هر آنچه که درباره منطقه باغچی ایولر در استانبول باید بدانید

منطقه باغچی ایولر در استانبول

باغچه ایولر به معنی خانه های دارای باغ است. همان طور که از اسمش پیداست درگذشته خانه های این محله ،ویلایی و بیشتر آن ها داری باغ ها زیبا بوده است. منطقه باغچی ایولر در استانبول یکی از بزرگترین محله های ترکیه در بخش اروپایی است. و حدود 5 درصد از مساحت استانبول را در بر می گیرد. اگر علاقه مند به زندگی در این محله زیبا هستید، می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

منطقه باغچی ایولر در استانبول

موقعیت جغرافیایی این منطقه

محله باغچه اویلر دارای 16 کیلومتر مربع است. و با محله های باغجیلار، باکرکوی، گونگورن و زیتون بورنو و کوچوک چکمجه همسایه است. محله باغچه کوی 11 محله مسکونی در خود جای داده است.

این محله به دلیل نزدیک بودن به مرکز شهر استانبول دارای اهمیت زیادی است. زمان رسیدن به فرودگاه از این محله 10 دقیقه خواهد بود. به همین دلیل است کسانی به استانبول سفر می کنند، ترجیح آن ها اقامت در این محله است. شما می توانید، برای سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت این منطقه را در نظر بگیرید. زیرا خانه های این منطقه دارای امکانات رفاهی عالی می باشند. و مناسب لوکس نشینان است. بیشتر افرادی که قصد مهاجرت دارند منطقه باغچی ایولر در استانبول را به دیگر مناطق ترجیح می دهند.

جایگاه باغچه ایولردر گذشته

در دوران بیزانس ، باغچه ایولر یکی از مهم ترین نواحی بوده است. زیرا امپراطورهای آن زمان در کلیساهای که در این محل قرارداشت اند؛ تاج گذاری خود را انجام می دادند. کلیسای آویوس، اونجلیستس و لونیس 3 کلیسای که تاج گذاری در آنجا انجام می گرفت. در آن دوران ،محل فرماندهی سپاه بیزانس ها در محله باغچه ایولر بوده است. نکته بسیار مهمی که در این باره وجود دارد، نداشتن اماکن تاریخی بسیار است. زیرا بعد از به روی کار آمدن عثمانی باهیچه ایولر اهمیت خود را از دست و در آن زمات تلاشی زیادی برای نگهداشتن این اماکن انجام ندادند.

در سال 1960 بود که منطقه باغچی ایولر در استانبول جان تازهای گرفت. دلیل آن سرمایه گذاری تجاری در آن جا بود. در آن زمان اولین شهرک های صنعتی در این محله تاسیس شدو در ادامه چند شرکت مهم در این این محل شروع به کار کردند. چنین عوامل باعث شد جمعیت باغچه ایولر روز به روز افزایش پیدا کند. این افزایش جمعیت باعث ساخته شدن خانه های زیادی در این منطقه شد. همچنین مغازه های زیادی شروع به فعالیت کردند.

این محله به دلیل وجود شهرک سازی هدفمند محله بسیار آرام و خوبی برای زندگی خانوادگی است.

جایگاه باغچه ایولر در ترکیه امروزی

جایگاه باغچه ایولر

همان طور که گفتیم منطقه باغچی ایولر در استانبول، از گذشته تا به امروز دچار تغییرات بسیاری شده است. اما امروزه این محله یکی از پر اهمیت ترین مناطق موجود در ترکیه می باشد. باهیچه یک ناحیه صنعتی به شمار می رود و در اقتصاد ترکیه نقش اساس را ایفا می کند. کارخانه کوکاکولا در ترکیه در این محله تاسیس شد.

وجود، بیمارستان های دولتی و خصوصی و مراکز درمانی بسیاری که در این منطقه ساخته شده است به اهمیت این شهر افزوده است.

باغچه ایولر را به منطقه آموزشی استانبول می شناسند، زیرا مدارس و دانشگاهای معتبری در این منطقه وجود دارد.

دانشگاهای معتبر باغچه ایولر عبارتند از:

  • پردیس دانشکده اقتصاد و علوم اداری دانشگاه مارمارا
  • پردیس üirinevler دانشگاه کولتور (Kültür)
  • دانشکده مقدماتی و دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آیدین
  • و دانشکده مقدماتی زبان انگلیسی دانشگاه کادیر هاس (Kadir Has)

همچنین و جود مراکز خرید مهمی که در این مناطق وجود دارد که می توانیم به این موارد زیر اشاره کنیم:

  • اونوردی
  • کافه/قنادی امور

این دو پاساژ جز مهم ترین مراکز خرید در استانبول و این منطقه می باشد. در این مراکز خرید، برندهای مشهور خارجی و ترک مشاهده می شود و یکی از محبوبیت های این محله در نگاه توریست ها است.

وجود جواهر فروشی های زیادی در این منطقه و مرکز خرید (دنیای عروس) بزرگترین ملزومات عروسی باعث شده است که بیشتر افرادی که قصد خرید جواهر دارند به این محله می آیند.

از دیگر مراکز خرید باغچه ایولر که می توانیم به آن اشاره کنیم به صورت زیر است.

Koçtaş Yenibosna

Metro Cash & Carry Merter

Ömür Plaza

Eskidji Bit Bazaar

MetroPort AVM

حمل و نقل به چه صورت انجام می شود؟

سیستم حمل و نقل باغچه ایولر عمومی به خوبی سازمان یافته است. وجود تاکسی اینترنتی ترکیه، مترو، اتوبوس و مینی بوس همگی در این منطقه قابل استفاده است و شما به راحتی می توانید به هرنقطه ای که می خواهید بروید.

خرید فروش ملک در باغچه ایولر

خوب است بدانید قیمت مسکن در این محله کاهش پیدا کرده است. بیشتر خانه های در این منطقه به فروش می رسد 100 متر مربع است. متوسط قیمت هر واحد مسکونی حدود 3083 تا 5500 است. نکته مهم که باید بدانید، زمان بازگشت سرمایه را حدود 22 دو سال تخمین زده اند.

کلام آخر

منطقه باغچی ایولر در استانبول یکی از بهترین مناطق برای سرمایه گذاری محسوب می شود. شما می توانید برای سرمایه گذاری، خرید ملک و یا هر کاری دیگر این محله زیبا را در نظر بگیرد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)