روش های پیدا کردن کار در ترکیه

کار پیدا کردن در ترکیه

پیدا کردن کار در ترکیه برای تمامی اقشار از جمله دغدغه های بزرگ به شمار می رود. خیلی از افراد بعد از این که از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند، تصمیم به کار کردن می گیرند. حال ابتدا باید کاری را انتخاب کنند که مربوط به حرفه ی آن ها باشد و یا بتوانند از پس آن کار برآیند.

اگر تا اینجای مقاله ما را همراهی کرده اید، به این معناست که تصمیم قطعی خود را برای پیدا کردن شغل مناسب در ترکیه گرفته اید. خبر خوش این که راه را درست آمده اید چرا که در ادامه خبرهای خوشی برایتان داریم. همانطور که در بیشتر مقاله های آسیا ملک ذکر کرده ایم، کشور ترکیه از لحاظ اقتصادی رو به پیشرفت است و کسانی که در این کشور شغلی مناسب برای خود انتخاب می کنند، قطعا آینده بسیار خوبی خواهند داشت. از آنجایی که کشور ترکیه یک کشور توریستی می باشد، شرایط کسب و کار آن هم بسیار داغ است. آب و هوای کشور ترکیه مدیترانه ای بوده که همین مورد از دلایل جذب گردشگر به این کشور می باشد.

روش های پیدا کردن کار در ترکیه

شرایط کار در ترکیه در سال 2021

اگر قصد دارید در زمینه های تخصصی شروع به فعالیت کنید، ابتدا باید مطمئن شوید که آیا در آن زمینه دارای تبحر کافی هستید یا خیر، سپس برای اخذ ویزای کاری ترکیه تخصصی، اقدام کنید. برای آن که بتوان به راحتی ویزای کاری ترکیه را اخذ نمود، می بایست به زبان ترکی استانبولی مسلط باشید. افرادی که زبان ترکی را به خوبی یاد دارند، در پیدا کردن شغل از دیگر افراد موفق تر می باشند.

نکته مهم: بعضی از شرکت ها با کارفرماها تبانی می کنند. با گرفتن هزینه های هنگفت وعده های دروغین به کارمندان می دهند سپس بعد از استخدام کردن، بعد از چندین ماه به دلایل مختلف، فرد را از شرکت اخراج می کنند. بنابراین در انتخاب موسسات کاریابی توجه زیادی داشته باشید. افرادی که در زمینه های خدماتی و کارگری بدون داشتن ویزای کاری مشغول به کار هستند، بر خلاف قانون کار عمل کرده اند و ممکن است دولت ترکیه با آن ها برخورد کند. یک نکته ای را هم همین ابتدا امر در نظر داشته باشید، که شما باید با اخلاق مردم ترکیه آشنا باشید و زمانی که قصد همکاری با آنها را دارید، چالشی پیشه رو نداشته باشید.

شرایط کار در ترکیه در سال 2021

یکی دیگر از راه های پیدا کردن کار، استفاده از سایت های کاریابی ترکیه می باشد. در این سایت ها هرروزه چندین شغل آگهی می شود و افرادی که شرایط لازم را داشته باشند، می توانند رزومه خود را ارسال کرده و در یکی از شرکت ها استخدام شوند.

پردرآمد ترین و کم درآمدترین شغل های ترکیه کدام هستند؟

حتما شما هم دوست دارید بدانید که در ترکیه به کدام شغل بهای بیشتری می دهند و کدام شغل حقوق کم تری دارد.

به اطلاع شما می رسانیم که شغل های مدیریتی از درآمد بیشتری برخوردار بوده و شغل های مربوط به منابع انسانی درآمد متوسطی نسبت به دیگر مشاغل دارند.

میزان حقوق در بخش های خصوصی و دولتی کشور ترکیه

لازم است بدانید: افرادی که در بخش های دولتی ترکیه مشغول به کار هستند، تقریبا 5% از کارکنان بخش خصوصی، حقوق بیشتری دریافت می کنند. البته افراد خارجی تا 5 سال نمی توانند در بخش های دولتی ترکیه کار خود را شروع کنند. در صورتی می توانند بعد 5 سال در شرکت های دولتی استخدام شوند که برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کرده باشند و پاسپورت کشور ترکیه را داشته باشند.

برای دریافت اقامت یا پاسپورت ترکیه، یکی از بهترین روش ها خرید ملک در ترکیه می باشد.

به طور خلاصه شرایط دریافت پاسپورت ترکیه به شرح زیر می باشد:

  • مسلط بودن به زبان ترکی استانبولی
  • برخورداری از اخلاق خوب
  • پایبند بودن به قوانین کشور ترکیه

 نحوه پیدا کردن کار در ترکیه برای اتباع خارجی

اگر می خواهید با نحوه پیدا کردن کار در ترکیه آشنا شوید، ابتدا می بایست بدانید که در کدام رشته ماهر هستید و یا اصلا شغل مورد علاقه شما چیست؟

هریک از افراد خارجی می توانند از طریق ویزاهای توریستی، پیشنهاد کاری، پیدا کردن کار توسط سفارت و همچنین شرکت های معتبر کاریابی در ترکیه، اقدام به پیدا کردن شغل مناسب کنند. مشاغل ترکیه برای افراد خارجی به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • کار نیمه وقت
  • تعلیم زبان انگلیسی در ترکیه
  • دیگر مشاغل در ترکیه

کار نیمه وقت چیست؟

در سراسر ترکیه می توان کار نیمه وقت پیدا کرد. کار کردن در اماکن مختلف از جمله: رستوران ها، باشگاه و هتل از جمله کارهای نیمه وقت می باشند. به این نکته توجه کنید که در این گونه شغل ها کارفرما، هیچ یک از افراد زیر دست خود را حمایت نخواهد کرد.

کار نیمه وقت چیست؟

تعلیم زبان انگلیسی و دیگر مشاغل در ترکیه

آموزش زبان انگلیسی از جمله مشاغلی می باشد که باعث شده دانشجویان زیادی در این زمینه مشغول به کار شوند. کسانی که می خواهند در ترکیه به تدریس زبان انگلیسی مشغول شوند، می بایست حتما مدارک لازم جهت تدریس را دریافت کنند. همانطور که در بالا ذکر کردیم، سایت های زیادی برای ایجاد اشتغال وجود دارند که می توان از آن ها برای پیدا کردن دیگر مشاغل کمک گرفت.

در این مقاله به نحوه پیدا کردن کار در ترکیه اشاره کردیم. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی را در اختیار شما گذاشته باشیم از این که تا پایان مقاله همراه ما بوده اید از شما سپاسگزاریم.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)