معرفی 11 آبشار زیبا در ترکیه | زیباترین آبشارهای ترکیه

آبشارهای ترکیه

یکی از دلایل سفر کردن به ترکیه وجود چند آبشار زیبا در ترکیه می باشد. علاوه بر آبشارها زیبا، کوهستان، جنگل، رودخانه و دیگر جاذبه های طبیعی در این کشور به چشم می خورد. آبشارهایی که در این کشور به وجود دارند، از زیبایی وصف ناشدنی برخوردار بوده که هرساله پذیرای سیل عظیمی از گردشگران می باشند. ما در این مقاله قصد داریم تمام آبشارهای زیبای ترکیه را به شما معرفی کنیم. پس اگر به طبیعت گردی در ترکیه علاقه مند هستید، تا پایان همراه ما باشید.

لیست بهترین آبشارهای ترکیه عبارت اند از:

 1. آبشار آسکان
 2. آبشار کاپوزباسی
 3. آبشار مرادیه
 4. آبشار ماناوگات
 5. آبشار سیسلی
 6. آبشار آگاران
 7. آبشار دودن
 8. آبشار تورتوم
 9. آبشار مارال
 10. آبشار کورشونلو
 11. آبشارایلیکا

در ادامه هر یک از این آبشارها را به طور کامل بررسی میکنیم:

آبشکار آسکان

آبشار آسکان در روستایی به نام آکاپینار( نام روستایی در سریک آنتالیا) واقع شده است. این آبشار یکی از چند آبشار زیبا در ترکیه می باشد که توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب کند. یکی از ویژگی های خوبی که این آبشار دارد این است که می توان در آن به راحتی شنا کرد. در کنار آبشار آسکان اقامتگاه هایی ساخته شده، جهت افرادی دوست دارند شب را بمانند و در کنار این آبشار لذت ببرند.

آبشار کاپوزباسی

آبشار کاپوزباسی

از دیگر آبشارهای معروف ترکیه می توان به آبشار کاپوزباسی اشاره کرد. درواقع دومین آبشار بزرگ در جهان آبشار کاپوزباسی است. این آبشار در منطقه کایسری ترکیه واقع شده است. آبشار کاپوزباسی بر روی ارتفاعات کوه های رنگی قرار گرفته که این موضوع زیبایی آن را دو چندان کرده است. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید پیشنهاد می کنیم از تماشای این آبشار غافل نشوید.

آبشار مرادیه

یکی از جذاب ترین آبشارهای ترکیه آبشار مرادیه است. علت جذابیت آن قرار گرفتن در کوهستان تن دورک است. توصیه می کنیم برای رفتن به آبشار مرادیه دوربین خود را فراموش نکنید. مرادیه در 80 کیلومتری شهر وان ترکیه قرار دارد که یک مکان دنج و باصفا برای اطراق کردن در کنار خانواده و عزیزانتان می باشد. در هنگام رفتن به ترکیه این آبشار بر سر راهتان قرار دارد که می توان از مسیر لذت برد.

آبشار ماناوگات

بعد از مرادیه، یکی از جذاب ترین آبشارهای ترکیه، آبشار ماناوگات است. این آبشار از آب های شفاف و بلورین برخوردار بوده که بسیار چشم نواز است. آبشار ماناوگات در آنتالیا ترکیه است که مکانی مناسب برای کمپ زدن و لذت بردن از دل طبیعت می باشد.

آبشار سیسلی

اگر جزء افرادی هستید که از تفریح در آب های سرد لذت می برید، باید بگوییم آبشار سیسلی بهترین مکان برای شما می باشد. این آبشار از دیگر آبشارهای زیبا در ترکیه است که در منطقه کاراولوک واقع شده است. در هنگام سفر به ترکیه حتما به این آبشار زیبا سر بزنید.

آبشار آگاران

آبشار آگاران در روستایی به نام سیر قرار دارد که یکی شگفت انگیز ترین آبشار های ترکیه بشمار می رود. در ترکیه روستای سیر از شهرت بسیاری برخوردار بوده است. علت آن هم وجود آبشار آگاران در این منطقه است. هر ساله بومیان و گردشگران زیادی آبشار آگاران را برای تفریح خود انتخاب می کنند. چرا که مکانی پر از آرامش و زیبایی های غیرقابل توصیف می باشد.

آبشار دودن

آبشار دودن

یکی از 11 آبشار زیبا در ترکیه، آبشار دودن نام دارد. از خصوصیات مثبت این آبشار می توان به نزدیک بودن به آنتالیای ترکیه اشاره کرد. آبشار دودن از قلب یک غار بیرون زده و با سرعت به سمت پایین پرتاب می شود. از آنجایی که در مجاورت آنتالیای ترکیه قرار دارد تعداد گردشگران آن زیاد بوده و ازدحام جمعیت در این آبشار، نسبتا بیشتر است.

آبشار تورتوم

اگر بخواهیم از بی نظیر ترین آبشارهای موجود در کشور ترکیه سخن بگوییم، بهتر است از آبشار تورتوم یاد کنیم. وسعت این آبشار 21 متر و ارتفاع آن از زمین 48 متر می باشد. وجود برکه ای منحصر به فرد در پایین این آبشار به زیبایی آن افزوده است.

آبشار مارال

از دیگر انواع آبشار زیبا در ترکیه، آبشار مارال می باشد. ارتفاع این آبشار از سطح زمین 63 متر است و برخلاف دیگر آبشار ها، باریک است. اگر می خواهید به بازدید این آبشار بروید، توصیه می کنیم فصل های پر بارش را انتخاب کنید. زیرا در این فصول زیبایی واقعی آن نمایان خواهد شد. آبشار زیبای مارال در یکی از مناطق جنگی ترکیه به نام آرتویون قرار دارد.

آبشار کورشونلو

برای معرفی دهمین آبشار زیبای ترکیه می توانیم از وجود آبشار کورشونلو یاد کنیم. این آبشار نسبت به آبشارهای دیگر کمی کوتاه تر است و فاصله آن تا زمین 18 متر می باشد. در زیر آبشار کورشونلو آبگیر بسیار بزرگی به وجود آمده که علت آن هم پهنای زیاد آبشار است. این آبشار زیبا در آنتالیای ترکیه قرار دارد که محلی مناسب جهت تفریح و کمپ زدن می باشد.

آبشار ایلیکا

فاصله آبشار ایلیکا تا روستای Amasra Pınarbaşı ترکیه تنها 2 ساعت است. با وسیله نقلیه حدود 20 دقیقه طول می کشد. آبشار ایلیکا از ارتفاع 10 متری بر زمین می ریزد. در زیر این آبشار استخر طبیعی ایجاد شده که درختان تنومند و گیاهان دورتا دور آن را پوشش داده اند. مردم ترکیه به علت زیبایی بیش از حد آبشار ایلیکا به آن لقب قطعه ای از بهشت داده اند.

با زندگی در ترکیه می توانید طی برنامه ریزی های مختلف از همه این آبشار ها دیدن کنید. برای زندگی در این کشور می توانید از طریق سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت اقدام کنید.

جهت خرید ملک در ترکیه با ما درتماس باشید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)