آیا زندگی در استانبول بهتره یا آنتالیا؟

60a3526c6c5f3N

بیشتر افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه دارند، بین دو شهر آنتالیا و استانبول تردید دارند. آن ها تحقیق می کنند، زندگی در استانبول بهتره یا آنتالیا.افرادی که قصد مهاجرت دارند طبیعی است نگران آینده خود باشند. زیرا مهاجرت یک مسئله مهم در زندگی هر فرد می باشد. بهتر از قبل از اقدام به هر کار راهنمای مهاجرت به ترکیه را مطالعه کنید تا با شرایط به طور کامل آشنا شوید. ما در این مقاله قصد داریم دو شهر آنتالیا و استانبول را از هر نظر مقایسه کنیم تا به شما برای انتخاب بهتر کمک کنیم. شما در پایان این مقاله بهتر متوجه می شوید که کدام شهر برای زندگی مناسب تر است.

به طور کلی نمی توانیم بگویم زندگی در استانبول بهتره یا آنتالیا، باید شرایط هر دو را با هم مقایسه کنیم شرایط خوب زندگی مهم ترین مسئله برای کسی است که قصد مهاجرت به کشور دیگری دارد. ما در ادامه به شرایط هر دو شهر می پردازیم.

شاخص های شهری آنتالیا و استانبول به چه صورت است؟

در این بخش از مقاله قصد داریم شاخص شهری دو شهر استانبول و آنتالیا را با هم مقایسه کنیم که آیا از این منظر زندگی در استانبول بهتره یا آنتالیا.

شاخص های شهری که باید در طول مدت زمان یک ماه بررسی شود، عبارتند از:

  • مخارج اجاره آپارتمان
  • مواد غذایی
  • هزینه های حمل و نقل
  • سایر هزینه های روز مره

حال در ادامه برخی از مهم ترین ها طبق داده های تجربی برای شما بررسی کرده ایم:

  • قیمت رستوران در آنتالیا 14.42٪ کمتر از استانبول است.
  • هزینه زندگی با احتساب اجاره در آنتالیا 15.38٪ پایین‌تر از استانبول است.
  • هزینه زندگی در آنتالیا 9.28٪ پایین‌تر از استانبول است.
  • قدرت خرید افراد در آنتالیا 3.30٪ بیشتر از استانبول است.
  • قیمت مواد غذایی در آنتالیا 0.40٪ پایین‌تر از استانبول است.
  • قیمت اجاره در آنتالیا 40.83٪ کمتر از استانبول است.

یکی دیگر از مواردی که باید بررسی شود، آب و هوای دو منطقه است:

آب و هوای استانبول بهتره یا آنتالیا

در این بخش می خواهیم این دو شهر مهاجرپذیر و زیبا را از نظر آب و هوا مقایسه کنیم. بسیاری از افراد آب و هوای آنتالیا را به عنوان خوش آب و هواترین شهر ترکیه می شناسند، زیرا در این شهر آب و هوا معتدل است و خبری از زمستان های سرد و سوزان نیست. در فصل پاییز نیز آب هوای بسیار خوبی دارد. آب و هوای استانبول کاملا متغیر است و غیر قابل پیش بینی، اما آب هوای مدیترانه ای جزء آب و هوایی است که بسیاری از افراد طرفدار آن هستند.

خرید خانه استانبول بهتره یا آنتالیا

یکی از راه های گرفتن اقامت ترکیه سرمایه گذاری است. خرید خانه جزء انتخاب های است که بیشتر افراد می کنند. طبق آمار بدست آمده، خرید خانه در شهر آنتالیا 41 درصد کمتر از استانبول است. در چندیدن سال گذشته، شهر استانبول جایگاه ویژه ای در بین مردم کشورهای دیگر پیدا کرده است و مردم مخصوصا مردم ایران به استانبول رفته و در آنجا سرمایه گذاری می کنند.

به همین دلیل قیمت خانه در آن جا افزایش پیدا کرده است. از طرفی اجاره خانه در مرکز شهر آنتالیا 40 درصد ارزان تر از استانبول است. به طور کلی  برای سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت و آنتالیا ارزان تر و مناسب تر از استانبول است.

موقعیت جغرافیایی استانبول و آنتالیا

آنتالیا دارای طبیعت بکر و خاص است. این شهر ساحل های بی نظیری دارد. برای افرادی که به شهرهای ساحلی علاقه مند هستند بهترین مکان  می باشد. هم چنین این شهر دارای آبشار و جنگل های سرسبزاست. از طرفی استانبول شهر تاریخی و سنتی می باشد کوچه خیابان های آن سنگ فرش شده و شهر نسبتا شلوغ و پر صدایی است. استانبول بناهای تاریخی زیبایی دارد که می تواند هر بیننده ای را شگفت زده کند.

اگر به دنبال آرامش، سکوت و طبیعت هستید آنتالیا برای شما بهترین گزینه است. اگر به دنبال بناهای تاریخی و شلوغی هستید، استانبول بهترین گزینه برای شما می باشد.

کیفیت درمان

از نظر درمانی دو شهر آنتالیا و استانبول در یک سطح قرار دارند. به طور کلی کشور ترکیه از نظر پزشگی جایگاه بالایی دارد. بیشتر افراد از سایر کشورها به این کشور می آیند. هم چنین هزینه درمان بسیار پایین تر از بقیه کشور ها است.

درادامه مقاله به معایب و مزایای زندگی در آنتالیا و استانبول می پردازیم و مقایسه می کنیم زندگی در استانبول بهتره یا آنتالیا.

مزایای زندگی در آنتالیا و استانبول

همان طور که در بالا اشاره کرده ایم، آنتالیا دارای طبیعت بکر و منحصر به فردی است. بیشتر ایرانیان و روس ها این شهر را برای سفر تابستانی انتخاب می کنند و می توانند در طول سفر لذت زیادی ببرند. همچنین این شهر، برای کسانی که به آب هوای گرم و معتدل علاقه دارند، بسیار مناسب است. یکی از معایب زندگی در آنتالیا تبدیل شدن این شهر در فصل تابستان به فرهنگ غرب است.

بسیاری از افرادی که در این شهر زندگی می کنند مسلمان هستند، تبدیل شدن محل زندگی خود به فرهنگ غرب را قبول نمی کنند.

زندگی در استانبول نیز دارای مزایای بسیار است. این شهر بسیار مهاجر پذیر است. فرصت شغلی بسیار زیادی در این شهر وجود دارد، هر فرد با هر مهارتی که دارد می تواند در استانبول مشغول به کار شود.

این شهر آزادی فردی زیادی دارد. هر شخص می تواند آن گونه که دوست دارد زندگی کند. باید توجه داشته باشید منظور هر طور زندگی کردن نباید به گونه ای باشد که به زندگی دیگران آسیب برساند.

یکی از معایب زندگی در استانبول و در کل کشور ترکیه، زبان این کشور است مردم این کشور به زبان ترکیه صحبت می کنند. و سعی می کنند با مهاجران نیز ترکیه صحبت کنند و برای کسانی که به تازگی به این شهر مهاجرت کرده اند بسیار سخت است.

 ما سعی کرده ایم در این مقاله به شما بگویم استانبول بهتره یا آنتالیا، در پایان آنچه مهم است، علایق و نحوه زندگی شماست.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)