بازار کاپالی چارشی کجاست؟

بازار کاپالی چارشی

بازار کاپالی چارشی از دیگر جاذبه های گردشگری و توریستی شهر استانبول می باشد. این بازار جزو یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه ها است. هرساله میلیون ها مسافر و توریست به منظور قدم زدن در این بازار بزرگ، به استانبول ترکیه سفر می کنند. اگر کمی به بافت سنتی علاقه دارید، در صورت سفر به استانبول، بازدید از این بازار را جزو کارها و لیست بازدیدهایتان قرار دهید.

بازار کاپالی چارشی استانبول

بازار کاپالی چارشی کجاست؟

 

بازار کاپالی چارشی استانبول یکی از زیباترین و دیدنی ترین بازارهای استانبول است. این بازار تاریخی، از زمان های بسیار قدیم مورد توجه عموم مردم، اهالی، مسافران، بازرگانان و… بوده و همچنان نیز هست.

این بازار به عنوان یکی از قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده دنیا بشمار می آید. قدمت این بازار به 560 سال پیش برمی‌گردد. زمانی که مسلمانان توانستند استانبول را فتح کنند و پس از آن به دستور سلطان محمد فاتح، این بازار ساخته شد.

این بازار تاریخی دارای 3 هزار مغازه در 61 راهرو است. در روز های توریستی بین 250.000 الی 400.000 نفر از این بازار دیدن و خرید می کنند. با توجه به حجم بسیار زیاد بازدید در سال 2011، این مکان مقام اول پر بازدید ترین بازار جهان را از آن خود کرد. کیفیت محصولاتی که در این بازار وجود دارد به‌قدری بالا است که به مرکز اصلی خرید سوغات از استانبول تبدیل شده است. درصد زیادی از سوغاتی ها از این بازار تامین می شود. محصولاتی همچون پارچه، لباس، مواد خوراکی، طلا، ظروف سرامیکی، ظروف سفالی و… جزو پرطرفدارترین محصولات به عنوان سوغاتی می باشند.

اگر به استانبول سفر کردید و قصد بازدید از این مکان تاریخی و گردشگری را داشتید، این بازار هرروز، حتی روزهای تعطیل از ساعت 10 صبح الی 10 شب باز است و امکان بازدید و خرید وجود دارد.

در بازار کاپالی چارشی استانبول ترکیه صرافان و طلافروشان بسیاری وجود دارند به طوری که بخش عمده فروشندگان این بازار را این صنف تشکیل داده اند. این مکان بهترین محل برای تبدیل دلار یا تومان به لیر ترکیه است و بهترین پیشنهادات قیمتی را می توانید در این بازار در بین صرافان پیدا کنید.

آدرس بازار کاپالی چارشی ترکیه

آدرس بازار کاپالی چارشی ترکیه

بازار کاپالی چارشی ترکیه در مسیر بسیاری از جاذبه های تفریحی و گردشگری استانبول قرار دارد. در مسیر رفت یا برگشت از این بازار می توانید از دیگر مکان های تفریحی نیز بازدید نمایید.

به عنوان مثال پس از بازدید از بازار یا همان گرند بازار کاپالی چارشی می توانید از مسجد آبی و مسجد ایاصوفیه دیدن نمایید. از سوی دیگر می توانید به گردش در تنگه بسفر بپردازید. تنگه بسفر هم در همان نزدیکی ها است. پس از رسیدن به این تنگه می توانید از تور کشتی تنگه بسفر استفاده نمایید.

برای رسیدن به بازار کاپالی چارشی می توانید از روی نقشه راهنمای این شهر یا نرم افزارهای مپ، مثل گوگل مپ استفاده نمایید تا از این شکوه و عظمت تاریخی در ترکیه بازدید نمایید. اگر ما بخواهیم آدرس را به ساده ترین شکل ممکن به شما بگوییم، بدین گونه بیان می کنیم:

ترکیه –> استانبول –> خیابان کاپالی چارشی –> بازار کاپالی چارشی

نحوه رفتن به بازار کاپالی چارشی از تکسیم

نحوه رفتن به بازار کاپالی چارشی از تکسیم

مردم برای رسیدن به کاپالی چارشی از مسیرهای مختلفی استفاده می کنند. ما به شما بهترین و راحت ترین مسیر را پیشنهاد می کنیم که از میدان تکسیم به این بازار است. این مسیر یکی از اصلی ترین مسیرهای رسیدن به این بازار می باشد. نکته مثبت این مسیر چیست؟ این است که شما اگر قصد داشته باشید از این مسیر به بازار بروید، می توانید از مترو، اتوبوس، تاکسی و تراموا استفاده نمایید.

اگر بخواهید از اتوبوس استفاده کنید، باید از خطوط 90B و 61B استفاده نمایید تا به این بازار برسید. اگر می خواهید سریع‌تر به این بازار برسید، ما مترو را پیشنهاد می کنیم. پس از سوار شدن خط F1 مترو، مسیری را به سمت بازار کاپالی چارشی استانبول طی می کنید و پس از پیاده شدن، سوار خط T1 شوید. در نهایت در ایستگاه بیازیت کاپالی چارشی از مترو پیاده شوید و در کوتاه ترین زمان ممکن به بازار دسترسی داشته باشید.

امیدواریم اطلاعات شما را درباره این بازار کامل کرده باشیم و نقطه تاریکی، دیگر در ذهن شما وجود نداشته باشد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)