راهنمای استفاده از کارت بانکی ایران در ترکیه

کارت بانکی ترکیه

در گذشته استفاده از کارت بانکی ایران در ترکیه یکی از دغدغه های افرادی که به ترکیه مهاجرت می کردند بوده است. حال ممکن است بپرسد آیا می شود در ترکیه از کارت بانکی ایرانی بهره مند شد؟

خوشبختانه جواب این سوال مثبت است چرا که با تاسیس بانک های ایرانی در ترکیه مشکل بسیاری از مهاجران ایرانی حل شده است. اگر از مهاجران ایرانی و افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند، بپرسید دلیل انتخاب کشور ترکیه چه می باشد، قطعا دلیل اکثر آن ها نزدیکی ایران و عدم نیاز به دریافت ویزا است. به علاوه آن در ترکیه بانک های ایرانی اعم از پارسیان، ملت، صادرات و چندین بانک دیگر آماده ارائه خدمات به ایرانیان می باشند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با بانک های ایرانی در استانبول آشنا کرده و تمامی خدمات آن ها را به شما معرفی کنیم. چنانچه به دنبال کسب اطلاعات مفصل تر در این زمینه هستید می توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان آسیاملک از آن ها مشاوره بگیرید.

استفاده از کارت بانکی ایران در ترکیه

استفاده از کارت بانکی ایران در ترکیه

هریک از اتباع خارجی می توانند با باز کردن حساب در بانک های ترکیه از خدمات آن ها استفاده کنند. جهت سهولت در کار، بانک های ایرانی در کشور ترکیه فعالیت خود را آغاز کرده اند. به این نکته توجه کنید که باز کردن حساب در بانک های ترکیه کار چندان آسانی نمی باشد و نسبتا زمان بر است، اما نگران نباشید دولت ترکیه برای سهولت در کار مهاجران ایرانی خدمات جدیدی را عرضه کرده و بانک های ایرانی را در اختیار ایرانیان قرار داده است.  

معرفی بانک های ایرانی در استانبول

در ادامه 5 بانک ایرانی در استانبول را به طور کامل برایتان بررسی کرده ایم:

بانک صادرات

در سال 1952 بانک صادرات فعالیت خود را آغاز کرده است و در حال حاضر حدود 2400 کارمند در شعب مختلف بانک صادرات، در سراسر جهان آماده خدمت رسانی می باشند. یکی از شعب بانک صادرات ایران در ترکیه قرار دارد. لازم به ذکر است که بانک صادرات استانبول در مقایسه با دیگر بانک ها از آزادی عمل بیشتری برخوردار است. طبق این موضوع این بانک در میان ایرانیان مقیم ترکیه محبوبیت بیشتری دارد. به طور قطعی می توان گفت در هنگام برداشته شدن تمامی تحریم ها در ایران، سود بانک صادرات و دیگر بانک های واقع در استانبول ترکیه چندین برابر خواهد شد.

بانک ملت استانبول

همانطور که می دانید تعداد بانک های ایرانی در استانبول به وفور یافت می شود. یکی دیگر از بانک هایی که ایرانیان مقیم ترکیه در آن افتتاح حساب می کنند، بانک ملت است. بانک ملت در چندین شهر ترکیه از جمله: ازمیر، آنکارا و استانبول شعبه دارد. این بانک به منظور افزایش فعالیت های تجاری در بین دو کشور ترکیه و ایران، در استانبول افتتاح شده است. همچنین این بانک دارای کارتخوان ایرانی هم می باشد.

در سال 1371 بانک ملت عضو شبکه جهانی سوئیفت شد. حال که تا حدودی با بانک ملت در استانبول آشنا شده اید، بهتر است کمی در مورد کد سوئیفت بدانیم. کد سوئیفت نوعی فرمت استاندارد بوده که به کد شناسایی جهانی کسب و کار معروف است. در واقع این کد برای شناسایی در موسسات مالی مورد استفاده قرار می گیرد. از قابلیت هایی که کد سوئیفت دارد می توان به انتقال وجه بین بانک ها، ارسال حواله های ارزی و دیگر تبادلات، اشاره کرد.

بانک پارسیان در استانبول

 از دیگر بانک های ایرانی در ترکیه می توان به بانک پارسیان اشاره کرد. بانک پارسیان به عنوان یکی از بهترین بانک های ایرانی می باشد که از 293 شعبه و 4519 کارمند برخوردار می باشد. توجه کنید که بانک پارسیان یک بانک خصوصی می باشد که این موضوع باعث شد تا نسبت به دیگر بانک ها آزادانه تر عمل کند. در ضمن وجود تحریم ها کارایی و نوع خدمات بانک ها را  محدود کرده است و فرقی نمی کند بانک دولتی باشد یا خصوصی.

بانک ملی استانبول

بانک ملی استانبول

بانک ملی یک بانک دولتی است که متاسفانه با وجود تحریم ها انتقال وجه از بانک ملی ایران به بانک ملی استانبول محدود شده است. این محدودیت ها با برداشتن تحریم ها از بین می رود. اهداف افتتاح شعب مختلف بانک های ایرانی در ترکیه استفاده از کارت های بانکی ایرانی در ترکیه می باشد. ولیکن بانک ملی در انجام وظایف خود محدود تر از باقی بانک ها عمل می کند. اگر می خواهید ریال را به دلار تبدیل کنید توصیه می کنیم از دیگر بانک ها کمک بگیرید.

جهت دریافت خدمات تبدیل ارز در ترکیه با ما در تماس باشید

انتقال وجه به ترکیه از طریق بانک ملت

کمی قبل تر هم درمورد تحریم های کشور ایران بحث کردیم اما باز هم لازم به ذکر است با وجود تحریم ها توسط آمریکا، نمی توان از خدمات بانک ملت ایران در ترکیه بهره برد. یکی از خدماتی که بانک ملت در اختیار ایرانیانی که پاسپورت دارند گذاشته است، افتتاح حساب جدید می باشد. همچنین می توانند قسمتی از سرمایه های خود را در بانک نگهداری کنند. البته لازم است بدانید این موضوع برای دیگر بانک ها از جمله ملی هم صدق می کند.

به طور خلاصه می توان گفت در بانک های خارج از کشور، تنها می توان حساب باز کرد و انتقال پول به ترکیه امکان پذیر نیست. تنها زمانی می توانید در این بانک ها انتقال وجه انجام دهید که یک ملک در ترکیه خریداری کنید و یا از راه های دیگر برای خود پاسپورت تهیه کنید.

کارتخوان های ایرانی در استانبول

براساس نوع سیستم مالی در خارج کشور، بیشتر مردم سعی می کنند از پول نقد استفاده کنند. تمامی کارتخوان های ایرانی واقع در استانبول مسدود شده اند و نمی توان از آن ها استفاده کرد. در واقع می توان گفت مسدود شدن کارتخوان ها ضرر هایی برای ایرانیان به دنبال دارد. به ایرانیانی که قصد سفر به ترکیه را دارند پیشنهاد می کنیم تا حد الامکان از پول نقد استفاده کنند.

نتیجه گیری

با توجه به موضوعاتی که در بالا ذکر کردیم به این نتیجه رسیدیم که هیچ گونه خود پرداز در ترکیه وجود نداشته و مردم می بایست برای تبدیل ریال به دلار از بانک ملت ایران در استانبول استفاده کنند. استفاده از استفاده از کارت بانکی ایران در ترکیه با وجود محدودیت هایی امکان پذیر است.

بانک ملت ترکیه تنها بانک فعال دولتی می باشد که از خدماتی همچون افتتاح حساب و نگهداری وجه برخوردار است. بانک های صادرات و پارسیان ترکیه از جمله بانک های خصوصی ایرانی در استانبول می باشند.

جهت دریافت خدمات تبدیل ارز در ترکیه با ما در تماس باشید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)