7 تا از مهمترین دلایل خرید ملک ایرانیان مقیم اروپا در ترکیه

هفت تا از مهمترین دلایل خرید مللک ایرانیان مقیم اروپا در ترکیه

دلایل خرید ملک ایرانیان در ترکیه چیست؟

7 تا از مهمترین دلایل خرید ملک ایرانیان مقیم اروپا در ترکیه

امروزه شاهد مهاجرت تعداد زیادی از ایران به کشور ترکیه هستیم. شاید برای شما هم این سؤال پیش ‌آمده باشد که علت مهاجرت ایرانیان به ترکیه چیست و چرا ایرانیان اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند؟ در این مقاله قصد داریم دلایل خرید ملک ایرانیان مقیم اروپا در ترکیه را بیان کنیم و با مزایای داشتن ملک در ترکیه بیشتر آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

علت خرید ملک ایرانیان در ترکیه

حتماً می‌دانید که سهم بخش املاک در رشد اقتصادی ترکیه قابل ‌توجه است؛ بنابراین بیشتر رشد اقتصادی ترکیه مدیون خرید ملک ایرانیان در ترکیه است. به همین علت هر سال دولت ترکیه هزینه زیادی را صرف جذب سرمایه گذران کشورهای اطراف به‌ویژه ایران می‌کند. اما جالب است بدانید که دلایل خرید ملک ایرانیان مقیم اروپا در ترکیه چیست. باتوجه ‌به شرایط سخت اقتصادی که این روزها در کشومان شاهد هستیم، بسیاری از هموطنانمان خواهان مهاجرت به کشورهای اطراف به‌ویژه کشورهای مدیترانه‌ای از جمله قبرس شمالی، ارمنستان و ترکیه هستند.

خرید ملک ایرانیان در ترکیه بیش ‌از پیش اوج گرفته است و علت آن پیشنهادهای خوبی است که از طرف دولت ترکیه به مهاجران می‌شود. یکی از این پیشنهادها، دریافت اقامت با خرید ملک در ترکیه است. از آن جایی که سیستم بانکی ایران تحریم است، بسیاری از ایرانیان ترجیح می‌دهند پول خود را در ترکیه سرمایه‌گذاری کنند تا بتوانند در مدت دو تا سه ماه بعد از سرمایه‌گذاری، تابعیت این کشور را بگیرند. این بازه در کشورهای دیگر بین 2 تا 4 سال به طول می‌انجامد و همین عامل باعث افزایش خرید ملک توسط ایرانیان در ترکیه شده است.

7 تا از دلایل خرید ملک ایرانیان مقیم اروپا در ترکیه

بسیاری از ایرانیان به دلیل کیفیت بالای زندگی در ترکیه، همسایگی آن با ایران، تشابه فرهنگی و تاریخی ترکیه با ایران، شرایط آب‌وهوایی و توریستی بودن کشور ترکیه، تمایل دارند که در این کشور ملک بخرند. در ادامه می‌خواهیم به علت‌های تمایل ایرانیان مقیم اروپا به زندگی و خرید ملک در ترکیه به طور مفصل بپردازیم:

مناسب بودن قیمت املاک و مستغلات در ترکیه

حتماً می‌دانید که قیمت املاک و حتی زمین در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. از زمانی که دولت ترکیه تصمیم به کاهش مالیات گرفته است، خرید خانه در این کشور بیش از هر زمان دیگری گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری به نظر می‌رسد. ایرانیان مقیم اروپا بیش‌ازپیش تمایل به خرید خانه و آپارتمان در ترکیه دارند و علت آن این است که می‌توانند ملک بدون مالیات بر ارزش‌افزوده خریداری کنند. از دیگر علت‌های افزایش متقاضیان خرید ملک در ترکیه، توریستی بودن این کشور است.

سالانه هزاران نفر از ایران به کشور ترکیه سفر می‌کنند و تعداد زیادی از آن‌ها به دلیل عدم تسلط به زبان ترکی ترجیح می‌دهند محل اقامت خود را از یک ایرانی اجاره کنند. از طرفی دیگر رشد اقتصادی ترکیه و همچنین توسعه شهری سریع آن دلیل خوبی برای خرید ملک ایرانیان در ترکیه است.

قیمت مناسب املاک و مستغلات در ترکیه

هم مرز بودن و همسایگی با ایران

کشور زیبای ترکیه با تاریخ غنی که دارد و به دلیل هم مرز بودن با ایران توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. این کشور به‌نوعی، رابطی بین ایران و اروپا است. آثار تاریخی بی‌نظیری که در این کشور قرار دارد آن را به یک کشور توریستی تبدیل کره است. بسیاری از ایرانیان از سراسر دنیا به این کشور سفر می‌کنند تا از دیدن بناهای تاریخی، کاخ‌های مجلل و تفریحات آبی بسیار زیادی که در این کشور وجود دارد استفاده کنند.

جالب است بدانید که یکی از اهداف ایرانی‌های مقیم اروپا برای سفر به ترکیه، دیدن اقوام نزدیکشان در این کشور است. ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و اروپا، مقصد خوبی برای ملاقات با خانواده برای ایرانیان مهاجر است. ایرانیان ساکن ایران نیز بیشتر به دلیل آزادی ترکیه به آن سفر می‌کنند.

تشابه فرهنگی ترکیه با ایران

کشور ترکیه بسیار به کشور عزیزمان ایران نزدیک است. این نزدیکی شامل موارد زیر می‌شود:

  • دین هر دو کشور اسلام است
  • اعتقادات دو کشور نزدیک به هم است
  • فرهنگ مشابهی این دو کشور دارند
  • ایدئولوژی نسبتاً نزدیکی دارند

شاید بتوان گفت که یکی از مهم‌ترین دلایل خرید ملک ایرانیان مقیم اروپا در ترکیه، نزدیکی فرهنگ این کشور با ایران است که باعث می‌شود حس غربت را نداشته باشیم. کشور ترکیه به دلیل شرایط راحتی که برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته، اقتصاد درحال ‌رشد و تشابه فرهنگی که با ایران دارد، باعث شده است که تعداد زیادی از ایرانیان اقدام به خرید ملک در ترکیه کنند.

تشابه فرهنگی ایران و ترکیه

داشتن امکانات تفریحی عالی

استانبول یکی از اصلی‌ترین مقاصد سرمایه‌گذاران است؛ چراکه این شهر مدیترانه‌ای جاذبه‌های توریستی و گردشگری بسیاری دارد. موقعیت جغرافیای با اصالت شهر استانبول، مناظر زیبا، بناهای لوکس، معماری خاص و بالاتر از استاندارد ساختمان‌ها، از جمله علل اصلی مسافرت ایرانیان و توریست‌ها به این شهر از ترکیه است. مکان‌های تفریحی فراوانی که در استانبول وجود دارد به‌خصوص هتل‌های لوکس آن، به رشد صنعت توریسم این کشور کمک شایانی کرده است.

آزادی در ترکیه

با توجه محدودیت‌های پوششی که در ایران وجود دارد، طبیعی است که تفریحات مردم محدود شود. بنابراین بسیاری از ایرانیان در فصول گرم سال از جمله بهار و تابستان ترجیح می‌دهند به نزدیک‌ترین کشور همسایه که آزادی معقولی داشته باشد سفر کنند. در ترکیه خیالتان از بابت پوشش و طرز برخورد مردم با خودتان راحت است.

مردم ترکیه ارزش زیادی برای ایرانیان قائل‌اند و کاری به پوشش و حتی زبانی که صحبت می‌کنید ندارد چراکه ایرانیان را جزئی از کشور خودشان می‌دانند. تمام موارد گفته شده از علت‌های اصلی سفر ایرانیان به کشور ترکیه است که دلیل افزایش خرید ملک ایرانیان مقیم اروپا در ترکیه را نشان می‌دهد. بنابراین یک سرمایه‌گذار ایرانی باید قبل از خرید ملک تمامی این نکات را بداند.

نژادپرست نبودن مردم  ترکیه

ترکیه کشوری است که خبری از نژادپرستی در آن نیست. تاریخ ایران و ترکیه از قدیم تا کنون با هم گره‌خورده است. به دلیل نزدیکی این کشور با ایران، مردم آن با هم در طول تاریخ اخت شده‌اند؛ بنابراین مردم این دو کشور خود را از هم جدا نمی‌بینند. مردم ترکیه بسیار مهمان‌نواز و خون‌گرم هستند و از ایرانی‌ها به‌خوبی استقبال می‌کنند. در این کشور به دلیل نزدیکی فرهنگی، اعتقادی و مذهبی و تاریخی برخلاف اروپا خبری از نژادپرستی نیست و می‌توانید بدون داشتن دغدغه‌های ازاین‌قبیل به این کشور سفر کنید. همین عامل باعث می‌شود که حتی زندگی در این کشور راحت‌تر اروپا باشد و غربت را زیاد حس نکنید.

اقدام به خرید ملک برای اخذ اقامت ترکیه

با خرید ملک در کشور ترکیه به‌راحتی و بدون نیاز به داشتن دانش زبان و یا علمی خاصی می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. این روش از جمله راحت‌ترین روش‌های مهاجرتی به کشور ترکیه است. به همین علت نیز بسیاری از ایرانی‌ها اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند و تعداد آن‌ها روزبه‌روز دارد بیشتر می‌شود.

خرید ملک و گرفتن اقامت ترکیه

کلام آخر

در این مطلب با دلایل افزایش خرید ملک ایرانیان مقیم اروپا در ترکیه آشنا شدیم. باتوجه‌ به اینکه شرایط اقتصادی جهان به مشکل خورده است یکی از بهترین و منطقی‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری باتوجه‌به دلایل گفته شده، خرید ملک ایرانیان در ترکیه خواهد بود. فرصت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک وجود دارد که می‌توانید با کمترین سرمایه، در سریع‌ترین زمان ممکن از این فرصت‌ها استفاده کنید و سرمایه خود را چندبرابر کنید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)