ارزان ترین شهر ترکیه برای زندگی کجاست؟

ارزان ترین شهر ترکیه

اگر تصمیم گرفته اید به ترکیه مهاجرت کنید، باید تمام جوانب را سنجیده باشید، که ارزان ترین شهر ترکیه برای زندگی کدام است؟ این مسئله بسیار مهمی است، زیرا در اوایل مهاجرت به دلیل آشنا نبودن با محیط و در بیشتر اوقات نداشتن شغل باید تمام  تمام احتمالات را در نظر بگیرید. راههای زیادی برای مهاجرت به ترکیه پیش روی شما است. می توانید از طریق خرید ملک در ترکیه اقدام به دریافت اقامت ترکیه کنید. در این مقاله ما ارزان ترین و زیباترین شهر های ترکیه را به شما معرفی می کنیم تا پایان این بخش همراه ما باشید.

ارزان ترین شهر های ترکیه

ارزان ترین شهر ترکیه برای زندگی

در ادامه 7 مورد از ارزان ترین شهرهای ترکیه را آورده ایم:

 1. ترابزون
 2. سامسوس
 3. زونگولداک
 4. ماردین
 5. سیواس
 6. قونیه
 7. وان

شهر ترابزون

شهر ترابزون بسیار زیبا در شمال شرقی ترکیه قرار دارد و جمعیت این شهر از افراد مهاجر تشکیل شده است. بیشتر مهاجرین ترابزون را برای زندگی انتخاب می کنند. زیرا از نظر هزینه خورد و خوراک در ترکیه، جز ارزان ترین شهرهای ترکیه برای زندگی است. این ارزانی برای مهاجرانی که به تازگی به این کشور آمده اند، می تواند موقعیت مناسبی باشد. آب و هوای ترابزون مرطوب و نیمه گرمسیری است و همین باعث شده است که طبیعت منحصر به فردی را رقم بزند و لقب بهشت ترکیه را بگیرد. منطقه اوزون اگول، پارک ساحلی ترابزون از معروف ترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد.

سامسوس

سامسوس

این شهر جزو شهر های قدیمی ترکیه است. این شهر مهاجر پذیر است و جمعیت بالایی نیز دارد. سامسوس جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که همه ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کند. از جاذبه های گردشگری این استان می توان به شهر چشمه ازمیر و شهر باستانی افس در ازمیر اشاره کرد. سامسوس مرکز تولید وسایل های جراحی در کشور ترکیه می باشد. بیشتر شرکت های بزرگ در این شهر قرار دارند. شهر سامسوس جزو ارزان ترین شهر ترکیه برای زندگی است و زندگی در این شهر صرفه اقتصادی دارد.

جهت خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

شهر زونگولداک

موقعیت شهر زونگولداک در شمال ترکیه است و جز لیست ارزان ترین شهر ترکیه برای زندگی می باشد. این شهر می تواند گزینه مناسب برای مهاجران باشد. آب و هوای این شهر در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان سرد مرطوب است. یکی از مهمترین بحث های که برای مهاجرت مهم است، بحث اقتصادی است. اقتصاد این شهر بر پایه معادنی که در شهر وجود دارد، بنا شده است. بنابراین کسانی که در رشته معدن تحصیل کردند همچنین معدنچیان در این شهر، بالاترین موقعیت شغلی را دارند. از دیگر شغل های که می توانیم در این شهر به آن بپردازیم، ماهیگیری، کشاورزی، دامپروری و .. است.

شهر ماردین

ماردین یکی از استان های کشور ترکیه می باشد. جمعیت آن 800 هزار نفر می باشد این استان یکی دیگر شهرهایی است که در لیست ارزان ترین شهر ترکیه برای زندگی می باشد. آب و هوای این شهر گرم و مرطوب است.

شهر سیواس

شهر سیواس

شهر سیولس دارای تمدن بسیار بالا و باستانی است. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به مدرسه بروجیه، مسجدبزرگ و بیمارستان دیوریغی، دریاچه گوک پینار اشاره کرد. این شهر دارای دانشگاه هایی است، که در آن پزشکی، دندان پزشکی، مهندسی علوم و … تدریس می شود. این شهر نیز جزو ارزان ترین شهر ترکیه است و می توانید زندگی نسبتا راحتی را در شهر داشته باشید.

شهر قونیه

این شهر در جنوب آنکار قرار گرفته است. بیشتر مردم قونیه مسلمان هستند. شغل اصلی مردم قونیه کشاورزی می باشد. قونیه از نظر آب و هوا دارای آب و هوای نیمه خشک است و بارندگی در این شهر نسبتا کم است. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به موزه و مقبره مولانا اشاره کرد.

شهر وان

وان در شرق ترکیه واقع شده است و حدود 600 هزار نفر جمعیت دارد. مسئله بسیار جالب این است بیشتر جمعیت این شهر کردها تشکیل می دهند و جمعیت ترکها در این شهر کم است. از جاذبه های جذاب این شهر می توان به دریاچه ای اشاره کرد. در آب های این دریاچه فقط ماهی ها زنده می مانند که همچین دریاچه ای در هیچ جای ترکیه نخواهید دید.

ارزان ترین شهر ترکیه برای خرید خانه

ارزان ترین شهر ترکیه برای خرید خانه

خرید خانه ارزان در ترکیه به یک مسئله بسیار مهمی تبدیل شده است و فکر بسیاری از مردمی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند، به خود مشغول کرده است. در ادامه مقاله به ارزان ترین شهر ترکیه برای خرید خانه می پردازیم.

آدیامان

آدیامان جزو ارزان ترین شهر ترکیه برای خرید خانه است. در ادامه به قیمت خانه در این شهر و شهر های دیگر می پردازیم.

 • قیمت واحد به متراژ ۱۰۰ متر مربع به طور متوسط ۱۴۷٫۰۰۰ لیر
 • کمترین قیمت: ۱۱۰٫۰۰۰ لیر
 • بیشترین قیمت: ۱۸۳٫۰۰۰ لیر

شهر آفیون

 • قیمت واحد به متراژ ۱۰۰ متر مربع به طور متوسط ۱۷۰٫۰۰۰ لیر
 • کمترین قیمت: ۱۴۳٫۰۰۰ لیر
 • بیشترین قیمت: ۲۳۸٫۰۰۰ لیر

شهر آغری

 • قیمت واحد به متراژ ۱۰۰ متر مربع به طور متوسط ۸۹٫۰۰۰ لیر
 • کمترین قیمت: ۶۷٫۰۰۰ لیر
 • بیشترین قیمت: ۱۱۱٫۰۰۰ لیر

شهر ماردین

 • قیمت واحد به متراژ ۱۰۰ متر مربع به طور متوسط ۱۲۹٫۰۰۰ لیر
 • کمترین قیمت: ۹۷٫۰۰۰ لیر
 • بیشترین قیمت: ۱۶۲٫۰۰۰ لیر

وان

 • قیمت واحد به متراژ ۱۰۰ متر مربع به طور متوسط ۱۹۲٫۰۰۰ لیر
 • کمترین قیمت: ۱۴۴٫۰۰۰ لیر
 • بیشترین قیمت: ۲۴۰٫۰۰۰ لیر

جهت خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)