بهترین مکان برای زندگی در ترکیه کجاست!؟

605ac53aaa894N

بهترین مکان برای زندگی در ترکیه، مکانی است که شما زندگی در این کشور را در پر جنب و جوش ترین حالت تجربه کنید. بسیاری از شهرهای ترکیه، حتی آنهایی که امروزه به عنوان مراکز تجاری و صنعتی مدرن شناخته می شوند، ریشه ای باستانی دارند. در نواحی شهرهای قدیمی، معماری زیبا از گذشته این کشور، اعم از عثمانی ، بیزانس یا کلاسیک می باشد که هر کدام با توجه به فرهنگ خود، آثار خاصی را باقی گذاشته اند و همین باعث شده است که برخی شهرهای این کشور، به شهرهایی متمدن و قوی، برای زندگی دائمی، تبدیل شوند.
حال اگر می خواهید با بهترین شهرهای ترکیه آشنا شوید و بدانید کدام شهر، برای زندگی متمدنانه، بهتر است، با ما در ادامه این مقاله، همراه باشید.

این مقال در یک نگاه!!

  • استانبول؛ شهری لوکس با ترکیبی باستانی و مدرن
  • آنتالیا؛ شهری برای تجربه زندگی آرام و راحت
  • بورسا؛ شهری شلوغ با غذاهای خوشمزه
  • سانلیورفا؛ شهری با بازارهای قدیمی و زیبا

استانبول؛ شهری لوکس با ترکیبی باستانی و مدرن

شاید از گردشگری که قبلا به ترکیه سفر کرده، سوال کنید که بهترین شهر برای زندگی در ترکیه کجاست؟! بدون شک وی استانبول را به شما معرفی می کند. جای تعجب نیست که، استانبول یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است. تعداد کمی از شهرهای در این کشور وجود دارد که ویژگی های خاص و حیرت انگیز این شهر را داشته باشد.

تنها در هسته اصلی شهر، جاذبه های گردشگری در کلاس جهانی می باشد که برای هر گردشگر با هر فرهنگی، جذاب و خیره کننده است. استانبول شهری است که توانسته گذشته بزرگ باستانی خود و هیاهوی شهر مدرن را با صورت کاملا حرفه ای، مدیریت کند.

استانبول، در سواحل بین اروپا و آسیا واقع شده و جمعیتی حدود 15 میلیون نفر را در خود جای داده است. شما می توانید هفته ها در اینجا حضور داشته باشید و هنوز چیزهای جدیدی برای دیدن و مکانهای جالب برای خرید پیدا کنید، اما برای بازدیدکنندگان برای اولین بار، مراکز تاریخی است که بیشتر، جلب توجه می کند.

در این شهر مشهورترین پروژه های ساختمانی بزرگ شاهنشاهی از امپراتوری های بیزانس و عثمانی را پیدا خواهید کرد. اگر به منظور کار می خواهید به کشور ترکیه سفر کنید. بهترین گزینه شهر استانبول می باشد و با خیال راحت می توانید از خصوصیات های بی نظیر اقتصادی این شهر استفاده نمایید. زندگی در استانبول می تواند، بسیار هیجان انگیز باشد. و یک تجربه خاص را برای شما به ارمغان بیاورد. از این رو می توانید، راهنمای خرید ملک دراستانبول را مطالعه کنید و از مزایای خرید خانه مطلع شوید.

آنتالیا؛ شهری برای تجربه زندگی آرام و راحت

یکی دیگر از شهرها که به عنوان بهترین مکان برای زندگی در ترکیه، نام گذاری می شود، آنتالیا است. استراحتگاه برتر مدیترانه ای در کشور ترکیه که به عنوان یک مرکز تجاری اساسی با جمعیت 1.2 میلیون نفری است.

آنتالیا یکی از بهترین مکانها برای بازدید و همچنین بهترین شهر برای زندگی در ترکیه است.

زندگی ساحلی آرام در هر دو ساحل کنییالتی و ساحل لارا یافت می شود، اما کافه و رستوران پر جنب و جوش و متنوع این شهر بسیار زیاد است و شما می توانید دسترسی آسان به آن داشته باشید.

با انتخاب شهر آنتالیا می توانید از بهترین شهرهای قدیمی ترکیه دیدن کنید. این شهر از عمارت های دوره عثمانی که به یک بندر مربوط به دوران روم منتهی می شود، با مناظر مختلفی که از مرز ساحل کوهستانی دندانه دار عبور می کند، جاذبه های گردشگری آنتالیا  زیاد است. برای کسانی که به دریا و ساحل، علاقه خاصی ندارند.

بورسا؛ شهری شلوغ با غذاهای خوشمزه

بورسا، پایتخت اصلی امپراطوری عثمانی، امروزه شهری بزرگ و مدرن است که محل زندگی دو میلیون نفر انسان می باشد. بیشتر بازدیدکنندگان تمایل دارند که گشت و گذار خود را در مناطق مرکزی شهر متمرکز کنند. زیرا بسیاری از جاذبه های گردشگری این شهر در منطقه مرکزی شهر قرار گرفته است.

مسجد جامع 20 گنبدی، فضای داخلی مسجد یسیل و مقبره با کاشی کاری بسیار مجلل و مقبره های تزئین شده و رنگارنگ اولین سلاطین عثمانی در مجتمع مورادیه مشهورترین بناهای تاریخی از دوران سلطنت بورسا هستند.
در هسته اصلی شهر بازار عظیم دیده میشود و همچنین هسته اصلی شهر جایی است که چندین کاروانسرا با چند صد تختخواب راحت هستند که می تواند مکانی برای اقامت شما در این شهر باشد. هرچند برخی از مسافران، تمام این میراث به نمایش درآمده در درجه دوم می دانند.

 اگر فردی هستید که به غذا علاقه شدیدی دارید از بورسا غافل نشوید همچنین شما می توانید اسکندر کباب را در شهری که در آن اختراع شده است، میل کنید. تقریباً هر رستوران در شهر این غذای اصلی را به عنوان غذای اصلی خود ارائه می دهد

سانلیورفا؛ شهری با  بازارهای قدیمی و زیبا

زادگاه ادعا شده حضرت ابراهیم و بهترین مکان برای زندگی در ترکیه، با توجه به برخی فاکتورهای خاص، سانلیورفا می باشد. در مرکز شهر، یک موزه جدید باستانی عظیم و کاملاً معاصر یکی از جذاب ترین تجربه های موزه ترکیه را ارائه می دهد.

سانلیورفا فضای زیادی برای گردش بازدیدکنندگان دارد. بازار این شهر، جایی است که کارگاه های صنایع دستی و بازارهای سنتی در میان کوچه های تنگ و غرفه ها می باشد و در حال حاضر حیات کاروانسراهای قدیمی به عنوان کافه های فضای باز استفاده می شوند.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)