آشنایی با جاذبه های تنگه بسفر استانبول

جاذبه های تنگه بسفر

جاذبه های تنگه بسفر از زیبایی بسیاری برخوردار هستند. اما قبل از اینکه به شرح جاذبه ها و مکان های دیدنی تنگه بسفر بپردازیم، بهتر است با خود تنگه بسفر کمی آشنا شوید. بسفر نام یکی از تنگه های شهر استانبول می باشد که دریای سیاه و مارمارا را به یکدیگر وصل کرده است. وجود قایق و کشتی های فراوان، این تنگه را به یکی از جاذبه های گردشگری استانبول تبدیل کرده است. نام دیگر تنگه بسفر، بوغاز است. تنگه ی بسفر از لحاظ ظاهری یک تنگه بسیار باریک می باشد. این تنگه به عنوان مهم ترین مسیرآبی شناخته شده که در بیشتر مناطق تنگه بسفر مسکونی شده است. مردم استانبول برای رفت و آمد خود از کشتی و قایق استفاده می کنند.

اگر قصد سفر به استانبول و یا خرید ملک در استانبول را دارید برای تماشای تنگه بسفر توصیه می کنیم شب را انتخاب کنید. چرا که در شب زیبایی این تنگه چند برابر شده و نمای رویایی مملو از نورپردازی را برای شما به ارمغان می آورد. طول بسفر 30 کیلومتر و عرض آن 700 متر می باشد. در مجاورت تنگه بسفر چند کاخ با شکوه به نام های: کاخ چراغان، دولما باغچه قرار گرفته که از لحاظ زیبایی بی نظیر هستند. علاوه بر اهمیت گردشگری، تنگه بسفر دارای اهمیت اقتصادی هم می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با جاذبه های مهم استانبول از جمله بسفر و بازار بزرگ استانبول آشنا کنیم.

جاذبه های تنگه بسفر

وجود تنگه بسفر یکی از دلایلی می باشد که گردشگران ترکیه را برای تفریح خود انتخاب کنند. جاذبه های دیدنی تنگه بسفر به شرح زیر می باشد:

برج گالاتا

یکی از برج هایی که از لحاظ زیبایی معماری زبانزد همگان است، برج گالاتا نام دارد. این برج از تاریخی ترین برج های ترکیه محسوب می شود. در بالای برج گالاتا رستورانی قرار گرفته که می توانید از بالای آن مناظر پایین برج را تماشا کرده و لذت ببرید. بیشتر گردشگران در هنگام غروب آفتاب به این برج می روند. چرا که در هنگام غروب آفتاب تنگه بسفر از زیبایی زیادی برخوردار است. تقریبا 700 سال از تاسیس این برج میگذرد. هدف از ساخت آن محافظت در برابر حمله کشتی های دشمن بوده است.

کاخ توپکاپی

از دیگر جاذبه های تنگه بسفر کاخ توپکاپی که در قرن 15 میلادی  بنا شده است. دستور ساخت این کاخ که بسیار اشرافی است را سلطان محمد دوم صادر کرد. این کاخ از معماری بسیار شیک و زیبایی برخوردار بوده که توانسته علاقه مندان به تاریخ را جذب خود کند. در کاخ توپکاپی کاشی های مزین شده با نگین وجود دارد که زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

کاخ توپکاپی

کاخ چراغان استانبول

اگر بخواهیم در مورد یکی دیگر از مهم ترین جاذبه های تنگه بسفر سخن بگوییم، می بایست به شرح کاخ چراغان بپردازیم. این کاخ در زمان عثمانی ساخته شده و در مدت طولانی به متروکه تبدیل شده است. رفته رفته این کاخ را از دوباره بازسازی کرده اند که در حال حاضر یک هتل پنج ستاره می باشد.

اتاق های موجود در این کاخ بسیار شیک و مدرن هستند. از ویژگی های مثبت آن، نزدیک بودن به فرودگاه آتاتورک است. جالب است بدانید که از تمامی این کاخ برای ساخت هتل استفاده نکرده اند. بخشی از آن به صورت تاریخی برجای مانده است. هریک از گردشگران که به  این هتل می روند نمی توانند از بخش تاریخی آن دیدن کنند و می بایست به صورت مجزا از آن بخش بازید کنند.

پل بسفر

یکی از دیگر جاذبه های تنگه بسفر، پل بسفر است. این پل راه ارتباطی میان آسیا و اروپا می باشد.

پل سلطان محمد فاتح

پل سلطان محمد فاتح

یکی از زیباترین جاذبه های استانبول پل سلطان محمد فاتح است. هدف از ساخت ای پل اتصال دو قاره به یکدیگر است. در حال حاضر پل سلطان محمد فاتح یکی از زیباترین پل های جهان محسوب می شود. نکته قابل توجه این است که رفت و آمد بر روی این پل با پای پیاده ممنوع است.

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول یکی از جاذبه های گردشگری استانبول بوده است. این بازار از قدیمی ترین بازارهای جهان محسوب می شود. در این بازار 61 گذر و حدود 3000 حجره وجود دارد. یکی از پر بازدیدترین جاذبه های استانبول بازار آن می باشد.

بازار بزرگ استانبول در کدام منطقه قرار دارد؟

بازار بزرگ استانبول در میان مسجد بایزید و نور عثمانیه واقع شده است. بهترین روش برای رفتن به بازار استانبول از طریق قطار شهری است. این بازار توسط سلطان محمد دوم در سال 1435 تاسیس شد. از همه نوع کالاهای قدیمی اعم از: فرش، چرم، منسوجات، طلا و سکه در آن یافت می شود.

اگر قصد سفر به استانبول دارید، دیدن از بازار بزرگ در استانبول را در لیست برنامه های خود قرار دهید. چرا که این بازار جزء با ارزش ترین جاذبه های گردشگری استانبول بشمار می رود.

 

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)