زندگی در روستاهای ترکیه چگونه است؟

زندگی در روستاهای ترکیه

زندگی در روستاهای ترکیه را تجربه کرده اید؟ اسم روستا که می آید، بی شک ذهن همه مردم به سمت خانه های کاهگلی بدون هیچ امکاناتی می رود. اما این فکر اشتباه است. بسیاری از روستاها شرایط زندگی بهتر از شهر دارند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با زندگی در روستاهای ترکیه صحبت کنیم. روستاهای زیبا با امکانات شگفت انگیز، که از خواندن این اطلاعات بی شک تعجب خواهید کرد. پس همراه ما باشید تا سفری کوتاه و هیجان انگیز به روستاهای زیبای ترکیه داشته باشیم.

در ادامه به 7 تا از بهترین و خوش آب و هواترین روستاها در ترکیه می پردازیم.

روستای سیمنا

روستای سیمنا یکی از زیباترین و بهترین روستاهای ترکیه است. اگر از راه دریا وارد روستا شوید، منظره بسیار زیبای جلوی چشمان شما به وجود می آید. این روستا جزء خاص ترین ها به حساب می آید و می تواند انتخاب مناسب برای زندگی در روستاهای ترکیه باشد. سفر به روستای سیمنا جز بهترین سفرها برای شما می تواند باشد و تفاوت بسیاری با بقیه روستاهای این کشور دارد. این روستا، دو نام داشته نام دیگر آن کالکوی است. بسیاری از افراد این را نمی دانند. این روستای زیبا در نزدیکی شهر ککوا قرار دارد. یک نکته بسیار جالب از مردم این روستا این است که به هیچ عنوان اهل تظاهر نیستند و بیشتر از آن چه که هستند خود را نشان نمی دهند. البته این مورد در فرهنگ مردم ترکیه صادق است. ترکیه مردمی خونگرمی دارد.

روستای کایاکوی

شاید نام روستای کایاکوی را شنیده باشید. این روستا متروکه است و در نزدیکی شهر فتحیه قرار دارد. درباره این روستا سخن زیاد است، حتی کتابی درباره این روستا نوشته شده است. جالب است بدانید، در گذشته زندگی در روستاهای ترکیه جریان داشته است و بیشتر افراد و مردم این کشور در روستاها اقامت داشته اند. روستا کایاکوی زمانی محل زندگی یونانیان و ترک ها بوده است. کایاکوی جز بهترین روستاهای ترکیه بوده است. اما متاسفانه امروزه از این روستای زیبا و تاریخی جز خانه های متروکه کلیساهای خرابه و مدارس متروکه چیزی نمانده است. مردم کشور ترکیه، این روستا را به نام روستای ارواح می شناسند، سال هاست بسیاری از توریست ها برای دیدن به این روستا می آیند و از بناهای تاریخی این روستا لذت می برند.

روستای کایاکوی

روستای شیرینجه

بسیاری از مردم ترکیه و افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند این روستای زیبا را برای زندگی انتخاب می کنند. یکی از دلایل انتخاب خرید خانه در این روستا، خانه های سنگی و منحصر به فرد آن است.

در روستای شیرینجه زنان، صنایع دستی خودشان را به عنوان سوغات به گردشگران می فروشند و از این راه کسب درآمد می کنند. یک مسئله بسیار جالب که در اینجا به وجود آمده است نحوه ساخت این روستا است. می گویند این روستا را برده های آزاد شده شهر افسوس ساخته اند و معماری های تاریخی در نقطه به نقطه این روستا به چشم می خورد. به شما توصیه می کنیم، اگر قصد سفر دارید و یا زندگی در روستاهای ترکیه را انتخاب کرده اید به این روستای زیبا و تاریخی سفر کنید. مطمئن باشید علاوه بر لذت بردن می توانید، تصمیم درستی برای آینده خود بگیرید.

روستای گوموشلوک

آیا شما درباره شبه جزیره بدروم چیزی شنیده اید؟ از هر فردی که درترکیه زندگی می کند در این مور بپرسید، بلافاصله شروع به تعریف از این شبه جزیره می کند. زندگی به شدت در این شبه جزیره جریان دارد، شما زندگی شبانه محشری را می توانید در این روستا تجربه کنید. به جرات می توانیم بگویم، این روستا یکی از بهترین روستاهای ترکیه می باشد. این شبه جزیره از یک مرکز شهر و چند تفریحگاه ساحلی دیگر ساخته شده است. روستای گوموشلوک یکی از آن مکان ها است. این روستا محل بسیار جالبی است. زندگی در این روستا بسیار لذت بخش است و به جرات می توان گفت، برای زندگی در روستاهای ترکیه این مکان را انتخاب کنید. مردم ترکیه همیشه در فکر خرید یک ویلا در این مکان هستند، تا بتوانند در تعطیلات به این روستا سفر کنند و از طبیعت و آب و هوای بکر این مکان لذت ببرند. برای زندگی در این روستا باید اقامت کشور ترکیه را داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر ازپروسه دریافت اقامت ما درمطالب گذشته راهنمای مهاجرت به ترکیه را آماده کرده ایم.

روستای گوموشلوک

روستای چیرالی

اگر از شلوغی شهر خسته شدید و دیگر نمی خواهید در شهرهای پر سروصدا زندگی کنید روستای چیرالی بهترین مکان است. این روستا در نواحی آنتالیا واقع است وساحل و شن های ماسه ای دارد. این شهر خرابه های باستانی الیمپوس را در خود جای داده است. ازاین نظر محبوبیت زیادی در بین گردشگران پیدا کرده است. اگر به دنبال طبیعت هستید و قصد دارید زندگی بسیار خوب و آرامشی را تجربه کنید، این روستا می تواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد.

روستای فارالیا

این روستا در منطقه مدیترانه ای ترکیه قرار دارد و خیلی کم پیش می آید یک فرد خارجی از آن اطلاعات داشته باشد. این روستا بدور از تلاطم شهر است و آرامش عجیبی در آنجا حاکم است. روستای فارالیا دور افتاده است و زمین کمی برای ساخت و ساز پیدا می شود. اما اگر فارالیا برای زندگی انتخاب کرده اید به شما تبریک می گویم، یکی از بهترین ها برای زندگی در روستاهای ترکیه می باشد.

سبک زندگی مردم این روستا سنتی است. اما از طرفی، مراکز اسپا، یوگا و سلامتی در این روستا تاسیس شده است. سفر به فارالیا بسیار جذاب است که نصیب هر کسی نمی شود.

جهت خرید ملک در ترکیه با ما درتماس باشید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)