اخلاق مردم ترکیه

اخلاق مردم ترکیه
 

اخلاق مردم ترکیه به طور کلی بسیار دوست داشتنی است. مردم ترکیه انسان هایی بسیار خون گرم و خانواده دوست هستند. آن ها علاقه شدیدی نسبت به آشنا شدن با اشخاص جدیدی دارند، بخصوص اگر آن شخص، یک شخص خارجی باشد. با توجه به اینکه این کشور در همسایگی ایران قرار گرفته و مردمانی مسلمان دارد، بسیاری از اخلاقیات و آداب و رسومشان شبیه به ایرانیان است.

در ادامه به بررسی رفتارهایی که باعث عصبانی شدن و تغییر اخلاق مردم ترکیه می شود می پردازیم. تا در زمان سفر، مهاجرت یا خرید ملک در ترکیه ناآگاهانه مشکلی ایجاد نکنید.

به عنوان مثال، زمانی که شما وارد رستوران، فروشگاه یا مغازه ای می شوید، سریعاً به زبان ترکی خوش آمد گویی می کنند. رسم ادب حکم می کند که شما پاسخ آنها را سریعاً بدهید. اما اگر هم نتوانستید یا متوجه آن نشدید، اشکالی ندارد زیرا آنها سریعاً متوجه توریست بودن شما می شوند و به دل نمی گیرند. مواردی که در ادامه ذکر می شوند خصوصیات اخلاق مردم ترکیه می باشند.

چیزهایی که اخلاق مردم ترکیه را تغییر می دهد

چیزهایی که اخلاق مردم ترکیه را تغییر می دهد

عشق ورزی در خیابان های ترکیه

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، اعتقادات، حکومت و دین مردم ترکیه بسیار شبیه به ایرانیان است. به همین دلیل، عشق ورزی بین زوج ها در ملأعام را نامناسب می دانند و در صورت انجام این کار، آمادگی برخورد تندی را داشته باشید.

نادیده گرفتن ماه رمضان

در کشور ترکیه همانند ایران، رسم ماه رمضان به جا آورده می شود و در این ماه به مدت 30 روز مردم از طلوع آفتاب تا غروب، چیزی نمی خورند. در ماه رمضان خوردن و آشامیدن در مکان عمومی ممنوع است. اگر در ماه رمضان به ترکیه سفر کردید، بهتر است در مکان های عمومی در بازه زمان ذکرشده چیزی نخورید. هرچند ممکن است چون شما توریست هستید، برخورد جدیی با شما نشود. اما در خیابان شاهد نگاه های بد مردم خواهید بود.

پوشیدن لباس نامناسب در مساجد ترکیه

پوشیدن لباس نامناسب در مساجد ترکیه

زمانی که شما قصد بازدید از مساجد شگفت انگیز ترکیه را دارید، باید قوانینی را به منظور حفظ احترام آن مکان مقدس رعایت کنید. مهم ترین نکته ای که در این زمینه وجود دارد، پوشش مناسب است. زمان بازدید، باید شانه ها و پاهای خود را کاملاً بپوشانید. بانوان بایستی موهای خود را با شال یا روسری بپوشانند. از سوی دیگر عکاسی در این مکان ها و ورود با کفش نیز مجاز نمی باشد.

صحبت درباره سیاست

با توجه به اینکه کشور ترکیه و ایران در طی سال های اخیر دچار جنجال های سیاسی بسیاری بوده و هستند، صحبت درباره سیاست در ملأعام مناسب نیست و توصیه نمی شود. زیرا مردم ترکیه تعصب خاصی نسبت به حکومت خود دارند و نظرات منفی در مورد سیاست های حکومت خود را نمی پسندند. بهتر است اگر صحبتی داشتید در جمع های دوستانه خود مطرح کنید.

بی احترامی به آتاتورک

اخلاق و رفتار مردم ترکیه در مواقعی بسیار خاص است. شخصیت آتاتورک که مؤسس جمهوری ترکیه بود، در تاریخ ترکیه بسیار تأثیرگذار بوده و مردم تعصب خاصی روی آن دارند. به همین دلیل در حین گشت و گذار خود به هیچ عنوان با آتاتورک شوخی نکنید و راجع به آن صحبت نکنید.

آداب ورود به خانه دیگران در ترکیه

همانطور که اشاره کردیم، برای ورود به مساجد در ترکیه، بایستی کفش های خود را در بیاورید. در خانه های مردم هم باید همین کار را کنید. اگر در سفرتان شخصی شما را برای صرف قهوه، چای، باقلوا یا هر چیز دیگری به خانه خود دعوت کرد، پس از پذیرفتن دعوت او و قبل از وارد شدن به خانه ایشان، حتماً کفش هایتان را در بیاورید. در غیر این صورت شما به صاحب خانه بی احترامی کرده اید. بله این هم جزوی از اخلاق مردم ترکیه، فرهنگ آنها و آداب ورود به خانه دیگران در ترکیه است.

آداب غذا خوردن در ترکیه

ترکیه جزو کشورهایی است که مردمانش به خورد و خوراک خود بسیار اهمیت می دهند. اما غذا خوردن در این کشور هم آدابی دارد و حتی رفتارهای ناخودآگاه شما ممکن است صحیح نباشد. به عنوان مثال، یکی از آداب غذا خوردن در ترکیه این است که باید غذایتان را تا انتها بخورید و بشقاب را خالی کنید. در صورتی که غذایی در بشقاب شما باقی بماند بیانگر این است که از غذا لذت نبرده اید. اینجاست که میزبان یا کارکنان رستوران مقصر شناخته می شوند. اما اگر بنا بر هر دلیلی شما سیر شدید، خیلی راحت می توانید سیر شدنتان را اعلام کنید تا میزبان دچار سو تفاهم نشود.

بیشتر غذاهای کاری در رستوران سرو می شود. به روایتی مردم ترکیه عاشق غذا خوردن و گپ و گفت و گو می باشند. اگر فردی دوستان خود را به رستوران دعوت کند، دوستان او حق ندارند که دنگ خود را بپردازند. این کار نوعی بی احترامی محسوب می شود. غذای اصلی آنان همیشه شامل گوشت، سالاد و ماهی می باشد. در پایان هر وعده غذایی چای و نوشیدن قهوه فراموش نمی شود. 

 

جهت خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)