زندگی در ازمیر یا آنتالیا؟

زندگی در ازمیر یا آنتالیا

سوال مهم این است ازمیر یا آنتالیا؟ برای شمایی که می خواهید به ترکیه سفر یا مهاجرت کنید، قطعا این سوال و مقایسه پیش آماده است که زندگی در ازمیر بهتر است یا آنتالیا؟ ما در این مقاله قصد داریم تا به مقایسه و آشنایی با شرایط دو شهر بزرگ و زیبای ازمیر و آنتالیا بپردازیم. اگر قصد شما زندگی در کشور ترکیه به خصوص شهر ازمیر و یا انتالیا است، می توانید از طریق سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت اقدام کنید. در همین راستا مطالبی را برای شما در رابطه با شرایط زندگی و شرایط کلی این دو شهر ارائه خواهیم داد. تا پایان این مقاله جذاب با ما همراه باشید.

1. زندگی در ازمیر

همان طور که می دانید، ازمیر یکی از شهر های زیبا و جذاب ترکیه است. افرادی که اغلب برای سفر به این شهر می روند؛ چنان دل بسته آن می شوند که خواهان کوچ و مهاجرت به این شهر می شوند. ترکیه از جمله کشور هایی است که ایرانیان به دلیل فرهنگ نزدیکشان به این کشور، برای مهاجرت انتخابش می کنند. همچنین باید در نظر داشته باشید که قیمت ها و کلا خرج کرد افراد در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی بسیار پایین تر است. عده ی زیادی از افراد، شهر های ترکیه را برای سفر، خوشگذرانی و گذراندن تعطیلات انتخاب می کنند. ازمیر، این شهر زیبا فاکتورهایی دارد که باعث می شود بسیاری از افراد آن را برای زندگی انتخاب کنند که عبارتند از:

  • وجود مناطق و زیبایی های طبیعی و باستانی
  •  قیمت های بسیار مناسب که حتی پایین تر از پایتخت بزرگ ایران، شهر تهران است
  • همینطور شهر ازمیر دارای مردمی مهربان و مهمان نواز است

شهر ازمیر با اماکن تاریخی، درختان نخل، آثار باستانی، سواحل ماسه ای و کافه های خود توانسته توجهات زیادی را نسبت به خودش جلب کند. این شهر که آب و هوایی مدیترانه ای دارد؛ دارای تابستان های گرم و آفتابی است و زمستان هایی بارانی و معتدل دارد. بد نیست بدانید ازمیر سومین شهر پر جمعیت ترکیه و دومین شهر پهناور در حوزه دریای اژه است.

زندگی در ازمیر

2.آب و هوای ازمیر

برای این که مقایسه درستی را برای انتخاب ازمیر یا آنتالیا داشته باشید؛ بهتر است از شرایط آب و هوایی این دو شهر اطلاعات کاملی را به دست آورید. باید به شما بگوییم که اصلا نگرانی نباشید؛ چراکه آب و هوای ازمیر بسیار مطلوب و معتدل است و هر کسی را عاشق خودش می کند. به طوری که در تابستان شما به راحتی می توانید خانه را خنک نگه دارید و در زمستان خانه را با سهولت کامل گرم کنید. این موضوع از این جهت اهمیت دارد که در بسیاری از کشور ها سالانه هزینه های بسیار زیادی را در جهت متعادل و مطلوب کردن هوای خانه می پردازند.

3.اقتصاد ازمیر

شهر ازمیر با نعمت های فراوانی که دارد؛ توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. آب فراوان و خاک حاصل خیز آن نیز شرایط بسیار مطلوبی را برای کشاورزی و تجارت فراهم کرده است. هزینه های در این شهر بالا نیست و جای هیچ گونه نگرانی را از این لحاظ برای مهاجران ندارد. به همین دلیل اقتصاد ازمیر بسیار جایگاه خوبی دارد.

4.جذابیت های گردشگری ازمیر

اما برای مقایسه و فهمیدن این موضوع که زندگی در ازمیر بهتره یا آنتالیا، بد نیست به جذابیت های گردشگری ازمیر هم بپردازیم. این شهر جذاب علاوه بر موقعیت های بسیار تجاری و صنعتی و همچنین بنادر فعال دارای جذابیت های گردشگری بسیاری نیز است. از مهمترین مکان ها و جذابیت های گردشگری ازمیر می توان به:

  • برج ساعت میدان کناک
  • سواحل آرام و زیبا
  • کلیسای تاریخی سنت پلیکارت
  • شهر تاریخی افس
  • مسجد حیصار
  • بنای آسانسور
  • خانه ی حضرت مریم و… اشاره کرد.

تا اینجا مواردی را در مورد ازمیر گفتیم؛ برای مقایسه و رسیدن به انتخاب مناسب میان ازمیر یا آنتالیا با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا به بررسی برخی از ویژگی های شاخص آنتالیا نیز بپردازیم.

1.زندگی در آنتالیا

اگر از شما پیش از خواندن این مطلب می پرسیدیم ازمیر یا آنتالیا؟ احتمال فراوان شما آنتالیا را انتخاب می کردید؛ چراکه اطلاعاتتان در رابطه با این دو شهر ناقص بوده است و صرفا به خاطر اینکه نام آنتالیا را بیشتر شنیده اید؛ آن را انتخاب می کردید. گرچه آنتالیا انتخاب بسیار خوبی برای زندگی است اما با توجه به مطالب پیشین متوجه ویژگی های جذاب ازمیر نیز شدید.

زندگی در آنتالیا

معرفی شهر آنتالیا

همان طور که می دانید این شهر از لحاظ توریستی و گردشگری بسیار پیشرفته است و صنعت گردشگری آن از سال ۲۰۰۰ تا به اکنون پیشرفت بسیار زیادی کرده است. آنتالیا با موفقیت هرچه تمام تر توانسته است وجهه تاریخی خود را تا به الان حفظ کند. شما به راحتی و بدون اینکه مبلغ خاصی را بپردازید (رایگان) می توانید از کنار آثار تاریخی و باستانی آنتالیا بگذرید و با آن ها عکس بگیرید و وقت بگذرانید. برای زندگی در آنتالیا کافیست از طریق خرید ملک در ترکیه اقدام کنید. به راحتی می توانید مجوز اقامت در ترکیه را بدست آورید.

2.اقتصاد آنتالیا

در واقع حدس شما از اینکه اقتصاد و صنعت آنتالیا حول محور گردشگری است؛ حدس درستی است. ولی جالب است بدانید فعالیت اصلی و شغل اصلی مردم این شهر کشاورزی محسوب می شود. تا جایی که بیشتر مصرف سبزیجات این شهر از داخل خود آنتالیا تامین می شود.

3.آب و هوای شهر آنتالیا

از فاکتور های مهم برای تشخیص زندگی بهتر میان ازمیر یا آنتالیا، و اینکه متوجه شویم زندگی در ازمیر بهتره یا آنتالیا؛ مقایسه آب و هوای این دو شهر است. آب و هوای آنتالیا نیز مدیترانه ای است. این شهر برای تفریحات آبی در فصول سرد سال اصلا مناسب نیست.‍ اما به جای آن در فصول گرم سال و تابستان بسیار مناسب است.

در پایان باید بدانید ازمیر از آنتالیا به روز تر است و همچنین بر خلاف آنتالیا زمستان هایش رونق بیشتری دارد. اگر در ازمیر بخواهید مواد خوراکی را تهیه کنید؛ نسبت به آنتالیا کمی بیشتر باید پول بدهید چراکه نسبت به آنتالیا، مواد خوراکی گران تر است. اما اگر به دنبال آرامش بیشتری هستید طبق آمار موثق مردم آنتالیا از آرامش روانی بیشتری برخوردارند. امیدواریم این مقاله کمک کرده باشد تا انتخاب مناسبی را در جهت سفر یا مهاجرت خود داشته باشید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)