خیابان استقلال استانبول | مشهورترین خیابان ترکیه

خیابان استقلال استانبول

اگر از شما سوال کنند که مهم ترین و معروف ترین خیابان تهران، کجاست، قطعا نام خیابان ولیعصر را به زبان می آورید. در ترکیه و مخصوصا شهر استانبول هم اگر از بومیان و گردشگران، سوال کنید، معروف ترین خیابان استانبول کجاست، پاسخی جز خیابان استقلال یا Istiklal ندارند. در این مقاله قصد داریم شما را به طور کامل با خیابان استقلال استانبول، آشنا کنیم.

خیابان استقلال در استانبول یک خیابان پررفت و آمد است و در واقع این خیابان، شلوغ ترین خیابان ترکیه به شمار می رود. به ترکی Istiklal Caddesi یا به انگلیسی Avenue Independence نیز شناخته می شود، هر کسی که از این شهر بازدید می کند، باید حداقل یک روز را در این خیابان 1.4 کیلومتری و همه کوچه های فرعی منتهی به آن گشت و گذار کند تا سفری دلنشین را در این شهر، برای خود، رقم بزند. شما می توانید، معروف ترین غذاهای ترکیه ای را در این خیابان با هزینه کم خریداری کنید.

این خیابان از صبح تا شب شلوغ است و کمتر زمانی پیش خواهد آمد که این خیابان را خلوت، ببینید. استقلال نه تنها بی نظیر، تمیز و یکنواخت است، بلکه ساختمانهای آن، یک داستان تاریخی برای گفتن دارند که بیشتر مربوط به دوران عثمانی است. بزرگان، فرهیختگان و افراد متمول که اغلب در آن رفت و آمد می کردند، این مکان را پاتوق خود می دانستند.

پس از جنگ استقلال ترکیه در سال 1923، این خیابان به خیابان استقلال تغییر نام داد اما در دهه 1970، بی توجهی مردم و مسئولین این شهر، این خیابان را به منطقه نامطلوبی برای زندگی و پیشرفت، تبدیل کرده بود. در دهه 1990، شورای محلی استانبول تصمیم گرفتند تمام تلاش خود را انجام دهند تا این خیابان را به جایگاه خود برسانند تا هر فردی با نام بردن خیابان استقلال استانبول، بهترین و معروف ترین خیابان کشور ترکیه را به خاطر بسپارند. 

اگر می خواهید بدانید که در مواجه با این خیابان، باید چه کارهایی انجام دهید و از کجاها دیدن کنید، با ما در ادامه این مقاله، همراه باشید.

1) کلیساها و مساجد مشهور

کلیساها و مساجد مشهور

یکی از جاهای دیدنی خیابان استقلال استانبول ترکیه، کلیساها و مساجد آن است. کلیساهای زیادی در این منطقه وجود دارد، اما بزرگترین و بهترین کلیسای آن، کلیسای سنت آنتونی پادوا است. معماری نئوگوتیک ونیزی در داخل زیبایی خاصی را درون آن، ایجاد کرده است. این کلیسا یکی از بهترین مکان های عبادت برای مسیحیان کشور ترکیه و یکی از جاهای دیدنی خیابان استقلال استانبول است.

اگر مسیحی باشید، می توانید روزهای یکشنبه جذاب و خاصی را در این خیابان بگذرانید و از کلیساهای مختلف آن لذت ببرید. درک تاریخچه چند فرهنگی استانبول در بعضی مواقع دشوار است، اما این یک روش عالی برای درک و فهم چگونگی شکل گیری ادیان مختلف در طول زمان در تاریخ این شهر است.

2) خرید از خیابان استقلال استانبول

خرید از خیابان استقلال استانبول

معمولا در این خیابان، شما اکثرا برندهای برتر را می بینید که سعی می کنند در رقابتی تنگانگ، اجناس و کالاهای مختلف خود را به فروش برسانند. این خیابان مخصوص فروش کالای خاصی مانند لباس نیست و شما کالاهای زیادی را از جمله لباس، آلات موسیقی، دکوراسیون داخلی منزل، لوازم ورزشی و عطر و … را می بینید. به گفته بسیاری از گردشگران و البته به تجربه شخصی بنده، اگر کالایی با قیمت مناسب می خواهید، بهتر است که از فرعی های منتهی به این خیابان استفاده کنید.

3) عکاسی در خیابان استقلال

عکاسی در خیابان استقلال

چون خیابان استقلال استانبول نمای جذاب و دیدنی دارد، بسیار ایده آل برای عکاسان تازه کار و با تجربه است که می خواهند نگاه عمیق تری به زندگی روزمره در استانبول داشته باشند. این زیبایی خاص برای عکاسی از خیابان استقلال شروع می شود، به سمت منطقه برج گالاتا و برجسته ترین بناهای تاریخی گذشته ادامه خواهد داشت و شما در کنار این عکاسی ها، زندگی شهری در این منطقه را بهتر درک می کنید.

البته گروه های زیادی برای عکاسی در این خیابان هستند و شما می توانید با آن ها هماهنگ کنید تا با تکنیک های خاص خود، بیادماندنی ترین تصاویر را از شما بگیرند.

4) موزه مولوی؛ شاعر ایرانی

یکی از جاهای دیدنی خیابان استقلال استانبول، موزه مولوی شاعر بزرگ ایرانی است. موزه مولوی اقامتگاه سابق دراویش و عارفان استانبول است که در بخش های مختلف آن به نمایش لباس، ابزار و کتاب مختلف مشغول هستند. آنها همچنین نمایش های در قالب معرفی زندگی این افراد، برگزار می کنند که مراسم باستانی سما را نیز شامل می شود. این موزه بینشی عالی نسبت به فرقه تصوف اسلام و مولوی است که به عنوان یکی از بزرگترین شاعران جهان نیز شناخته می شود.

5) تندیس استقلال

بنای یادبود استقلال در میدان تقسیم قرار دارد. انعکاسی از جنگ استقلال ترکیه است که بسیاری از ترک ها از آن بسیار با احترام یاد می کنند. این نماد برای اولین بار در سال 1928 ساخته شده است که جالب است بدانید که در آخر هفته ها، تا 3 میلیون نفر از کنار این مجسمه عبور می کنند.

6) گالری های هنری خیابان استقلال استانبول

گالری های هنری خیابان استقلال استانبول

در خیابان های پشتی خیابان استقلال، گالری های هنری مانند موزه Pera و نمایشگاه های کوچکتر مانند Misir Apartmani در منطقه گالاتا، هنرمندان آینده و بین المللی ترک را به نمایش می گذارد. استودیوی تور استانبول، تور پیاده روی را اجرا می کند و می توانید از آن برای بازدید از دیدنی های این خیابان، استفاده کنید. اما مهمترین چیز این است که موزه پرا همچنین یکی از گرانترین نقاشی های ترکیه که مربی لاک پشت توسط عثمان بی حمدی است را در خود جای داده است.

سخن پایانی

 خرید ملک در ترکیه بهتر راه برای اخذ اقامت کشور است تا بتوانید از تمام این امکانات مراکز تفریحی ، امکانات رفاهی برخوردار شوید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)