بهترین جاذبه های گردشگری استانبول کجاست؟

مکان های گردشگری استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول بی شمار است. شهر استانبول در طول تاریخ در معرض طیف وسیعی از فرهنگ های گوناگون بوده، که آن را به یکی از محبوب ترین و هیجان انگیز ترین شهر های توریستی تبدیل کرده است. هر ساله  افراد زیادی از سراسر جهان جذب مکان های دیدنی شهر استانبول می شوند.

با توجه به اینکه کشور ترکیه یکی از همسایگان نزدیک ایران است، مردم زیادی از ایران نیز برای تفریح و گردش به شهر استانبول سفر می کنند. بنابراین شناخت مکان های دیدنی استانبول می تواند این گردش را هیجان انگیز تر و لذت بخش تر کند. در ادامه بهترین جاذبه های گردشگری استانبول را معرفی خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با مکان های تفریحی استانبول با ما همراه باشید.

شاید یکی از دلایل شما برای آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر استانبول، به دلیل مهاجرت به این شهر باشد. در طی سالهای گذشته ایرانیان زیادی به ترکیه مهاجرت کرده‌اند. هنگامی که صحبت از مهاجرت می‌شود شناخت شهر مقصد، پتانسیل‌هایی که دارد و همینطور شرایط زندگی، مسکن و امرار معاش قطعا کمک شایانی به هنگام خرید ملک در استانبول می کند. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا اطلاعات خوبی پیرامون شهر استانبول و جاذبه‌های آن به شما ارائه دهیم. 

مسجد ایاصوفیه  Hagia Sophia 

مساجد استانبول جز معروف ترین مکان های دیدنی این شهر زیبا به شمار می روند. در این بین مسجد ایاصوفیه با نقش و نگار دل انگیز و بسیار زیبا در بین مردم محبوب شده است. مسجد ایاصوفیه معروف به حاجیا صوفیا در سال 532 در دوره امپراطور بیزانس به دستور ژوستین یکم، بنا شده است.

این مسجد ابتدا به عنوان کلیسا ساخته شده بوده و حدود چند قرن بین (6 تا 12) به عنوان کلسیای کاتولیک رومی استفاده می شد، تا اینکه در سال 1453 با توجه به شرایط حاکم در آن زمان به دستور محمد دوم ایاصوفیه از کلیسا به مسجد تغییر کاربری داد.

در نهایت به دستور آتاتورک برای همیشه به موزه تبدیل شد تا جهانگردان از جاذبه های گردشگری استانبول نهایت لذت را ببرند. لازم به ذکر است بسیاری از بناهای معروف دیگر از طراحی فوق العاده زیبای این مسجد الهام گرفته شده اند و بازدید از آن یکی از الزامات برای هر گردشگری می باشد. این مسجد یکی از جاذبه های گردشگری در استانبول است که شهرت جهانی دارد. 

مسجد ایاصوفیه  Hagia Sophia 

کاخ توپکاپی   Topkapi Palace 

اگر قصد سفر به کشور ترکیه دارید و می خواهید بدانید مکان های تفریحی استانبول یا مکان های دیدنی آن کجاست، در بازدید از کاخ توپکاپی شک به دل خود راه ندهید. این کاخ بزرگ و مجلل در سال 1459 به دستور سلطان محمد فاتح، بنا شد. کاخ توپکاپی که به توپ قاپی نیز معروف است با فضای بسیار زیبا و چشم انداز فوق العاده، هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از سراسر جهان است.

خبر خوب این است که بازدید از این کاخ به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول در کرونا مانند گذشته امکان پذیر است. این کاخ بین دریای مرمره و شاخ طلایی قرار داشته و چشم اندازی زیبا به تنگه بسفردارد. معماری خاص و شگفت انگیز این کاخ، آن را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری استانبول، تبدیل کرده است. ساختار کاخ توپکاپی از 27 برج دیدبانی و 5 کیلومتر دیوار سنگی تشکیل شده است.

با توجه به عظمت این کاخ زیبا در صورتی که قصد دارید از آن عکاسی کنید بایستی در طول سفر، 3 الی 4 ساعت از زمان خود را برای بازدید از کاخ توپکاپی که جز بهترین جاهای دیدنی استانبول  میباشد، اختصاص دهید. این کاخ آثاری نظیر لباس پیامبر، کفش، انواع شمشیر و بسیاری از مجموعه های تاریخی را به نمایش می گذارد.

کاخ توپکاپی   Topkapi Palace

برج گالاتا –  Galata Tower

برج گالاتا از جمله جاذبه های گردشگری در استانبول است که با عظمت و شکوه زیبای خود در این شهر خودنمایی می کند. با توجه به ارتفاع حدود 67 متری این برج، در کلیه نقاط استانبول زیبایی آن قابل مشاهده است. برج گالاتا 9 طبقه دارد که در کنار تنگه بسفر قد علم کرده است. از این برج تاریخی به عنوان برج مسیح نیز یاد می شود، اگرچه این برج در طی سال های عمر خود تغییرات زیادی را به جان خریده است اما باز همان نقش و نگار زیبای مخصوص خود را دارد.

در گذشته از گالاتا برای دیده بانی و برج مراقبت نیز استفاده می شده است. درون این برج همانند یک موزه است و در طبقه آخر آن کافه و رستوران معروف و مجللی قرار گرفته است. بسیاری از گردشگران از برج گالاتا به عنوان یکی از زیباترین جاهای دیدنی استانبول یاد می کنند. همه‌ی این دلایل باعث شده تا این برج در دسته بهترین جاذبه های گردشگری استانبول در ترکیه قرار بگیرد. 

مسجد آبی Blue Mosque

هدیه بزرگ معماری سلطان احمد اول به پایتخت خود این مسجد زیبا بود که امروزه به آن، مسجد آبی می گویند. این مسجد که بین سالهای 1609 و 1616 ساخته، با پایان یافتن پروژه آن، در سراسر جهان اسلام باعث ایجاد شور و حرارت شد؛ زیرا این خانه 6 مناره داشت (به همان تعداد مسجد جامع مکه). مناره هفتم سرانجام برای جلوگیری از مخالفت به مکه هدیه شد.

این مسجد نام مستعار خود را از تزئین داخلی ده ها هزار کاشی ایزنیک گرفته است. جلوه فضایی و رنگی فضای داخلی، مسجد را به یکی از بهترین دستاوردهای معماری عثمانی، تبدیل کرده است. یک لذت بزرگ گشت و گذار از سفر به استانبول، گشت و گذار در میان باغ هایی است که بین مسجد آبی و آیاصوفیا قرار گرفته اند و گنبدهای دوئل زیبایی خاصی را به رخ می کشند.

درست در پشت مسجد آبی، بازار آراستا قرار دارد. مکانی عالی برای خرید، زیرا مغازه های صنایع دستی در اینجا سوغاتی با کیفیت بالا می فروشند. حتی اگر علاقه ای به گردش در اطراف آن را ندارید، به اینجا بروید تا موزه موزاییک Great Palace را ببینید که بین بازار آراستا و مسجد قرار گرفته است. این موزه کوچک قطعه ای از سنگفرش موزاییکی به مساحت 250 متر مربع را که در دهه 1950 در اینجا کشف شده بود، به نمایش می گذارد. 

یکی از مزیت‌هایی که این بنا دارد این است که شما در تمامی فصول سال می‌توانید از آن استفاده نمایید به طوری که یکی از جاهای دیدنی استانبول در زمستان نیز به حساب می‌آید. 

جاهای دیدنی استانبول در کرونا

شهر استانبول همانطور که گفتیم یک شهر کاملا توریستی است. جاهای دیدنی استانبول در کرونا مانند گذشته باز است و محدودیتی برای بازدید از آنها وجود ندارد. مگر اینکه دولت ترکیه شهر را به طور کامل در مواقعی که پیک کرونا وجود دارد، تعطیل کند. در این شرایط نیز از ورود توریست به شهر استانبول کاملا جلوگیری شده و تنها پروازهای ضروری انجام می‌شوند.

دیدنی‌های استانبول بسیار زیاد است و اگر قصد سفر به این شهر را دارید پیشنهاد ما به شما این است که حتما حداقل 10 روز را در شهر استانبول سپری کنید. دیدن از جاذبه‌ های گردشگری استانبول در ترکیه به مدت زمان زیادی نیاز دارد. بازدید از هر یک از کاخ ها و یا مراکز خرید می‌تواند به تنهایی نیمی از تایم شما را در طول روز بگیرد. 

مکان های گردشگری استانبول

جاهای دیدنی استانبول در زمستان

جاهای دیدنی استانبول در زمستان بیشتر در دسته جاذبه های طبیعی استانبول قرار می‌گیرند. تفریحاتی که در این فصل از سال انجام می‌دهید جزو تفریحات لاکچری استانبول هستند. البته بایستی این نکته را خاطر نشان کنیم که شهر استانبول آب و هوای مدیترانه‌ای دارد و زمستان‌های آن سخت نیست. در بیشتر روزهای سال شما آب و هوایی معتدل را تجربه خواهید کرد. این تفریحات عبارت‌اند از:

  • اسکی
  • پاتیناژ
  • خرید با تخفیفات ویژه
  • فستیوال‌های زمستانی
  • تله کابین سواری
  • بازدید از شهربازی موی پارک

دیدنی‌های استانبول شاید در این فصل از سال چندان مورد استقبال واقع نشود؛ زیرا در اکثر مواقع فضای مکان های تفریحی استانبول باز است و سرما مانع از لذت بردن از فضا می‌شود. البته همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، زمستان‌های استانبول چندان سرد نیست؛ اما برای برخی از افراد می‌تواند همین سرمای کم نیز آزاردهنده باشد. اگر شما هم به مکان ها و تفریحاتی که به آنها اشاره کردیم علاقه مند هستید پیشنهاد می‌کنیم که حتما در فصل زمستان به ترکیه سفر کنید.  

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)