بهترین زمان خرید در آنتالیا

بهترین زمان خرید در آنتالیا

ترکیه یکی از کشورهایی است که از نظر فروش کالاهایی مانند لباس، رونق بسیاری دارد. اما با قیمت های مختلف، در بازه های زمانی مختلف. ما در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که بهترین زمان خرید در آنتالیا، یکی از بهترین شهرهای این کشور، چه زمانی است. خرید، در واقع پاسخی به نیاز ها می باشد؛ اما اگر از زاویه دیگری به آن نگاه کنیم، متوجه میشویم که خرید کردن نوعی تفریح محسوب می شود که اغلب بانوان به این تفریح علاقه‌مند هستند.

خرید در بازارهای ترکیه به یکی از دلایل اصلی تبدیل شده که مسافران را به سمت خود بکشاند. به همین منظور شهرهای بزرگ توریستی معمولا بیشترین تعداد مراکز خرید را دارند که در آن اجناس محلی و صنایع دستی آن منطقه و یا اجناس معمول مورد نیاز مسافران در آن عرضه می شود.

این مقاله در یک نگاه!!

 • بهترین زمان برای خرید در آنتالیا چه زمانی است؟
 • از شهر آنتالیا چه اقلامی را خریداری کنیم؟!
 • حراج در آنتالیا
 • هتل‌ های نزدیک به مراکز خرید در انتالیا

در کشور ترکیه، آنتالیا به یکی از پررونق ترین تولید کنندگان محصولات مختلف، تبدیل شده است و از این نظر جز تاپ ترین کشور ها می باشد. کشور ترکیه در زمینه تولید بسیاری از محصولات از جمله موارد زیر با کشورهای بزرگ اروپایی در حال رقابت است که حتی در مواردی نیز از آن کشور ها پیشی گرفته است. زمینه هایی که کشور ترکیه بسیار به آن اهمیت داده و در حال پیشرفت در آن حوزه است، عبارتند از:

 • پوشاک
 • محصولات آرایشی
 • وسایل خانگی

کشور ترکیه بیش از پیش به پیشرفت در این زمینه ها تمرکز کرده و می خواهد هر طور که شده به قطب فروش این محصولات تبدیل شود.

اما سالیانه سیل عظیمی از هم وطنانمان به کشور همسایه یعنی ترکیه به منظور خرید سفر می کنند. در بین شهرهای کشور ترکیه شهر آنتالیا به دلیل موقعیت استراتژی خود و نزدیکی دریای مدیترانه و آب و هوای مطبوع، توجه اکثر مسافران را به خود جلب می کند. ما در ادامه این مقاله قصد داریم به موضوع بهترین زمان خرید در آنتالیا و همینطور فصل حراج در آنتالیا بپردازیم.

بهترین زمان خرید در آنتالیا

بهترین زمان خرید در آنتالیا چه زمانی است؟

مهم ترین سوال برای کسانی که قصد خرید از شهر آنتالیا را دارند همین سوال است که (بهترین زمان برای خرید در آنتالیا چه زمانی است؟) اما در واقع این زمان برای هر یک از افراد متفاوت است.

در حالت کلی گردشگرانی که به آنتالیا سفر می کنند، به دو دسته تقسیم می شوند. 

 • دسته اول کسانی هستند که به قصد تفریح و بهرمند شدن از جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا می باشند که بعد از بازدید از جاهای دیدنی آنتالیا به مراکز فروش نیز گاهی سری می زنند.
 • دومین دسته از گردشگرانی که به شهر آنتالیا مسافرت می کنند، تنها به قصد خرید کالا با مناسب ترین قیمت، کشور یا شهر خود را به مقصد آنتالیا ترک می کنند.

حراج در آنتالیا

بهترین زمان برای افرادی که تنها به منظور خرید به آنتالیا سفر می کنند، ماه دسامبر و یا اوایل ژانویه می باشد، زیرا این تایم اوایل سال میلادی می باشد و اکثرا فروشگاه های بزرگ در این زمان ها، تخفیف می دهند که بهترین فرصت است برای کسانی که قصد خرید از آنتالیا را دارند. زیرا در بازه زمانی شما می توانید با بیشترین تخفیف نسبت به روزهای دیگر، رو به رو شوید.

در این روزها تخفیف ها به حدی بالاست که شما می توانید با پنجاه یا حتی شصت درصد از قیمت روی محصول را خریداری کنید که بهترین خبر ممکن برای افرادی است که قصد دارند به کشور همسایه ترکیه و شهر آنتالیا به منظور خرید سفر کنند.

یکی از نکاتی که باید در این بازه زمانی به آن توجه کنید این است که در آن بازه زمانی یعنی ماه دسامبر و یا اوایل ژانویه هوای کشور ترکیه بیش از حد سرد است برای همین باید لباس و پوشاک گرم به همراه داشته باشید.

اما آن دسته که به منظور تفریح به شهر آنتالیا سفر می کنند بهترین زمان انتهای فصل بهار می باشد زیرا برای لذت بردن از سواحل آفتابی آنتالیا بهترین زمان ممکن همین تایم می باشد، اما برای این افراد تخفیف زیاد ملاک نیست، زیرا اصلا کشور و یا شهر خود را به مقصد آنتالیا به منظور خرید ترک نکرده اند.

بهترین زمان خرید در آنتالیا

اما این توضیح بدین منظور نیست که ماه های دیگر به جز این ماه ها، بهترین زمان خرید در آنتالیا، نیست. اتفاقا هست، اما این تخفیف ها بسیار کمتر از بازه مشخص شده است و تنها با نظر مدیر مراکز خرید و برای بفروش رساندن محصول آن را با تخفیف جزئی به فروش می رسانند.

هتل های نزدیک به مراکز خرید در انتالیا

در این بخش از مقاله قصد داریم تا هتل های نزدیک به مراکز خرید در انتالیا را به شما معرفی کنیم. همانطور که میدانید هزینه‌های جا به جایی و تاکسی در کشور ترکیه و یا کشورهای اروپایی بسیار بالا است. به همین دلیل بسیاری از افرادی که به ترکیه مسافرت می‌کنند، ترجیح می‌دهند تا هتل خود را نزدیک مراکز خرید انتخاب کنند. 

البته شما می‌توانید برای جابه جایی از تاکسی اینترنتی ترکیه استفاده کنید که انواع و جزئیات آن را در مقاله‌ای جداگانه برای شما شرح داده‌ایم. اما چنانچه قصد استفاده از تاکسی و مترو را ندارید، می‌توانید در هتل‌هایی که در ادامه نام می‌بریم، اقامت داشته باشید. 

 • Eski Masal
 • Sasa SUR
 • Best Western Plus Khan Hotel
 • Adalya Port Hotel

از شهر آنتالیا چه اقلامی را خریداری کنیم؟!

یکی دیگر از سوالات مهمی که بعد از یافتن بهترین زمان خرید در آنتالیا، باید به آن پاسخ دهیم، این است که چه چیزی بهتر است از آنتالیا بخریم. افراد قبل از سفر کردن به کشور ترکیه و شهر آنتالیا به فکر این می افتند که (از آنتالیا چه بخریم؟!) در این قسمت به این موضوع می پردازیم.

زیورآلات، بهترین گزینه برای خرید سوغات است، زیرا در این منطقه، زیور آلات با قیمت بسیار پایین و ارزان پیدا می شوند. زیورآلات جز اقلامی محسوب می شود که در آنتالیا با توجه به دارایی خود و بسته به بودجه خود می‌توانید آن را خریداری کنید. بنابراین زیورآلات بهترین پیشنهاد برای خرید سوغاتی است.

اما بهترین گزینه تنها به زیور آلات محدود نمی شود. شما می توانید فرش های دست بافت محلی را به بهترین قیمت خریداری کنید. زیرا فرش دست بافت، بهترین و در عین حال یک کادو و یا خرید بیاد ماندنی از سفر خاطرانگیز شما می باشد.

اما از نکاتی که می بایست به آن توجه کنید این است که در خرید فرش دستباف دقت خود را به کار بگیرید که فرش خریداری شده، اصل باشد زیرا ممکن است فرش های نامرغوب را به شما بفروشند.

سخن آخر

ما در این مقاله به این سوال مهم که بهترین زمان برای خرید در آنتالیا و بهترین فصل حراج در آنتالیا چه زمانی است، پاسخ دقیق دادیم و به بررسی و شناخت تمام راهکار های آن پرداختیم و در آخر به سوال مهمی دیگری پاسخ دادیم که مربوط به خرید اقلام از شهر آنتالیا بود، امیدواریم نکات ذکر شده برای شما مفید و کاربردی باشد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)