جاهای دیدنی ترابزون را بیشتر بشناسید!

ترازبون

 جاهای دیدنی ترابزون از زیبایی خاصی برخوردار هستند. اما قبل از شرح آنها بهتر است کمی درباره شهر ترابزون صحبت کنیم. ترابزون یک شهر ساحلی می باشد که در مجاورت دریای سیاه و در بخش شرقی ترکیه قرار دارد. قرار گیری این شهر در مسیر جاده ابریشم باعث شد تا به یکی از جاذبه های تاریخی و طبیعی تبدیل شود. پایتخت شهر ترابزون، ترابزون است. از آنجایی که از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار بوده، به یکی از شهر های مهم ترکیه تبدیل شده است. در این شهر زیبا روستا و صومعه هایی به چشم می خورند که از حیث زیبایی بی نظیر هستند و هرساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران می باشد.

جاهای دیدنی ترابزون

شهر ترابزون به موجب اینکه در سال های گذشته پایتخت امپراطوری ترابزون بوده، به عنوان یک شهر بندری از اهمیت بالایی برخوردار است. همانطور که در بالا اشاره کردیم این شهر در مجاورت جاده ابریشم قرار دارد. این موضوع باعث شده تا در آن از همه ملیت های مختلف وجود داشته باشد. در حال حاضر آثار به جای مانده از تاریخ ترابزون در گوشه گوشه آن قابل رویت است که می توان از تماشای آن ها لذت برد. ما در این مقاله قصد داریم تا مکان های دیدنی ترابزون ترکیه را برای شما شرح دهیم پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

جاهای دیدنی ترابزون

جاهای دیدنی ترابزون

از مکان های دیدنی شهر ترابزون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قلعه ترابزون
  • صومعه سوملا
  • موزه ایا صوفیه ترابزون
  • صومعه وازلون
  • قصر آتاتورک
  • اوزون گول
  • بازار بدستن
  • بزتپه

قلعه ترابزون

یکی از مکان های دیدنی ترابزون ترکیه، قلعه ترابزون است که از دوران بیزانس قدمت دارد. قلعه ترابزون متشکل از سه قلعه می باشد که بالغ بر 2000 سال قدمت دارند و در گذشته به قلعه شهر شهرت داشته است. قلعه های میانی و پایینی قلعه ترابزون به دست الکسیوس دوم بنا شده است. اما در هنگام ورود به این قلعه امضای سلطان عثمانی(محمد دوم) به چشم می خورد.

صومعه سوملا

از آنجایی که صومعه سوملا از بنای بسیار شگفت انگیز و زیبایی برخوردار است، می توان یکی از بهترین جاهای دیدنی ترابزون نامید. این صومعه بر روی صخره شیبدار بنا شده است. جالب است بدانید صومعه سوملا وقف حضرت مریم می باشد که 386 سال بعد از میلاد ساخته شده است. ساخت این بنا در ارتفاعات 1200 متری بر بالای پارک ملی آلتیندره موجب شد تا زیبایی آن چند برابر شود.

موزه ایا صوفیه ترابزون

این موزه در گذشته، یک کلیسا جهت عبادت ارتدوکس های یونانی بوده است و در سال 1584 آن را بازسازی و به یک مسجد تبدیل کرده اند. موزه ایا صوفیه در کنار دریا واقع شده است که قدمت آن به قرن سیزدهم باز می گردد. در حال حاضر یکی از زیباترین جاهای دیدنی ترابزون و نمونه معماری دوره بیزانس محسوب می شود. 

صومعه وازلون

قدمت این صومعه به 270 سال بعد از میلاد بر می گردد. در زمان های گذشته از ثروتمند ترین صومعه های ترکیه محسوب می شده که در سال 1922 به طور کامل تخریب شد. در حال حاضر آثار بر جای مانده از این روستا آن را به یکی از مکان های دیدنی ترابزون ترکیه تبدیل کرده است.

قصر آتاتورک

از زیباترین عمارت هایی که در سال 1942 ساخته شده است، قصر آتاتورک می باشد. رفته رفته در سال 1890 این قصر به بانک تبدیل شد. همچنین در سال 1987 قصر آتاتورک به عنوان یک موزه باستان شناسی و مردم شناسی شناخته شده است.

اوزون گول

یکی از معروف ترین مکان های دیدنی ترابزون ترکیه، روستای اوزون گول است که در جنوب شهر ترابزون واقع شده است. در وسط این روستا دریاچه ای بزرگ قرار دارد که زیبایی آن را چند برابر کرده است. بیشتر مردم ترابزون و همچنین گردشگران، از اوزون گول برای استراحت و کوهنوردی استفاده می کنند.

بازار بدستن

از دیگر جاهای دیدنی ترابزون می توان به بازار بدستن اشاره کرد. این بازار مربوط به دوران عثمانی بوده و یکی از قدیمی ترین سازه های ترابزون بشمار می رود. در بازار بدستن می توان انواع ادویه جات، صنایع دستی و خوراکی های خوشمزه یافت. اگر قصد سفر به ترابزون دارید، پیشنهاد می کنیم حتما از بازار بدستن دیدن فرمایید.

بازار بدستن ترابزون

بزتپه

اگر بر روی بزتپه بایستید به راحتی شهر ترابزون و دریای سیاه برایتان قابل رویت است. تماشای غروب بزتپه از لذت های وصف ناشدنی است که توصیه می کنیم برای تماشای بزتپه، در هنگام عصر به آنجا بروید.

مسجد و آرامگاه گلبهار خاتون

مسجد گلبهار خاتون جزء کهن ترین آثار باقی مانده از تاریخ می باشد. علت نامگذاری این مسجد نام مادر سلطان یاوُز سلیم اول می باشد. مسجد گلبهار خاتون فعالیت خود را از سال 1514 آغاز کرد که امروزه فقط آرامگاه گلبهار خاتون از آن بر جای مانده دیگر بخش های عمارت تخریب و ویران شده اند. در معماری این مسجد از سنگ های خاکستری و سفید استفاده شده است.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)