دره پروانه در ترکیه کجاست؟

دره پروانه در ترکیه

یکی از جاذبه های گردشگری  که برای هر فردی می تواند جذاب و خارق العاده باشد، دره پروانه در ترکیه است. این دره به گفته برخی از گردشگران و بومیان ترکیه، فقط با قایق قابل دسترسی است (البته با توجه به اطلاعات جدید، با اتوبوس و خودرو شخصی نیز می توان به این مکان رسید).

یک ساحل واقعاً دورافتاده که در زیبایی منحصربه فرد آن چیزی جز طبیعت نخواهید یافت. همچنین این دره محل زندگی گونه های بسیار زیادی از پروانه ها هاست که از این رو، نام آن را دره پروانه ها در ترکیه، نامگذاری کرده اند. نگاهی به آنچه که این وادی خیره کننده را بسیار خاص می کند، هدف اصلی ما در این محتوا است.

اگر مسیر لسیان را با کشتی طی کرده باشید، احتمالاً این فرصت را داشته اید که دره با شکوه پروانه ها را ببینید. با این حال، برای رسیدن به ساحل آن، باید با کشتی یا قایق های اختصاصی این مجموعه، سفر کنید. این یکی از دلایل اصلی دور بودن و هنوز دست نخورده بودن این بخش خاص از طبیعت ترکیه است. دره کوهستانی پروانه، که در حدود 86000 متر مربع (21.3 هکتار) مساحت دارد، با دریای آبی درخشان و ساحلی ماسه ای سفید در آمیخته شده و زیبایی دلنشینی را ایجاد کرده است.

همچنین اینجاست که بیش از 100 گونه پروانه (مانند پروانه نارنجی، سیاه و سفید محلی جرسی تایگر و … ) در منطقه ای آبشار دره و درست در کنار گل های اسطوخودوس به رودخانه می ریزد، پرواز می کنند. به همین ترتیب، جای تعجب نیست که دولت ترکیه برای محافظت از پروانه ها و زیستگاه طبیعی آنها، دره را به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام کند.

با اینکه تالاب ایلودنیز که هر ساله مملو از توریست می شود و تقریبا از نظر زیبایی طبیعت آن، با دره پروانه مقایسه می شود، دره پروانه بکر و طبیعی بودن خود را از دست نداده است و به همین دلیل بیشتر مورد توجه گردشگران است.

داستان از این قرار است که ساکنان فارالیا در سال 1981 این دره را به تعاونی توسعه گردشگری آناتولی فروختند. آنها قصد داشتند آن را به یک جواهر توریستی تبدیل کنند. با این حال، سه سال بعد، این زمین با ممنوعیت خودکار ساخت و ساز، یک منطقه حفاظت ملی شناخته شد. امروزه خوشبختانه فقط چادرها و خانه های ییلاقی در ساحل این دره مجاز به فعالیت هستند، زیرا تمرکز بر طبیعت و محافظت و رشد آن واقعا برای شهروندان ترکیه و مسئولان آن، قابل توجه و مهم است.

قطعا شما خوشحال می شوید، وقتی ببینید درختان زیتون، پرتقال، گردو، هلو، انار، لیمو، نخل، لورن و خرزهره، همه بدون هیچ مزاحمتی در حال رشد و میوه های آن ها در درختان، خودنمایی کنند.

بهترین زمان سفر به دره پروانه در ترکیه ماه های آوریل و نوامبر است. زمانی که آسمان در صاف ترین حالت خود، شب های شگفت انگیزی در این منطقه برای گردشگران فراهم می کند. مدیریت دره پروانه وظیفه فراهم نمودن محل های اسکان و حمل و نقل در منطقه را از اول مارس تا اول نوامبر بر عهده دارد، بنابراین قبل از اینکه تصمیم بگیرید شب را در آنجا بگذرانید، بهتر است که ورود خود را به آنها اطلاع دهید تا در پایان روز با مشکلات نبود امکانات برای خواب، مواجه نشوید.

در کنار چادرها، خانه های ییلاقی و خوابگاه، مدیریت همچنین یک صبحانه و شام را به صورت بوفه آزاد برای گردشگران سرو می کند که از خوراکی های محلی و زیست محیطی همان منطقه به صورت کاملا طبیعی، استفاده می کند. در ادامه می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که دره پروانه در ترکیه کجاست.

دره پروانه در ترکیه

دره پروانه در ترکیه کجاست؛ بهترین مسیر و روش برای رسیدن به دره

ابهامات زیادی برای پاسخ به سوال دره پروانه در ترکیه کجاست، وجود دارد. برخلاف تصور بسیاری از گردشگران، بهترین راه برای رسیدن به دره پروانه، رانندگی با ماشین تا فارالیا، روستای بالای دره نیست. درست است که رانندگی در مسیر فوق العاده جذاب این دره برای هر گردشگری، لذت بخش است، اما چیزی به عنوان پارکینگ و دسترسی آسان از بالا به پایین دره، وجود ندارد، مگر اینکه قصد پیاده روی و کوه نوردی را داشته باشید. پیش از این، مردم به پایین دره و ساحل پیاده روی می کردند، اما مقامات علائم هشدار دهنده را برای ممنوعیت پیاده روی و استفاده از خودرو در مسیر پس از چند تصادف مرگبار نصب کرده اند.

هدف اصلی ما این بود که هم به شما بگوییم چگونه به سمت دره پروانه در ترکیه بروید و هم اینکه چگونه با قایق به آنجا برسید. اما از آنجا که علامت هشدار دهنده در دره به وضوح ممنوع بودن آن را مشخص کرده است، پس بهتر است راهی که در ادامه برایتان بررسی می کنیم را برای رسیدن به دره، انتخاب کنید.

دره پروانه در ترکیه

بهتر است ابتدا خود را به شهر  ÖLÜDENIZ برسانید و سپس برای رسیدن به دره پروانه، مراحل زیر را طی کنید:

1) اگر مبدا شما شهر Faralya است، می توانید با یک دلموس (اتوبوس محلی) به Ölüdeniz بروید. در ماه های می و اکتبر، اتوبوس ها از کابک از ساعت 8:30 صبح تا 8:30 بعد از ظهر و هر نیم ساعت در ساعات اوج شلوغی حضور گردشگران حرکت می کنند. فراموش نکنید که در طول مسیری که با اتوبوس طی می کنید، از منظره های طبیعی این منطقه دیدن کنید.

2) اگر مبدا شما فتحیه باشد، از این منطقه نیز اتوبوس به شهر Ölüdeniz هست و جای هیچ نگرانی نیست.

3) به دنبال قایق شاتل با تابلویی بروید که در آن نوشته شده است، قایق شاتل به سمت دره پروانه (Butterfly Valley – Shuttle Boat – Kelebekler Vadisi) شاتل روزی سه بار حرکت می کند. حرکت از Ölüdeniz در ساعت 11 صبح، 2:00 بعد از ظهر و 6 بعد از ظهر است. تا نیم ساعت قبل از حرکت حتما خود را به محل حرکت قایق ها، برسانید.

4) بلیط خود را در کشتی بخرید. قیمت این بلیط در سال 2021 حدود 50 لیر است.

زندگی در این چنین جای آرامی آرزوی هر فردی است. اگر برای شما سخت است در طبیعت زندگی کنید، با سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه به راحتی وبا طی مسافت چند کیلومتر می توانید به چنین جای زیبایی برسید.

ما به شما راهنمای دریافت پاسپورت ترکیه را گفته ایم. شما می توانید، با توجه به شرایط به کشور ترکیه مهاجرت کنید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)