بیوک آدا کجاست؟ | دانستنی های قبل از سفر به بیوک آدا

6043b70717e1bN

یکی از جزیره های زیبای اطراف شهر استانبول، بیوک آدا است. البته برای برخی هنوز هم سوال است که بیوک آدا کجاست و چرا اینقدر مورد توجه کاربران، قرار گرفته است. به همین دلیل می خواهیم در این مقاله این موضوع را به طور کامل بررسی کنیم.

شاید داشتن اطلاعات در مورد این جزیره نظر شما را در رابطه با ویژگی های گردشگری شهر استانبول را تغییر دهد. درست است که جزایر زیادی در اطراف ترکیه به عنوان مناطق گردشگری خاص، شناخته شده است. اما اینکه کدام یک، جذاب تر از بقیه است، در این مقاله، متوجه می شوید.

بویک آدا بزرگترین جزیره شاهزاده ها در دریای مرمره، نزدیک استانبول است، با مساحت حدود 5 کیلومتر مربع. نام این جزیره در ترکی به معنی “جزیره بزرگ” است و در زبان یونانی نیز از این نام به معنی “شاهزاده” یا “پیشرو” یاد می کنند.

از نظر جغرافیایی جزیره بیوک آدا کجاست؟

برای اینکه بهتر متوجه شوید که بیوک آدا کجاست، بیایید ابتدا از نظر جغرافیایی این منطقه را بررسی کنیم. بویوکادا از دو قله تشکیل شده است. یکی از این قله ها (به اصطلاح تپه ها) به نام تپه عیسی شهرت دارد. در دامنه این قله، عمارتی وجود دارد که در گذشته یتیم خانه سابق یونانی ها، بوده است. یک ساختمان چوبی قدیمی که اکنون تبدیل به یک خرابه شده است. در دره بین این دو تپه، کلیسا و صومعه آگوئس نیکولوس (Agios Nikolaos) و جایگاه نمایشگاه سابق به نام Luna Park نیز قرار دارد.

نگاهی بر تاریخچه جزیره بیوک آدا

جوستین دوم، امپراطور بیزانس در سال 569 قبل از میلاد، قصر و صومعه ای در بویوکادا ساخته بود که در بویوكادا به محل تبعید امپراطورهای بیزانس ایرنه، اوفروسین، تئوفانو، زوئی و آنا دالاسنا تبدیل شد.

ساختمان های تاریخی در بویوکادا نیز به شرح زیر است:

 • کلیسا و صومعه ارتدکس یونان
 • یگی یورگی در قرن 6
 • کلیسای آگوس دیمیتریوس
 • مسجد حمیدیه ساخته شده توسط عبدالحمید دوم
 • اسکله توسط معمار ارمنی میهران آذاریان

پس از خارج شدن از اتحاد جماهیر شوروی در فوریه 1929، لئون تروتسکی در آوریل 1929 به بویوکادا (معروف به پرینکیپو) منتقل شد و تا ژوئیه 1933 در آنجا زندگی می کرد. برای نیمه اول قرن 20، این جزیره در میان ترکان، یونانیان، یهودیان و ارمنی های مرفه، محبوب بود.

پس از اینکه متوجه شدید بیوک آدا کجاست، نکته ای که برای شما، قابل توجه می باشد، شیوه حمل و نقل در این منطقه است.

حمل و نقل در بیوک آدا به چه صورت است؟

همانطور که در 8 جزیره دیگر این قانون وجود دارد، برای این جزیره نیز وسایل نقلیه مثل ماشین و موتور و … به جز وسایل نقلیه خدماتی، ممنوع هستند. بنابراین ساکنان و گردشگران معمولا دوچرخه سواری می کنند یا بیشتر اسب و کالسکه را برای سفر و گردش در این منطقه، استفاده کنند. همین جریان یکی از جذابیت های سفر به جزیره بیوک آدا است.

گردشگران می توانند با استفاده از یک فاتون (نوعی حمل و نقل به نام گشت کوچک) در این جزیره به گشت و گذار، بپردازند. یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه، صعود به یکی از دو قله های این جزیره است که در مسیر آن، یک کلیسای کوچک با یک منظره پانوراما با شکوه، وجود دارد. در مسیر نیز باغ ها و رستوران هایی هستند که می توانید از آن برای رفع خستگی های مسیر، استفاده کنید.

از شرایطی که اسب های این جزیره در آن زندگی می کنند، نبود مرکز درمان اسب در این جزیره مورد انتقاد گروه های مدافع حیوانات و بیشتر گردشگران قرار گرفته است. طبق ارقام رسمی، سالانه 400 اسب در این منطقه می میرند که خود آمار فاجعه باری است، اگرچه فعالان این موضوع، این امر را دست کم می گیرند و ادعا می کنند که طول عمر اسب ها در این جزایر بسیار کاهش یافته است.

البته امروزه برای حمایت از اسب ها، ماشین های برقی را برای رفت و آمد، قرار داده اند.

شگفت انگیزترین اماکن دیدنی جزیره بویک آدا

دلیل اینکه بسیاری از گردشگران به دنبال پاسخی برای سوال اینکه بیوک آدا کجاست، هستند جاذبه های گردشگری خاص این منطقه است. بویک آدا اماکن تاریخی زیادی را در خود، جای داده است. کلیساها، صومعه ها و عمارت های قدیمی که در این جزیره هستند، نشان دهنده گذشته پرهیاهویی این منطقه می باشد.

کلیساها و صومعه های این جزیره عبارت اند از:

 • کلیساهای ارتدکس یونان پاناجیا
 • هاگیوس دیمیتریوس
 • کلیسای فرانسیسان سان پاسیفیکو
 • کلیسای ارمنی سورپ آستوادزادزین وراپولیوم
 • صومعه ارتدکس یونان هاگیوس
 • صومعه جورجیوس کودونااس

این جزیره تعداد زیادی عمارت تاریخی نیز دارد.

مکان هایی که باید ببینید و کارهایی که باید انجام دهید!

ما این موضوعات را در 4 وجه مختلف، بررسی می کنیم:

دره های عشق یا (Lovers Hill)

یکی از اماکن دیدنی این جزیره دره های عشق است. در تپه عاشقان، زوج های زیادی را می بینید که از شهر دور شده و دست در دست هم در تپه ها قدم می زنند و لحظات جذابی را برای خود، رقم می زنند.

غروب آفتاب

اگر به یک سفر یک روزه آمدید، می توانید در آخرین دقایق حضور خود در جزیره، بهترین غروب آفتاب بیوک آدا را در اسکله یا در دیلبورنو تماشا کنید. چراغ های شهر استانبول به وضوح نمایان می شوند و مناظر شگفت انگیز ساعت ها توجه شما را جلب می کنند.

بناهای تاریخی

یکی دیگر از جاذبه های جزیره بیوک آدا مناطق تاریخی آن می باشد.

به گفته تاریخ دانان، برخی از امپراطوران و ملکه های بیزانس، در اینجا زندگی می کردند. برخی از بناهای تاریخی بویوکادا مانند صومعه ایاگی ایرنه، صومعه ایاگی یورگی و کلیسای یوکیتپه هنوز اهمیت خود را برای جامعه ارتدکس حفظ کرده اند.

سواحل جزیره بیوک آدا

زمانی که بفهمید جزیره بیوک آدا کجاست، متوجه می شوید که باید سواحل جزیره بیوک آدا را در برنامه تفریحی خود، قرار دهید. اگر می خواهید آفتاب بگیرید و از دریا لذت ببرید، سواحل بیوک آدا بهترین مکان برای شماست.

زندگی در جزیره می تواند تجربه بسیار عالی و جذابی باشد. شما با سرمایه گذاری در ترکیه  برای اخذ تابعیت می توانید، شانس زندگی رویایی در جزیره بیوک آدا را داشته باشید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)