از سختی های کار در ترکیه چه می دانید؟

کار در ترکیه

ترکیه در چند سال گذشته، بیشتر مورد توجه خارجی های قرار گرفته است که، می خواهند در این کشور مشغول به کار شوند و یا تجارت خود را تأسیس کنند. آن ها با خرید ملک در ترکیه اقامت را دریافت می کنند. در این مقاله می خواهیم از سختی های کار در ترکیه به شما بگوییم.

در ترکیه مانند هر کشور دیگر، به دلیل تفاوت های فرهنگی که وجود دارد؛ ممکن است افرادی که از خارج از ترکیه به این کشور مهاجرت می کنند در بحث تجارت با مشکلاتی مواجه شوند، در رابطه با مردم ایران تا حد زیادی این سخن صادق نیست. زیرا از نظر فرهنگی این دو کشور به یکدیگر نزدیک هستند. اما با این حال برخی از مشکلات نیز وجود دارد.

اگرچه این دشواری ها فقط مختص ترکیه نیست و ممکن است چالش هایی برای غلبه بر زندگی تجاری ترکیه وجود داشته باشد، اما هنوز استانداردهای بین المللی را برای تجارت ارائه می دهد.

از سختی های کار در ترکیه چه می دانید؟

آیا پیدا کردن کار در ترکیه راحت است؟

یکی از مشکلات بزرگ که در مهاجرت با آن مواجه هستید، کار است. پیدا کردن کار در هر جای دنیا حتی در کشور خودتان سخت است. کار یکی از مسائل مهمی است که تمام مردم درگیر آن هستند. حال اگر برای کار به کشور ترکیه مهاجرت کرده اید، می توانید به دفاتر کاریابی ترکیه، روزنامه ها و حتی با ایرانیان مقیم استانبول ارتباط بگیرید. به احتمال زیاد شما می توانید کاری با توجه به توانایی های خود پیدا کنید.

ارتباط گرفتن با مردم ترکیه

یکی از اصلی ترین مشکلات کار در ترکیه، ارتباط گرفتن با مردم ترکیه است. زیرا آن ها سخت با افراد خارجی ارتباط برقرار می کنند. دانش زبان انگلیسی برای مردم ترکیه بسیار واجب است. زیرا عمده ای ارتباط تجارت و بازرگانی آن ها با افراد انگلیسی زبان است. با این حال بسیاری از مردم با انگلیسی مشکل دارند و نمی توانند روان صحبت کنند.

مطمئناً مردم در شرکت های بین المللی بسیار روان انگلیسی صحبت می کنند. اما اگر در مکانی کار می کنید که هیچ فردی انگلیسی بلد نیست یا صحبت نمی کند، این یک چالش بزرگ برای شما خواهد بود. بنابراین مشکل ارتباطی به محل کار شما بستگی دارد؛ اما اگر می خواهید در ترکیه کار کنید و قصد دارید مدت بیشتری در این کشور اقامت داشته باشید، یادگیری زبان ترکی توصیه می شود. این موضوع برای ایرانیان یکی از سختی های کار در ترکیه به شمار می رود. جدا از شغل، در زندگی روزمره، خیابان، رستوران یا کافه شما باید با مردم ترکیه ارتباط برقرار کنید و فقط به همین دلیل یادگیری زبان ترکی یک سرمایه بزرگ برای شما خواهد بود.

شخصی سازی فضای زندگی و کار

مردم ترکیه افراد بسیار صمیمی و خونگرم هستند. وقتی آن ها با فرد جدیدی روبرو می شوند، چه خارجی چه یک فرد بومی ، اگر آن ها شما را دوست داشته باشند، با شما ارتباط می گیرند و سعی می کنند هر کمکی از دستشان برمی آید انجام دهند. این بدان معنی است که آنها دوست دارند در محل کار، در هنگام استراحت یا حتی وقتی خارج از کار وقت آزاد دارید؛ با شما در ارتباط باشند وی ک فنجان چای در کافه ای با شما نوش جان کنند.

یکی از سختی های کار در ترکیه که بیشتر خارجی ها با آن نمی توانند ارتباط بگیرند پرسش درباره ی اطلاعات شخص از هر نوع گرایشی باشد، برای خارجی ها، به ویژه افراد جوامع غربی که به این نوع رفتار ها، عادت ندارند؛ ممکن است برای شان بسیار عجیب باشد و به عنوان یکی از مشکلات کار در ترکیه، نام ببرند. اما نگران نباشید، حتی اگر مردم ترکیه در مورد زندگی خصوصی شما هیچ مرز و فیلتری نداشته باشند به معنای آسیب به زندگی شما نیست.

وقتی مشکلی داشته باشید ، حتی مسئله ای بسیار پیش پا افتاده باشد، آن ها اولین کسانی هستند که به کمک شما می آیند. یک نکته بسیار مهم این است اگر در کار مشکلی برای شما به وجود آمد بدون اغراق، بر روی کمک مردم ترکیه می توانید حساب کنید.

طولانی بودن ساعت کاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که بیشترین ساعات کار را دارد. این می توان یکی از سختی های کار در ترکیه باشد. طبق اعلام سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) ، متوسط زمان کار برای کشورهای اتحادیه اروپا 40.3 ساعت در هفته است. در حالی که در ترکیه به طور متوسط 49.4 ساعت در هفته باید کار کنند. بنابراین، زیاد بودن ساعت کاری می تواند برای مهاجران سخت باشد. زیرا آن ها عادت به ساعت کاری طولانی ندارند و این یکی از مشکلات کار در ترکیه به شمار می رود. به خصوصا اگر مهاجران از کشور اروپا باشند. زیرا به دلیل مقررات اتحادیه اروپا ساعت کاری در آن محدود شده است، ممکن است برای شما مشکلات جدی را به وجود آورد.

طولانی بودن ساعت کاری در ترکیه

تفاوت فرهنگی در بین مردم

ترکیه فرهنگ های مختلفی را در خود جای داده است. خصوصاً اگر در یک شرکت بین المللی کار می کنید. امکان کار با طیف گسترده ای از افراد بسیار زیاد است. در ابتدا، سازگاری این تغییر دشوار است و ممکن است فکر کنید که این یکی از مشکلاتی است که شما باید در طول زندگی کاری خود با آن روبرو شوید. اما این طور نیست، اگر سعی کنید با وجود اختلاف نظرهای خود با همکاران، ارتباط برقرار کنید، آنها از شما استقبال می کنند.

اگر می خواهید با مردم ترکیه ارتباط خوبی داشته باشید؛ مخصوصا در محل کار یک راه وجود دارد با آن ها صادق باشید. همچنین، تلاش برای یادگیری بیشتر در مورد شخصیت همکارانتان به شما کمک می کند تا آنها را بهتر درک کنید. در پایان، در حالی که شما در مورد فرهنگ ترکی یاد می گیرید، حتی می توانید فرهنگ خود را به دوستان خود نیز بیاموزید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)