آشنایی با هزینه اینترنت در ترکیه

هزینه اینترنت در ترکیه
هزینه اینترنت در ترکیه

هزینه اینترنت در ترکیه چقدر است؟ امروزه استفاده از اینترنت به یکی از دغدغه ‌های مردم تبدیل ‌شده است. اگر شما هم قصد سفر به ترکیه را دارید اولین موردی که مطمئنا به‌ دنبال آن هستید، اتصال به اینترنت می‌ باشد.

شما باید اطلاعات مناسبی در مورد اینترنت ترکیه در اختیار داشته باشید. قوانین اینترنت ترکیه مطمئنا با ایران تفاوت‌ های زیادی دارد؛ بنابراین شما اگر بخواهید که به اینترنت این کشور دسترسی داشته باشید، باید تمامی مراحلی که برای در اختیار داشتن اینترنت پیش روی شما قرار دارد را پشت سر بگذارید.

به‌ عنوان مثال، اگر بخواهید به خرید سیم‌کارت بپردازید یا اینکه از قیمت اینترنت اطلاعاتی را در به دست بیاورید می‌توانید به سایت هایی که در این زمینه وجود دارند، مراجعه نمایید. در ادامه مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی را در مورد نحوه اتصال و هزینه اینترنت در ترکیه در اختیار شما قرار دهیم.

روش های مختلف دسترسی به اینترنت در ترکیه

روش های مختلف دسترسی به اینترنت در ترکیه

یکی از مهم‌ ترین مواردی که در این ‌جا باید برای شما ذکر کنیم این است که دسترسی به وای‌ فای در بیشتر مکان ‌ها در ترکیه رایگان می ‌باشد. به ‌عنوان مثال، تمامی هتل‌‌ها، خوابگاه‌‌ها، آپارتمان‌‌های اجاره‌ای، حتی خانه‌‌های ویلایی هم از وای‌ فای برخوردار هستند.

تنها هتل‌‌های لوکس در ترکیه هزینه اینترنت را از مسافران دریافت خواهند کرد. بیشتر بارها، کافه‌‌ها، پانسیون‌ها، اتوبوس‌ها و قطارهای بین ‌شهری با دریافت هزینه جزئی اینترنت را در اختیار مردم قرار می‌دهند؛ اما هزینه اینترنت در ترکیه در این مکان‌ها چندان زیاد نیست.

البته دقت کنید که سرعت و اتصال وای ‌فای در هر مکانی با مکان‌ دیگر تفاوت دارد. گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید برای دسترسی به وای ‌فای رمز آن را از کارکنان هتل یا رستوران دریافت کنید. سرعت اینترنت در قسمت های مختلف ترکیه بسیار متفاوت است.

بیشتر هتل‌‌ها، مسافرخانه‌‌ها و … از یک کامپیوتر متصل به اینترنت برخوردار هستند که هر کدام از مهمانان می ‌توانند از آن کامپیوتر استفاده کنند. شما می ‌توانید یک وای‌ فای همراه را در ترکیه اجاره کرده و در ازای ۲۴ ساعت استفاده هزینه آن را پرداخت کنید.

 بنابراین برای یک هفته یا حتی بیشتر، هر کجا که باشید می‌‌توانید اینترنت اجاره‌ای را در اختیار داشته باشید. سرعت اینترنت در ترکیه در این روش بسیار خوب است.

دقت کنید که با استفاده از برنامه‌‌هایی که در تبلت یا تلفن هوشمند خود دارید، می‌‌توانید تماس صوتی برقرار نمایید و ایمیل و پیام ‌های متنی خود را ارسال کنید.

در این روش شما به ‌صورت روزانه هزینه اینترنت در ترکیه را پرداخت خواهید کرد. بنابراین دیگر نباید نگران هزینه‌های بالای رومینگ تلفن ‌همراه باشید.

نحوه دسترسی به اینترنت در ترکیه

نحوه دسترسی به اینترنت در ترکیه

بیشتر مردم به ‌محض ورود به ترکیه نگران اینترنت خود می ‌باشند. چرا که با استفاده از اینترنت می‌توان بیشتر کارهای روزانه خود را انجام داد و تماس تصویری با دوستان و اعضای خانواده برقرار کرد.

اینترنت یکی از نیازهای مهم و ضروری زندگی همه ما است. برای استفاده از اینترنت همراه در ترکیه می‌ توانید یک سیم ‌کارت خریداری کنید. این روش از متداول‌ترین روش‌‌ها برای جلوگیری از هزینه بالای رومینگ می‌‌باشد. در این روش هزینه اینترنت در ترکیه برای شما بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

برای دریافت سیم ‌کارت ترکیه با سه ارائه‌ دهنده اپراتور تلفن همراه رو به رو خواهید بود که شامل وودافون، تورکسل و نت جی اسم ام می ‌باشند.

نرخ تمامی آن‌‌ها تقریبا یکسان است و با استفاده از آن‌ها می‌‌توانید به داده‌‌ها و تماس‌‌های صوتی و پیام‌‌های کوتاه خود دسترسی داشته باشید. برای داشتن اینترنت در استانبول و خرید سیم‌ کارت باید کپی گذرنامه خود را در دست داشته باشید.

اما اگر قصد دارید که بیشتر از یک ماه در استانبول بمانید باید تلفن خارجی خود را به ثبت برسانید و به ‌صورت ماهانه یا دوره‌ای مالیات آن را پرداخت کنید.

این سیم کارت‌ها را به‌ راحتی می‌‌توانید در فرودگاه خریداری نمایید. چرا که مطمئنا در فرودگاه‌‌های بین‌المللی فردی وجود خواهد داشت که بتواند با زبان انگلیسی به شما کمک نماید. سرعت اینترنت در ترکیه با استفاده از این روش نیز در حد مطلوب است. 

دریافت اینترنت خانگی در ترکیه

دریافت اینترنت خانگی در ترکیه

شاید بسیاری از افراد تصور کنند که هزینه اینترنت در ترکیه بسیار زیاد می‌‌باشد. اما اگر شما بتوانید یک اینترنت خانگی را تهیه کنید مطمئنا با هزینه‌‌های کمتری رو به رو خواهید بود.

همان ‌طور که گفته شد شرکت‌‌های مختلفی هستند که اینترنت را در اختیار استفاده‌‌کنندگان قرار خواهند داد. شما می‌‌توانید برای گرفتن اینترنت حساب اشتراک ماهیانه دریافت نمایید و هر ماه برای داشتن اینترنت هزینه‌‌هایی را پرداخت کنید.

اما بسیاری از افرادی که قصد دارند مدت زمان زیادی را در ترکیه بمانند می‌‌توانند قرارداد یک ‌ساله‌‌ای را با اپراتورها ببندند، البته بعضی از اپراتورها گران ‌تر و بعضی دیگر ارزان ‌تر می ‌باشند و خدمات آن‌ها هم با هم تفاوت دارند. یکی از آنها مسئله مربوط به سرعت اینترنت در ترکیه می‌باشد.

برای دریافت اینترنت خانگی باید به دفاتر فروش اپراتورهای مختلف بروید و ببینید که کدام یک از آن‌ها در محل شما سرویس خود را ارائه می‌‌دهند.

سپس نوبت به بررسی تعرفه ‌اینترنت در ترکیه می‌رسد. چون شما در ترکیه به‌ عنوان یک مسافر خارجی شناخته می‌‌شوید، باید پاسپورت خود را در اختیار داشته باشید. حتی در بعضی شرکت‌‌ها باید کارت اقامت یا کیملیک را نیز در اختیار آن‌‌ها قرار دهید.

هزینه مهاجرت به ترکیه در سال 1401

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)