داروهای غیر مجاز برای سفر به ترکیه | 8 دارو غیر مجاز

داروهای غیر مجاز در ترکیه
داروهای غیر مجاز برای سفر به ترکیه متعدد هستند و مسلماً افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، نمی توانند آن ها را همراه خود داشته باشند. هرکجای دنیا که بخواهید پا بگذارید، ابتدا باید قوانین و مقررات آنجا را بدانید. مواردی که باید هنگام سفر به ترکیه به آن توجه کنید، داروهای مجاز هستند که شما می توانید همراه خود داشته باشید و داروهای غیر مجازی که اجازه ندارید آنها را همراه خود به این کشور ببرید.

اگر پلیس متوجه شود که شما این داروها را همراه خود دارید، برخوردهای مختلفی با شما خواهد داشت، اما مواردی همچون جریمه نقدی یا حبس، به چشم خورده.

در ادامه لیست داروهای غیر مجاز برای سفر به ترکیه را برای شما عزیزان آماده کرده ایم تا در هنگام سفر، به مشکلی بر نخورید.

لیست داروهای ممنوعه در ترکیه

لیست داروهای ممنوعه در ترکیه

ماری جوانا

در کشور ترکیه، استفاده از ماری جوانا، که ماده ای روان گردان است، ممنوع بوده و به همراه داشتن آن ممنوع می باشد. پس ماری جوانا اولین داروی ممنوعه برای سفر به ترکیه در لیست ما است.

بنادریل

بنادریل داروی ضد آلرژی است و معمولاً سوزش گلو، آبریزش بینی، قرمزی چشم و عارضه های بدین شکل را از بین می برد. جالب است که در ظاهر، این دارو هیچ مشکلی ندارد، اما جزو لیست داروهای غیر مجاز در فرودگاه ترکیه است.

داروهای ترک اعتیاد

داروهای ترک اعتیاد عموماً در دسته بندی داروهای آرام بخش قرار می گیرند و ورود داروهای آرام بخش به ترکیه ممنوع می باشد. به عنوان مثال، داروی متادون که جزو داروهای مؤثر در ترک اعتیاد است، از نمونه داروهایی می باشد که اجازه وارد کردن آن را ندارید.

داروهای آرام بخش

یکی از دسته داروهای غیر مجاز در سفر به ترکیه، داروهای آرام بخش هستند. هر نوع دارو آرام بخش به هر شکل مانند شربت، قرص، کپسول، آمپول و… با هر دوزی، چه قوی و چه ضعیف، در این کشور ممنوع و غیر مجاز است.

حتی کدئین که جزو دسته آرام بخش های ضعیف با دوز پایین است، غیر مجاز می باشد و نباید آن را در سفر به ترکیه به همراه خود داشته باشید.

همراه داشتن مقدار زیادی دارو

علاوه بر اینکه نباید موارد موجود در لیست داروهای غیر مجاز در فرودگاه ترکیه را به همراه داشته باشید، حمل مقدار زیادی دارو هم ممنوع می باشد. اگر شما طبق دستور پزشک مجبور به استفاده از دارویی هستید که باید در سفر هم از آن استفاده کنید، می بایست نسخه پزشک همراه خود داشته باشید.

اما به طور معمول، شما حق همراه داشتن مقدار زیادی دارو را ندارید و در صورت مشاهده، ممکن است برخورد جدی با شما شود. علت آن هم این است که، همراه داشتن مقدار زیاد دارو، قاچاق محسوب می شود و ممکن است مانع ورود شما به این کشور شوند.

جهت مشاوره خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

ترامادول

ترامادول هم از خانواده آرام بخش ها است. این دارو که برای تسکین دردهای ضعیف و قوی مؤثر می باشد، جزو داروهای غیر مجاز برای سفر به ترکیه است و نام آن در لیست مسئولان به صورت جداگانه و با تأکید زیادی نوشته شده است.

آدرال و ریتالین

آدرال و ریتالین برای آرامش اعصاب استفاده می شوند و از داروهای اعصابی هستند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. اما با توجه به اینکه در ترکیبات این داروها، از مواد آرام بخش استفاده شده، ورود آن به ترکیه غیر مجاز بوده. اما اگر طبق دستور پزشک مجبور به استفاده از آدرال و ریتالین داروها هستید، برای اینکه دچار مشکل نشوید، بهتر است به دنبال یک دارو جایگزین باشید که در لیست داروهای غیر مجاز سفر به ترکیه نباشد.

ویکس و سودافد

ویکس و سودافد داروهای خطرناکی نیستند و جزو آرام بخش ها هستند. دوز ویکس و سودافد پایین بوده و در ایران، بسیاری از افراد حتی بدون دستور پزشک، آن را خریداری کرده و استفاده می کنند. اما هر دوی آنها جزو داروهای غیر مجاز در سفر به ترکیه هستند.

نحوه بردن داروی غیر مجاز به ترکیه از راه قانونی

نحوه بردن داروی غیر مجاز به ترکیه از راه قانونی

ممکن است شما مجبور به سفر به ترکیه باشید و در عین حال از داروهای غیر مجاز ترکیه که بالاتر نام بردیم استفاده می کنید. حال باید چه کرد؟

خب مسلماً باید راه حلی برای این موضوع وجود داشته باشد تا شما بتوانید بدون مشکل، هم سفرتان را از دست ندهید، هم از داروهایی که طبق دستور پزشک استفاده می کنید محروم نشوید و برایتان اختلالی ایجاد نشود.

در اولین مرحله شما باید به پزشک خود مراجعه کنید و از او درخواست کنید که اگر امکان دارد، دارویی جایگزین برای شما تجویز کند که مورد تایید گمرک ترکیه باشد و جزو داروهای غیر مجاز برای سفر به ترکیه نباشد. اگر پزشک شما موافقت کند که مشکلی ندارید، اما اگر به شما گفت به هیچ عنوان نمی توانید از داروی جایگزینی استفاده کنید، بازهم نگران نباشید.

در قدم بعدی شما باید از پزشک خود بخواهید نسخه جدیدی با مشخصات زیر برای شما به صورت دقیق بنویسد. البته این نسخه را زمانی پزشک شما می تواند ارائه دهد که زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرارگرفته و مورد تایید باشد.

  • نام دارو
  • نام علمی دارو
  • اطلاعات کامل شما
  • نام بیماری
  • روش مصرف دارو
  • دوز مصرفی

سپس نسخه را به ترکی ترجمه کرده و همراه با مدارکتان به سفارت ترکیه می برید. در این صورت شما می توانید به صورت قانونی، دارو مصرفی خود را به ترکیه ببرید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که فرآیند تایید نسخه و دارو ممکن است 3 / 4 روز طول بکشد.

امیدواریم توانسته باشیم سؤال اینکه داروهای غیر مجاز برای سفر به ترکیه چی هستند را به خوبی پاسخ داده باشیم و شما عزیزان چالشی با این موضوع نداشته باشید.

جهت مشاوره خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)