آشنایی با پردرآمدترین شغل های ترکیه

پردرآمدترین شغل های ترکیه

در این مقاله از سایت آسیا ملک قصد داریم به شرح پردرآمدترین شغل های ترکیه بپردازیم. اگر می خواهید در ترکیه برای خود ایجاد اشتغال کنید و به کسب و کارتان رونق دهید، توصیه می کنیم این مقاله را تا پایان دنبال کنید. به درستی که خیلی از افراد دوست دارند در ترکیه به درآمد های چند میلیون تومانی برسند که علت آن هم موقعیت خوب کشور ترکیه می باشد. بیشتر مردم کار در ترکیه را سکوی پرتاپ خود در جهت موفقیت های بزرگ می پندارند.

آشنایی با پردرآمدترین شغل های ترکیه

ایجاد شغل در ترکیه

لازم به ذکر است بر اساس مصوبه های دولت ترکیه، افراد خارجی که می خواهند در این کشور شروع به کار کنند، می بایست برای اخذ مجوز کار اقدام کنند. بیشتر افراد هستند که از طریق کسب و کار در ترکیه، اقامت ترکیه را اخذ می نمایند.

از آنجایی که ایرانیان برای رفتن به ترکیه ویزا لازم ندارند، شرایط خوبی برایشان هموار شده است و بدون صرف زمان اضافی می توانند به این کشور سفر کنند؛ اما باید جهت کارت اقامت ترکیه خود اقدام کنند تا شامل جریمه نشوند.

شهروندان ایرانی تنها می توانند 90 روز به صورت قانونی در ترکیه اقامت توریستی داشته باشند. جهت اقامت بیشتر از 90 روز در این کشور، باید از دولت ترکیه مجوز اخذ نمایید. چنانچه فرد بیش از 90 روز به صورت غیر قانونی در ترکیه اقامت داشته باشد، مشمول جریمه های سنگینی از سمت دولت ترکیه می شود؛ بنابراین اگر می خواهید در ترکیه بیش از 90 روز مستقر شوید باید هر چه سریع تر برای دریافت اقامت یک ساله خود اقدام کنید.   

معرفی پردرآمدترین شغل های ترکیه

1- خلبان

شغل خلبانی یکی از پردرآمدترین شغل های ترکیه محسوب می شود. با توجه به سخت بودن، این شغل از حقوق و مزایای بسیار بالایی برخوردار است و دولت ترکیه برای این مشاغل امتیازات ویژه ای در نظر گرفته است. میزان درآمد خلبان هایی که از تجربه بالایی برخوردار هستند مبلغی حدود 9000 الی 10000 لیر می باشد.

خلبان

2- متخصص بیوشیمی

شغل متخصص بیوشیمی به یکی از مشاغل پولساز در ترکیه تبدیل شده است. در واقع این شغل مربوط ب استاندارد سازی کلیه مراحل شرح وضعیت بیمار(از نمونه گیری تا گزارش دادن) می باشد. برای آن که بتوانید در ترکیه به یک متخصص بیوشیمی تبدیل شوید، می بایست 6 سال آموزش پزشکی و 4 سال آموزش به صورت تخصصی در این رشته ببنید. حقوق و مزایا این شغل مبلغی حدود 11000 لیر می باشد که به مراتب می تواند افزایش یابد.

3- روانپزشک

یکی دیگر از پردرآمدترین شغل های ترکیه شغل روانپزشکی است. وظیفه این فرد کار کردن بر روی اختلالات روانی، عاطفی و رفتاری افراد می باشد. میزان حقوق یک روانپزشک در ترکیه برابر است با 11000 لیر.

4- مدیر مالی

گزینه بعدی که در لیست پردرآمدترین شغل های ترکیه قرار دارد، مدیر مالی است. کار این افراد کنترل و نظارت بر امور مالی شرکت ها می باشد. افرادی که در رشته های اقتصاد، بانکداری و امور مالی فارغ التحصیل شده اند، می توانند در آینده به عنوان مدیر مالی در شرکت ها استخدام شوند. حقوق مدیر مالی در ترکیه تقریبا 13000 لیر است.

معرفی پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها

پردرآمدترین شغل ها در ترکیه برای خانم ها تقریبا همانند شغل مردان می باشد. قبل از هر چیز باید یاد آوری کنیم افرادی که در ترکیه کارت شهروندی ندارند، نمی توانند در برخی شغل های بیمارستانی فعالیت داشته باشند. ما در ادامه به شرح یک لیست کامل از پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها پرداخته ایم. اگر جزء بانوانی هستید که می خواهید در ترکیه شروع به کار کنید بهتر است در ابتدا با پردرآمدترین شغل های آن آشنا شوید.

1- مدرس خصوصی زبان های خارجی

مدرس زبان خارجی یکی از شغل های پردرآمد در ترکیه می باشد که بیشتر خانم ها به این شغل علاقه مند هستند. مردم ترکیه کمتر به زبان انگلیسی آشنا هستند و به ندرت از آن استفاده می کنند. اگر می خواهید در این شغل کسب و کار خود را رونق دهید، بهتر است در ابتدای کار به صورت فردی کار کنید. بعد از این که کمی پیشرفت کردید، می توانید با موسسات آموزش زبان انگلیسی قرارداد ببندید و با آن ها همکاری داشته باشید. لازم است بدانید ممکن است در ابتدا از این شغل درآمد زیادی کسب نکنید اما به مرور زمان و با پیشرفت کار از دستمزد بسیار زیادی بهره مند خواهید شد. در حال حاضر آموزش زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی بیشترین طرفدار را دارد.

مدرس خصوصی زبان های خارجی

2- پرستار کودک

دومین شغلی که از حقوق بسیار خوبی برخوردار است و می توان گفت یکی از پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها می باشد، شغل پرستار کودک است. اگر جزء افرادی هستید که روحیه ای سازگار با بچه ها دارید و همچنین در مراقبت از آن ها مهارت دارید، می توانید وارد این حرفه شوید. برای این که بتواند در این کار پیشرفت کنید و به درآمد بالایی برسید، می بایست به مناطق  باکلاس و لوکس ترکیه بروید و در آن جا مشغول به کار شوید. افرادی که به زبان انگلیسی و آلمانی مسلط هستند، در این شغل شانس موفقیت بیشتری هم دارند.

3- ترجمه و ویرایش

از دیگر مشاغل مورد نیاز در ترکیه ترجمه و ویرایش می باشد که برای وارد شدن در این کار باید از سطح زبان خارجه بسیار خوبی برخوردار بود. اگر می خواهید در ترکیه وارد شغل ترجمه و ویرایش شوید و از این طریق به درآمد عالی برسید، باید سطح گرامر و نوشتار خود را تا حد زیادی افزایش دهید. شما می توانید در ترکیه به عنوان یک ویرایشگر خانم و همچنین مترجم، در روزنامه ها و مجلات شروع به کار کنید.

4- نویسنده کتاب های ترکی

معمولا در ترکیه نویسندگی یکی از مشاغل مورد نیاز محسوب می شود. در شغل نویسندگی می بایست کتابی را بنویسید که بتواند زبان ترکی را از طریق زبان انگلیسی آموزش دهد. جهت موفقیت در شغل نویسندگی باید مهارت خود را در زمینه زبان انگلیسی افزایش دهید.

در پایان بهتراست بگوییم برای آن که بتوان به شغل های پردرآمد در ترکیه دست یافت، باید پشتکار را چاشنی کار خود کنید. در حقیقت بدون پشتکار و تلاش هیچ کاری آینده خوبی نخواهد داشت. از این که تا پایان مقاله آسیا ملک همراه ما بوده اید از شما سپاسگزاریم.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)