استانبول کارت چیست و چه مزایایی دارد؟

استانبول کارت
استانبول کارت

استانبول کارت یکی از مورد استفاده ترین کارت هایی است که هم مورد توجه اهالی استانبول قرار گرفته، هم توریستان و مسافرانی که به این شهر می روند. این کارت که به کارت مترو ترکیه نیز مشهور است هزینه های حمل و نقل شما را در استانبول تا 20 درصد کاهش می دهد و باعث می شود بتوانید در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

همانطور که می دانید دولت ترکیه اقدامات زیادی را در جهت بهبود تجربه مسافران و مهاجران انجام داده است. یکی از آنها طراحی و تولید استانبول کارت است.

استانبول کارت چیست؟

استانبول کارت چیست؟ کارت هوشمندی است که در سال 2009 به عنوان جایگزینی مناسب برای بلیت الکترونیکی آکبیل، وارد بازار شد. این کارت که در ابعاد کارت بانکی تولید شده است، موجب کاهش چشمگیر هزینه های شما در شهر توریستی استانبول می باشد.

افرادی که این کارت را خریداری کرده اند، مواردی همچون تخفیف در هزینه های حمل نقل، اینترنت رایگان، استفاده از تفریحات تعریف شده در این کارت به صورت رایگان یا با تخفیف های استثنایی و… را تجربه کرده اند.

خرید استانبول کارت

خرید استانبول کارت

حال که پاسخ سؤال استانبول کارت چیست را می دانید، به منظور استفاده از متروهای استانبول نیاز است استانبول کارت داشته باشید. اما اگر این کارت را ندارید، به راحتی می توانید از مکان های مختلفی اعم از ایستگاه های مترو، وبسایت های ارائه دهنده کارت، سفارتخانه ها، باجه ها و ایستگاه های فروش بلیت فرودگاه ها، سوپر مارکت های بزرگ شهر و برخی از دفاتر فروش املاک نیز که دارای کارت مترو هستند  استانبول کارت خریداری کنید.

با توجه به اینکه در ترکیه به حقوق شهروندی اهمیت زیادی داده می شود، اگر نتوانستید از مکان های نام برده کارت خود را خریداری کنید، می توانید در ایستگاه های مترو، با پرداخت وجه نقد به دستگاه هایی شبیه به ATM، کارت مترو را دریافت کرده و از آن استفاده نمایید.

قیمت استانبول کارت و هزینه های آن

قیمت استانبول کارت 13 لیر می باشد که به تازگی از 10 لیر به این قیمت رسیده است. هزینه سفر با مترو ترکیه 7 لیر می باشد و در متداول ترین حالت ممکن، عموم مردم کارت های خود را 20 لیر شارژ می کنند.

اما شما متناسب با نیاز روزمره تان، می توانید استانبول کارت خود را شارژ نمایید. برای شارژ استانبول کارت یا همان کارت مترو، می توانید به وسیله دستگاه های زرد رنگی که در خیابان و ایستگاه های اتوبوس و مترو قرار دارند اقدام کنید.

در بخش های دیگری همچون استفاده از خدمات اتوبوس شهری، تاکسی شهری و… می توانید از آن استفاده نمایید. ناگفته نماند که اگر شما کردیت کارت یا همان کارت بانکی داشته باشید، می توانید هزینه های رفت و آمد خود را با آن و بدون نیاز به استانبول کارت پرداخت نمایید. اما قیمت استانبول کارت به هیچ عنوان زیاد نیست و پیشنهاد می کنیم آن را تهیه نمایید.

مزایای استانبول کارت

مزایای استانبول کارت

حال نوبت به بررسی مزایای استانبول کارت رسیده است. پیشنهاد آسیا ملک این است که در اولین مرحله از سفر خود، اقدام به دریافت استانبول کارت کنید. این کارت مزایای زیادی دارد و می توان در مقاطع مختلف از آن استفاده نمود. مزایایی که به آنها اشاره می کنیم شامل موارد زیر است:

  • با استفاده از این کارت، می توانید هزینه سفر خود با مترو، اتوبوس، تراموا و… را پرداخت کنید.
  • می توان با استفاده از این کارت، هزینه سفر 5 مسافر را به صورت همزمان پرداخت نمایید.
  • فرآیند استفاده و شارژ این کارت ساده است.
  • با استفاده از این کارت، امکان شارژ و ذخیره مبلغی در آن را دارید. 
  • با تهیه استانبول کارت، هزینه های سفر شما، شامل تخفیف می شود.
  • در اختیار گذاشتن اینترنت رایگان در سطح شهر برای کاربران.
  • استفاده از امکانات و تفریحات رایگانی که در کارت تعریف شده اند.

نکته آخر این است که اگر قصد بازدید از موزه های استانبول را دارید، پیشنهاد می کنیم کارت موزه استانبول را تهیه کنید تا در هزینه های گشت و گذار در موزه ها بتوانید صرفه جویی کنید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)