آشنایی با نکات مهم و معایب آنتالیا برای زندگی

آنتالیا برای زندگی

اگر قصد مهاجرت به آنتالیا را دارید، حتما برای شما سوال پیش آمده است که معایب آنتالیا چه چیزهایی می تواند باشد؟ آنتالیا یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری کشور ترکیه است. هر ساله میلیون ها نفر به آنتالیا سفر می کنند و از سواحل و مناظر طبیعی باستانی آن نهایت لذت را می ببرند. اما آیا این شهر پر بازدید می تواند معایبی داشته باشد؟ ما به بررسی  این شهر می پردازیم و به شما می گوییم در آینده چه چیزهایی در انتظار شما خواهد بود. 

آنتالیا استراحتگاه‌های بی نظیری دارد و هزینه های آنها بالا است. هزینه سفر به آنتالیا با توجه به جاذبه های توریستی آن به نسبت بالا می باشد. این شهر ساحلی دومین مقصد گردشگری ترکیه محسوب می شود. در ادامه به بررسی این شهر و معایب زندگی در آنتالیا می پردازیم.    

معایب زندگی در آنتالیا

معایب زندگی در آنتالیا

هزینه زندگی در آنتالیا به مراتب ارزان تر از استانبول است. کسانی که در این شهر زندگی می کنند می دانند قیمت آب و برق مناسب تر از استانبول می باشد. خرید ملک با پول نقد انجام می شود تا کسانی که مجبور به اجاره هستند را از بین ببرند. خریداران با پس اندازه کردن پول های خود با بهره بالا با برداشت ماهانه می توانند سپرده گذاری انجام دهند. بدین صورت ارزش پول حفظ می شود.

در چند سال گذشته هزینه مواد مصرفی مانند الکل و سیگار به شدت افزایش داشته است. اما برعکس آن قیمت مواد غذایی به نسبت ثابت بوده است. هزینه‌های روزانه زندگی مانند خورد و خوراک جزو اولین هزینه‌هایی هستند که بایستی در نظر بگیرید.

یک نکته بسیار مهمی که حائز اهمیت است، شرایط کاری می باشد. قبل از مهاجرت باید بدانید که در صورت زندگی در آنتالیا می توانید کار ثابت با درآمد خوب پیدا کنید یا خیر. این شهر به دلیل موقعیت توریستی که دارد کار برای مهاجران زیاد است، اما این کارها فصلی می باشند. به همین دلیل کسانی که به آنتالیا مهاجرت کرده اند؛ بعد از مدتی پشیمان می شوند. این نکته را می توان جزء معایب زندگی در آنتالیا دانست. 

برای این که از پس زندگی در این شهر بربیایید، نیاز به یک منبع در آمد بسیار خوب دارید. انتخاب درست شغل می تواند کار را برای شما تا حدی آسان سازد. اما پیدا کردن یک شغل مناسب و خوب باتوجه به مهارت شما می تواند چالش برانگیز باشد. پس قبل از مهاجرت به این شهر تمام جوانب را بسنجید و تصمیم درست را بگیرید. 

اگر قصد زندگی در آنتالیا را دارید می توانید از طریق خرید ملک در ترکیه اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید. خرید ملک مزایای زیادی را در پی دارد؛ اما اگر قادر به خرید خانه نیستید می‌توانید با اجاره خانه در آنتالیا شروع کنید.    

اجاره خانه در آنتالیا

برای اجاره ی خانه 80 تا 90 متری در آنتالیا در یک منطقه خوب، باید حدود 3300 لیر پرداخت کنید. خب این مبلغ برای افرادی که به تازگی مهاجرت کرده اند، می تواند سنگین باشد. برای اجاره خانه ای با این مشخصات در منطقه متوسط آنتالیا، حدود 1800 لیر بایستی پرداخت کنید. 

اگر باز هم این هزینه برای شما در اوایل مهاجرت سنگین است، در منطقه متوسط سوئیت 50 تا 45 متری با  هزینه 1200 لیر می توان پیدا کرد. هزینه آب و برق برای دونفر در خانه 85 متری حدود 360 لیر و در سوئیت 50 متری حدود 250 لیر می شود. در ادامه مهم ترین معایب آنتالیا که مربوط به هزینه‌های روزانه زندگی است را بررسی می‌کنیم.

جهت خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

+905548756088 ایران 09128121455

دیگرهزینه های زندگی درآنتالیا

دیگرهزینه های زندگی درآنتالیا

به غیر از اجاره خانه شما با هزینه های دیگر نیز روبه رو هستید. در ادامه به مهم ترین موارد مربوط به هزینه زندگی در آنتالیا که اولویت بیشتری دارند، پرداخته ایم:

  • قیمت یک لیتر شیر پرچرب در آنتالیا 5 لیره
  • قیمت 12 عدد تخم مرغ 15 لیره
  • قیمت نیم کیلوگرم سینه مرغ بدون استخوان حدود 15 لیره
  • قیمت یک کیلوگرم گوجه 4.5 لیره
  • قیمت یک کیلوگرم سیب زمینی 3.5 لیره
  • قیمت یک کیلوگرم سیب 5 لیره است
  • هزینه اینترنت یک ماهه در آنتالیا حدود 65 لیره است
  • حمل و نقل عمومی در آنتالیا برای یک ماه حدود 170 لیره است
  • قیمت یک لیتر بنزین در آنتالیا 6 لیره است

همان طور که می دانید؛ ترکیه کشوری مسلمان است و بعضی از مردم این کشور مذهبی هستند. به واسطه سواحل بی نظیر این شهر و سبک زندگی مردم، آنتالیا به سمت اروپایی و مدرن شدن پیش رفته است. اگر جزء افرادی هستید که این مسائل برایتان مهم محسوب می شوند، این موارد را در نظر بگیرید. زیرا یکی از معایب آنتالیا برای شما می باشد.

یکی دیگر از معایب آنتالیا، زبان این کشور می باشد. مردم کشور آنتالیا به زبان خود اهمیت زیادی می دهند. مردم آنتالیا نیز با وجود اینکه شهر توریستی است و از همه دنیا به این کشور سفر می کنند اما بیشتر با زبان رسمی خود ارتباط برقرار می کنند. بهتر است برای  راحت زندگی کردن از قبل زبان ترکی را یاد بگیرید.

یکی از مهم ترین معایب آنتالیا، ارتباط گرفتن با مردم این شهر است. اگرچه افرادی که در آنتالیا زندگی می کنند خیلی دیر با مردم بیگانه ارتباط می گیرند، خیلی بهتر است برای اوایل مهاجرت به این کشور بتوانید با زبان ترکی با آنها ارتباط بگیرید. 

هزینه حمل و نقل در آنتالیا

هزینه حمل و نقل در آنتالیا

هزینه حمل و نقل در آنتالیا سنگین نبوده و تا به حال شخصی نسبت به این موضوع اعتراضی نداشته است. در آنتالیا بزرگراهی تحت عنوان بزرگراه 400 دی وجود دارد که تمامی جاذبه های تفریحی، گردشگری، توریستی و … اطراف آنتالیا را به مرکز شهر متصل می کند. 

شما هیچ نگرانی بابت هزینه حمل و نقل در آنتالیا نخواهید داشت. در این شهر اتوبوس وجود دارد و هزینه سفر با آن حدود 3.20 لیر، تاکسی با تعرفه عادی به ازای هر 1 کیلومتر سفر 3.60 لیر می باشد. این نکته را مدنظر داشته باشید که اتوبوس های فراوانی وجود دارند و می توانند شما را از همان بزرگراه 400 دی، به هرکجا که بخواهید ببرند. 

اگر هم ماشین کرایه کنید و خودتان رانندگی کنید، نیاز است که هزینه بنزین در این شهر را بدانید. هزینه بنزین در ترکیه لیتری 6.78 لیر است. 

مواردی که به آنها در حوزه حمل و نقل اشاره کردیم جزو معایب زندگی در آنتالیا محسوب نمی‌شوند، بلکه یکی از مزیت‌های آن نیز هستند. هزینه جابه جایی در این شهر نسبتا مقرون به صرفه می‌باشد. اگر میخواهید با دیگر مزایای شهر آنتالیا آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما مقاله مزیت‌ های زندگی در آنتالیا ترکیه را مطالعه فرمایید. 

سخن آخر

در هنگام مهاجرت بررسی شهر و کشور مقصد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در اکثر مواقع در تبلیغات ما وجهه‌های مثبت و هیجان‌انگیز شهر را می‌بینیم. این کاملا یک مسئله طبیعی است و اصولا هدف از تبلیغات همین مسئله می‌باشد. اما اگر قصد جدی برای مهاجرت دارید بایستی در مورد معایب آن شهر نیز تحقیق کنید. 

جهت خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

+905548756088 ایران 09128121455

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)