهاجران و حتی بومیان شهرت دارد. دلایل به شرح زیر می باشد:

سواحل بی نظیر مارماریس

مهم ترین جاذبه گردشگری و تفریحی این شهر، سواحل آن است. همچنین دریای فیروزه ای و زیبایی که دارد این جاذبه را چندین برابر کرده است.

زندگی شبانه

با توجه به اینکه مارماریس شهری پرنشاط و پرگردشگر است، شب های فوق العاده ای را با جشن ها، کلاب های شبانه و بارهای کنار خیابان برای شما به ارمغان آورده است.

فرهنگ غنی ترکیه

برای مردم شهر، معرفی فرهنگ ترکی از طریق خورد و خوراک، رقص های سنتی، نمایش های سنتی و… بسیار حائز اهمیت است، به همین دلیل در صورتی که به این شهر سفر کنید، قطعاً با این موارد رو به رو خواهید شد.

شهری تماشایی

جاذبه های گردشگری و توریستی که در مارماریس وجود دارد، هر توریستی را مجذوب خود می کند. امیدواریم حالا که درباره مارماریس اطلاعاتی کسب کرده اید، کاملاً با این شهر و ویژگی های آن مطلع شده باشید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)