آشنایی با محله کارتال استانبول

آشنایی با محله کارتال استانبول

در مورد محله کارتال استانبول چه می‌دانید؟ اگر قصد مهاجرت به ترکیه، خرید ملک در استانبول یا اخذ شهروندی ترکیه را دارید، کسب اطلاعات در خصوص محلات، قسمت‌ها و شهرهای مختلف ترکیه اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. در طول مسیر مهاجرتی خود به کشور ترکیه، ممکن است این سوال برای شما پیش آید که بهترین محلات ترکیه به‌ویژه در شهر استانبول کدام هستند؟

در پاسخ به این سوال، جالب است بدانید که یکی از بهترین محله‌های بخش آسیایی استانبول به طور قطع، کارتال است. در این مطلب قصد داریم در مورد محلات، امکانات گردشگری و تفریحی، موقعیت جغرافیایی، وضعیت اقتصادی، آموزش و بهداشت منطقه کارتال استانبول صحبت کنیم. بنابراین تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

محله کارتال استانبول

محله کارتال استانبول یکی از قدیمی‌ترین مناطق استانبول ترکیه است و از این جهت اهمیت بسیاری دارد. همان‌طور که در مقالات قبل مشاهده کردید، شهر استانبول ترکیه، به دو قسمت آسیایی و اروپایی تقسیم می‌شود. محله کارتال استانبول در قسمت آسیایی شهر استانبول واقع شده است. این محله، در نزدیکی دریای فیروزه‌ای مرمره قرار دارد و طبیعت و فضای این قسمت از استانبول بی‌نظیر است. به همین علت ارزش ملک در منطقه کارتال استانبول روند رو به رشدی دارد. همچنین منطقه کارتال یک منطقه صنعتی محسوب می‌شود. در نتیجه در چند سال اخیر از مقاصد اصلی سرمایه‌گذاران از سراسر دنیا تبدیل شده است.

 

جمعیت محله کارتال استانبول

اگر به دنبال توسعه کسب و کار خود هستید، محله کارتال استانبول را جز اولویت‌های خود قرار دهید. با وجود آن که جمعیت این محله بسیار کم و حدود 100 هزار نفر است، رونق کار و تجارت در آن چشمگیر است. همچنین به دلیل صنعتی بودن این محله، طبق آخرین سرشماری، جمعیت این محله با توجه به افزایش نرخ مهاجرت به آن، به 500 هزار نفر رسیده است. محله کارتال استانبول هم از نظر صنعتی بودن و هم از نظر داشتن امکانات گردشگری و تفریحی، هر سال تعداد زیادی از مهاجران و توریست‌ها را جذب خود می‌کند. تمامی موارد گفته شده سبب رشد اقتصاد این محله شده‌اند.

موقعیت مکانی و محلات کارتال استانبول

محله کارتال با مساحت بیش از 392 کیلومترمربع، از سمت شمال شرق به سلطان بیلی، از سمت شمال به سنجاق تپه، از سمت غرب به مال تپه و از سمت شرق به پندیک منتهی می‌شود. بطور کلی کارتال استانبول، خود از 20 محله تشکیل شده است که در جدول زیر آمده‌اند:

محله آتالار محله گوموش پینار محله اورتا محله یا کاجیک ینی
محله چاوش اوغلو محله حوریت محله پترول سوئانلیک ینی محله یالی
محله جوزلی محله کارلیک تپه محله توپسلوی محله یوکاری
محله جمهوریت محله کوردون بویو محله یوئور مومچو محله یونس
محله اسن تپه محله اورهان تپه محله چارشی محله یا کاجیک ینی

آشنایی با محله های کارتال استانبول

هتل‌ها و مراکز گردشگری محله کارتال استانبول

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، محله کارتال استانبول یکی از مناطق جذاب ترکیه برای گردشگری است؛ زیرا امکانات تفریحی فوق‌العاده، طبیعت زیبا، آب و هوای مطلوب، پاک و محیطی آرام دارد. اگر قصد سفر به محله کارتال استانبول را دارید، جدول زیر به درد شما خواهد خورد. این جدول لیستی از بهترین هتل‌های محله کارتال استانبول را در اختیار شما قرار می‌دهد:

هتل توضیحات
هتل تایتانیک بیزنس فضای این هتل بسیار بزرگ است و به همین علت نام آن را تایتانیک بیزنس گذاشته‌اند. این هتل 5 ستاره بهترین امکانات را با بهترین کیفیت به مهمانان خود ارائه می‌دهد. امکانات این هتل شامل موارد زیر است:

 •  پارکینگ
 •  سینما
 •  کافی‎شاپ
 •  استخر و غیره
هتل گرند دریم این هتل 5 ستاره و بسیار لوکس است و امکانات بی‌نظیری برای راحتی و آرامش شما ارائه می‌دهد و می‌توانید اقامت خوبی در این هتل داشته باشید. این هتل 29 کیلومتر تا بازار بزرگ استانبول، 27 کیلومتر تا کاخ دبما باغچه و 17 کیلومتر تا سبیها گوکچن فاصله دارد.
هتل گرند میرا یکی از مجلل‌ترین هتل‌ها، هتل گرند میرا است. این هتل فضاهای تفریحی فوق‌العاده‌ای دارد و دسترسی آن به فرودگاه عالی است؛ به طوری که فاصله آن از فرودگاه جدید استانبول، 80 کیلومتر است.
هتل های انکور و گرند لارک این دو هتل 4 ستاره هستند و امکانات رفاهی و تفریحی چشمگیری دارند و مکان‌های مناسبی برای اقامت هستند.

جالب است بدانید  که جنگل‌های انبوه آیدوس به همراه دریاچه‌‌‌ای بزرگ در محله کارتال استانبول واقع شده‌اند. همچنین ساحل‌های شنی و ماسه‌ای پرطرفداری در این محله قرار دارند که هر سال توجه تعداد زیادی از اروپایی‌ها را به‌ویژه در فصل تابستان به خود جلب می‌کنند.

مراکز خرید منطقه کارتال شامل موارد زیر می‌شود:

 • مرکز خرید مارینا
 • مرکز خرید آناتولی مارمارا

سایر مراکز گردشگری و تفریحی محله کارتال شامل موارد زیر است:

 • مرکز فرهنگی (Bülent Ecevit Kültür Merkezi )
 • پارک‌های دیدنی
 • کافه‌ها و رستوران‌های محلی و ساحلی
 • استرحتگاه‌های دریایی و غیره

آشنایی با هتل ها و مراکز خرید کارتال

خرید ملک و سرمایه‌گذاری در کارتال استانبول

در چند سال اخیر به دلیل ساخت آسمان‌خراش‌ها و برج‌های زیبا، مجلل و لوکس، محله کارتال استانبول اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. همان‌طور که در چند بخش قبل گفتیم، کارتال رشد اقتصادی خوبی دارد و بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری است. بنابراین اگر قصد دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه را دارید، انتخاب محله کارتال استانبول برای شما سودمند خواهد بود.

چنانچه در این محله اقدام به خرید ملکی به حداقل ارزش 250 هزار دلار کنید، می‌توانید اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. توجه کنید که در پروسه دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملکی با ارزش بالای 250 هزار دلار، تا 3 سال حق فروختن ملک خود را ندارید و خرید شما باید تمام انقد انجام شود. در محله کارتال استانبول تنوعی از ملک از جمله، ویلا، زمین، آپارتمان، خانه، ملک تجاری و آسمان‌خراش وجود دارد که با جست و جو در سایت می‌توانید اطلاعات هر یک را به تفکیک مشاهده کنید.

وضعیت آموزش و بهداشت محله کارتال استانبول

محله کارتال استانبول دارای بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی متعددی از نوع دولتی و خصوصی می‌باشد. تعداد مراکز بهداشتی آن در زیر به تفکیک آمده است:

نوع مرکز بهداشتی تعداد مراکز در محله کارتال استانبول
بیمارستان دولتی بیش از 5 مرکز
بیمارستان دولتی بیش از 30 مرکز

در جدول زیر نیز نام برخی از بیمارستان‌های محله کارتال استانبول آمده است:

بیمارستان خصوصی ورا بیمارستان دهان و دندان
بیمارستان خصوصی آویجانا اوموت بیمارستان بیماری های مودکان

همچنین این منطقه کارتال، مراکز آموزشی متعددی دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • دانشگاه نکئم
 • دانشگاه مارمارا
 • دانشگاه استانبول شهیر

مدارس خصوصی منطقه کارتال شامل موارد زیر می‌شود:

مدرسه خصوصی اووگو کالج خصوصی بالکان لار
مدرسه خصوصی کارتال اوئور مدرسه خصوصی احمد شیمشک
مدرسه خصوصی ارا

محله کارتال دسترسی بسیار خوبی به مناطق مهم دارد. به عنوان مثال در 15 کیلومتری فرودگاه سبیها گوکچن قرار دارد. همچنین اتوبان دی 100 که راه ارتباطی دو قاره آسیا و اروپا است، در این محله قرار دارد. تمامی موارد گفته شده از جمله دسترسی به مترو، اتوبان‌های مهم، فرودگاه و … تاثیر مستقیمی روی ارزش ملک در این محله دارند.

وضعیت آموزش و بهداشت محله کارتال استانبول

کلا آخر

در این مطلب با محله کارتال استانبول از جمله موقعیت جغرافیایی، هتل‌ها و مراکز گردشگری، مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز آموزشی آن آشنا شدید. همان‌طور که مطالعه کردید، این منطقه موقعیت خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد. زیرا این محله یکی از قدیمی‌ترین مناطق شهر استانبول است که برای سال‌ها از مراکز صنعتی مهم شهر بوده است. با توجه به امکانات عالی که این محله دارد، اقتصاد خوبی برای آن می‌توان متصور شد.

محله کارتال جمعیت نسبتا کمی دارد و محیطی آرام، آب و هوای مطلب، جنگل‌ها و سواحل زیبایی دارد. تمامی موارد گفته شده آن را به محیط مناسبی برای خرید ملک و اقامت در آن تبدیل کرده‌اند. اگر قصد دریافت پاسپورت ترکیه، یا دریافت اقامت این کشور را دارید، محله کارتال استانبول می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. توصیه می‌کنیم قبل از تصمیم‌گیری، با کارشناسان ما در آسیاملک مشورت کنید و اطلاعات به روز و صحیح در خصوص خرید ملک در این منطقه را به دست آورید و سپس اقدام کنید. کارشناسان ما در امر خرید ملک در کنار شما خواهند بود و به سوالات شما در این زمینه به‌صورت 24 ساعته پاسخ خواهند داد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)