آشنایی با بهترین دانشگاه های ترکیه برای پزشکی

بهترین دانشگاه های ترکیه برای پزشکی

در حال حاضر تعداد زیادی دانشگاه در ترکیه وجود دارد که در انواع رشته ها مخصوصا رشته پزشکی دانشجو می پذیرد. امکاناتی که دولت ترکیه در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد از ارزش بالایی برخوردار می باشد. ما در این مقاله می خواهیم به شرح بهترین دانشگاه های ترکیه برای پزشکی بپردازیم.

با بالا رفتن هزینه های تحصیل، بیشتر دانشجویان سعی دارند دانشگاه هایی را برای تحصیل انتخاب کنند که علاوه کیفیت بالای سطح آموزش، از نظر مالی هم مقرون به صرفه باشد. دانشگاه های ترکیه نسبت به دیگر دانشگاه های جهان از دانشجویان خود مبالغ کمتری دریافت می کنند. این یکی از دلایل تحصیل در ترکیه می باشد. به طور کلی اگر ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید، به شما تبریک می گوییم زیرا بهترین تصمیم را گرفته اید.

کشور ترکیه از نظر اعتقادات مذهبی تقریبا مشابه ایران است. از همین جهت تحصیل برای دانشجویان ایرانی آسانتر می باشد. از دیگر عواملی که موجب شد تحصیل در ترکیه برای ایرانیان آسان باشد، همسایگی و هم مرز بودن با ایران است.

به طور خلاصه تحصیل در دانشگاه های ترکیه از اهداف تحصیلی ایرانیان به شمار می رود. از آنجایی که رشته پزشکی طرفدار زیادی دارد بهتر است با بهترین دانشگاه های ترکیه برای پزشکی آشنا شوید.

تحصیل در دانشگاه های معتبر، آینده شغلی افراد را به کلی تغییر می دهد. همچنین اخذ مدرک معتبر از دانشگاه های بین المللی می تواند در آینده درآمدهای بسیار زیادی برای افراد به دنبال داشته باشد. در ادامه مقاله لیست دانشگاه های پزشکی ترکیه را تهیه کرده ایم و در اختیار شما گذاشته ایم.

1- دانشگاه قاضی ترکیه

دانشگاه قاضی ترکیه

دانشگاه قاضی ترکیه یک دانشگاه دولتی در ترکیه محسوب می شود. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر آنکارا واقع شده است. دانشگاه قاضی از 21 دانشکده، 11 مدرسه حرفه ای و 7 موسسه آموزشی برخوردار می باشد. در سال 1926 آموزش آکادمیک در این دانشگاه آغاز شد. یکی از برترین دانشگاه های پزشکی در ترکیه دانشگاه قاضی می باشد که توانسته پزشکان موفقی را وارد بازار کار کند.

2- دانشگاه مارمارا

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های ترکیه برای پزشکی دانشگاه مارمارا نام دارد. این دانشگاه در سال 1883 فعالیت خود را آغاز کرد. در گذشته نام این دانشگاه تجارت حمیدیه بوده که رفته رفته به مارمارا تغییر یافت. دانشگاه مارمارا ترکیه از 16 دانشکده و مدرسه پزشکی برخوردار می باشد. در این دانشگاه ها از زبان هایی اعم از: آلمانی، عربی، انگلیسی، فرانسوی و ترکی استفاده می شود. از آنجایی که کشور ترکیه از نظر موقعیت جغرافیایی از ارزش بالایی برخوردار است، دانشگاه مارمارا ترکیه در لیست دانشگاه های پزشکی ترکیه قرار گرفته که دارای رتبه بسیار بالایی می باشد.

3- دانشگاه آنکارا

از دیگر دانشگاه های معروف ترکیه، دانشگاه آنکارا نام دارد. لازم به ذکر است که کیفیت و سطح علمی این دانشگاه بسیار بالا می باشد. در سال 1946دانشگاه آنکارا توانست رتبه خوبی در زمینه پزشکی را از آن خود کند.

دانشگاه آنکارا امکانات بسیار خوبی را جهت تحصیل دانشجویان خود فراهم ساخته است. دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند می توانند علاوه بر تحصیل، به فعالیت های علمی، ورزشی، فرهنگی و … بپردازند. دانشجویان دانشگاه آنکارا می تواند با پرداخت مبالغ بسیار کم در باشگاه ها ورزشی عضو شوند. دانشگاه آنکارا هم در لیست دانشگاه های پزشکی ترکیه جای دارد که می توان گفت از بهترین دانشگاه ها می باشد.

4- دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه در شهر آنکارای ترکیه قرار دارد. سطح و کیفیت علمی این دانشگاه هم مانند دیگر دانشگاه ها قابل قبول می باشد. دانشگاه حاجت تپه ترکیه توانست در سال 2018 رتبه یک پزشکی را کسب کند. سال 1967 سال آغاز کار و تاسیس این دانشگاه بوده است. در حال حاضر دانشگاه حاجت تپه از 15 دانشکده و 15 موسسه آموزش عالی برخوردار می باشد.

5- دانشگاه آک دنیز ترکیه

دانشگاه آک دنیز ترکیه

دانشگاه آک دنیز در شهر آنتالیا می باشد. این دانشگاه در لیست بهترین و معتبرترین دانشگاه ها در مدیترانه شرقی قرار گرفته است. دانشجویان می توانند در همه شاخه های پزشکی در آک دنیز مشغول به تحصیل شوند. علاوه بر آموزش در این دانشگاه می توان به فعالیت های فرهنگی و هنری پرداخت. در این دانشگاه مشاوران و روانشناسان زیادی وجود دارند که به رفع اختلالات ذهنی افراد کمک بسیاری می کنند.

6- دانشگاه قاضی عثمان پاشا

دانشگاه قاضی عثمان پاشا نام یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است که فعالیت خود را از سال 1992 شروع کرده است. اسم یکی از فرمانده های معروف ترکیه را برای این دانشگاه انتخاب کرده اند. دانشگاه عثمان پاشا اساتید خوبی دارد. به علاوه از خدمات رفاهی بسیار خوبی جهت رفاه دانشجویان خود برخوردار است. دانشجویانی که به دنبال مدرک معتبر پزشکی می باشند، انتخاب این دانشگاه بهترین گزینه است.

در این مقاله سعی کردیم لیست دانشگاه های پزشکی ترکیه که از ارزش و کیفیت بالایی برخوردار هستند را برایتان شرح دهیم. از این که تا پایان مقاله ما را همراهی کرده اید از شما سپاسگزاریم.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)