آشنایی با مناسبت های ملی در ترکیه

مناسبت های ملی در ترکیه

مناسبت های ملی در ترکیه برای ترک زبانان قابل اهمیت بوده و بسیار با شکوه برگزار می شوند. قبل از اینکه در مورد چگونگی مناسبت های ملی آنان و آداب و رسوم مردم ترکیه صحبت کنیم، توصیه می کنیم کمی بیشتر در مورد ترکیه بدانید تا بیشتر با  مردم آن آشنا شوید.

ترکیه از جمله کشورهای زیبا می باشد که از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است. این کشور با قرار گرفتن در بهترین موقعیت جغرافیای توانسته افراد زیادی را چه برای اقامت و چه مسافرت به خود جذب کند. کشور های مختلف با استفاده از کشور ترکیه کالاهای خود را به دیگر کشورها ترانزیت می کنند. علاوه بر آب و هوای خوب از مکان ها و جاذبه های گردشگری زیادی برخوردار است که از نظر زیبایی رقیبی ندارند. کشور ترکیه همانند دیگر کشورها از آداب و رسوم خاصی پیروی می کند که از گذشتگان به آن ها رسیده است.

زبان مردم ترکیه

زبان مردم ترکیه

زبان رسمی مردم ترکیه ترکی می باشد اما در این شهر دیگر زبان ها همچون کردی، عربی و لاتین وجود دارند که جزء زبان غیررسمی می باشند. در گذشته مردم ترکیه از خط عثمانی استفاده می کردند که رفته رفته با روی کار آمدن آتاتورک نوع نوشتار آن ها از عثمانی به لاتین تغییر پیدا کرد.

مذهب مردم ترکیه

بر اساس تحقیقات انجام شده، 98 درصد از مردم ترکیه را مسلمانان و 2 درصد دیگر را مسیحیان و دیگر ادیان تشکیل می دهند. بیشتر مردم ترکیه اهل سنت هستند و کمتر کسی پیدا می شود که از مذهب تشیع پیروی کند. در کنار مساجد واقع در ترکیه حدود 236 کلیسا وجود دارد که نشان دهنده صلح با دیگر ادیان است. در شمال شرقی ترکیه شهری وجود دارد به نام قارص، در این شهر نیم بیشتر مردمان آن شیعه هستند و زبان آنان مشابه زبان ترکی و آذری می باشد.

فرهنگ مردم ترکیه

همسایه بودن با کشورهای اروپایی، تاثیر زیادی در فرهنگ مردم ترکیه گذاشته است. مردم ترکیه بسیار مهربان و خون گرم هستند. در خانواده های ترکی مرد تعیین کننده و رئیس خانواده می باشد و زنان می بایست بعد از ازدواج نام خانوادگی همسر خود را بر روی خود بگذراند. جالب است بدانید که ازدواج مرد با چند زن در ترکیه یک کار غیرقانونی تلقی می شود و مجازات به همراه دارد. فرهنگ خواستگاری در ترکیه به این صورت است که ابتدا دختر و پسر در مورد ازدواج توافق کرده و در مرحله بعد والدین باقی تصمیم ها را خواهند گرفت.

مناسبت های ملی ترکیه

اگر قصد سفر و یا اقامت به کشور ترکیه را دارید، چه بهتر که قبل از آن یک نگاه به تقویم ترکیه بیندازید تا در مورد مراسمات آنان آگاهی داشته باشید. معمولا در ترکیه 4 نوع تعطیل ملی و 2 نوع تعطیل مذهبی وجود دارد. از جمله مناسبت های ملی ترکیه به شرح زیر می باشند.

عید رسمی کشور ترکیه

عید رسمی کشور ترکیه

تعطیلات ملی یک مورد از اعیاد رسمی در ترکیه می باشد که در این روز تمامی ارگان های دولتی تعطیل می باشند. در تعطیلات ملی تمامی مردم ترکیه به زیارت مقبره آتاتورک که در آنکارا واقع شده است، می روند.

عید قربان در ترکیه

عید قربان از جمله عید رسمی کشور ترکیه می باشد که از اهمیت بالایی برای مردم ترکیه برخوردار است. مسلمانانترکیه در این روز به قربانی کردن حیوانات نظیر: گاو، گوسفند و بز می پردازند. همچنین در عید قربان، مردم ترکیه به اقامه نماز می ایستند و وظایف مربوط به این روز را انجام می دهند. مردم ترکیه رسم دارند که در عید فطر، کوچک تر ها به بازید از بزرگ تر ها بروند و صله رحم بجا آورند.

عید فطر در ترکیه

روزه گرفتن در ماه رمضان، یکی از واجبات دین اسلام می باشد که می بایست سی روز را روزه گرفت. در پایان سی روز، ماه رمضان با عید فطر به اتمام می رسد. تعطیلات عید فطر در ترکیه 3 روز می باشد که در کل این 3 روز تمامی ارگان های اداری ترکیه تعطیل می باشند. مردم ترکیه این رسم را دارند که در روز عید فطر کوچک تر ها به دیدن بزرگترها روند و دست آن ها ببوسند. عید فطر مهم ترین عید رسمی کشور ترکیه محسوب می شود که از ارزش بالایی برخوردار است.

روز ملی کودک و نوجوان در ترکیه

یکی دیگر از مناسبت های ملی در ترکیه، 23 نیسان که روز ملی کودک و نوجوان نامگذاری شده است. از آنجایی که کودکان برای آتاتورک از ارزش زیادی برخوردار هستند، حکومت ها و ارگان های مختلف، 23 نیسان را جشن مفصلی برای کودکان و نوجوان می گیرند، چرا که این روز مختص کودکان می باشد.

حال که با انواع عید رسمی کشور ترکیه آشنا شده اید، حتما از آداب و رسوم و همچنین فرهنگ آنان هم مطلع شده اید. اگر تصمیم به خرید ملک در ترکیه را گرفته اید حتما با کارشناسان مجرب آسیاملک ارتباط برقرار کنید. امیدواریم با مطالبی که در اختیارتان قرار داده ایم آداب و رسوم کشور ترکیه را به خوبی شناخته باشید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)