تقسیم بندی مناطق استانبول به چه صورت است؟

تقسیم بندی مناطق استانبول

قبل از سفر هیجان انگیز به استانبول حتما از تقسیم بندی مناطق استانبول اطلاع داشته باشید، که به چه صورت و چگونه انجام شده است. توجه داشته باشید که جاذبه های گردشگری ترکیه بسیار زیاد است. شما نمی توانید در یک سفر چند روزه از تمام جاذبه های گردشگری آن بازدید کنید.

با یک برنامه ریزی عالی، هم می توانید به مکان های دیدنی استانبول سر بزنید و هم از مراکز خرید این شهر خرید های خود را انجام دهید.

 بهترین و پر بازدیدترین مناطق استانبول 

 • منطقه خلیج شاخ طلایی استانبول
 • منطقه بشیکتاش استانبول
 • منطقه سلطان احمد استانبول
 • منطقه آکسارای استانبول
 • منطقه لا للی استانبول
 • منطقه تکسیم,تقسیم استانبول
 • منطقه فیندیک زاده استانبول
 • منطقه شیشلی استانبول
 • منطقه تنگه بسفر استانبول

لاکچری ترین منطقه استانبول کدام است؟

منطقه ببک استانبول

ببک یکی از لوکس ترین منطقه های استانبول است. زیرا از آنجا تنگه بسفر به طور کامل مشاهده می شود. اگر با تور به این شهر آمدید، حتما به یاد داشته باشید هتل در ببک باشد، تا بتوانید از این منظره زیبا نهایت لذت را ببرید.

در این منطقه، کافه، رستوران، مغازه و پاساژ های بسیار لوکس و عالی قرار دارد. شما می توانید در نوار ساحلی ببک قدم بزنید و غروب زیبای بسفر را مشاهده کنید.

ببک به رستوران های معروفش شهرت دارد. این شهرت به سراسر ترکیه نیز راه پیدا کرده است. اکثر رستوران هایی که در فیلم ها مشاهده می کنید در این منطقه قرار دارد.

ببک در منطقه اروپایی ترکیه واقع شده است. پولدار ترین افراد در خانه های لوکس ببک زندگی می کنند. اگر می خواهید بازیگران ترک را ببینید، کافیست یک سر به این منطقه بزنید.

از طرفی به دلیل جذابیت ها و زیبای های ببک، بیشتر وقت ها در این منطقه ترافیک های سنگینی به وجود می آید.اگر جز افراد لوکس نشین هستید برای خرید ملک در ترکیه این منطقه بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود.

رستوران ها و مراکز خرید این منطقه دارای پارکینگ های وسیعی هستند. شما می تواندی وسیله نقلیه خود را در پارکینگ، این رستوران های بگذارید.

منطقه ی ببک استانبول

منطقه باکرکوی استانبول

باکرکوی در تقسیم بندی مناطق استانبول قرار گرفته است. این محله نیز در منطقه اروپایی استانبول قرار دارد و منطقه بسیار توریستی است. هر ساله تعداد زیادی گردشگر به این محله می آیند. بیشتر کسانی که در استانبول زندگی می کنند، باکرکوی را جزء بهترین مناطق برای زندگی در استانبول می نامند.

شما اگر می خواهید در این منطقه زندگی کنید به راحتی می توانید خانه دلخواه خود را، در کنار ساحل مرمر اجاره یا خریداری کنید.

همچنین این محله، از لحاظ ،تجاری بسیار مهم است و کافه رستوران و بازارهای لوکس زیادی دارد.

دسترسی های منطقه باکرکوی استانبول

 • دسترسی به دیگر مناطق از باکرکوی به آسانی انجام می شود.
 • فاصله باکرکوی تا میدان تکسیم حدود 45 دقیقه است.
 • فاصله باکرکوی تا بازار نیسان تاشی با اتوبوس حدود یک ساعت است.
 • از منطقه باکرکوی تا فرودگاه 10 دقیقه راه است.

منطقه امینونو استانبول

در یکی دیگر از تقسیم بندی های مناطق استانبول، به محله امینونو استانبول می رسیم. این محله در نزدیکی منطقه سلطان احمد قرار دارد و یکی از پر بازدید ترین مناطق استانبول می باشد.

فضای اسکله ای منطقه امینونو استانبول بسیار هیجان انگیز است. هر چند ساعت کشتی ها مسافران را پیاده می کنند. در رستوران های دریایی غذاهای دریایی سرو می شود و یکی از هیجان انگیز ترین فضاهای استانبول را به وجود می آورند.

محله امینونو در کجا قراردارد؟

این محله در میدان وسیعی پل گالاتا و مسجد قرار دارد. در سمت چپ مسجد بازاری به اسم بازار مصر است، که در آنجا می توانید انوع ادویه ها را تهیه کنید. هوای داخل بازار سرپوشیده، پر از عطر فلفل، زردچوبه هست و حال و هوای جالبی را رقم زده است. اگر از بازار اردویه خارج شوید، در روبه مسجدرستم پاشا را مشاهده می کنید.

منطقه شاخ طلایی استانبول

این محله به شاخ طلایی مشهور است. این خلیج یکی از مشهور ترین خلیج های طبیعی دنیا شناخنه شده است. شاید هزار سال باشد که در این محله داد و ستد و تجارت کشتی انجام می شود و همچنان اصالت خود را حفظ کرده است.

رستوران و کافه های بسیاری در شاخ طلایی و جود دارد که می توانید نهایت لذت را در آنجا ببرید.

تنگه بسفر استانبول

تنگه بسفر یکی از زیباترین مناطق استانبول به شمار می آید و یکی از معروف ترین مکان ها به شمار می آید. بیشتر توریست ها و گردشگران به این تنگه می آیند و زیبایی های آن نهایت استفاده را می برند.

تنگه بسفر

منطقه آکسارای استانبول

آکسارای یکی از قدیمی ترین مناطق این شهر می باشد و ارزانترین بازارها را می توانید در این محله پیدا کنید. همچنین گردشگران برای خرید به این منطقه می آیند. این شهر بافت قدیمی دارد و در منطقه آسیایی استانبول قرار گرفته است.

هتل ها در این منطقه ارزان است. اگر قصد مهاجرت به استانبول را دارید، آکسارای جز بهترین مناطق برای زندگی در استانبول می باشد.

محله لاله لی استانبول

یکی از شلوغ ترین مناطق در استانبول لاله لی است. در  این منطقه رستوران ها و کافه های ارزان قیمت وجود دارد. هم چنین هتل ها در این منطقه قیمت بسیار مناسبی دارند. به همین دلیل این منطقه پر از توریست می باشد. همچنین کیفیت غذا وهتل در این منطقه به شدت پایین است.

منطقه بشیکتاش استانبول

در این محله زیبا ترین هتل ها قرار دارد. بعضی از این هتل ها در زمان های قدیم به عنوان کاخ پادشاهان استفاده شده است. این هتل ها امروزه به هتل های لوکس و زیبایی تبدیل شده است.

وجود هتل ها و همچنین مراکز خرید لوکس باعث شده است نرخ خرید آپارتمان در این محله به شدت بالا برود. اما باز هم جزء بهترین مناطق برای زندگی در استانبول است.

منطقه سلطان احمد استانبول

محله سلطان احمد استانبول نیز جز قدیمی ترین محله های این شهر است. در این محله آثار باستانی بسیاری وجود دارد. هر گردشگری در طول سفر خود به این منطقه خواهد آمد.

سلطان احمد در بین مسجد ایاصوفیه مسجد آبی و دریای مرمره قرار گرفته است. همین امر اهمیت آن را چند برابر می کند.

منطقه تکسیم استانبول

هنگامی که می خواهید به استانبول سفر کنید، بازدید از منطقه تکسیم را از دست ندهید. تکسیم در ناحیه اروپایی استانبول قرار گرفته است و پر از بازار های زیبا و با قیمت مناسب است. همچنین رستوران های این شهر بسیار با صفا است. بیشتر مسافران از هتل هایی که در ناحیه تکسیم واقع شده است استفاده می کنند.

منطقه شیشلی استانبول

یکی از خوش آب و هوا ترین مناطقی در استانبول وجود دارد منطقه شیشلی استانبول است. این منطقه از لحاظ دسترسی به مناطق گردشگری و آثار باستانی در جایگاه خوبی قراردارد. این منطقه مورد توجه بسیاری از توریست ها است، زیرا با میدان تکسیم معروف فاصله آنچنانی ندارد.

منطقه شیشلی استانبول

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)