بیوک آدا کجاست؟ | جاذبه های گردشگری جزیره بیوک آدا

بیوک آدا

یکی از جزیره های زیبای اطراف شهر استانبول، بیوک آدا است. البته برای برخی هنوز هم سوال است که بیوک آدا کجاست و چرا اینقدر مورد توجه کاربران، قرار گرفته است. به همین دلیل می خواهیم در این مقاله این موضوع را به طور کامل بررسی کنیم.

شاید داشتن اطلاعات در مورد این جزیره نظر شما را در رابطه با ویژگی های گردشگری شهر استانبول را تغییر دهد. درست است که جزایر زیادی در اطراف ترکیه به عنوان مناطق گردشگری خاص، شناخته شده است. اما اینکه کدام یک، جذاب تر از بقیه است، در این مقاله، متوجه می شوید.

بویک آدا بزرگترین جزیره شاهزاده ها در دریای مرمره، نزدیک استانبول است، با مساحت حدود 5 کیلومتر مربع. نام این جزیره در ترکی به معنی “جزیره بزرگ” است و در زبان یونانی نیز از این نام به معنی “شاهزاده” یا “پیشرو” یاد می کنند.

بیوک آدا کجاست؟

از نظر جغرافیایی جزیره بیوک آدا کجاست؟

برای اینکه بهتر متوجه شوید که بیوک آدا کجاست، بیایید ابتدا از نظر جغرافیایی این منطقه را بررسی کنیم. بویوکادا از دو قله تشکیل شده است. یکی از این قله ها (به اصطلاح تپه ها) به نام تپه عیسی شهرت دارد. در دامنه این قله، عمارتی وجود دارد که در گذشته یتیم خانه سابق یونانی ها، بوده است. یک ساختمان چوبی قدیمی که اکنون تبدیل به یک خرابه شده است. در دره بین این دو تپه، کلیسا و صومعه آگوئس نیکولوس (Agios Nikolaos) و جایگاه نمایشگاه سابق به نام Luna Park نیز قرار دارد.

نگاهی بر تاریخچه جزیره بیوک آدا

جوستین دوم، امپراطور بیزانس در سال 569 قبل از میلاد، قصر و صومعه ای در بویوکادا ساخته بود که در بویوكادا به محل تبعید امپراطورهای بیزانس ایرنه، اوفروسین، تئوفانو، زوئی و آنا دالاسنا تبدیل شد.

ساختمان های تاریخی در بویوکادا نیز به شرح زیر است:

 • کلیسا و صومعه ارتدکس یونان
 • یگی یورگی در قرن 6
 • کلیسای آگوس دیمیتریوس
 • مسجد حمیدیه ساخته شده توسط عبدالحمید دوم
 • اسکله توسط معمار ارمنی میهران آذاریان

پس از خارج شدن از اتحاد جماهیر شوروی در فوریه 1929، لئون تروتسکی در آوریل 1929 به بویوکادا (معروف به پرینکیپو) منتقل شد و تا ژوئیه 1933 در آنجا زندگی می کرد. برای نیمه اول قرن 20، این جزیره در میان ترکان، یونانیان، یهودیان و ارمنی های مرفه، محبوب بود.

جزیره بیوک آدا

پس از اینکه متوجه شدید بیوک آدا کجاست، نکته ای که برای شما، قابل توجه می باشد، شیوه حمل و نقل در این منطقه است.

حمل و نقل در بیوک آدا به چه صورت است؟

همانطور که در 8 جزیره دیگر این قانون وجود دارد، برای این جزیره نیز وسایل نقلیه مثل ماشین و موتور و … به جز وسایل نقلیه خدماتی، ممنوع هستند. بنابراین ساکنان و گردشگران معمولا دوچرخه سواری می کنند یا بیشتر اسب و کالسکه را برای سفر و گردش در این منطقه، استفاده کنند. همین جریان یکی از جذابیت های سفر به جزیره بیوک آدا است.

گردشگران می توانند با استفاده از یک فاتون (نوعی حمل و نقل به نام گشت کوچک) در این جزیره به گشت و گذار، بپردازند. یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه، صعود به یکی از دو قله های این جزیره است که در مسیر آن، یک کلیسای کوچک با یک منظره پانوراما با شکوه، وجود دارد. در مسیر نیز باغ ها و رستوران هایی هستند که می توانید از آن برای رفع خستگی های مسیر، استفاده کنید.

از شرایطی که اسب های این جزیره در آن زندگی می کنند، نبود مرکز درمان اسب در این جزیره مورد انتقاد گروه های مدافع حیوانات و بیشتر گردشگران قرار گرفته است. طبق ارقام رسمی، سالانه 400 اسب در این منطقه می میرند که خود آمار فاجعه باری است، اگرچه فعالان این موضوع، این امر را دست کم می گیرند و ادعا می کنند که طول عمر اسب ها در این جزایر بسیار کاهش یافته است.

البته امروزه برای حمایت از اسب ها، ماشین های برقی را برای رفت و آمد، قرار داده اند.

شگفت انگیزترین اماکن دیدنی جزیره بویک آدا

دلیل اینکه بسیاری از گردشگران به دنبال پاسخی برای سوال اینکه بیوک آدا کجاست، هستند جاذبه های گردشگری خاص این منطقه است. بویک آدا اماکن تاریخی زیادی را در خود، جای داده است. کلیساها، صومعه ها و عمارت های قدیمی که در این جزیره هستند، نشان دهنده گذشته پرهیاهویی این منطقه می باشد.

کلیساها و صومعه های این جزیره عبارت اند از:

 • کلیساهای ارتدکس یونان پاناجیا
 • هاگیوس دیمیتریوس
 • کلیسای فرانسیسان سان پاسیفیکو
 • کلیسای ارمنی سورپ آستوادزادزین وراپولیوم
 • صومعه ارتدکس یونان هاگیوس
 • صومعه جورجیوس کودونااس

این جزیره تعداد زیادی عمارت تاریخی نیز دارد.

مکان هایی که باید ببینید و کارهایی که باید انجام دهید!

1- دره های عشق یا (Lovers Hill)

یکی از اماکن دیدنی این جزیره دره های عشق است. در تپه عاشقان، زوج های زیادی را می بینید که از شهر دور شده و دست در دست هم در تپه ها قدم می زنند و لحظات جذابی را برای خود، رقم می زنند.

2- غروب آفتاب

اگر به یک سفر یک روزه آمدید، می توانید در آخرین دقایق حضور خود در جزیره، بهترین غروب آفتاب بیوک آدا را در اسکله یا در دیلبورنو تماشا کنید. چراغ های شهر استانبول به وضوح نمایان می شوند و مناظر شگفت انگیز ساعت ها توجه شما را جلب می کنند.

3- بناهای تاریخی

یکی دیگر از جاذبه های جزیره بیوک آدا مناطق تاریخی آن می باشد.

به گفته تاریخ دانان، برخی از امپراطوران و ملکه های بیزانس، در اینجا زندگی می کردند. برخی از بناهای تاریخی بویوکادا مانند صومعه ایاگی ایرنه، صومعه ایاگی یورگی و کلیسای یوکیتپه هنوز اهمیت خود را برای جامعه ارتدکس حفظ کرده اند.

4- سواحل جزیره بیوک آدا

زمانی که بفهمید جزیره بیوک آدا کجاست، متوجه می شوید که باید سواحل جزیره بیوک آدا را در برنامه تفریحی خود، قرار دهید. اگر می خواهید آفتاب بگیرید و از دریا لذت ببرید، سواحل بیوک آدا بهترین مکان برای شماست.

زندگی در جزیره می تواند تجربه بسیار عالی و جذابی باشد. شما با سرمایه گذاری در ترکیه  برای اخذ تابعیت می توانید، شانس زندگی رویایی در جزیره بیوک آدا را داشته باشید.

5- طبیعتی آرام و بکر

از بین همه جزایر، جزیره بیوک آدا، بزرگترین و محبوب ترین جزیره است. با وجود این، هنوز هم مکانی آرام و دلنشین، به دور از هیاهو و شلوغی شهرهای بزرگ می باشد. جالب است بدانید که هیچ خودرو و موتور سیکلتی اجازه تردد ندارد. پیاده روی، دوچرخه سواری و سوار شدن بر کالسکه های اسب، راهی برای تردد در جزیره است تا از هوای تازه و احیا کننده نفس، لذت ببرید.

جزیره بیوک آدا

6- بازگشت به دنیای قدیم

یکی از جاذبه های جزیره بیوک آدا، تاریخ و گذشته جذاب این منطقه است. جزیره ای را تصور کنید که دارای خیابان های باریکی، با کلبه های ویکتوریایی احاطه شده، تا آنجا که چشم می بیند، مملو از درختان کاج، گیاهان و گل های زیبا است. درفروشگاه ها، رستوران ها و چند هتل می توانید هر آنچه را که آرزو دارید در اینجا پیدا کنید، همراه با نمادهای استثنایی که توجه دوربین شما را از هر جهت جلب می کند. جاذبه های جزیره بیوک آدا استانبول، از لحاظ تاریخی نیز برای گردشگران، جذابیت لازم را دارد. به همین منظور برای تاریخ شناسان، مکانی خاص و جالب، خواهد بود. قبل ازهر چیزی، آیا می دانید بیوک آدا کجاست؟ ما در مطالب قبل به این پرسش پاسخ داده ایم. 

7- برنامه های فرهنگی وجذاب

میدان بارانداز یا اسکله، میدان اصلی این جزیره است. در اینجا برج ساعت مشهور، همراه با بسیاری از غذاخوری های بزرگ و کوچک، من جمله برخی مکان های عالی غذاهای دریایی را مشاهده خواهید کرد. با بازدید از آیایورگی یا صومعه سنت جورج و نمای فوق العاده آن از سایر جزایر به زیبایی های منحصر به فرد این منطقه، پی می برید.

8- سواحل زیبای بیوک آدا

آیا می دانید جزیره بیوک آدا کجاست. قطعا یکی از بهترین جاذبه های جزیره بیوک آدا، سواحل آن است. چند ساحل کوچک در جزیره بیوک آدا وجود دارد که به سرعت مملو از جمعیت می شود، بنابراین بهتر است در ماه های تابستان صبح ها خود را زودتر به ساحل برسانید تا از بکر بودن آن، بیشتر لذت را ببرید. ناهار پیک نیک را بسته بندی کنید و ساعاتی را با گل و لای شن ها و غوطه ور شدن در آب خنک سپری کنید تا از این تجربه نهایت استفاده را ببرید.

9- کشتی ها؛ جاذبه خاص منطقه پرانس

در هر زمان از سال، ایده خوبی است که زود به آنجا برسید تا بتوانید وقت خود را به گشت و گذار در جزیره بیوک آدا، اختصاص دهید. کشتی های سریع یا منظمی وجود دارد که می توانید با حمل و نقل عمومی در شهر از Kabataş به راحتی خود را به جزیره برسانید. در بیشتر هتل ها و اماکن تفریحی و توریستی استانبول، می توانید ساعت های حرکت این کشتی ها را ببینید.

همین نوع دسترسی به جزیره، خود جز جاذبه های جزیره بیوک آدا استانبول است که برای بسیاری از گردشگران، خاص و جذاب است.

در ادامه این مقاله دو تا از جاذبه های گردشگری این منطقه را با جزییات کامل تر بررسی می کنیم:

10- دوچرخه سواری در جزیره

یکی از جاذبه های جزیره بیوک آدا، دوچرخه سواری است. اگر دوچرخه سواری می کنید، پس می توانید هر کجا که دوست دارید، بروید. جذابیت اصلی جزیره بیوک آدا، عمارت های تاریخی و تزئین شده با تزئینات چوبی است. احتمالاً در هر خیابانی با یک کاخ کوچک روبرو خواهید شد. دوچرخه خود را برداشته و به شکار عکس ها از عمارت های تاریخی بروید. زیباترین عمارتهای این جزیره در منطقه نظام، متمرکز شده اند، اما در محله مادن نیز سازه های زیبایی وجود دارد. نگران نباشید این مکانها را در بخش مکانهای دیدنی در بخش بیوک آدا، پیدا خواهید کرد.

11- بازدید از کلیسایی خاص در تپه Aya Yorgi

جزییات این کلیسا را از زبان یکی از گردشگران، بررسی می کنیم:

(( برای رسیدن به Aya Yorgi، ابتدا باید به منطقه Lunapark که در حدود سه کیلومتری اسکله واقع شده است، بروید. بهتر است با دوچرخه به این منطقه بروید تا از طبیعت بکر آن نیز، بهره مند شوید. دوچرخه های خود را در آنجا پارک کنید، زیرا باید از یک شیب تند بالا بروید و اوقات سختی را با دوچرخه خواهید داشت و همچنین این را نیز فراموش نکنید که آنها اجازه بالا بردن دوچرخه یا وسایل نقلیه را تا کلیسا نمی دهند. برای بالا رفتن از تپه، نیازی به لباس مخصوص کوه نوردی ندارید، اما حدود 25 دقیقه طول می کشد. در اینجا سه ​​چیز عالی وجود دارد: یکی کلیسای Aya Yorgi، دیگری Yücetepe Kır Gazinosu و آخرین مورد، غروب خورشید است.))

12- از چشم انداز تپه های آیایورگی لذت ببرید

این منظره ارزش دوچرخه سواری سه و نیم کیلومتری و نیم ساعت پیاده روی و صعود به قله را دارد. به محض ورود به این بام، متوجه خواهید شد که منظور من چیست. یک رستوران غذاهای ترکی نیز در این منطقه وجود دارد که استفاده از آن در محیطی که قرار دارد در کنار کیفیت بی نظیر آن، قطعا برای شما جذاب خواهد بود.

خرید ملک در ترکیه می تواند سرمایه شما را در مدت کوتاهی افزایش دهد. اگر زندگی همراه با آرامش و رفاه می خواهید جزیره بیوک آدا می تواند برای شما مکانی مناسب باشد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)