4 تاکسی اینترنتی ترکیه

6173ec151490eN

تاکسی اینترنتی ترکیه باعث شد فرآیند حمل و نقل و تاکسی رانی به هر شیوه ای در این کشور آسان تر شود. با گذشت زمان شاهد پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در هر صنعتی هستیم. یکی از بهترین اتفاقاتی که دنیای IT برای مردم رقم زد تاکسی های اینترنتی بودند. این امر در تمام دنیا خیلی سریع پخش شد و کشور ترکیه هم از این امر مستثنا نماند.

در این مقاله قصد معرفی 4 شرکت ارائه دهنده خدمات تاکسی اینترنتی در ترکیه را داریم. تا هم مسافران و هم کسانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، با آنها آشنا شوند و به راحتی استفاده کنند.

4 شرکت ارائه دهنده تاکسی اینترنتی ترکیه

تاکسی اینترنتی بی تاکسی (BITAKSI)

تاکسی اینترنتی بی تاکسی (BITAKSI)

اپلیکیشن بی تاکسی یکی از قدیمی ترین برنامه تاکسی اینترنتی ترکیه است. می توان گفت در تمامی استان های این کشور حضور دارد. شرکت تاکسی رانی بیتاکسی 3 نوع تاکسی دارد که در اختیار مشتریان خود قرار می دهد که این 3 نوع شامل موارد زیر می باشد.

 1. تاکسی زرد (اکونومیک)
 2. تاکسی آبی (لوکس)
 3. ون (برای تعداد نفرات بالا)

تاکسی اینترنتی GET TRANSFER

تاکسی اینترنتی GET TRANSFER

تاکسی اینترنتی GET TRANSFER یکی از شرکت های تاکسی اینترنتی بسیار محبوب است که به تازگی وارد ترکیه شده. این شرکت تاکسی اینترنتی با توجه به تنوع در انواع تاکسی ها در مدل های مختلف و خاص، باعث شده است در کل دنیا محبوب شود. این شرکت با 9 نوع مدل تاکسی، بهترین و لذت بخش ترین سفر را برای کاربران خود ایجاد می کند. نکته جالب و فوق العاده ای که این شرکت تاکسی رانی را نسبت به رقبا خاص کرد، خدمات تاکسی رانی هوایی است که به وسیله هلیکوپتر صورت می گیرد و گران است. 9 نوع مدل تاکسی این شرکت شامل لیست ذیل می باشد.

 1. تاکسی اکونومیک
 2. تاکسی پریمیوم
 3. تاکسی بیزینس
 4. تاکسی لاکچری
 5. تاکسی شاسی بلند
 6. تاکسی ون
 7. تاکسی مینی بوس
 8. تاکسی اتوبوس
 9. تاکسی هوایی یا هلیکوپتر

نکته جالب دیگری که درباره این شرکت وجود دارد رنگ ماشین های آن است. ماشین های شرکت تاکسی اینترنتی GET TRANSFER زرد و آبی نیست و با ماشین های تاکسی سطح شهر متفاوت است. ماشین های تاکسی این شرکت به صورت شخصی می باشد و آرم شرکت GET TRANSFER بر روی آنها ثبت شده است. اما قیمت آن با سایر شرکت های تاکسی اینترنتی ترکیه تفاوتی ندارد.

تاکسی اینترنتی ITAKSI

تاکسی اینترنتی ITAKSI

تاکسی اینترنتی ITAKSI به عنوان یک رقیب اصلی برای تاکسی اینترنتی BITAKSI است که در ترکیه مشغول به فعالیت می باشد. این 2 شرکت تاکسی اینترنتی تفاوت هایی دارند. این تفاوت ها شامل تعداد نوع خودروها، هزینه ها و فعالیت در کل کشور است. تاکسی ITAKSI دارای 4 نوع خود می باشد که به شرح ذیل می باشد:

 1. تاکسی زرد (اکونومیک)
 2. تاکسی آبی (نیمه لوکس)
 3. تاکسی لوکس (لوکس)
 4. ون (تعداد نفرات بالا)

اما شرکت تاکسی اینترنتی BITAKSI دارای 3 مدل تاکسی بود که بالاتر به آن اشاره کردیم. نکته دیگری که وجود دارد، عدم پشتیبانی ITAKSI در تمام استان های ترکیه است. این شرکت در استان های مهم، پرجمعیت و توریستی خدمات دارد در صورتی که BITAKSI در تمامی استان های ترکیه حضور دارد. مورد آخر هم هزینه است که هزینه سفر با ITAKSI کمی ارزان تر از BITAKSI است.

تاکسی اینترنتی اوبر (UBER)

تاکسی اینترنتی اوبر (UBER)

تاکسی اینترنتی اوبر یکی از قدیمی ترین ها در این حوزه است. این مجموعه ابتدای کار فعالیت خود را در آمریکا آغاز کرد و رفته رفته به کشورهای دیگر هم وارد شد تا به ترکیه رسید. یک نکته مهم وجود دارد و آن تخلفات و مشکلاتی است که این شرکت انجام داده و به وجود آورده. نتیجه این کار منجر به باطل شدن مجوز فعالیت اوبر در حوزه تاکسی اینترنتی شد. این شرکت با توجه به باطل بودن مجوزش، اما همچنان با قیمت هایی بسیار ارزان به فعالیت خود ادامه می دهد. این را هم در نظر داشته باشید اگر پلیس متوجه این شود که شما از خدمات این برنامه تاکسی اینترنتی ترکیه استفاده می کنید، جریمه خواهید شد.

نکات استفاده از تاکسی اینترنتی ترکیه؟

در ادامه نکات استفاده از تاکسی اینترنتی را توضیح می دهیم. این نکات تنها برای استفاده از تاکسی اینترنتی ترکیه نیست. بلکه در هر تاکسی اینترنتی دیگر، یا حتی تاکسی های معمولی، می تواند برای شما مفید باشد و سطح امنیت شما را بالا ببرد.

اولین نکته ای که در حین سفر و جا به جایی با این نوع وسایل نقلیه باید در نظر داشته باشید، درستی مسیر است. شما باید در اولین اقدام، به وسیله گوگل مپ یا سایر ابزارهای مشابه، مسیرتان را شناسایی کنید تا مطمئن باشید که در مسیر درست هستید.

پیش از اینکه سوار خودرو شوید، از مطابقت پلاک خودرو، با پلاک ثبت شده در نرم افزار مطمئن شوید. همچنین هویت راننده را به سرعت بررسی کنید. تطابق چهره راننده با تصویر، خودرو، رنگ آن، پلاک و… جزو موارد مهم برای بررسی اولیه هستند.

نکته بعدی که باید در نظر داشته باشید، ارسال اطلاعات راننده برای یک دوست یا آشنایی که در دسترس است، می باشد. اطلاعاتی مانند شماره تماس، پلاک ماشین، نام و نام خانوادگی راننده و… . همچنین برخی از این نرم افزارها و شرکت های ارائه دهنده خدمات تاکسی رانی، دکمه ای تحت عنوان سفر امن را در اختیار مشتریان قرار داده اند. با استفاده از آن دکمه تمام مواردی که بالاتر به شما توضیح دادیم را به سرعت به اشتراک می گذارند.

در قدم بعدی شما می توانید شماره یک آشنا یا دوست را در بخش شماره گیر سریع تلفن همراه خود ثبت کنید تا در صورت بروز حادثه به سرعت بتوانید ارتباط برقرار کنید. در حین سفر سعی کنید هوشیار باشید تا هرگونه تغییر مسیر و رفتارهای ناگهانی را بتوانید پیش بینی کنید.

کلام آخر

البته ناگفته نماند که تمامی فرآیند سفر شما توسط شرکت خدمت رسان ضبط شده و به صورت آنلاین در حال بررسی است. همین امر موجب شده است سطح امنیت مسافران افزایش یابد و رفته رفته، مردم از تاکسی های اینترنتی استفاده بیشتری کنند.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)