آیا برای زندگی بازنشستگی در ترکیه شرایط خاصی وجود دارد؟

زندگی بازنشستگی در ترکیه

همانطور که می دانید ترکیه از سمت غرب با کشور ایران همسایه است و این همسایگی دلیل بر این شده است که شباهت های فرهنگی زیادی بهم داشته باشند. خیلی از افراد برای ادامه زندگی کشور ترکیه را انتخاب می کنند و بسیاری از افراد که بازنشسته شده اند به دنبال این هستند که بدانند زندگی بازنشستگی در ترکیه به چه صورت است. آیا کشور ترکیه به بازنشستگان ویزا می دهد؟ اگر می خواهید از شرایط زندگی در دوران بازنشستگی در ترکیه اطلاعات داشته باشید، این مقاله را تا انتها بخوانید و با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت به ترکیه چگونه است؟

قبل از مهاجرت باید اطلاعات دقیق از شرایط موجود در کشور مقصد کسب کنید. کسانی که بازنشسته هستند به دنبال کشور آرامی هستند تا بتواند دوران بازنشستگی خود را با آرامش تمام سپری کنند. ترکیه یکی از کشورهای است، که شرایط بسیار مطلوبی را برای بازنشستگان فراهم می کند. همچنین افرادی که نزدیک بازنشستگی شان هستند می تواند با سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت به راحتی به اقامت این کشور دست پیدا کنند. در ادامه یکسری اطلاعات کوتاه در این باره به شما خواهیم گفت.

جمعیت ترکیه چگونه است؟

ترکیه یکی از کشور های پرجمعیت خاورمیانه است و جمعیت این کشور حدود 80 میلیون نفر می باشد. طبق پیش بینی های انجام شده جمعیت این کشور تا سال 2024 حدود 100 میلیون نفر خواهد رسید. شهر های استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا و آنتالیا در رده های پرجمعیت ترین شهر های این کشور قرار دارند.

خصوصیات مردم ترکیه

مردم ترکیه بسیار مردم خونگرم و مهمان پذیری هستند و بسیار اشتراکات فرهنگی با ما دارند. از این رو می توان نتیجه گرفت که زندگی بازنشستگی در ترکیه بسیار لذت بخش خواهد بود.

دین و مذهب مردم ترکیه

دین و مذهب مردم ترکیه

فرهنگ مردم ترکیه به کشور ما نزدیک است زیرا آن ها در همسایگی ما قرا دارند و در طی سالیان دراز فرهنگ ها به یک دیگر نزدیک شده است. همچنین دین رسمی دو کشور اسلام است. بیشتر افرادی که در ترکیه زندگی می کنند، مسلمان هستند. حدود 47 میلیون نفر مسلمان و مذهب تسنن دارند. 1میلیون نفر مذهب شیعه دارند، 18 میلیون نفر علوی هستند. مابقی سایر ادیان را شامل می شود. همان طور که  می دانید در این کشور مساجد و کلیسا های مختلفی در کنار هم ساخته شده است.

زبان مردم ترکیه و نکاتی درباره آن

مردم ترکیه به زبان ترکی استانبولی صحبت می کند. ترکی یکی از قدیمی ترین زبان های موجود در دنیا است. خط مردم ترکیه به لاتین است، در طی چند سال گذشته و پیشرفت زیادی که این کشور در صنعت گردشگری داشته است، بیشتر آن ها به زبان انگلیسی مسلط هستند.

اقتصاد ترکیه

کشور ترکیه جز کشورهای است که بیشترین درآمد آن ها از صنعت گردشگری است. طبق آمار گفته شده از سوی مقامات این کشور، سالانه حدود 40 میلیون نفر گردشگر وارد این کشور می شوند. جالب است بدانید بعد از گردشگری اقتصاد ترکیه بر پایه کشاورزی بنا شده است.

آیا شرایط خاصی برای اقامت بازنشستگان در ترکیه وجود دارد؟

ترکیه یکی از مکان های است که بازنشستگان برای اقامت آن را انتخاب می کنند. حالا می خواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که چرا اقامت بازنشستگان در ترکیه از اهمیت بالای برخوردار است و چرا این کشور مقصد بازنشستگان بسیاری است. به طور کلی می توان گفت هیچ ویزای تحت عنوان ویزای بازنشستگی برای ترکیه وجود ندارد. شما می توانید به عنوان گردشگر وارد این کشور شده و از دوران بازنشستگی خود لذت ببرید. همچنین می توانید بعد از ورود محل مورد نظر خود را جهت اقامت انتخاب کنید.

دلایل اهمیت بازنشستگی در ترکیه

دلایل اهمیت بازنشستگی در ترکیه

در ادامه به بررسی اهمیت بازنشستگی در ترکیه اشاره می کنیم. کشور ترکی ارزان ترین کشور برای دوران بازنشستگی است. این کشور انتخاب بسیاری از بازنشستگان کشورهای مختلف است. چند دلیلی که باعث می شود این کشور مقصد بازنشستگان کشور های مختلف باشد را به شما می گوییم:

  • هزینه های پایین این کشور
  • مراقبت های بهداشتی با کیفیت
  • هوای لذت بخش آن
  • ملک ارزان

ویزای بازنشستگی در ترکیه به چه صورت است ؟

همان نطور که گفتیم ویزای خاصی تحت عنوان ویزای بازنشستگی در ترکیه وجود ندارد. یک فرد خارجی به آسانی می تواند به این کشور بیاد و به مدت معلوم در این کشور حضور داشته باشد.

فردی که تمایل دارد به مدت طولانی در ترکیه باشد، می تواند به مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه در ترکیه اقامت داشته باشد و می تواند به راحتی اجازه اقامت کوتاه مدت را در این کشور بدست آورد.

هزینه زندگی بازنشستگی در ترکیه به چه صورت است؟

هزینه زندگی بازنشستگی در ترکیه بسیار پایین است، طبق آمار های به دست آمده که کشور آلمان و ترکیه را برای بازنشستگی مقایسه کرده است، به این نتایج رسیده اند. قیمت های مصرف کنند در آلمان حدود 41/130 در صد بیشتر از ترکیه است. همچنین قیمت مواد غذایی در آلمان 50/104 دلار از ترکیه بیشتر است. در ادامه قیمت یک سری کالاهای اساسی را که در سپتامبر2020 به دست آمده قابل مشاهده است.

پارامتر هزینه هزینه بر حسب لیر
شیر معمولی (1 لیتر) 10/5
قرص نان سفید تازه (500 گرم) 66/2
برنج سفید (1 کیلوگرم) 09/10
پنیر محلی (1 کیلوگرم) 84/39
فیله مرغ (1 کیلوگرم) 37/21
گوشت گاو (1 کیلوگرم) 04/65
سیب زمینی (1 کیلوگرم) 03/19

شما به عنوان یک بازنشسته که در این کشور اقامت دارین می توانید تا زمانی که در این کشور حضور دارید، خانه اجاره کنید. جدول اجاره خانه که در سپتامبر 2020 بدست آمده به صورت زیر است.

پارامتر هزینه عنوان هزینه برحسب لیر ترکیه
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 48/1658
اجاره آچارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 34/1031
اجاره آچارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 09/2813
اجاره آپارتمان 3خوابه خارج از مرکز شهر 95/1765

در انتها به یکسری از سوالات پرتکرار شما پاسخ می دهیم

اقامت بازنشستگان در ترکیه چگونه است؟ آیا نیاز به ویزا دارند؟ خیر. برای زندگی بازنشستگی در ترکیه هیچ نوع اقامتی تعریف نشده است

آیا کسانی که در این کشور اقامت دارند باید مالیات بدهند؟ افرادی که اقامت ترکیه را دارند بر اساس دارمد جهانی که دارند باید مالیات به دولت ترکیه بدهند.

آیا افرادی که اقامت ترکیه را دارند می توانند حساب بانکی داشته باشند؟ بله. کسانی که اقامت ندارند می توانند حساب بانکی غیر مقیم در بانک افتتاح کنند.

آیا ایرانیان برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا دارند؟ برای سفر توریستی به این کشور نیاز به هیچ گونه ویزای نیست.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)