بررسی همه جانبه شهر ازمیر ترکیه

شهر ازمیر ترکیه

شهر ازمیر، یکی از زیباترین شهرهای ترکیه است. می تواند مقصد خوبی برای کسانی که تصمیم به مهاجرت دارند باشد. شما می توانید برای گرفتن اقامت، خرید ملک در ترکیه را انتخاب کنید. این راه بهترین و سریع ترین پروسه برای گرفتن اخذ تابعیت ترکیه می باشد. هزینه زندگی در این شهر، پایین تر از استانبول است و کسانی که به تازگی مهاجرت کرده اند، می تواند به راحتی زندگی خود را شروع کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی شهر ازمیر برای اقامت بپردازیم و مهم ترین امکانات رفاهی، تفریحی و مسکن زندگی را نیز برای شما شرح دهیم.

موقعیت جغرافیایی ازمیر به چه صورت است؟

موقعیت جغرافیایی ازمیر به چه صورت است؟

در این بخش به موقعیت جغرافیای این شهر می پردازیم.

ازمیر آب و هوای مدیترانه ای دارد. تابستان های گرم و زمستان های معتدل و بارانی دارد.

جمعیت ازمیر حدود 4 میلیون است. ازمیر سومین شهر پرجمعیت ترکیه می باشد.

ازمیر در محدوده دریای اژه قرار دارد و دومین شهر بزرگ در اطراف اژه به شمار می رود.

اقتصاد ازمیر چگونه است؟

این شهر زیبا از نظر اقتصادی در جایگاه خوبی قرار دارد. ازمیر چون شهر پر بارانی است، به همین دلیل، زمین های کشاورزی فراوانی دارد و از نظر کشاورزی در جایگاه بالایی قرار دارد.

چرا ازمیر به چهره مدرن آناتولی شهرت دارد؟

ازمیر به چهره مدرن آناتولی شهرت دارد. این به این معنا نیست که از قدمت تاریخی بی بهره است. برعکس قدمت این شهر به 6500 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد و انواع دین ها و اقوام مختلف را بر خود دیده است. یکی از دلیل که این شهر به این نام مشهور است، سر زنده بودن مردم ازمیر و همچنین پر جنب و جوش بودن مردم در برابر حوادثی که در طول تاریخ بر آن ها گذشته است نشات می گیرد. قدمت تاریخ این شهر به قدری زیاد است که مرد آن را مروارید اژه می نامند. فرهنگ مردم ترکیه به خصوص شهر ترکیه از گذشته تا به اکروز تغییر چندانی نکرده است. این یکی از ویژگی های بارز مردم ازمیر است.

آب وهوای ازمیر چگونه است؟

آب و هوا ازمیر برای افرادی که به منظور تفریح و گردش و یا کسانی که برای اقامت، آن را انتخاب کرده اند بسیار مهم و حائز اهمیت است. فرض کنید، شهری را انتخاب کرده اید که آب و هوای گرمی دارد و بیشتر سال آفتاب این شهر را ترک نمی کند. یا بر عکس شهر دارای آب و هوای سرد است و هوای آفتابی را به ندرت مشاهده می کنید. اگر قصد زندگی و یا سفر به شهر ازمیر را دارید نگران نباشید. زیرا این شهردارای آب و هوای معتدل است و شباهت های به آب و هوای کشورخودمان دارد، از این بابت خیالتان راحت باشد.

جهت خرید ملک در ترکیه با ما درتماس باشید

+905548756088 ایران 09128121455

طبیعت شگفت انگیز و بافت تاریخی بی نظیر

طبیعت شگفت انگیز و بافت تاریخی بی نظیر

دیدنی های ازمیر بی شمار است. این شهر زیبا به واسطه با قدمت بود دارای آثار تاریخی بسیاری است. هم چنین ازمیر دارای ساحل شنی و درختارن سرسبز و زیبایی است که تلفیق بی نظیری را به وجود آورده است.

مکان های دیدنی ازمیر

از مکان های دیدنی ازمیر می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • برج ساعت میدادن کناک
  • بنای آسانسور
  • کلیسای سنت پلیکارت
  • خانه حضرت مریم
  • غار اصحاب کهف
  • معبد آپولون
  • مسجد حیصار
  • شهر تاریخی افس و بنای یاد بود آتاتورک

بازار کسب و کار درازمیر

اگر شهر ازمیر را برای اقامت انتخاب کرده اید، نگران نباشید. به دلیل پایین بود هزینه زندگی در ازمیر، و رونق اقتصادی این شهر، با کمی جست و جو می توانید کاری مناسب در تخصص خود پیدا کنید و بتوانید از ابتدای ورودتان در این شهر مشغول به فعالیت شوید.

حمل و نقل درازمیربه چه صورت است؟

خرید خودرو و سوخت در ترکیه بسیار گران است. زیرا این کشور منابع طبیعی ندارد و منابع خود از کشور های دیگر تامین می کند. برای مهاجران و بسیاری از افراد در ترکیه امکان استفاده از خود روی شخصی وجود ندارد. با این حال کشور ترکیه سیستم حمل نقل عمومی گسترده ای دارد و خطوط مترو ، اتوبوس در این کشور وجود دارد و می توانید بدون نگرانی و با استفاده از وسایل حمل نقل عمومی با هزینه کم در شهر رفت و آمد کنید.

در ادامه به محله های خوب ازمیر برای زندگی می پردازیم.

محله های خوب ازمیر برای زندگی در ازمیر کدام است؟

اگر به دنبال محله های خوب ازمیر برای زندگی هستید، نارلی دره می تواند گزینه بسیار مناسب برای شما باشد.

اگراز لحاظ مالی مشکلی ندارید و می توانید از پس هزینه های خود به راحتی بر بیایید حتما از محله نارلی دره دیدن کنید. این منطقه پر از خانه های شیک و دیدنی و هم چنین امکانات فوق العاده است و شرایط بسیار خوبی را برای شما به وجود می آورد. یکی از دلایلی که می تواند این محله را جز بهترین محله ها بدانیم آب و هوای شگفت انگیز این قسمت است. این آب و هوا باعث شده است پوشش گیاهی زیبایی در این محله شکل بگیرد. این محله دارای آرامش خاصی می باشد.

آنچه باید درباره محله کارشیاکا بدانید

یکی دیگر از محله های خوب ازمیر برای زندگی، کارشیاکا می باشد.این محله درست در کنار دریا قرار گرفته است و منظره بسیار زیبایی به خانه های آن منطقه داده است. در این محله ایرانیان زیادی ساکن هستند و برای شما که شهر ازمیر را برای اقامت انتخاب کرده اید، در ابتدای راه می تواند دلگرم کننده باشد. اگر به تفریحات دریایی و قدم زدن در کنار ساحل علاقه دارید می توانید این محله زیبا را برای زندگی انتخاب کنید.

محله بونووا درازمیر

این محله تازه ساز است و چون مسکن ملی این کشور در این منطقه بنا شده است توجه بسیاری از شهروندان را به خود جلب کرده است. یکی از نکات مهم در این محله وجود ظرفیت خالی برای ساخت و ساز است.

محله قدیمی گوزل باغچه

این محله از جمله، محله هایی است که جمعیت زیادی را در خود جای داده است. می توان گفت این محله قدیمی و زیبا جزو محله هایی است که در آن سرمایه گذاری زیادی انجام می شود. محله گوزل باغچه در نزدیکی آیدین چشمه بنا شده است. چون در این محله در نزدیکی دریا قراردارد، دارای آب و هوای بسیار خوبی می باشد.

جهت خرید ملک در ترکیه با ما درتماس باشید

+905548756088 ایران 09128121455

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)