آیا با خرید ملک در ترکیه می توان پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؟

فروش ملک ترکیه

خرید ملک در ترکیه برای اخذ پاسپورت یکی از بهترین و آسان ترین راه های رفتن به ترکیه، می باشد. امروزه بیشتر افراد سعی دارند که برای خود سرمایه گذاری های بزرگ داشته باشند به طوری که تا چندین نسل آن ها تامین شود و حتما می دانید که در جامعه امروز کسب درآمد چقدر دشوار شده است.

در واقع اگر می خواهید بدون محدودیت در ترکیه تجارت کنید و با کم ترین هزینه پاسپورت ترکیه را دریافت کنید، پیشنهاد ما خرید ملک می باشد اما قبل از هرچیز باید حقایقی را به شما بگوییم تا در این راه ضرر و زیان مالی نکنید. در ادامه مقاله همراه ما باشید چرا که خبرهای خوبی برایتان داریم.

چرا باید کشور ترکیه را انتخاب کنیم؟

یکی از ویژگی های کشور ترکیه که باعث شده این شهر به یکی از بهترین کشورهای توریستی جهان تبدیل شود، موقعیت جغرافیایی بسیار خوب آن است. کشور ترکیه در میان شاه راه اروپا، آسیا و آفریقای شمالی قرار گرفته به طوری که با تمامی آن ها در ارتباط می باشد. علاوه بر موقعیت جغرافیایی، می توان از آب و هوای خنک و مدیترانه ای کشور ترکیه یاد کرد.

گردشگری یکی از منابع کسب درآمد در ترکیه به شمار می رود. جالب است بدانید هر سال قریب بر 28 میلیون گردشگر وارد این کشور می شوند. به همین علت طی چندین سال اخیر کشور ترکیه توانست خود را از لحاظ اقتصادی قدرتمند کند.

آنکار، ازمیر و استانبول جزو بهترین شهرهای ترکیه بشمار می روند. قیمت خانه در ترکیه با کشور ایران اصلا قابل قیاس نمی باشد چرا که خرید خانه در استانبول بسیار به صرفه تر از خرید یک خانه در تهران می باشد.

پاسپورت ترکیه چقدر ارزش دارد؟

قبل از این که بخواهید پاسپورت یک کشور را دریافت کنید، بهتر است به اعتبار جهانی آن توجه کنید زیرا این ارزش و اعتبار برای شما مشخص می کند که از چه مزایایی برخوردار خواهید شد. لازم به ذکر است که پاسپورت ترکیه دارای رتبه 38 جهانی می باشد.

خوشبختانه اگر پاسپورت ترکیه را دریافت کنید می توانید بدون داشتن ویزا، به 71 کشور دیگر سفر کنید.

دریافت پاسپورت از طریق اجاره و یا خرید ملک در ترکیه

اجاره ملک

گاهی اوقات پیش می آید که فرد از لحاظ مالی توان خرید ملک را ندارد. جای نگرانی نیست چرا که طبق قوانین دولت ترکیه، افراد می توانند با اجاره ملک هم  پاسپورت کشور ترکیه را اخذ نمایند.

اگر می خواهید از طریق اجاره ملک صاحب پاسپورت ترکیه شوید، تنها می توانید اقامت توریستی ترکیه را اخذ نمایید. تا قبل از سال 2020 (1399) اعتبار پاسپورت ترکیه به وسیله اجاره ملک 2 ساله بود اما بنابر قوانین جدید، می بایست هر سال پاسپورت خود را تمدید کنید.

خرید ملک

اگر خرید ملک را برای اخذ پاسپورت انتخاب کرده اید، باید ملکی به ارزش 250.000 دلار آمریکار خریداری کنید. چنانچه به مدت سه سال ملک خود را محفوظ کنید، می توانید شهروندی ترکیه را هم اخذ نمایید.

کدام شهر ترکیه برای خرید ملک مناسب تر است؟

همانطور که کمی قبل به آن اشاره کردیم، ازمیر و آنکارا و استانبول بهترین گزینه برای خرید ملک در ترکیه می باشند اما این موضع صرفا به این معنا نیست که باقی شهرها فاقد ارزش هستند. هرکس با توجه به حوزه کاری که دارد می تواند شهر مورد نظر خود را انتخاب کند.

به طور مثال با خرید خانه در استانبول می توانید کسب و کار خود را در زمینه گردشگری رونق دهید زیرا هر ساله سیل عظیمی گردشگر روانه این شهر می شوند. در ادامه شما را با دیگر مزایای خرید خانه در استانبول آشنا می کنیم.

مزایای خرید خانه در استانبول

  • دسترسی آسان به سفارت خانه ها و کنسولگری های معتبر
  • هزینه بسیار کم زندگی و تحصیل
  • برخورداری از خدمات درمانی به صورت رایگان
  • امکان اخذ مجوز کار در کشور ترکیه
  •  امکان برخورداری از دو تابعیت جهت اخذ پاسپورت
  • دسترسی آسان به اماکن گردشگری و استفاده از آب و هوای مدیترانه ای
  • و…

به طور کلی کشور ترکیه، کشوری رو به پیشرفت می باشد و آینده بسیار خوبی دارد. اگر قصد خرید ملک در ترکیه برای دریافت پاسپورت ترکیه را دارید، ابتدا بودجه خود را بسنجید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید خبر خوب این که با هر نوع بودجه ای می توان در کشور ترکیه خانه خرید.

امیدواریم از مقاله لذت برده باشید و از این که تا پایان همراه ما بوده اید، از شما سپاسگزاریم.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)