خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

خرید ملک در ترکیه با وام

یکی از راه‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید؛ دریافت وام بانکی است که شرایط خاص خودش را دارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تمامی مواردی که باید در خرید ملک در ترکیه باوام بانکی را به شما بگوییم و در مورد آن‌ها توضیحات کاملی را دهیم تا به آگاهی کامل در این زمینه برسید.

آیا شهروندان ایرانی می‌توانند برای خرید ملک در ترکیه وام بگیرند؟

بسیاری از ایرانیانی قصد مهاجرت به ترکیه را دارند؛ با مشکل کمبود نقدینگی و مبلغ مالی برای خرید ملک در این کشور مواجه هستند. این افراد می‌توانند از این روش برای جبران این کمبود استفاده کنند و مبلغ مالی خودشان را به طور کامل فراهم کنند.

دقت کنید که مبلغ وام دریافتی توسط شما نباید بیشتر از یک‌ سوم درآمدتان در این کشور باشد؛ در غیر اینصورت امکان دریافت وام بانکی برای خرید ملک در ترکیه را نخواهید داشت.

خرید ملک در ترکیه با وام

مزایای خرید ملک در ترکیه با استفاده از وام بانکی ترکیه چیست؟

خرید ملک در ترکیه مزیت‌های زیادی دارد که باعث می‌شود تا افراد زیادی آن را انتخاب کنند. در این قسمت برخی از مهم‌ترین آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم تا به آشنایی کاملی در موردشان برسید.

1- امکان حفظ ارزش سرمایه

اقتصاد ترکیه نیز با تورم بالایی روبه‌رو است. همین موضوع باعث می‌شود تا ارزش سرمایه‌های اشخاص ساکن در این کشور روز به روز کاهش پیدا کنید؛ اما این افراد اگر سرمایه خودشان را به سمت ملک بیاورند؛ می‌توانند از این اتفاق جلوگیری کنند. در صورت کافی‌نبودن مبلغ برای خرید خانه نیز می‌توانند برای دریافت وام بانکی اقدام کنند.

2- امکان دریافت اقامت پس از اتمام اقساط بانکی

افرادی که بااستفاده از وام بانکی خانه در ترکیه می‌خرند؛ می‌توانند در صورت وجود شرایط، پس از اتمام اقساط وام موردنظر نسبت به دریافت اقامت موقت یا شهروندی اقدام کنند و از خدمات زیرمجموعه آن‌ها نهایت استفاده را ببرند.

امکان دریافت اقامت پس از اتمام اقساط بانکی

شرایط دریافت وام مسکن در ترکیه به چه صورتی است؟

برای خرید ملک در ترکیه باوام بانکی باید شرایط خاصی را داشته باشید؛ وگرنه این امکان به شما تعلق نخواهد گرفت. در ادامه این شرایط را به طور کامل و دقیق برای شما بیان خواهیم کرد.

1- کم‌تر از 70 سال سن داشته باشید

افراد بالای 70 سال بازنشسته حساب می‌شوند و امکان بازپرداخت وام را به سختی خواهند داشت. به همین بانک‌های ترکیه‌ای تنها به افراد زیر 70 سال وام بانکی برای خرید ملک را پرداخت می‌کند.

2- سابقه اعتباری خوبی داشته باشید

قبل از اعطای وام به شما، سابقه پرداخت‌های بانکی و کارت‌های اعتباریتان در کشور ترکیه بررسی می‌شود تا از خوش‌حساب‌بودن فرد اطمینان کامل حاصل شود. در صورت وجود دیرکرد، وام را به سختی پرداخت می‌کنند یا اصلا درخواستان را قبول نمی‌کنند.

3- مدت زمان بازپرداخت وام از 3 تا 15 سال است

شما می‌توانید باتوجه به شرایط خودتان شرایط باز پرداخت وام‌های مختلف را بررسی کنید. اما به طور معمول مدت زمان بازپرداخت آن‌ها بین 3 تا 15 سال است که به میزان وام گرفته‌شده بستگی زیادی دارد.

4- امکان دریافت وام ارزی را نیز خواهید داشت

بانک‌های ترکیه‌ای این امکان را برای افراد فراهم کرده‌اند تا بتوانند وام خودشان را به ارزهای مختلف مانند دلار یا یورو دریافت کنند و در این جهت با محدودیت خاصی روبه‌رو نباشند که بسیار مفید به شمار می‌آید.

5- نرخ سود وام مسکن در ترکیه چقدر است؟

نرخ سود وام مسکن در بانک‌های مختلف متفاوت است؛ اما در محدوده 8 تا 12 درصد قرار دارد و از آن کم‌‍تر یا بیشتر نمی‌شود. برای تعیین مبلغ دقیق سود بانکی نیز باید مشخص شود که چقدر وام را از کدام بانک دریافت خواهید کرد.

نرخ سود وام مسکن در ترکیه

مدارک لازم برای دریافت وام بانکی چیست؟

در قسمت‌های قبلی در مورد شرایط خرید ملک در ترکیه باوام بانکی و نرخ سود آن صحبت کردیم و آگاهی کاملی در موردشان به شما دادیم. در این قسمت قرار است که در مورد مدارک لازم برای دریافت وام بانکی و آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

 • ترجمه پاسپورت خریدار به زبان ترکی
 • کپی پاسپورت فروشنده
 • کپی سند برای اثبات حق مالکیت
 • شماره مالیات ترکیه (متقاضی باید برای دریافت شماره مالیات ترکیه به اداره مالیات شهر مورد نظر درخواست بدهد).
 • داشتن حساب در یکی از بانک‌های ترکیه‌ای
 • گواهی حقوق خریدار توسط کارفرما
 • تکمیل فرم‌های مربوط به درخواست وام
 • صورت حساب بانک از هر بانکی که درآمد سه ماه گذشته شما را نشان می دهد
 • گزارش ارزیابی ملک (باید توسط کارشناس بانک آماده شود)
 • گواهی تایید آدرس ( سند معتبر: اجازه اقامت، کارت شناسایی یا قبض آب. معمولا قبض آب رایج‌ترین موردی است که نام و آدرس شما را نشان می‌دهد)
 • اطلاعات، اسناد مالکیت و سایر درآمدها

مدارک لازم برای دریافت وام بانکی

برای دریافت وام مسکن در ترکیه باید چه مراحلی را طی کرد؟

برای دریافت وام بانکی برای خرید ملک در ترکیه باید مراحلی را طی کنید که در این قسمت آن‌ها را به طور مختصر و مفید برای شما توضیح خواهیم داد.

قدم اول: انجام تحقیقات

در قدم اول نیاز است که در مورد  پروژه‌های مسکونی و شهرهای مختلف تحقیق کنید تا بتوانید هم شهر موردنظر و هم پروژه مناسب را پیدا کنید تا بتوانید بعد از آن برای انجام بقیه کارهای آن اقدامات لازم را انجام دهید.

قدم دوم: انتخاب بانک موردنظر برای دریافت وام

بعد از طی‌کردن مرحله قبل باید به سراغ بررسی بانک‌های مختلف وام‌های آن‌ها بروید تا وام موردنظرتان را پیدا کنید.

قدم سوم: آماده‌سازی مدارم لازم برای دریافت وام از بانک موردنظر

پس از انتخاب وام موردنظر باید مدارک لازم برای آن را آماده‌سازی کنید؛ زیرا کمی این موضوع زمان‌بر است و باید قبل اقدام برای وام، آن‌ها تهیه کنید.

قدم چهارم: ارزیابی ملک از طرف کارشناس بانک مربوطه

بعد از اینکه مدارک موردنظر را به بانک مربوطه تحویل دادید؛ آن‌ها برای ارزیابی ملک کارشناسی می‌فرستند تا ارزش خانه را تأیید کند و به آن‌ها گزارش آن را ارائه دهید.

قدم پنجم: دریافت وام خرید مسکن

در آخرین مرحله و بعد از طی‌کردن تمامی این مراحل درخواست شما قبول خواهد شد و می‌توانید خرید ملک در ترکیه باوام بانکی را به انجام برسانید و از این جهت با مشکلی روبه‌رو نباشید.

دریافت وام خرید مسکن

نکاتی در هنگام خرید ملک در ترکیه باوام باید در نظر بگیرید

 • در این روش ملک توسط بانک خریداری می‌شود و بعد به صورت اقساطی آن را به شما خواهد فروخت
 • سند ملک خریداری‌شده با این روش به نام شما خواهد خورد؛ اما تا پایان باز پرداخت در رهن بانک باقی می‌ماند

در مورد خرید ملک در ترکیه با وام بانکی اطلاعات لازم را کسب کنید

خرید ملک در ترکیه با وام بانکی یکی از بهترین روش‌ها برای کسانی است که سرمایه کافی برای این کار را ندارند؛ یا می‌خواهند ارزش پول خودشان را حفظ کنند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم؛ در صورت نیاز حتما شرایط مختلف آن را در این مقاله مطالعه کنید.

شما می‌توانید برای خرید ملک در ترکیه نیز به آسیاملک مراجعه کنید  و در صورت وجود هرگونه سوالی آن را با استفاده از شماره‌های موجود در سایت با ما مطرح کنید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)