تقویم ترکیه 2022 و تعطیلات آن

تقویم ترکیه 2022
 

تقویم ترکیه 2022 موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. با توجه به اینکه تقویم ترکیه همانند کشورهای اروپایی و آمریکایی با تقویم میلادی محاسبه می شود، ماهم این تقویم را بررسی می کنیم و به رویدادهای مهم و تعطیلی های عمومی آن اشاره می کنیم.

اما پیش از هر چیزی نیاز است که یک نگاه کلی به تقویم داشته باشید و سپس به ادامه مقاله بپردازیم.

تعطیلات تقویم ترکیه 2022

تعطیلات تقویم ترکیه 2022

 

تعطیلات ترکیه سرجمع به 9 تعطیلی رسمی و 1 تعطیلی منطقه ای تقسیم می شوند. این تعطیلات شامل تعطیلات مناسبت های مذهبی، اعیاد، مناسبت های ملی و… می باشند که در ادامه به آنها به صورت مجزا اشاره می کنیم.

مسلماً اولین تعطیلی رسمی که با آن رو به رو هستیم، تعطیلی سال نو در ترکیه می باشد که در کشور ترکیه تنها 1 روز است.

سپس به موارد زیر می پردازیم:

  • 23 آپریل: روز کودک و حاکمیت ملی که تعطیلی رسمی می باشد.
  • 1 می: روز کار و همبستگی ملی که تعطیلی رسمی می باشد.
  • 2 تا 4 می: تعطیلات عید فطر
  • 19 می: روز بزرگداشت آتاتورک و آغاز جنگی که نتیجه آن، تأسیس حکومت ترکیه بود.
  • 9 تا 12 جولای: تعطیلات عید قربان
  • 15 جولای: روز دموکراسی و اتحاد ملی که تعطیلات رسمی می باشد.
  • 30 آگوست: روز پیروزی.
  • 29 اکتبر: روز جمهوریت.
  • 10 نوامبر: روز یادبود آتاتورک که تعطیلی منطقه ای می باشد و معمولاً با جشن های محلی همراه است.

بررسی تعطیلات تقویم ترکیه 2022

بررسی تعطیلات تقویم ترکیه 2022

علت بررسی این تعطیلات چیست؟ مسلماً ایرانیانی که قصد مهاجرت یا مسافرت به ترکیه را دارند باید از این تعطیلی ها با خبر باشند. از سوی دیگر دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه ها و دانش آموزان حاضر در مدارس ترکیه، باید از این تعطیلات با خبر باشند و در مراسمات مختلف شرکت کنند و رسم ادب را به جا آورند.

در این بین هم می توانید از تعطیلات خود برای رفتن به مسافرت استفاده کرده یا در فستیوال ها و مراسمات مخصوص آن مناسبت شرکت کنید.

اولین روز سال نو میلادی در ترکیه

اولین روز سال نو میلادی در ترکیه همانند تمامی کشورهای دنیا تعطیل می باشد و مردم به تفریح، دید و بازدید و جشن گرفتن مشغول می شوند. همانطور که اشاره کردیم، تعطیلی سال نو در ترکیه تنها 1 روز است.

روز کودک در ترکیه

روز کودک یکی از اعیاد رسمی کشور ترکیه می باشد و پس از پایه گذاری حکومت ترکیه، این روز را مخصوص کودکان شماردند و به عنوان هدیه، به سراسر کودکان دنیا اعطا کردند. این روز در تقویم ترکیه به عنوان روز کودک و تعطیل رسمی شناخته می شود.

روز کار و کارگر در ترکیه

از روز کار و کارگر، به عنوان روز وحدت و همدلی بین کارگران و مبارزه با بی عدالتی دولت های مختلف یاد می شود. این روز برای اولین بار در سال 1923 در کشور ترکیه تعطیل رسمی شد و از آن زمان تا به حال همچنان در تقویم ترکیه به عنوان تعطیل رسمی شناخته می شود.

عید فطر در ترکیه

یکی دیگر از اعیاد اسلامی و مهم در این کشور که در تقویم ترکیه 2022 به رنگ قرمز در آمده است، عید فطر می باشد. با توجه به اینکه عید فطر جزو مهم ترین رویدادهای مذهبی کشور ترکیه می باشد. پس از ماه مبارک رمضان به مدت 3 الی 4 روز تعطیل می باشد.

روز دموکراسی در ترکیه

روز دموکراسی و وحدت ملی، جزو تعطیلات رسمی در کشور ترکیه و تقویم ترکیه 2022 است. این روز پس از کودتای سال 2016 که در آن 240 تن از غیرنظامیان، پلیس و ارتش جان خود را از دست دادند، تعطیلی رسمی شناخته شد.

عید قربان در ترکیه

در تقویم ترکیه 2022، 4 روز پشت سر هم را قرمز می بینیم. یکی دیگر از اعیاد مهم مذهبی ترکیه، عید قربان می باشد. عید قربان برای مردم ترکیه از جایگاه بالایی برخوردار است و تعداد روزهای تعطیلی آن با توجه به درخواست دولت، کم و زیاد می شود.

جهت خرید ملک در ترکیه با ما درتماس باشید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)