جاهای دیدنی ازمیر | راهنمای سفر به ازمیر

مکان های دیدنی ازمیر

جاهای دیدنی ازمیر جزء مواردی است که هنگام سفر به ازمیر نباید از آن غافل شد. قبل از اینکه از مکان های دیدنی ازمیر صحبت کنیم، چه بهتر که کمی درباره ازمیر بدانید و با این شهر بیشتر آشنا شوید. در ازمیر سبک مردم بسیار سنتی بوده که کاملا سبک زندگی آن ها نسبت به مردم استانبول متمایز است. اگر جزء افرادی هستید که از شلوغی و سر و صدا دوری می کنید، سفر به ازمیر را در لیست سفر های خود قرار دهید چرا که این شهر از سکوت و آرامش بالایی برخوردار است. توصیه می کنیم هنگام سفر به ازمیر، وقت خود را فقط به جاهای دیدنی آن محدود نکنید. در شهر ازمیر مکان های دیدنی زیادی وجود دارد که در این مقاله قصد داریم تمام جاذبه ها را برای شما شرح دهیم پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

جاهای دیدنی ازمیر

آب و هوای ازمیر

برای سفر کردن و لذت بردن از تفریحات ازمیر ترکیه بهتر است شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید و سپس اقدام خرید بلیط کنید. شهر ازمیر در بخش غربی جزیره آناتولی واقع شده و از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است. در زمستان آب و هوای ازمیر نسبتا سرد و بارانی و در تابستان هم نسبتا گرم می باشد. برای اینکه از وضعیت آب و هوای ازمیر بیشتر مطلع شوید، در ادامه چگونگی آب و هوا در چهار فصل را شرح خواهیم داد.

فصل بهار

در فصل بهار آب و هوای ازمیر کاملا ملایم بوده و هرچه به تابستان نزدیک تر می شود هوا گرم تر و آفتابی تر می شود.

فصل تابستان

در فصل تابستان آب و هوای ازمیر، نسبتا گرم و خشک است و اگر تمایل به بازدید از جاهای دیدنی ازمیر را دارید در این فصل از سفر کردن به ازمیر اجتناب کنید.

فصل پاییز

در اوایل پاییز آب و هوای ازمیر نسبتا گرم است که رفته رفته مطبوع و بارانی می شود.

فصل زمستان

زمستان های شهر ازمیر با برف همراه است و دمای هوا بین 12 الی 14 درجه سانتی گراد می باشد.

بهترین جاهای دیدنی ازمیر

از آنجایی که ازمیر ترکیه از اماکن و جاذبه های زیادی برخوردار است، ممکن است برای بازید تمامی آن ها وقت کافی نداشته باشید. اگر اولین بار است که به ترکیه سفر می کنید، توصیه می کنیم حتما به چند جاذبه گردشگری آن که سر بزنید. در ادامه مقاله می خواهیم محبوب ترین جاهای دیدنی ازمیر را شرح دهیم تا هنگام سفر به ازمیر آن ها را در اولویت قرار دهید.

حیات وحش ازمیر

حیات وحش ازمیر ترکیه در سال 2008 فعالیت خود را آغاز کرده و به یکی از باغ وحش های بزرگ اروپا تبدیل شده است. در این باغ وحش حیواناتی از جمله: فیل، شیر، ببر، پرندگان شکاری، کفتار و میمون نگهداری می شود. نکته قابل توجه این است که در این باغ وحش هیچ قفسی وجود ندارد و تمامی پرندگان در بیرون از قفس زندگی می کنند. باغ وحش ازمیر که یکی از بهترین جاهای دیدنی ازمیر محسوب می شود، در منطقه احمد پریشتینا واقع شده است.

موزه ماشین کی

اگر جزء افرادی هستید که به ماشین علاقه زیادی دارید، حتما به این جاذبه دیدنی سر بزنید. در این موزه خودرو های آنتیک و بسیار قدیمی نگهداری می شوند. موتور بنزهای موجود در این موزه توانسته گردشگران زیادی را شگفت زده کند.

پارک آبی ازمیر

پارک آبی ازمیر از دیگر مکان های دیدنی ازمیر است که تا مرکز شهر ازمیر 50 کیلومتر فاصله دارد. در این پارک انواع بازی های آبی هیجان انگیز وجود دارد که مناسب تمامی سنین طراحی شده اند. اگر از غرق شدن هراس دارید، خیالتان راحت باشد زیرا سرتاسر این پارک نجات غریق ها از شما مراقبت کرده و همه را کنترل می کنند.

جالب است بدانید پارک آبی ازمیر یکی از اماکن گذراندن تفریحات ازمیر ترکیه است که به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی است و شما در هر زمان که بخواهید می توانید به این پارک رفته و از آن لذت ببرید.

پارک آبی ازمیر

خیابان کوردون بویو

خیابان کوردون بویو یکی از زیباترین خطوط ساحلی ازمیر محسوب می شود. وجود کافه رستوران های ساحلی در این خیابان، زیبایی آن را چند برابر کرده است. در این خیابان مراکز خرید متعددی وجود دارد که البته اجناس آن ها از قیمت و ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند.

شهر باستانی افسوس ازمیر

شهر باستانی افسوس یکی از جالب ترین جاهای دیدنی ازمیر است که پیشنهاد می کنیم حتما از آن دیدن کنید. اگر به تاریخ و تمدن علاقه زیادی دارید، شاید برایتان بهترین جاذبه گردشگری در ازمیر محسوب شود. در شهر باستانی افسوس تعداد زادی از مجسمه های تاریخی دوران یونان باستان قرار دارد که نیم بیشتر آن تخریب شده اند.

عمارت بیرگی کاکی راگا

اگر جهت لذت بردن از تفریحات ازمیر ترکیه، به این شهر سفر کردید، از بازدید عمارت بیرگی کاکی راگا غافل نشوید. این عمارت به دست شریف علی آقا ساخته شده که سبک آن از دیگر عمارت های تاریخی ازمیر کاملا متمایز است.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)