زندگی در بورسا ترکیه | آیا بورسا مکانی مناسب برای زندگی است؟

60fbd5c171e5aN

زندگی در بورسا ترکیه می توانید یک تجربه فوق العاده برای شما باشد. بورسا چهارمین شهر بزرگ در ترکیه است. هنگامی که وارد این شهر می شیود، در ذهن شما یک شهر بزرگ و مدرن می آید اما با گشت و گذار می توانید می توانید آثار تاریخی زیادی را در بورسا پیدا کنید بسیار از گردشگران برای این جاذبه های گردشگری به بورسا می آیند. هوای عالی و محشر این شهر یکی دیگر از دلایل محبوبیت این شهر برای مردم ترکیه است. در سال 2014 یک اتفاق مهم برای بورسا افتاد.

بورسا و روستای مجاور آن در فهرست یونسکو اضافه شدن و این یکی از افتخارات بزرگ برای مردم این شهر می باشد.

معرفی و تاریخچه شهر بورسا

اگر زندگی در بورسا را انتخاب کرده اید، بهتر از قبل درباره ی این شهر اطلاعات کسب کنید. در این بخش به معرفی می پردازیم.

این شهر در امتداد دریای مرمره قرار دارد. جمعیت بورسا حدود 2 میلیون نفر است.

بیشتر جمعیت آن افراد مهاجری که در چندین سال قبل به این شهر مهاجرت کرده اند. به دلیل رشد روز افزون بورسا در چند سال اخیر شاهد رشد بی سابقه مهاجران به بورسا هستیم.

نام این شهر در ابتدا پروسای بوده است به دلیل بنیانگذار آن، پروسیاس پادشاه Bithynia که اولین سنگ این شهر را قبل میلاد مسیح بنا کرد، نام گذاری کردند. اما امروز این شهر را به نام بورسا می شناسند.

بورسا در قدیم به عنوان یکی از پایانه های جاده ابریشم می شناختند.

بورسا تنها شهر ترکیه است که دارای بالاترین میزان بازیافت در این کشور را دارد.

آب و هوای بورسا چگونه است؟

اگر قصد سفر به بورسا را دارید یا می خواهید با سفری کوتاه شرایط زندگی در بورسا را تجربه کنید، بهترین زمان اواخر زمستان و اوایل بهار است. در این زمان ها باران های زیبای بهاری می بارد. بعداز ظهرها آفتابی و خنک است.

ماه های مه و اکتبر نیز هوای مطلوبی را خواهید داشت. گرم ترین زمان در این شهر،ژوئن، جولای و اگوست خواهد بود.

در ماهای ژانویه،فوریه،نوامبر، دسامبر باردندیگی های شدید را تجربه خواهید کردو

گرم تریم ماه آگوست است که دمای هوا تا 30 درجه سانتی گراد می رسد و سرد ترین زمان نیز ژانویه خواهد بود دمای هوا در این زمان به 9 درج سانتی گراد می رسد. این توضیحات خلاصه ای از آب و هوای بورسا بود.

حمل و نقل در بورسا ترکیه

اگر در ابتدای زندگی در بورسا هستید حتما تمام پول خود را برای خرید ملک در ترکیه گذاشته اید و تا چند وقت نمی توانید، ماشین برای خود تهیه کنید از این رو باید برای رفت و آمد از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. در این شهر چند وسیله برای حمل و نقل وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

مترو

کرایه استفاده از مترو کمتر از یک دلار است. در همه ایستگاها می توانید کرایه را به شکل بورسا کارت تهیه کنید. برای رسیدن به کشتی می توانید سوار مترو شوید.

اتوبوس

در بورسا اتوبوس بسیار زیاد است. هر کدام از این اتوبوس ها می توانند شمارو به هر نقطه از شهر ببرند. اگر می خواهید به دهکده جومالیکیزیک بروید، بهترین راه استفاده از اتوبوس خواهد بود.

تاکسی

استفاده از تاکسی نیز یکی از روش های رفت وآمد است. تعدادی زیادی از افراد برای ذخیره وقت خود از تاکسی استفاده می کنند.

مراکز خرید بورسا ترکیه

یکی دیگر از مسائل مهم برای زندگی مراکز خرید بورسا می باشد. بازار ها برای خانم ها از اهمیت زیادی برخوردار است. این بازار ها شامل  تعدادی زیاد برندهای معروف هستند و شما می توانید از آنجا لباس های با برند دل خواه تهیه کنید. بهتر بازارهای بورسا عبارتند از:

  • کاپالی چارشی
  • کوزاهان
  • بازار ایرگاندی

بهترین رستوران های شهر بورسا

اگر می خواهید غذاهای اصیل ترکیه و یا غذاهای مدرن بخورید باید مکان مناسبی را پیدا کنید ما در این بخش چند رستوران عالی را برای شما آورده ایم که عبارتند از:

رستوران Ege Balik

این رستوران به دلیل غذاهای دریایی خوشمزه و خاصی که دارد، در بین مردم معروف شده است. فضا سازی بسیار زیبای دارد که سازگاری بسیار جالبی با غذهای دریایی دارد.

رستوران Kitap Evi

رستوران  Kitap Evi زیباترین رستوران بورسا نام گذاری شده است. فضای داخلی این رستوران باعث بالا رفتن پرستیژ آن شده است. اگر در فصل زمستان به این رستوران بروید خواهید دید با یک شومینه روباز از شما پذیرایی می کنند. و در تابستان زیر درختان بسیار زیبا می توانید، غذای خود را نوش جان کنید.

برای خرید خانه در بورسا به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در ابتدا بررسی می کنیم چرا باید خرید خانه در بورسا را انتخاب کنیم.

یکی از مهم ترین دلایلی که باید خرید خانه در بورسا را انتخاب کنید. فضای سبز می باشد اگر دوست دار طبیعت هستید این شهر بهترین گزینه است. همان طور که می دانید برای سرمای گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت راحت ترین راه خرید خانه در ترکیه است و بورسا می تواند برای شما بهترین گزینه باشد.

  • گردشگری در تمام طول سال
  • شهر و خط ساحلی
  • قیمت معقول
  • توسعه و معماری نوین
  • توسعه زیر ساخت ها
  • ترکیبی از شهری باستانی و شهری مدرن

ویژگی های بالا می تواند مهمترین دلایل باشد. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از کارشناسان آسیاملک کمک بگیرید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)